Nipt testi yanlış çıkanlar ,nipt testi yanılanlar

Çok teşekkür ederim haber verdiğin için .çok mutlu oldum . Artık mutlu ol .tadını çıkar .keyifle hazırlan onu karşılamaya. Ben şimdi benimkini severken diyorum neler yaşadık can (adı can oldu) :) trizomi18 bile dediler sana :) ama acayip dayanıklı ve güçlü oluyor böyle bebekler .o sıkıntılı sürece bile dayanıyorlar anne karnında . Mücadeleci oluyorlar . Sen de sağlıkla kucağına al canım inşallah.
İnşallah cnm mesajın bana öle umut oldukı Allah razı olsun senden canım benim

Merhaba bende ikili tarama testinden sonra nıpt testi yaptırdım ve trimozi 21 riskli olarak çıktı .14+4 günlükken detaylı ultrasona girdim ve doktorum hiç bir bulguya rastlanmadığını söyledi ve ayın 29nda amniyosentez yaptıracağım benim içinde kabus dolu geçiyor günler düşünmeden yapamıyorum
Uzun zamandır girmemişsiniz umarım görürsünüz :KK43: sonucunuz ne çıktı acaba ?

Ben 11 haftalık iken verdim kanımı. 12.haftada sonucum geldi. Yanlış yazmışım düzenlemistim sonra o kısmı .siz düzenlemeden cevap yazmışsıniz . Nipt en erken 10- en geç 20 hafta arasında verilir
Merhaba doğurdunuz mu benişiniz nasıl acaba ? Benim de fetal dna riskli çıktı amniyo vereceğim korkuyorum :KK43:
Bi de hangi firmada yapmıştınız ?

Bende 2 defa çalışıldı bu test ikisinde de sonuç çıkmadı , bazen anomalilerde de sonuçlanmayabiliyormuş . Sizin gibi uzunca bir süre amniyosentez yapılmasını bekledim . Çok stresli bir dönemdi . Amniyosentez sonucu da uzun sürdü . Hayatımdaki en zor zamanlardı . Çok şükür sonucumuz iyi geldi . %2-3 yanılma payı oluyor bu testte.
Merhaba Doğdu mu bebiş ? Nasıl ?
Fetal dna yı hangi şirkette yaptınız acaba ? Benim de riskli çıktı hatalı olabilir dedi Dr ama korkuyoruz :KK43:

Burayı bir anne adayı okursa korkmasın endişelenmesin istiyorum o yüzden bu mesajı yazıyorum ben de fetal dna yani nipt testi yaptırdım hatta acaba yanlış mı çıktı diyerek tekrar kan verip aynı firmaya tekrar yaptırdım ve yine aynı çıktı buna rağmen amniyosentez temiz çıktı yani kısaca bu testler kusursuz testler değil o dönemde burada okumadığım yazı kalmadı ama çok çok az bilgi bulabildim sürekli ağladım iki ay boyunca hayatım zindan oldu belki bir kişi bunu okur diye yazıyorum
Merhaba çok merak ettim hangi firmaydı çünkü benim de riskli çıktı ve Dr hatalı olabilir dedi amniyo istedi yine de :KK43:

Merhaba doğurdunuz mu benişiniz nasıl acaba ? Benim de fetal dna riskli çıktı amniyo vereceğim korkuyorum :KK43:
Bi de hangi firmada yapmıştınız

Bi de hangi firmada yapmıştınız ?
Merhaba. Benim çocuğum dünyaya geldi .şu an 4 buçuk aylık . Hiç bir sorunu yok . Amniyosentez sonucumuz temiz gelmisti bizim . Euorofins diye bir firma idi . Sözde Fransa da yapıldı . Ne kadar doğruysa artık.

Merhaba. Benim çocuğum dünyaya geldi .şu an 4 buçuk aylık . Hiç bir sorunu yok . Amniyosentez sonucumuz temiz gelmisti bizim . Euorofins diye bir firma idi . Sözde Fransa da yapıldı . Ne kadar doğruysa artık.
Maşallah 🧿 sağlıkla büyütün 💓

Dilerim siz de sağlıklı mutlu haberler alırsınız. Amniyosentez sonucunuz tertemiz gelir .sizin testiniz de bizimki gibi yanılmış olur umarım .

Merhaba Doğdu mu bebiş ? Nasıl ?
Fetal dna yı hangi şirkette yaptınız acaba ? Benim de riskli çıktı hatalı olabilir dedi Dr ama korkuyoruz :KK43:
Merhaba , çok şükür bizde kromozomal bir anomali çıkmadı, amniyosentez de yapılmıştı, çok şükür doğdu bebiş. Darısı sizin başınıza inşallah , sağlıkla kucağınıza alın

Merhaba , çok şükür bizde kromozomal bir anomali çıkmadı, amniyosentez de yapılmıştı, çok şükür doğdu bebiş. Darısı sizin başınıza inşallah , sağlıkla kucağınıza alın
Sonuç çıkmadı dediğiniz nedir anlamadım ? Yorumu tekrar okudum da 🙈 bizim kromozom sorunu çıktı maalesef ama Dr yanlış olabilir dedi 😵‍💫

Sonuç çıkmadı dediğiniz nedir anlamadım ? Yorumu tekrar okudum da 🙈 bizim kromozom sorunu çıktı maalesef ama Dr yanlış olabilir dedi 😵‍💫
2 hafta arayla yapılan iki test de olumlu ya da olumsuz sonuçlanmadı . 10. Haftayı geçmesine rağmen testler yapılmıştı ama fetüse ait yeteri kadar materyal bulunamadı. Sonuçlanmamasının da bir nedeni anomali olabiliyormuş . Bu sebeple amniyosentez yaptırdık . Amniyosentezin sonucu iyi geldi şükür. Acıbademdeki perinataloğumun önerdiği amerikada iyi bir firmaydı. Firmanın Adını hatırlamıyorum malesef.

Ben de amniyosentez sonucunu aynı dediğin gibi bekliyordum . Hastaneyi aradık 15 gün sonra çıktı gelin dedi . öğretmenim okuldan çıkmayı bekleyemedim . Dersten çıkıp müdüre koştum. Ağlaya ağlaya dedim ben yapamıyorum ders falan . koş sen git öğren dediler sonucunu . Eşim ile gittik. Genetiğin önünde bekliyoruz içerdeki hasta çıksın da biz girelim diye .dakikalar geçmedi . aylarca bekledim amniyosentez yapılsın .sonra da bekledim sonuç çıksın .ama 5 dakika hiç geçmedi. İçeri girdik adam dedi yaptırdığıniz testin güvenirliği çok yüksek .ama zaman Zaman yanlış olabiliyor . Sizinki de böyle olmuş .bebeğiniz sağlıklı . kromozomlarinda sorun yok .elim ayağım orda bosaliverdi.kendimi o kadar zaman o kadar sıkmışim ki . Eşimle sarılıp ağladık kapıda öylece. Böyle bir mutluluk hiç yaşamadım . Tabi aynı zamanda da acayip bir pişmanlık .çünkü aylarca sanki o karnımda hiç yok gibi beklemiştim .nasıl olsa gidecek benden diye .yoksaymıştim onu. Yalnız bırakmıştım bir bakıma .o yüzden sen benim yaptıklarımı yapma. Ultrasonda hiç bir bulgu yok ise her şeyin güzel ve yolunda olma ihtimali var . Az da değil 20.haftalardasin . Şimdiye belli ederdi bir şekilde kendini ultrasonda herhalde. Umutla bekle bence .sonuç ne olursa olsun sen şu an onunla kal .iyi düşün iyi hissetmeye calis .sonuçtan beni de haberdar edersen sevinirim. Her şey gönlünüzce olsun
Merhabalar umarım mesajımı görürsünüz buraya da ilk kez yazıyorum. Yazdıklarınızı onlarca kez tekrar tekrar okudum. Ağlayarak okudum. Bende her şey yolunda giderken, kendi isteğimle nipt testi yaptırdım (eurofins firmasında) ve sonuç Xxy klinefelter pozitif geldi. Fetal fraksiyon oranım 3%. Yanlış olma olasılığı için dualar ediyorum. 21 martta amniyosentez yaptıracağım. Umarım bende sizin yaşadığınız o eşsiz mutluluğu tadar,sonucumu temiz alırım. Ve başkalarına umut olabilirim. Yazdıklarınız çok kıymetli. çokça sevgilerimi gönderiyorum size ve bebeğinize ♥️

Merhabalar umarım mesajımı görürsünüz buraya da ilk kez yazıyorum. Yazdıklarınızı onlarca kez tekrar tekrar okudum. Ağlayarak okudum. Bende her şey yolunda giderken, kendi isteğimle nipt testi yaptırdım (eurofins firmasında) ve sonuç Xxy klinefelter pozitif geldi. Fetal fraksiyon oranım 3%. Yanlış olma olasılığı için dualar ediyorum. 21 martta amniyosentez yaptıracağım. Umarım bende sizin yaşadığınız o eşsiz mutluluğu tadar,sonucumu temiz alırım. Ve başkalarına umut olabilirim. Yazdıklarınız çok kıymetli. çokça sevgilerimi gönderiyorum size ve bebeğinize ♥️
Ben de 11 martta amniyosentez olacağım kendi isteğimle yaptığım fetal dna da turner çıktı sonucum :KK43: ultrason hiçbir bulgu yok ama amniyosentez yapmak istiyoruz biz de umarım hepimiz sağlıklı evlatlarımıza kavuşuruz 🤲🏻

Fetal freksiyon oranınız çok düşük.Usg de de sıkıntı yoksa nipt hatalı bence

Ben de 11 martta amniyosentez olacağım kendi isteğimle yaptığım fetal dna da turner çıktı sonucum :KK43: ultrason hiçbir bulgu yok ama amniyosentez yapmak istiyoruz biz de umarım hepimiz sağlıklı evlatlarımıza kavuşuruz 🤲🏻
Bizim de ultrasonumuz tertemiz çok sağlıklı bebeğim ama zaten bizim cinsiyet anomalileri ultrasondan gözlenmiyormuş. Ama ben bu işin piri denilen perinatologa gittim Recep has belki duymuşsunuzdur. Cinsiyet anomalilerinde %30-40 yanılma payı var biz bunu asla böyle kabul edemeyiz dedi. %30 inanılmaz iyi bi oran. İnşallah o gruptayızdır ve amniyosentez sonuçlarımız tertemiz çıkar, bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız ♥️

X