Nikah olmadan tedavi ile bebek sahibi olmak

Arkadaşlar mrblar, kardeşim için açıyorum bu konuyu.Kardesim 2009 yılında ateşli silah yaralanması sonucu ağır yaralandı, sperm kanalları kopmuş.O dönem üroloji doktoru çocuğunun olmayacağını söyledi ama aradan geçen on bir yılda tekrar doktora gittik ve bebeğinin tese yöntemiyle testislerden sperm alınarak olabileceğini söyledi.Sorun şu ki şuanki görüştüğü kişiyle aralarında resmi nikah yok boşanma ve nafakadan korktuğu için çocuk doğunca ya da hamileyken nikah kiyilacak.Resmi nikah olmadan aşılama veya tüp bebek tedavisi yaptirabilecegimiz bir hastane var mı?Bir de hiç bilginiz yok bu konularda işleyiş nasıl olacak bir de kıza ya başkasının spermini enjekte ederlerse diye korkuyorum
Bu dünyadaki en akıllı insanlar siz misiniz?? Bu nasıl bir saçmalık?? Normalde asla böyle bir üslup kullanmam ama yaptığınız nasıl bir bencillik?? Siz bu kadınları bir kadın olarak nasıl bu kadar düşünmüyorsunuz nasıl bu kadar küçümsüyorsunuz?? Kadın hamile kaldığında babasının kadına da bebeğe de sahip çıkacağının bir garantisi mi var?? Haaa tabi sizin kardeşiniz dünyanın en iyi erkeğidir asla yapmaz kesin.. Söz konusu kadın olunca nasıl da hemen ezmeye çalışıyorsunuz.. Pes diyorum.. Elin kızı hangi sıfatla neden sizin kardeşinizden hamile kalsın?? Kendiniz böyle birşey ister miydiniz?? Neden başkasına bunu reva görüyorsunuz?? Dilerim o kız asla böyle birşeyi kabul etmez.. Rabbim sizin gibi zihniyetlerden uzak tutsun bizleri..

Bu dünyadaki en akıllı insanlar siz misiniz?? Bu nasıl bir saçmalık?? Normalde asla böyle bir üslup kullanmam ama yaptığınız nasıl bir bencillik?? Siz bu kadınları bir kadın olarak nasıl bu kadar düşünmüyorsunuz nasıl bu kadar küçümsüyorsunuz?? Kadın hamile kaldığında babasının kadına da bebeğe de sahip çıkacağının bir garantisi mi var?? Haaa tabi sizin kardeşiniz dünyanın en iyi erkeğidir asla yapmaz kesin.. Söz konusu kadın olunca nasıl da hemen ezmeye çalışıyorsunuz.. Pes diyorum.. Elin kızı hangi sıfatla neden sizin kardeşinizden hamile kalsın?? Kendiniz böyle birşey ister miydiniz?? Neden başkasına bunu reva görüyorsunuz?? Dilerim o kız asla böyle birşeyi kabul etmez.. Rabbim sizin gibi zihniyetlerden uzak tutsun bizleri..
Birlikte yaşayan bir sürü insan var, bebek sahibi olan da neden bu kadar sorun yaptınız anlamış değilim.Bizim tek sorunumuz doğal yollarla çocuk olmayışı

Birlikte yaşayan bir sürü insan var neden bu kadar sorun yaptınız anlamadım neyse önemli değil herkes memnun hayatından sizin basur deneyiminiz var sanırım bilgi sahibisiniz
Basur çok yaygın bir hastalık olması çok normal basurum var diye gocunacak değilim. Birlikte yaşayan insanların kendi tercihi ve ya sorunu ama tutup da buraya abim boşanmaktan korkuyor bu yüzden resmi nikah olmadan yani hiç bir güvencesi garantisi olmadan çocuk yapmak istiyor derseniz bu daha doğmamış bir çocuğun hayatını manevi anlamda riske atmak olur buna da burda herkes tepki gösterir.

Birlikte yaşayan bir sürü insan var, bebek sahibi olan da neden bu kadar sorun yaptınız anlamış değilim.Bizim tek sorunumuz doğal yollarla çocuk olmayışı
Aynı şey değil ki.

Boşanma ve nafakadan korktuğu için planlı programlı böyle birşeye girişilmesi çocuğun bir proje gibi yapılması yanlış başlı başına.

Hamileliğin de ilk 3 ayını bekler kardeşiniz ne olur ne olmaz diye muhtemelen. 🥴

Ayrıca sadece cocuk için yapılan evlilik elbette uzun soluklu olmayacaktır. Ama çocuğu düşünen kim değil mi?

Neyse herkes niyetinin karşılığini alır umarım.

Aynı şey değil ki.

Boşanma ve nafakadan korktuğu için planlı programlı böyle birşeye girişilmesi çocuğun bir proje gibi yapılması yanlış başlı başına.

Hamileliğin de ilk 3 ayını bekler kardeşiniz ne olur ne olmaz diye muhtemelen. 🥴

Ayrıca sadece cocuk için yapılan evlilik elbette uzun soluklu olmayacaktır. Ama çocuğu düşünen kim değil mi?

Neyse herkes niyetinin karşılığini alır umarım.
İstemiyor evlenmek ne yapabilirim.bizde yıprandık zatenn ilk evliliğinden dolayi.Bir süre yaşasınlar birlikte

Kız kardeşiniz olsa aynı durumda destekler miydiniz bu şekilde merak ettim?
Bilemiyorum ama ilk evliliğinde kadın sekiz bin Euro para vermezseniz çocuk doğurmam dedi ve daha bir sürü şart baktı isteklerinin sonu gelmiyor uzun ve zorlu bir süreçten sonra yolları ayırdı .yine aynı şeyleri yaşamaktan korkuyoruz .maddi durumu iyi kardeşimin para için yapılan evlilikten korkuyoruz ilk eşi altınları çaldı falan bir sürü sıkıntı yasadik

Birlikte yaşayan insanlar karşılıklı olarak karar verir çocuk sahibi olur ben nikah olmadan çocuk sahibi olmayı yine doğru bulmuyorum ama o zaman en azından karşılıklı bir rıza var derim ama sizin düşünceniz hele ki bir kadın olarak düşünceniz beni çok üzdü.. Resmen kadın haklarını elinden almaya bakıyorsunuz.. Sadece kardeşinizi düşünüyorsunuz..sorun doğal yollarla çocuk sahibi olmayışı diyorsunuz da ne alakası var bununla nikahın.. Neyse daha birşey demeye gerek yok hakkınızda hayırlısı..

Birlikte yaşayan insanlar karşılıklı olarak karar verir çocuk sahibi olur ben nikah olmadan çocuk sahibi olmayı yine doğru bulmuyorum ama o zaman en azından karşılıklı bir rıza var derim ama sizin düşünceniz hele ki bir kadın olarak düşünceniz beni çok üzdü.. Resmen kadın haklarını elinden almaya bakıyorsunuz.. Sadece kardeşinizi düşünüyorsunuz..sorun doğal yollarla çocuk sahibi olmayışı diyorsunuz da ne alakası var bununla nikahın.. Neyse daha birşey demeye gerek yok hakkınızda hayırlısı..
İkisi arasında da Rıza var zorla olsa tecavüz ya da hürriyeti engellemek olur problem yok yani

Bilemiyorum ama ilk evliliğinde kadın sekiz bin Euro para vermezseniz çocuk doğurmam dedi ve daha bir sürü şart baktı isteklerinin sonu gelmiyor uzun ve zorlu bir süreçten sonra yolları ayırdı .yine aynı şeyleri yaşamaktan korkuyoruz .maddi durumu iyi kardeşimin para için yapılan evlilikten korkuyoruz ilk eşi altınları çaldı falan bir sürü sıkıntı yasadik
Sorumun cevabı bu değildi ama ilk eşi öyle diye herkes aynı olacak değil sonuçta. Düğünde takılan altınları diyorsanız onlar kadınını hakkı zaten.

Mevzu beraber yaşamaları da değil ayrıca isteyen istediğini yapar.

Çocuğun pazarlık konusu olması rahatsız etti buradaki birçok üyeyi.

Kardeşim de olsa böyle bir olayi desteklemezdim ben olsaydım.

Buradan size tüpü bebek için sağlıklı bilgiler de çıkmaz muhtemelen.

Sorumun cevabı bu değildi ama ilk eşi öyle diye herkes aynı olacak değil sonuçta. Düğünde takılan altınları diyorsanız onlar kadınını hakkı zaten.

Mevzu beraber yaşamaları da değil ayrıca isteyen istediğini yapar.

Çocuğun pazarlık konusu olması rahatsız etti buradaki birçok üyeyi.

Kardeşim de olsa böyle bir olayi desteklemezdim ben olsaydım.

Buradan size tüpü bebek için sağlıklı bilgiler de çıkmaz muhtemelen.
Annemin altınları da gitti, evet eleştiri dışında faydalı bir bilgi edinemedim.

İkisi arasında da Rıza var zorla olsa tecavüz ya da hürriyeti engellemek olur problem yok yani
Bilmiyorum çok çirkin bir ilişki o zaman bu.. Tabi ki bu benim fikrim.. Evlilik Birliği böyle birşey değil.. Birşey üzerine kurulan bir birlik değil.. Plan proje falan çok çirkin çok sahte geldi.. Umarım doğacak bebek için hayırlı olanı verir Rabbim..

İlk eşi maddi olarak çok sömürdü, sanslik işte .Daha önce bu kızla tanissaydi çok güzel olurdu herşey aslında
Bilmiyorum çok çirkin bir ilişki o zaman bu.. Tabi ki bu benim fikrim.. Evlilik Birliği böyle birşey değil.. Birşey üzerine kurulan bir birlik değil.. Plan proje falan çok çirkin çok sahte geldi.. Umarım doğacak bebek için hayırlı olanı verir Rabbim..

Bi nevi taşıyıcı annelik yaptiracaksiniz anladigim kadarıyla tek fark kadın yumurtalarının da kullanılmasına musade ediyor bir kadın böyle birşeyi başka türlü kabul etmez daha önceki evlilikte da taşıyıcı anneye verilecek ücrette anlaşamadınız sanırım lakin ulkemizde boyle birsey mumkun degil en yakin kibris...

Arkadaşlar mrblar, kardeşim için açıyorum bu konuyu.Kardesim 2009 yılında ateşli silah yaralanması sonucu ağır yaralandı, sperm kanalları kopmuş.O dönem üroloji doktoru çocuğunun olmayacağını söyledi ama aradan geçen on bir yılda tekrar doktora gittik ve bebeğinin tese yöntemiyle testislerden sperm alınarak olabileceğini söyledi.Sorun şu ki şuanki görüştüğü kişiyle aralarında resmi nikah yok boşanma ve nafakadan korktuğu için çocuk doğunca ya da hamileyken nikah kiyilacak.Resmi nikah olmadan aşılama veya tüp bebek tedavisi yaptirabilecegimiz bir hastane var mı?Bir de hiç bilginiz yok bu konularda işleyiş nasıl olacak bir de kıza ya başkasının spermini enjekte ederlerse diye korkuyorum
Evlenmek istemediği bir insandan neden çocuk sahibi olmak istiyo??? Bu söylediğiniz fikir sizin mi yoksa gerçekten kardesinize mi ait

Rabbim akıl versin. Türkiyede böyle birşey mümkün değil ayrıca biz haklarımızı savunmak için yasalar istiyoruz kardeşinin evleniceği bayan da sanırım yok olmak derdinde.. Ben kendi adıma böyle olayları okumaktan utanıyorum. Kıbrısa gitsinler en iyisi....

Durum ne tam olarak anlayamadım ama başlığa cevap veriyorum. Hayır ne devlet ne özel hiç bir yer nikah olmadan tedavi yapmıyor hatta infertilite bölümleri normal muane için bile evlilik cüzdanı istiyor

Arkadaşlar mrblar, kardeşim için açıyorum bu konuyu.Kardesim 2009 yılında ateşli silah yaralanması sonucu ağır yaralandı, sperm kanalları kopmuş.O dönem üroloji doktoru çocuğunun olmayacağını söyledi ama aradan geçen on bir yılda tekrar doktora gittik ve bebeğinin tese yöntemiyle testislerden sperm alınarak olabileceğini söyledi.Sorun şu ki şuanki görüştüğü kişiyle aralarında resmi nikah yok boşanma ve nafakadan korktuğu için çocuk doğunca ya da hamileyken nikah kiyilacak.Resmi nikah olmadan aşılama veya tüp bebek tedavisi yaptirabilecegimiz bir hastane var mı?Bir de hiç bilginiz yok bu konularda işleyiş nasıl olacak bir de kıza ya başkasının spermini enjekte ederlerse

X