Nipt testi yanlış çıkanlar ,nipt testi yanılanlar

Fetal freksiyon oranınız çok düşük.Usg de de sıkıntı yoksa nipt hatalı bence
Evet doktor da aynı şeyi söyledi %3 çok düşük dedi ama firmaya sorunca harika cihazlarıyla en hassas ölçümleri bile yapabileceklerini söylüyorlar. Usg tertemiz çok sağlıklı. Tek duam nipt hatalı olsun 🙏

Bizim de ultrasonumuz tertemiz çok sağlıklı bebeğim ama zaten bizim cinsiyet anomalileri ultrasondan gözlenmiyormuş. Ama ben bu işin piri denilen perinatologa gittim Recep has belki duymuşsunuzdur. Cinsiyet anomalilerinde %30-40 yanılma payı var biz bunu asla böyle kabul edemeyiz dedi. %30 inanılmaz iyi bi oran. İnşallah o gruptayızdır ve amniyosentez sonuçlarımız tertemiz çıkar, bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız ♥️
Senin bence yanlış çıkacak kesin çünkü %3 çok az 🙈 benim %14😒

Merhabalar umarım mesajımı görürsünüz buraya da ilk kez yazıyorum. Yazdıklarınızı onlarca kez tekrar tekrar okudum. Ağlayarak okudum. Bende her şey yolunda giderken, kendi isteğimle nipt testi yaptırdım (eurofins firmasında) ve sonuç Xxy klinefelter pozitif geldi. Fetal fraksiyon oranım 3%. Yanlış olma olasılığı için dualar ediyorum. 21 martta amniyosentez yaptıracağım. Umarım bende sizin yaşadığınız o eşsiz mutluluğu tadar,sonucumu temiz alırım. Ve başkalarına umut olabilirim. Yazdıklarınız çok kıymetli. çokça sevgilerimi gönderiyorum size ve bebeğinize ♥️
Bi de klinefelter nasıl bi hastalık ilk defa duydum :KK43: Allah yanıltmış olsun inşallah
Benimki turner,kadın hastalığı,sizinki de erkek hastalığı sanırım :KK43:

İnşallah dediğiniz gibi kesin yanlıştır 🙏 sizin oranınız iyiymiş ama turner dişi sendromunda daha fazla hata gözleniyor gibime geldi. Çok örnek var X0 hatalı olan. İnşallah öyledir inşallah.
evet erkek sendromu hatta büyüyorlar evleniyorlarmış ve çocukları olmadığında farkediyormuş insanlar, çünkü çoğu kısır oluyormuş ama artık tüp bebekle falan çocukları bile oluyormuş. Bizim toplumda da bayağı yaygınmış.

Bi de klinefelter nasıl bi hastalık ilk defa duydum :KK43: Allah yanıltmış olsun inşallah
Benimki turner,kadın hastalığı,sizinki de erkek hastalığı sanırım :KK43:
Size bir şey sormak istiyorum. Siz galiba genoxta yaptırdınız nipt testini. Ki bişe farketmiyor aslında baktığımızda. Makine Avrupadan geliyor toplasanız 2,3 farklı cihaz var. Sadece çalışan genetikçiler Türk. Ki bence Türk genetikçiler Avrupadan daha iyidir. Sorum bu değil sadece testlerin hepsinin aynı b*kun laciverti olduğunu düşünüyorum artık. Sorum şuydu. Bende 47;xxy pozitif %60 yazıyor. Sizde böyle bir oran var mıydı ? Yoksa sadece yüksek riskli falan mı yazıyor? Çünkü ben eurofins firmasını aradığımda bana herkese genel %60 yazıyoruz dedi. Anlamıyorum ya nerde o zaman bu hassas ölçümünüz… özür dilerim biraz uzattım galiba üzgün olduğum kadar bu belirsizliğe,vurdumduymazlığa öfkeliyim de.

Size bir şey sormak istiyorum. Siz galiba genoxta yaptırdınız nipt testini. Ki bişe farketmiyor aslında baktığımızda. Makine Avrupadan geliyor toplasanız 2,3 farklı cihaz var. Sadece çalışan genetikçiler Türk. Ki bence Türk genetikçiler Avrupadan daha iyidir. Sorum bu değil sadece testlerin hepsinin aynı b*kun laciverti olduğunu düşünüyorum artık. Sorum şuydu. Bende 47;xxy pozitif %60 yazıyor. Sizde böyle bir oran var mıydı ? Yoksa sadece yüksek riskli falan mı yazıyor? Çünkü ben eurofins firmasını aradığımda bana herkese genel %60 yazıyoruz dedi. Anlamıyorum ya nerde o zaman bu hassas ölçümünüz… özür dilerim biraz uzattım galiba üzgün olduğum kadar bu belirsizliğe,vurdumduymazlığa öfkeliyim de.
Aynı durumdayım çok haklısın :KK43:
Ben de yüksek risk yazıyor sadece :KK43:

Peki siz aldıracak mısınız oldu ki doğrulandı Allah korusun :KK43: kafam allak bullak benim sürekli düşünüyorum bebeğim iyiyse de şuan benim yüzümden stresle büyüyor 😒

Onu hiç net bir şekilde konuşmadık eşimle. Düşüncelerimizi sadece amniyosentezin olumlu çıkmasına odaklıyoruz. Olumsuz çıkarsa araştıracağız, genetikçilerle görüşeceğiz. Ama gündemimizde hiç o ihtimal yok. Bende düşünmemeye çalışıyorum siz de lütfen onu amniyosentezden sonra düşünürüm diye zihninizi susturmaya çalışın. Çünkü o boyutu düşünmek korkunç acı veriyor.

Peki siz aldıracak mısınız oldu ki doğrulandı Allah korusun :KK43: kafam allak bullak benim sürekli düşünüyorum bebeğim iyiyse de şuan benim yüzümden stresle büyüyor 😒
Ayrıca da stresle büyüyor diye de kendinize eziyet etmeyin sizde çok kıymetlisiniz unutmayın. Hem böyle bebeler şeytan gibi, çok zeki mücadeleci oluyolar 🥰👼 ben zaten eşime diyorum ki kesin bu bizden mi çıktı dicez, öyle güzel bişe olcak 👼 aman yorsunlar sağlıkla gelsinler de cücük kafalar. İnşallah iyi olcak her şey dua edelim güzel düşünelim güzel olsun

Merhaba sonuclarınız cıktı mı acaba??

Ben de fetal dna sonucumu aldım ve xyy şüphesi cıktı raporda, yarın perinatolojiye gideceğim dün aksamdan beri aglıyorum

Merhaba sonuclarınız cıktı mı acaba??

Ben de fetal dna sonucumu aldım ve xyy şüphesi cıktı raporda, yarın perinatolojiye gideceğim dün aksamdan beri aglıyorum
Merhaba geçmiş olsun inşallah bişey çıkmaz kaçıncı haftanız ?
Amniyosentez ya da cvs öneriyorlar çok beklemek istemiyorsanız cvs yapın derim,ancak riski yüksek.

Ön sonuç genelde haberci oluyor derler dua ediyorum size inşallah ikinci sonucunuz da tertemiz çıksın🙏🏻🙏🏻 cinsiyet anormalilerinde bu fetal dna çok yanılıyor diyorlar ama
İnşallah 🙏🏼 herkes öyle diyor bakalım :KK43: ön sonucuma göre diğeri de temiz gelecek dedi doktorum ama başka Dr mozaik gelebilir dedi
Yani turnerın hafif hali..

X