Nişan Nişan düğün arası

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi

olurhersey

Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2020
362
119
Kızlar lütfen yardımcı olun Temmuz sonunda nişanım oldu nişanlım uzakta görev yapıyor ailesiyle aynı sehirdeyiz gelecek sene Temmuz da olcak dugunum 1 sene var nişanlım 6 ay gelemıcek suan erken nişan yaptımızı farkediyoruz ama olan oldu bu süreci nasıl yönetebilirim aileler çok anlaşamıyor ben napabilirim lütfen yardımcı olun tecrübelerinize ihtiyacım var aralarını nasıl tutabilirim ben kaynanamı felan kac gunde bir arayım yanına gideyim evlenınce biz eşimin görev yerinegidicez ıkı ailedende uzak olcaz birde tek çocuk nişanlım

Son düzenleme:
Bizdede anneler anlaşamadı en başdan. Arayip sormadilar birbirlerini nişandan sonra sadece kına ve düğünde görüştüler o kadar. Bu kadar dert etmeyin lütfen kimse kimseyi arayip sormak zorunda değil. Siz yeter ki saygılı olun karşı tarafa ve arada bir arayın hatırlarını sorun ayda bir kere yanlarına gidip gönüllerini alırsınız fazlası zaten zarar.

Çok fazla yüz göz olmana gerek yok bence. İlla şu kadar ara konuş demek de mantıksız. Biraz uzun olmuş nişanlılık ona daha çok dikkat etmelisin çiftler genelde bu dönem daha çok tartışıyor. Onunla iyi ol kv kusur kalsın

Bizdede anneler anlaşamadı en başdan. Arayip sormadilar birbirlerini nişandan sonra sadece kına ve düğünde görüştüler o kadar. Bu kadar dert etmeyin lütfen kimse kimseyi arayip sormak zorunda değil. Siz yeter ki saygılı olun karşı tarafa ve arada bir arayın hatırlarını sorun ayda bir kere yanlarına gidip gönüllerini alırsınız fazlası zaten zarar.
Annenler laf etmedi mi bizimkiler etmeye başladı gelın kızını ziyarete gelmıyor diye peki kac gunde bir aradın

Çok fazla yüz göz olmana gerek yok bence. İlla şu kadar ara konuş demek de mantıksız. Biraz uzun olmuş nişanlılık ona daha çok dikkat etmelisin çiftler genelde bu dönem daha çok tartışıyor. Onunla iyi ol kv kusur kalsın
Yok binşükür canm onla şimdiye kadar kavgamız bile olmadı hiç hemde 1 senedir beraberiz ama benm annem çok şey arasınlar sorsunlar gelsinler gitsinler gibi karsı taraf yapmıyor nasıl dengelicem bilmiyorum m

Birde nişan dugun nekadardı aranız

Annenler laf etmedi mi bizimkiler etmeye başladı gelın kızını ziyarete gelmıyor diye peki kac gunde bir aradın
Ayda bir yanlarına gittim, özel birsey olmadığı zamanda aramadım ben. Evlendik hala öyleyimdir cok sık gidip gelmem arayıp sormam özel bir durum olmadığı zaman. Biz 1 sene nişanlı kaldık

Benim eşim de ailesinin tek çocuğu.
Tek cocuk olunca kaynanayla ister istemez husumet oluyor başlarda. Benim ailem de hala eşimin ailesiyle fazla samimi değil. Ki bu en iyisi. Çok fazla yüz göz olmadan aradaki saygıyı korumalı. Kaynananı haftada 1 ziyarete gidebilirsin. Benim abim askerdyeken nişanlısı gelmeyince annem pek memnun kalmazdı. Madem aynı sehirdesin ilerde de anne diyeceksin sınırı koruyacak şekilde ilişki kurabilirsin. Nisanlinin da hoşuna gidecektir o olmasa da ailesiyle görüşmen. Haftada 1 gün gidip 1 2 kez arasan yeterli.

Tek cocuk olunca kaynanayla ister istemez husumet oluyor başlarda. Benim ailem de hala eşimin ailesiyle fazla samimi değil. Ki bu en iyisi. Çok fazla yüz göz olmadan aradaki saygıyı korumalı. Kaynananı haftada 1 ziyarete gidebilirsin. Benim abim askerdyeken nişanlısı gelmeyince annem pek memnun kalmazdı. Madem aynı sehirdesin ilerde de anne diyeceksin sınırı koruyacak şekilde ilişki kurabilirsin. Nisanlinin da hoşuna gidecektir o olmasa da ailesiyle görüşmen. Haftada 1 gün gidip 1 2 kez arasan yeterli.
Benm ailem biraz laf yapar cinsten neden gelin kıza gelmiyor gitmıyor diye laf yapar bu arayı benm nasıl korumam lazım

10 ay nişanlı kaldım çok şükür aileler arasında hiç sorun olmadı gayet iyi anlaştılar buna rağmen ben her zaman mesafeyi korudum eşimin ailesiyle nişanlılık süreci çok güzel bir süreç tadını çıkar olumsuz düşünme sadece biraz vesvese oluyor onu da dua ederek aşabilirsin hayırlı işlerde oluyor zaten.Mutluluklar dilerim 😊

Kızlar lütfen yardımcı olun Temmuz sonunda nişanım oldu nişanlım uzakta görev yapıyor ailesiyle aynı sehirdeyiz gelecek sene Temmuz da olcak dugunum 1 sene var nişanlım 6 ay gelemıcek suan erken nişan yaptımızı farkediyoruz ama olan oldu bu süreci nasıl yönetebilirim aileler çok anlaşamıyor ben napabilirim lütfen yardımcı olun tecrübelerinize ihtiyacım var aralarını nasıl tutabilirim ben kaynanamı felan kac gunde bir arayım yanına gideyim
kayınvalideyi haftada bir arayıp hatrını sorun. evine çok gitmenize gerek yok bence, gerekli durumlarda gidersiniz ya da ayda 1 kez ziyaret edersiniz. sadece nişanlısınız şu an abartmaya gerek yok.
şu evrede ailelerin yüz göz olması gerekmez, düğünde kınada birbirlerine surat yapmasınlar yeter.

Kızlar lütfen yardımcı olun Temmuz sonunda nişanım oldu nişanlım uzakta görev yapıyor ailesiyle aynı sehirdeyiz gelecek sene Temmuz da olcak dugunum 1 sene var nişanlım 6 ay gelemıcek suan erken nişan yaptımızı farkediyoruz ama olan oldu bu süreci nasıl yönetebilirim aileler çok anlaşamıyor ben napabilirim lütfen yardımcı olun tecrübelerinize ihtiyacım var aralarını nasıl tutabilirim ben kaynanamı felan kac gunde bir arayım yanına gideyim
Bence aileler anlaşamıyorsa zorunlu haller dışında cokta bir araya getirmeyin. Sizinle nasıllar peki.10 günde bir arayın yeterli çokta sık gitmeyin. Şimdiden çok arayıp gidip gelirseniz evlendikten sonra daha fazlasını isterler. Sınırları ve mesafeyi en baştan belirlemek iyidir her zaman (karşımdaki insanlar ne kadar iyi olsa da mesafeli olmak iyidir diye düşünürüm de ☺️)

Çok Tesekkr ederim çok olgun ve samimi konusuyorsun canm fikirlerine değer veriyorum . 1 sene nasıl idare edeceğim bilmiyorum kaynanam pek ailemi davet etmez annemde o yüzden davet etmıyor bu seferde annem laf ediyor neden gelinkızı görmeye gelmiyor diye bu işten nasıl çıkabilirim

10 ay nişanlı kaldım çok şükür aileler arasında hiç sorun olmadı gayet iyi anlaştılar buna rağmen ben her zaman mesafeyi korudum eşimin ailesiyle nişanlılık süreci çok güzel bir süreç tadını çıkar olumsuz düşünme sadece biraz vesvese oluyor onu da dua ederek aşabilirsin hayırlı işlerde oluyor zaten.Mutluluklar dilerim 😊
Amin canım sanada mutluluklar dilerim

Bence aileler anlaşamıyorsa zorunlu haller dışında cokta bir araya getirmeyin. Sizinle nasıllar peki.10 günde bir arayın yeterli çokta sık gitmeyin. Şimdiden çok arayıp gidip gelirseniz evlendikten sonra daha fazlasını isterler. Sınırları ve mesafeyi en baştan belirlemek iyidir her zaman (karşımdaki insanlar ne kadar iyi olsa da mesafeli olmak iyidir diye düşünürüm de ☺)
COkta bir araya getirmezsek bu sefer laf oluyor neden gelin kızı görmeye gelemiyorlar diye

Çok Tesekkr ederim çok olgun ve samimi konusuyorsun canm fikirlerine değer veriyorum . 1 sene nasıl idare edeceğim bilmiyorum kaynanam pek ailemi davet etmez annemde o yüzden davet etmıyor bu seferde annem laf ediyor neden gelinkızı görmeye gelmiyor diye bu işten nasıl çıkabilirim
Ben teşekkür ederim canım ailenle cozmleisin bu sorunu

X