Nikah nikah ücreti

Kızlar nikah işlemlerini daha dün hallettik.Adanadadayız biz.Bizden sadece sağlık raporu,nüfus cüzdan aslı ve fotokopisi-akdeniz anemisi testi-4 tane de resim istediler.
nikahı salonda yaptıracağımız için 150 TL yatırdık aynı gün.
eğer orda yaptırsaydık nikahı 50 TL yatıracaktık.
Günümüzü aldık.

Sağlık raporu (ücretsiz veriliyor İzmir'de) verem savaş ve kan testi isteniyor. 6 adet fotoğraf, nüfus cüzdanınla eşinle birlikte gidip başvuruyorsun. Belgeler tamamlandıktan sonra vergi dairesinde parayı ödüyorsun 50 tl evlilik cüzdanı alınıyor bildiğim. Salon veya oda nikahı isteyebilirsin fiyatlar her belediyede farklı olur. düğün salonunda evleneceksen memur oraya gelir ücretler bu seçeneklere göre değişiyor.

Superiisi ben özel msj gönderemediğimden buraya yazmayı uygun buldum. Belediyenizin bağlı bulunduğu evlendirme müdürlüğüne eşinizle gidip başvuru yaptıktan sonra sırasıyla olacak işlemleri onlar sizi yönlendiriyor. Daha sonra bir üstte ki yazdığım msj da ki yolu takip ediyorsunuz.

Superiisi ben özel msj gönderemediğimden buraya yazmayı uygun buldum. Belediyenizin bağlı bulunduğu evlendirme müdürlüğüne eşinizle gidip başvuru yaptıktan sonra sırasıyla olacak işlemleri onlar sizi yönlendiriyor. Daha sonra bir üstte ki yazdığım msj da ki yolu takip ediyorsunuz.

anladım da tek anlamadıgım var once resımlerle gıdıp basvru mu yapıyoruz yoksa once kendımız gıdıyoruz ne lazım ogrenıyoruz sonra mı resım verıyoruz:KK50:

Önce eşinle birlikte nikah müdürlüğüne gidiyorsun. Hem senden hemde eşinden önce birer adet fotoğraf istecekler ve size bir kağıt verecekler. Bu kağıtta resimleriniz ve nüfus bilgileriniz olacak. Kağıdı aldıktan sonra oradan sağlık raporu almak için önce kan verecek sonrada verem savaşa gidip filim çekileceksiniz. Bu sağlık tahlillerin size sonuçlarını verdikten sonra bu sefer de tekrar nikah müdürlüğüne gidecek ve sağlık raporları vereceksiniz. Onlarda size dosya açıp nikah defteri için vergi dairesine yatırmanız için tutan meblayı söylecekler. Sizden diğer işlemler için 5 fotoğraf daha alıp sizin istediğiniz gün veya onların vereceği bir gün seçip sonrasında da nikaha gitmek kalacak.

Önce eşinle birlikte nikah müdürlüğüne gidiyorsun. Hem senden hemde eşinden önce birer adet fotoğraf istecekler ve size bir kağıt verecekler. Bu kağıtta resimleriniz ve nüfus bilgileriniz olacak. Kağıdı aldıktan sonra oradan sağlık raporu almak için önce kan verecek sonrada verem savaşa gidip filim çekileceksiniz. Bu sağlık tahlillerin size sonuçlarını verdikten sonra bu sefer de tekrar nikah müdürlüğüne gidecek ve sağlık raporları vereceksiniz. Onlarda size dosya açıp nikah defteri için vergi dairesine yatırmanız için tutan meblayı söylecekler. Sizden diğer işlemler için 5 fotoğraf daha alıp sizin istediğiniz gün veya onların vereceği bir gün seçip sonrasında da nikaha gitmek kalacak.

cok tesekkur ederım ve son soru bu ne kadar surer 1 gunde bıter mı bıde nıkah ucretı dısında ne kadar harcamıstınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar ben nikahın düğünümün olduğu yerde olmasını istiyorum yani memurun düğünde bulunmasını istiyorum bunun için en geç saat kaçta olabilir? bi de fiyat farkı ne kadar oluyor?
bilen varsa yardımcı olursa sevinirim :KK61:

bizim nikahımızda düğün günü düğün mekanında oldu 50 tl fark almışlardı bizden eğer sizde ole yapıcaksanız erken davranın o güne o saate nikah memurunun randevusu olabiliyo

bizde geçen gün nikah işlemleri için başvurduk okudum yazılanlarıda sadece bzden kan tahlili bunun soncyla sağlık raporu istendi verem savaş fln öyle belgeler istenmedi..

orda nikah kıyılrsa haftaiçi 50 tl
hafta sonu yine orda olursa 130 tl
biz düğüne çağrdık haftasonu 430 tl ödedik

baya bi fark var bizde baya şaşırdık 230 beledye dediler dierinide ceplerine indiriolar lafın altında öyle dediler

Bizde kadıköy evlendirme dairesinde düşünüyoruz şubat sömestrde ama gün almaya aralıkta falan gidicez geç kalmış olmayız di mi kızlar gün bulunur herhalde öyle erkenden gitmek istemiyorum :KK43:

kızlarr eylül 2012de evleniyoruz nikah işlemlerini ne zamn başlatmalıyız nikahımız salonda olacak bursa da oturuyorum fiyat konusunda bilgisi olanlar var mı ???:2::2::2:

benim gibi ayrı şehirde olupta işlemler için giden varsa nolur yardım.. bizim nikah düğün salonunda olcak 1 temmuzda ocak sonu gitmeyi düşünüyorum işlemler için ben bulunduğum yerden herhangi bi belge falan almama gerek varmı? bida git gel olmasın

benim gibi ayrı şehirde olupta işlemler için giden varsa nolur yardım.. bizim nikah düğün salonunda olcak 1 temmuzda ocak sonu gitmeyi düşünüyorum işlemler için ben bulunduğum yerden herhangi bi belge falan almama gerek varmı? bida git gel olmasın

ewt canım muhtardan nüfüs cüzdan örneği alıcaksın,nüfus il müdürlüğünden evlilik için nüfus kayıt örneği alacaksın ayrıca sağlık ocağına git evlilik için kan ver ordan seni yönlendircekler yanında bol bol foto bulundurur bu raporları evleneceğin şehire götr orda nişanlınla başvuruda bulunun.Hayırlı olsun:nazar::nazar::nazar:

nikah ücretleri almış basını gidiyor..bir belediye nikah dairesinde kıyılırsa 300 lira isterken biri düğünü yapılcagı yere cagırmaya 280 lira istiyor..

kızlarr eylül 2012de evleniyoruz nikah işlemlerini ne zamn başlatmalıyız nikahımız salonda olacak bursa da oturuyorum fiyat konusunda bilgisi olanlar var mı ???:2::2::2:

valla bızım nıkahın oldugu kadıköy beledıyesınde 6 ay önceden gun alabılıyosun sonraya bırakınca ıstedıgın tarıh ve saat uymayabılıyor erken davran yogun olan beledıyelrde sıkıntı oluyo

X