Nişanım atıldı lütfen yardımcı olur musunuz kafam çok karışık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
mahvolacak hiiiiic bir sey yok.. Allah kurtarmis.. askla meskle yurumuyor bu isler. daha ayaklari yere basan iliskilerle evlilige gidilir. bencillik diz boyu.. sizi bir saat yola yollayacak her gun sanki pasam kendi yapacak yemegi temizligi.. o isleri de bekleyecek senden..

bir arabayla geldiler desen geline de yer var.. gelin neden gelmemis nisana soze? yol yordam bilen insanlar degillermis. seni de aileni de hak etmiyorlar.

Sen hayatını niye ona göre planladın ki. Nişanlılık sevgililik evlilik değil ki. Yani daha evlenmeden aileni bırakıp onun memleketine gitmen hiç uygun değilken onların evinde kalman bunlar normal şeyler değil yanlış. Sen belki fedakârlık yapıyorum sanmışsın ama yanlış. Ailenin de izin vermemesi gerekirdi bunlara. Neyseki yüzünü erken göstermiş nişanlın şimdi hayatını tekrar kendine göre ayarla. Memleketine ailenin yanına dön güzel de bi iş buldun mu hiç aklına bile gelmesin. Daha şimdiden sana değer vermeyen biriyle yapamazsın zaten evlilik daha zor

Ben anlamadim, dugun yok bir sey yok neden onlarda kaldiniz ki? Bana cok yanlis geldi.
Ayrica Allah kurtarmis, basta zor gelir ama alisirsin.

Ben anlamadim, dugun yok bir sey yok neden onlarda kaldiniz ki? Bana cok yanlis geldi.
Ayrica Allah kurtarmis, basta zor gelir ama alisirsin.
İş dolayısıyla gitmek zorunda kaldım kalacak yerim yoktu zaten ev tutulduktan sonra nikah yapacaktık Ben işe başladım akabinde yaşandı herşey bir Kaç haftada olup biten mevzulardı nasip değilmiş.

Siz resmen adama 2. Anne olmuşsunuz ya bir erkek için bu kadar çırpınmak bana çok saçma geliyor hiç mi kendine saygın yok yalvarıyosun falan hala mesaj atma derdindesin. Yapma bunu kendine.
Ne anneligini gördün Allah aşkına sacmalamissin

nişanlımla ayrıldım o nişanı attı. Ben çok zor bir süreçten geçiyorum
Bence kurtulmuşsun dua et yol yakınken görmüşsün bukadar ilgisizlik düşüncesizlik olamaz hem kendisi tarafından hem ailesi tarafından resmen sen kendin ailenle çabalamışsın okadar mı değerin ki ? Asla arkama bakmadan giderdim

Canım benim, böyle bir adam için sakın üzülme. İş yerine gelir emin ol. Yılların gitmesin yeterki. Zararın kıyısından dönmüşsün. Boşanma aşamasında olan birisi olarak söylüyorum, bizde severek evlendik, onunda maddi durumu iyi değildi benim babam erkek evladı evlendiriyor gibi destek oldu altın olsun daha sonra maddi yardım olsun. Ama sonuç ? uyuşturucu kullanımı, kendini sürekli aşağıda görmesi , ailen zengin ya yurtdışında okuturlar seni demesi daha sayamayacağım kadar psikolojik şiddet. Ayrıca fiziksel şiddette vardı. Ekmek paramızın olmadığı günlerde bile bırakmadım onu. Afedersin ped alacak para yoktu ama borca uyuşturucu alırdı. Kafamda telefon kırana kadar sabrettim. Bu söylediklerimi 10 ay yaşadım.Sözün kısası , şükret Haline diye anlattım. Belki fiziksel şiddeti olmayacaktı sana ama psikolojik olarak çökertecekti seni. İnsanlar değişmez çünkü. Hele ki yalvarman hiç hoş değil. Evlendiğin zaman sana saygısı olmayacaktı. Sen bana yalvardın bile diyecekti. Onunla doğmadın o gitti diye ölmezsin, o yokkende bir hayatın vardı senin.Her zaman dik dur, kimseye boyun eğme, herkes kaybettiği şeylerin değerini bir gün anlayacak emin ol... Sen kendi değerini bil yeter. Kendine saygın olsun. Keşke senin kadar şanslı olsaydım da nişandan dönseydim emin ol evlenip boşanmak kadar yıpratıcı değildir nişandan dönmek. Bundan sonraki hayatında dilerim çok mutlu olursun ve karşına seni anlayan senin gibi düşünen birisi çıkar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…