Nişan problemi

eşinizle planlayın eğer nişanı ben yaparım düğüne karışmam derseniz o ayrı ama ortak hareket ederseniz samimi olduğunuz aile büyüklerinizle söz ertesi yemek yiyin hep birlikte. 50 olmasında 30 kişi olsun bütçeye göre.. belli restaurantlar bu tarz konseptlere geçti bir araştırın
Bu mantıklıymış..oynama halay olmayacaksa salon anlamsız. İnsanlar kahve gibi oturup gidiyor

İnanın benim isteğim de bu yönde keşke evde yüzük takılsa ve dağılsak ama evimiz o kalabalığı karşılayamaz biz de aile olarak az sayılmayız ama erkek arkadaşım sadece kardeşlerini ve eşlerini cagirsa evde adım atmaya yer olmaz ondan ötürü mekan düşünmek zorunda kaldık.
Öğretmen evlerine bakabilirsiniz o halde

Teşekkür ederim, çok büyük bir şehirde değilim seçeneğim çok fazla değil ne yazık ki.
Ben de onbin nüfuslu bir ilçede yaşıyodum bi pastanenin üst katında yaptım 7 sene önce. Olur niye olmasın imkanlarınızı herkes biliyo sonuçta. Mekan yoksa yoktur.

Teşekkür ederim yorumlar için, sanırım anlaştığım yerle devam edip çay servisi isteyeceğim sohbet muhabbet olur en azından .

Biz restaurantin bir kismini kapatıp yapmıştık. U şeklinde masalari dizdik organizasyon tutup arka plan vs koydurduk ve yemek vermiştik. Slow bir playlist hazırlayıp restauranta vermistik onu calmislardi. Oynama dans falan da yapmadık uyguna geldi o yuzden.
Ayrıca istemeyi yüzük takmadan hemen önce evde yapıp sonra mekana gecmistik. 50-60 kişi falandik ama kısa sürede işimiz bittigi için sorun olmamisti

Ben yıllar önce bir yerle anlaşmıştım. Normal de restorandı yukarıda yerleri vardı bir kaç odalı. Organizasyon vs yoktu. Sadece gelenlere ikramları oradan ayarlamamız kaydıyla anlaştık. 70 kişi falandı ama o dönem için normal mekan parası ödemeyince daha uyguna gelmişti. Öyle gösterişli bir yer değildi hatta otantik, mütevazi diyebilirim. Siz de bulunduğunuz şehir içinde öyle bir yere bakabilirsiniz. Sadece yüzükler takıldı dua edildi arkasından da çay ve bizim buradaki meşhur bir tatlı bir tuzlu yiyecek ayarlamıştık, herkes birbiriyle muhabbet etmişti. Tabi her ailenin beklentisi farklı olabilir bunu nişanlınızla birlikte siz netleştirin. Kendinizi maddi olarak yormadan içinize sinen bir şeyler olur umarım.

Sevgili arkadaş merhaba herkese.
Yakın zamanda nişanım olacak inşallah bazı ufak tefek problemler var onlarla ilgili fikir almak istiyorum sizlerden.
Şöyle ki öncelikle bir isteme ardından yüzük takma olacak, bizim adetlerde yüzük takılırken akrabalar da gelir ve hiç yoktan 50 kişi olur iki tarafın toplam misafiri. Lakin 50 kişiyi kaldıracak bir ev değil bizim evimiz.
İsteme olduğu zaman sadece anne babalar olur diye planladık ama nişanda bir yer tutmak şart oldu. Bir mekanla görüştüm 30 bin lira toplamda 50 kişi için ama ben nişanda oynama halay vs. İstemiyorum hiç hoşlanmıyorum bunlardan.
Ailem ise sadece yüzükler takılacak ve dağılacaksak bu kadar para vermek mantıksız dediler ki haklılar.
Evde ufak bir nişan yapsak karşı taraf çok kalabalık, sadece kardeşlerimizi cagirsak o bile baya kalabalık oluyor ayriyeten o kalabalığın içinde fotoğraf çekinmek oldukça zor olur.
Benim aklıma farklı bir fikir gelmiyor ne yazık ki sizlerden de fikir almak istiyorum nasıl yapabilirim?
Canım öncelikle hayırlı olsun🌸 ben de nişanı evde yapmıştım ve dediğin gibi kalabalık olunca zor oluyor. İstemeyi başka bir gün nişanı başka bir gün yapmayı düşünmez misin? Aile büyüklerini istemeye amca teyze gibi yakınlarınızı nişana davet etsen hem yer tutmana gerek kalmaz hem herkes mutlu gününü görmüş gönül almış olursun, akrabalar arasından da davet edilecek kişi seçmek zor oluyor😅

Oha ya, elli kişiye otuz bin ne, alt tarafı kaç saat 😠 yerinizde olsam bir kafeye gider ikinci katını rezerve etmek isterdim. İnternetten 'Happy together' arka planları kiralarsiniz dekorasyon için, onlar hallediyor zaten. Gelen de kafeye gelir, orayla anlasirsiniz , her masaya semaver, kurabiye, pasta falan verirler.
Ya da sivaslilar derneği, Trabzonlular derneği falan oluyor, ablamın kinasini öyle bir yerde yakmistik. Müziği, dekorasyonu vs hep kiraliyorsunuz ama yine de çok daha uyguna denk geliyor.

Ben yıllar önce bir yerle anlaşmıştım. Normal de restorandı yukarıda yerleri vardı bir kaç odalı. Organizasyon vs yoktu. Sadece gelenlere ikramları oradan ayarlamamız kaydıyla anlaştık. 70 kişi falandı ama o dönem için normal mekan parası ödemeyince daha uyguna gelmişti. Öyle gösterişli bir yer değildi hatta otantik, mütevazi diyebilirim. Siz de bulunduğunuz şehir içinde öyle bir yere bakabilirsiniz. Sadece yüzükler takıldı dua edildi arkasından da çay ve bizim buradaki meşhur bir tatlı bir tuzlu yiyecek ayarlamıştık, herkes birbiriyle muhabbet etmişti. Tabi her ailenin beklentisi farklı olabilir bunu nişanlınızla birlikte siz netleştirin. Kendinizi maddi olarak yormadan içinize sinen bir şeyler olur umarım.
Siz yazınca aklıma geldi geçen senelerde iş yerim böyle bir yerde yemek vermişti, konuşsam bir fiyat alsam 50 kişi için 30 binden az tutar gibi sanki.

Biz restaurantin bir kismini kapatıp yapmıştık. U şeklinde masalari dizdik organizasyon tutup arka plan vs koydurduk ve yemek vermiştik. Slow bir playlist hazırlayıp restauranta vermistik onu calmislardi. Oynama dans falan da yapmadık uyguna geldi o yuzden.
Ayrıca istemeyi yüzük takmadan hemen önce evde yapıp sonra mekana gecmistik. 50-60 kişi falandik ama kısa sürede işimiz bittigi için sorun olmamisti
Çok mantıklı kesinlikle, yemekli olur boş boş da oturmamış olur gelenler. Fiyat alacağım mutlaka teşekkür ederim .

Canım öncelikle hayırlı olsun🌸 ben de nişanı evde yapmıştım ve dediğin gibi kalabalık olunca zor oluyor. İstemeyi başka bir gün nişanı başka bir gün yapmayı düşünmez misin? Aile büyüklerini istemeye amca teyze gibi yakınlarınızı nişana davet etsen hem yer tutmana gerek kalmaz hem herkes mutlu gününü görmüş gönül almış olursun, akrabalar arasından da davet edilecek kişi seçmek zor oluyor😅
Teşekkür ederim♥️ isteme ve nişan ayrı gün yapacağım ama istemeye gelenler mutlaka nişana da gelir ki gelmeseler bile o kalabalıkta fark edilmez o derece 🙈

Oha ya, elli kişiye otuz bin ne, alt tarafı kaç saat 😠 yerinizde olsam bir kafeye gider ikinci katını rezerve etmek isterdim. İnternetten 'Happy together' arka planları kiralarsiniz dekorasyon için, onlar hallediyor zaten. Gelen de kafeye gelir, orayla anlasirsiniz , her masaya semaver, kurabiye, pasta falan verirler.
Ya da sivaslilar derneği, Trabzonlular derneği falan oluyor, ablamın kinasini öyle bir yerde yakmistik. Müziği, dekorasyonu vs hep kiraliyorsunuz ama yine de çok daha uyguna denk geliyor.
2 saat yalnızca bana da çok pahalı geldi. Kafelerle konuşmak aklıma gelmemişti açıkçası yukarıda ki yorumlara da arkadaşlar yazmış böyle bir mekanı tutmaktan daha mantıklı sanırım kafe restoran tarzı bir yer ayarlamak. Yemekli bile olsa 50 kişi 30 bin tutmaz diye düşünüyorum. Düşünmeme de gerek kalmaz oynama işini. Teşekkür ederim.

Bizde şöyle oluyor ev bu ne kadar insan sığarsa sığmayan kapılara yığılıyor odalara doluyor yani yapacak bir şey yok. Karşı taraf ille mekan tutun demiyorsa ben tutmazdım.
Karşı tarafın öyle bir isteği yok hatta evde olsun diyorlar ama üst üste bu kadar insan mantıklı olur mu ben düşünüyorum.

X