Nişan problemi

Siz yazınca aklıma geldi geçen senelerde iş yerim böyle bir yerde yemek vermişti, konuşsam bir fiyat alsam 50 kişi için 30 binden az tutar gibi sanki.

Tabi ki daha az tutar. Yemek mi vereceksin sanki :) iki dandik süsleme, kurabiye için değmez. Bizim dediğimiz şekilde bir kaç yerle görüş. Şark odası tarzı yeri olan yerler çok daha rahat olabilir.

Bizde şöyle oluyor ev bu ne kadar insan sığarsa sığmayan kapılara yığılıyor odalara doluyor yani yapacak bir şey yok. Karşı taraf ille mekan tutun demiyorsa ben tutmazdım.

Burada mekan tutarak aslında kız evi kendi işini çok rahatlatacak. Nasılsa ikram yapılacak en azından öncesinde ve sonrasında iş yükü olmayacak o yüzden dışarıda yapmak mantıklı. Hem söz hem nişan bir yapılmış olacak böylelikle de.

Tabi ki daha az tutar. Yemek mi vereceksin sanki :) iki dandik süsleme, kurabiye için değmez. Bizim dediğimiz şekilde bir kaç yerle görüş. Şark odası tarzı yeri olan yerler çok daha rahat olabilir.

Burada mekan tutarak aslında kız evi kendi işini çok rahatlatacak. Nasılsa ikram yapılacak en azından öncesinde ve sonrasında iş yükü olmayacak o yüzden dışarıda yapmak mantıklı. Hem söz hem nişan bir yapılmış olacak böylelikle de.
Bence de ama 30bin lira fazla gelmiş aileye sanırım.

Sevgili arkadaş merhaba herkese.
Yakın zamanda nişanım olacak inşallah bazı ufak tefek problemler var onlarla ilgili fikir almak istiyorum sizlerden.
Şöyle ki öncelikle bir isteme ardından yüzük takma olacak, bizim adetlerde yüzük takılırken akrabalar da gelir ve hiç yoktan 50 kişi olur iki tarafın toplam misafiri. Lakin 50 kişiyi kaldıracak bir ev değil bizim evimiz.
İsteme olduğu zaman sadece anne babalar olur diye planladık ama nişanda bir yer tutmak şart oldu. Bir mekanla görüştüm 30 bin lira toplamda 50 kişi için ama ben nişanda oynama halay vs. İstemiyorum hiç hoşlanmıyorum bunlardan.
Ailem ise sadece yüzükler takılacak ve dağılacaksak bu kadar para vermek mantıksız dediler ki haklılar.
Evde ufak bir nişan yapsak karşı taraf çok kalabalık, sadece kardeşlerimizi cagirsak o bile baya kalabalık oluyor ayriyeten o kalabalığın içinde fotoğraf çekinmek oldukça zor olur.
Benim aklıma farklı bir fikir gelmiyor ne yazık ki sizlerden de fikir almak istiyorum nasıl yapabilirim?
Apartmanın bahçesi vs yok mu ? Benim bulunduğum ilçede okul kiraliyorlar hatta belediyeden izin alıp parkta falan yapıyorlar.

Teşekkür ederim♥️ isteme ve nişan ayrı gün yapacağım ama istemeye gelenler mutlaka nişana da gelir ki gelmeseler bile o kalabalıkta fark edilmez o derece 🙈
Ay ben ardından yüzükler takılacak yazınca aynı gün sandım pardon😅 küçük bir cafe daha makul fiyat verebilir bilmiyorum sordun mu ama çok da zorlama fiyatlar yüksekse, karşı tarafa en fazla 20 kişi gelin evimiz küçük diye ricada bulunabilirsiniz ben öyle yapmıştım😬

Bence de ama 30bin lira fazla gelmiş aileye sanırım.
Hayır onlar oynama vs olmayacaksa mekan tutmak gereksiz diyor. Sadece yüzükler takılıp dagiliriz diye düşünmüştüm fotoğraf çekimi yüzük takılması 1 saat Max. Arkadaşlar guzel yorumlar yapmış, yemekli ya da en azından çay ikramı olursa ev oturması gibi olur bir nevi daha iyi olur. Konuşacağım birkaç mekanla tekrar.

Hayır onlar oynama vs olmayacaksa mekan tutmak gereksiz diyor. Sadece yüzükler takılıp dagiliriz diye düşünmüştüm fotoğraf çekimi yüzük takılması 1 saat Max. Arkadaşlar guzel yorumlar yapmış, yemekli ya da en azından çay ikramı olursa ev oturması gibi olur bir nevi daha iyi olur. Konuşacağım birkaç mekanla tekrar.

Bence de restoranda olursa daha güzel olur.

Yakın zamanda nişanım olacak inşallah bazı ufak tefek problemler var onlarla ilgili fikir almak istiyorum sizlerden.
Şöyle ki öncelikle bir isteme ardından yüzük takma olacak, bizim adetlerde yüzük takılırken akrabalar da gelir ve hiç yoktan 50 kişi olur iki tarafın toplam misafiri. Lakin 50 kişiyi kaldıracak bir ev değil bizim evimiz.
İsteme olduğu zaman sadece anne babalar olur diye planladık ama nişanda bir yer tutmak şart oldu. Bir mekanla görüştüm 30 bin lira toplamda 50 kişi için ama ben nişanda oynama halay vs. İstemiyorum hiç hoşlanmıyorum bunlardan.
Ailem ise sadece yüzükler takılacak ve dağılacaksak bu kadar para vermek mantıksız dediler ki haklılar.
Evde ufak bir nişan yapsak karşı taraf çok kalabalık, sadece kardeşlerimizi cagirsak o bile baya kalabalık oluyor ayriyeten o kalabalığın içinde fotoğraf çekinmek oldukça zor olur.
Benim aklıma farklı bir fikir gelmiyor ne yazık ki sizlerden de fikir almak istiyorum nasıl yapabilirim?

İlla oynamaya gerek yok. Restoranda toplu yemek yiyebilirsiniz.

Ay ben ardından yüzükler takılacak yazınca aynı gün sandım pardon😅 küçük bir cafe daha makul fiyat verebilir bilmiyorum sordun mu ama çok da zorlama fiyatlar yüksekse, karşı tarafa en fazla 20 kişi gelin evimiz küçük diye ricada bulunabilirsiniz ben öyle yapmıştım😬
Fiyatlar yüksek açıkçası ama bır noktada mecbur gibiyim. Benim takildigim nokta yuzukler takıldı fotoğraf cekindik biz insanlar hiçbir şey yapmayıp öyle oturacak gereksiz bir şey olmuş olacak. Kuruyemiş kurabiye içecek ve yaş pasta vardı ikram olarak, eğer uygun gelirse yemek düşünüyorum olmazsa ikramları biraz cesitlendirip Su böreği, sarma alıp yanında da çay ikram etmelerini isterim en azından ev oturması gibi olur diye düşünüyorum. Daha sıcak daha hoş olur sanki böylesi 🙈

Gecenlerde kucuk bi otelin teras katinda bi nisana katildim. Cokta mantikli buldum o kadar insani evde agirlamak zor olurdu. Zeytinyagli tabagi ve mesrubat ikram edildi. Ama sonra eglence oldu gobek halay vs. Siz eglence istemiyorsaniz olmaz ve buna iki tarafta ayak uydurur. Bence o kadar insani evde agirlamakla hic ugrasmayin. Oncesinde ve sonrasinda dip kose temizlik yaapilacak hic buna degmez. Ayrica 30 bin lira cok degilmis.

Fiyatlar yüksek açıkçası ama bır noktada mecbur gibiyim. Benim takildigim nokta yuzukler takıldı fotoğraf cekindik biz insanlar hiçbir şey yapmayıp öyle oturacak gereksiz bir şey olmuş olacak. Kuruyemiş kurabiye içecek ve yaş pasta vardı ikram olarak, eğer uygun gelirse yemek düşünüyorum olmazsa ikramları biraz cesitlendirip Su böreği, sarma alıp yanında da çay ikram etmelerini isterim en azından ev oturması gibi olur diye düşünüyorum. Daha sıcak daha hoş olur sanki böylesi 🙈
Açıkçası benim nişanımda da oynama vs olmadı yani ben istemedim bir takım sebeplerden. Benim nişanda geldiler biraz oturuldu yüzükler takıldı fotoğraf çekildik sonra hediyelikler dağıtıldı ve ikrama geçildi. Dediğin gibi gün menüsü gibi yaptık bence yemeğe hiç gerek yok. Börek, sarma, kurabiye, pasta vs birkaç çeşit hazırladık erkek tarafı da içecek ve baklava getirmişti yeterli oldu. İnsanlar otururken sohbet etti birbiriyle ortam da gayet güzeldi😊 yine olsa yine bu şekilde yaparım sanırım😬

Mekanlar ne kadar pahalılaşmış. Daha iki sene önce nişan yaptım 4500 vermiştim. Eve 50 kişi fazla iki ev açmanız gerekir yok mu alt kat yada karşınızdaki daire buna uyabilecek? Oyun havası vs olmayacaksa mekan tutmak biraz anlamsız kalıyor. Yani olur elbet ama biraz boş geçer sanki.

Nişan yapmadık, hiç pişman değilim. Sadece söz, kına ve düğün. Hatta bize kalsa düğün bile istemedik ama aileler ille de düğünsüz olmaz diye tutturduklarından yapalım dedik. Şimdiki aklım olsa söz, kına ve nikah şeklinde olmasını isterdim ve kimin ne dediğine takılmazdım ki o zamanlar bayağı ucuzdu her şey şimdiye göre. Maddi olarak değil de fikriyat olarak istemiyordum yani. Durumunuza göre yapmalısınız. Daha evlenmeden aman bir kere oluyor, aman bir kere oluyor diye diye kendinizi bir sürü gereksiz borçlara sokmayın size tavsiyem. Hani kız nişan yapar, erkek de düğün, o zaman ne olacak diye düşünüyorsanız da düğünü ortaklaşa yaparsınız gücünüzün yettiğince mesela.

Nişanda değil de sözümde evde 127 kişi olduğumuz aklıma geldi 😂 En yakınlarımız bu kadar yapıyordu. Kalabalıktı hatta oturacak yer bile zor buluyorlardı ama çok güzel geçmişti. Üstelik annem bu kadar kişiye yemek yapmıştı ve yemek ikram etmiştik. Şu an düşününce deli miydik diyorum 😂

Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama fiyat çok abartılı geldi. Doğum günü, baby shower, söz, nişan gibi az kişili kutlamalar yapabileceğiniz cafeler var. Onları tercih etseniz.

Ben de nişanımda oynama yapmadım. Hafif müzik çaldı, yemek yendi bu kadar. Orkestra parası yoktu yani. Salon ve yemek ödemiştik. Kuzenim için evde yüzük takıldı, sonra hepimiz önceden yer ayırttıkları restorana gittik. Bu da olabilir

X