NİŞAN ATMIŞTIK SON DURUM VE ZORBALIK ÜZERİNE

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ogretmen98

Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2023
161
-64
25
Merhabalar eski konumu bilenler vardır mutlaka nişanlımla ev meselesi yüzünden sorun yaşamıştık. Bana hakaret edildi ailem ve ben aşağılandık. Konuyu açarken tamamen tavsiye almak amacıyla yazmıştım çünkü annem ve nişanlım arasında objektif davranmam çok zordu algılarım bulanmıştı sanki ve ben de yardım almak istedim. Anlattığım konu da ben çok hatalı veya çok haklı olabilirdim bu hiç kimseye bana ve aileme hakaret etme sırf psikolojik şiddet uygulamak amacıyla zorbalık yapma hakkı vermezdi. 15 yaşında bir kız çocuğu veya bir ahmak değilim buradaki zorba bazı kadınların (bu kişiler istisna çünkü doğru veya yanlış yaptığımı düşünen bir sürü kişiden çok mantıklı mesajlar aldım) ne yazdığı beni etkilemezdi fakat zor bir dönemden geçiyordum ve bazı kişilerin söyledikleri beni daha çok bunalıma itti. Hayatta hiçbir zaman cümlelerimle bile kimsenin kalbine yük olmak istemedim bunun için çabaladım ama bazı insanların bunu kasten yaptığını, hiç tanımadığı belki hayatta asla karşılaşmayacağı birinin kalbini kırmak için ekstra efor gösterip bunu da toplu olarak marifet saydıklarını ilk defa bazı kişilerden öğrenmiş oldum. Elbette bunda anonim olmanın katkısı çok fakat ben buraya bir yazı yazdım durumumdan bahsettim bu benim kişiliğimle sahip olduğum hayatla ilgiliydi. Bazı kişilerin yaptıkları yorumlar da onların kişiliği sahip oldukları hayatla ilgiliydi. Ben gereksiz yere kalbini kırdığım biri varsa özür dilemekten gocunmam helallik isterim fakat bunca zor zamanın üzerine sırtıma yük olanlar varlığından emin olmadığım vicdanlarıyla baş başa kalsınlar. Son durumdan bahsetmek istiyorum çünkü beni haklı bulan veya bulmayan (tekrarla söylüyorum çünkü benim için önemli olan üsluptu anonim olmak sizlere istediğinizi söyleyebilme hakkı vermez) bir sürü kişi çok güzel mesajlar attılar destek oldular. Özellikle terapi almamla ilgili tavsiye verenler oldu inanılmaz işime yaradı seanslar gerçi daha 2 seans oldu yolun başındayım. Psikiyatristimle konuştuğumda evlilik için şehir değiştirmek gibi büyük bir kararı aniden almam gerektiğine karar kıldık. Ayrıca evliliği şehir değiştirme şartı altında yaparım restine boyun eğmemem şartlar ve koşullar arasında evlilik yapmamam gerektiğini konuştuk. Fark ettim ki ben artık bu durumu isteyip istemediğimden emin değildim. Bu konuda benimle en doğru şekilde karar verebilecek kişi babamdı ilk gitmem gereken yere son gittim anlayacağınız ama terapistim babamla konuşmam gerektiğini fark etmemi sağladı. Babamla konuştuk olan biten her şeyi tamamıyla anlattım ona. Bana ne yaparsam yapayım destekleyeceğini fakat evliliğin sevginin bir noktada insana huzur getirmesi, mutlu etmesi gereken şeyler olduğundan bahsetti. Elbette iyi günde kötü günde yanında olacaksın fakat seni şimdiden her gün iki gözün iki çeşme görmek istemiyorum dedi. Ayrıca çocuk meselesinden bahsetti. Nişanlımın da benim de dengeleri kurmakta zorlandığımızdan yarın bir gün çocuğumuz olursa içine düşeceği hengameyi düşünmemi istedi. Elbette çok uzun konuştuk fakat özel olmayan ve benim için önemli olan konular bunlardı. Sonuç olarak babamla konuştuktan sonra ben ayrılma kararı aldım. Nişanlımla konuştuk ayrılmak istediğimi söyledim çok şaşırdı çok üzüldük ikimiz de. Fakat beni en çok yaralayan nokta şu oldu eğer sorun evse ayrılmak istemediğini nerede istiyorsam orada yaşayabileceğimizi söyledi. Yani başından beri bütün bunları onu asla bırakamayacağımı onu çok sevdiğim için her şeyi kabul edeceğimi düşündüğü için mi yapmıştı tartışılır. Birisi ileride ailesiyle de yaşamak isteyecek demişti belki üzerimde bu baskıyı kurarak beni bu noktaya kadar getirmeye çalışacaktı bilemiyorum. Sonuç olarak zor da olsa ayrıldık. Ben hala atlatamadım tabi daha birkaç gün oluyor kendimi toparlamış olmaya yakın bile değilim fakat iyileşeceğim. Daha iyi olacağım biliyorum..

Anlayamadım, burdaki kadınlar için mi zorba yazdınıız?? Adamın şartı, şurtu, ultimatomu, başka şehre taşınmak istemesi, baskısı , sindirmesi tamam ama boyun eğme diyen kadınlar mı zorba :KK51: KOnuya geleyim , biriyle baş etmek için psikiyatriye gidiyorsanız, burda veya başka platformlarda tavsiye arıyorsanız, eziliyorsanız büzülüyorsanız baskıya, tehdide uğruyorsunuz, iarta şurta koşuluyorsanız evlenmeyin kardeşim. Evlenmeyin kendinize mi kastınız var ... Sen de konu sahibesi ayrılmışsın zaten tebrik ederim bundan sonrasında mutlu olursun.

Bu
Anlayamadım, burdaki kadınlar için mi zorba yazdınıız?? Adamın şartı, şurtu, ultimatomu, başka şehre taşınmak istemesi, baskısı , sindirmesi tamam ama boyun eğme diyen kadınlar mı zorba :KK51: KOnuya geleyim , biriyle baş etmek için psikiyatriye gidiyorsanız, burda veya başka platformlarda tavsiye arıyorsanız, eziliyorsanız büzülüyorsanız baskıya, tehdide uğruyorsunuz, iarta şurta koşuluyorsanız evlenmeyin kardeşim. Evlenmeyin kendinize mi kastınız var ... Sen de konu sahibesi ayrılmışsın zaten tebrik ederim bundan sonrasında mutlu olursun.
Burada yazılan bazı şeyler de ilişkimde yaşadığım durum da zorbalıktı. Ezilip büzülmüyorum terapi veya tavsiye almayı da eziklik olarak görmüyorum. Teşekkür ederim dilekleriniz için.

Zorba olmayanların cevapları için diye cevap verir kesin. Ama sorun şu ki ilk konusunda herkes haksızsın demişti. :KK53: Yani herkes "zorbaydı".
Aman zorbalık da moda oldu. Haksızsın denince zorba oluyorsun.
Şuan mesajımı alıntılayarak zorbalık yaptın püğğğ😁

Problemi çözemeyince kaçıp suçu başkalarına atmakla ilgili bir seans daha alın
Nereden kaçtım kadınlar kulübünden mi? Tam tersine problemlerimi çözmek için üzerine gittim 'seanslar aldım' doğru kararı vermeye çalıştım. Sorun bana hak verilip verilmemesi değil hakaret edilmesiydi.

Yüz kere cevabın bana hak vermeniz veya vermemenizle ilgili olmadığını sorunun üslup ve saygısızca cevap vermek olduğunu belirttim.
siz kendi saygısızlığınızı ''aslında o iyilik için söyledi'' diye normalleştirirseniz insanlar çatır çatır yazar hatanızı. Biz burda herkesi eylemek zorunda değiliz.

Zorba olmayanların cevapları için diye cevap verir kesin. Ama sorun şu ki ilk konusunda herkes haksızsın demişti. :KK53: Yani herkes "zorbaydı".
Aman zorbalık da moda oldu. Haksızsın diyince zorba oluyorsun.
Mesajımı okursanız sorunun bana hak verilip verilmemesi değil hakaret edilmesi olduğunu ısrarla yazdığımı görebilirsiniz.

siz kendi saygısızlığınızı ''aslında o iyilik için söyledi'' diye normalleştirirseniz insanlar çatır çatır yazar hatanızı. Biz burda herkesi eylemek zorunda değiliz.
Birine bu çocuk zaten ananla sana zor dayanır pamuk şeker demekle o kişiyi eylemek arasında fark olduğunu anlayacak kadar zeka seviyesine sahip insanlar olduğunu düşünerek yazdım konuyu.

Burası bir forum ve herkes de hoşunuza gidecek şeyler söylemeyebilir. Aile ortamınız ve arkadaş çevrenizden farklı burası. Laf kaldıramayacak olan o ortamdan çıkmasın, yanlış anlamayın tavsiyedir bu.
2F41A857-3AB1-44E0-ADEA-8B86388CD0DA.jpeg

Zorbalık yapan adamlara sesiniz çıkacağına burda gerçekler yüzünüze vurulunca hemen ağlamaya başlama. Beğenmiyorsan siteden gidebilirsin? Zorba olmayan her hareketini pohpohlayan arkadaşların vardır.
Neden ağlayayım hanımefendi? Kimsenin beni pohpohlamasını bekleyecek biri değilim fakat herkes gibi saygı beklerim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X