Nişanlılık sürecinde benzer olaylar yaşayan var mı

Merhabalar ben 25, nişanlım ise 30 yaşında. 8 yıldır birlikteyiz. Şubat ayında nişanımızı yaptık. Mobilyalara karar verirken ikimiz de fazla eşya almayalım, açılmayalım, evde de gereksiz eşyalar olmasın diye anlaşmıştık. Öyle de oldu ne çeyizimde ne de mobilya alışverişinde gereksiz hiçbir şey almadık. Ama iş ilerledikçe gereksiz olan eşyalara nişanlım karar vermeye başladı. Mesela berjer istiyordum ama gereksiz bulduğu için almadık, kettle ve robot süpürge de gereksiz geldi kendisine ve almadık. Bu konularda tek başına karar alması hakkında tartışmalar yaşadık ama bana “sen kendi istediğin olmuyor diye kavga ediyorsun” dedi. Benim sorun ettiğim durum, alacaklarımızın gerekli veya gereksiz olduğuna tek başına karar vermesiydi.
Gelinlik bakarken gelinliği de gereksiz ve para verilmeyecek bir şey olarak gördü ve en uygun fiyatlısını almamız için sürekli bana dil döktü. Bana gelinliği uyguna halledersek ne istersen alırız falan diyordu. Benimse baştan beri en çok istediğim şey gelinlikti. Düğün, takı, veyahut başka hiçbir ricam olmadı. Düğünü birlikte istemedik gereksiz masraf dedik, nikah olacak. Ama kendisine de söyledim gelinlik almazsak ailem de hoş karşılamaz, laf söz olur ve ben istiyorum diye. Bu arada nişanlımın maddi durumu yeterli, sadece cimrilikten bu şekilde yapıyor. Yani ben şımarıklıktan tutturmuyorum, sadece içime sinen ortalama fiyatta bir gelinlik istedim. Kiralamak dahs uygun fiyatlı diye kiralayalım dedim, istanbula gidip bakalım dedim, her türlü teklifte bulundum ama benim söylediklerime karşılık “hevesin varsa alalım ama bu kadar para vermek istemiyorum, istanbula da gidemeyiz çok yorucu olur” dedi. Yani ben uyguna getirmek için yollar aradıkça yine de istemedi. Gelinliği gereksiz bulduğu için nikah elbisesi almam konusunda ısrarda bulundu. Bunu da beni kırarak yapmadı ama durumu olduğu halde ondan sadece gelinlik istediğim halde böyle davranmasına aşırı kırıldım.
Neyse ben bir gelinliğe karar verdim. Sahibindene bakmamı belki orada da benzer gelinlik bulabileceğimi söyledi. Ben de baktım şansıma da aynı gelinliği 2. El olarak buldum. Hatta aynı gün gittik aldık. Normalde gelinlik 32 bindi ve biz 10 bine aldık. Ben de sevinmiştin çok masrafa sokmadım, istediğim de oldu diye.
şimdi de gelinliği temizletmek istemem, kuru temizleme yaptırmak istemem mesele oldu. Gelinlikle düğün yapılmış, elbette kirlenmiş yani. Ter içindeki gelinliği giymemi bekliyor ve her şeyi her gereksiz dediğinde kabul ettiğimden dolayı mıdır nedir artık hiçbir isteğimi önemsemiyor.
Ben düşünüyorum acaba ben sürekli fedakarlık yaptığımı düşündüğüm için mi çok şey bekliyorum diye. Belki de evet böyledir ama mesela gelinliği satın aldığımız kız kendi duvağını, tacını vs verdi diye ben başka bir duvak istediğimde “abartıyor” oluyorum. Neyi alalım desem gereksiz oluyor.
Bu stres mi yoksa ben manipüle mi ediliyorum, böyle şeyler yaşayan birileri var mı?
Şimdiden teşekkürler kıymetli yorumlarınız için❤️
Son derece anlayışlı ve alttan alan, tatlı bir hanımefendisiniz anladığım kadarıyla ama nişanlınız sizin bu halinizi suistimal etmeye başlamış. Böyle kıymet bilen, masrafa sokmayan kadınların kıymetini bilmiyor erkekler, maalesef. Ve nişanlınız da ciddi anlamda cimri. Buldukça bunuyo yani. 2.el almışsınız gelinliği bir zahmet temizletin yani. Ayrıca her şeye kendi karar vermeye çalışması da hoş değil. İlerde daha büyük sıkıntılara sebep olabilir bu durumlar, iyice düşünün derim.

Herkese tüm pozitifliğinizle adam her şeyde böyle değil diğer huyları çok iyi o yüzden düzeltmeye çalışıyorum demişsiniz ama konuşunca da anlamamış ve hala gereksiz görüyormuş gelinliği. Ne yapacaksınız?

Onun bi şeylere gereksiz deme hakkı varsa sizin de vardır inşallah. Siz de onun için gerekli olan bi şeye deyin bakalım ne yapacak. Bence don çok gereksiz, eskiler yaprak takıyormuş mis gibi deseniz ya.

kendi istedikleri, aklına yatan şeyler olunca nasıl para harcadığını görseniz şaşarsınız... zor biri
Bu aynı zamanda bencil olduğunu gösterir.Kendi zevki için,kendine kolaylık sağlayacak herşeye para var Sizin rahatınız için size gereken şeylere para yok.( Lokantaya götürür ama istediği yere canı ne çekiyorsa sizin istediğiniz değil.Kendine en iyi markayı alır ama size pis gelinlik layık görür.Arkadaşlarıyla iyi bir tatil yapar ama size düğünü çok görür çünkü hiç biri kendi yararına değil)Erken yaşta sevgili olunca kolay manipüle edilmişsiniz Hâlâ bunun etkisi altındasınız.Soykediklerimizin tersi bir adam olsaydı, yaptıklarını inkar etmezdi.Simdi kuş uçacak diye ne istersen alalım diyor Aynı eve girince aslına döner merak etmeyin herşey nikah kiyilana kadar

kettle ve robot süpürge de gereksiz geldi kendisine ve almadık.
Gelinlik bakarken gelinliği de gereksiz ve para verilmeyecek bir şey olarak gördü ve en uygun fiyatlısını almamız için sürekli bana dil döktü.
sadece şu iki cümle için yorum yapmak istiyorum.
kettle ve robot süpürge asla gereksiz eşyalar değil. özellikle hamilelik döneminde çok işime yaradı, herkesin yarar.
gelinlik gereksiz ise nişanlınız evlenmeyecek. böyle saçmalık duymadım. siz evlendikten sonra daha kötü günler yaşayacaksınız, üzgünüm ama hazır olun..

teşekkkür ederim yorumunuz için <3 evet küçüktüm ve gerçekten birbirimize çok şey katarak büyüdük. ama gereksiz gördüğü konularda cimriliğinden başka bir problemimiz yok ve ben bu durumu düzeltmek istiyorum. çünkü her konuda böyle değil. gerçekten aklım çok karıştı :KK43:
Canım iyi niyetlisin ama düzelmez. Benim dayım iki evlilik bitirdi ikisini de görücü usulü yapmıştı neden biliyor musun ? Flörtleşen herkes bu cimri diyip kaçmıştı...

kendi istedikleri, aklına yatan şeyler olunca nasıl para harcadığını görseniz şaşarsınız... zor biri
Ya bakın kiziyorum ama. Yani kızmak istemiyorum ama adam sizi sevmiyor. Sizin hislerinizi , fikirlerinizi değerli görmüyor muhtemelen. Niye birlikte büyüdük falan diye evlenmeye çalışıyorsunuz ?

Benim en sevmediğim şey bu “her şeye birlikte karar veriyoruz” goygoyu. Kendi giyeceğim gelinliğe kendim karar veririm yahu,adama ne? O da damatlığını kendi seçer alır. Bana mı soracak? Ya da robot süpürge mi istedim,gider alırım. Adam neden bununla ilgili fikir beyan etmeli ki? Ne anlayacak robottan kettledan? Herkesin kendi alabileceği şeyler var. Böyle sürekli beraber karar veriyoruz denmez,her yere ördek ailesi gibi beraber giden çiftler bana hep tuhaf gelmiştir. Yanında eşi olmadan çay kahve bile içemeyecek duruma geliyorlar. Bakın bunun sonu yok. Yarın sokakta aldığınız suya da karışacak bu adam. Gelinliğe güçbela karar verilmiş şimdi kuru temizlemesini bile adama danışmak,onun onayını almak zorunda kalmışsınız. Yapmayın.

Sizin yerinizde olsam o gelinliği gider veririm kuru temizlemeye. Verdim der geçerim. İlle de evlenecekseniz tabii. Bence evlenilmez bu adamla o da ayrı mesele

Merhabalar ben 25, nişanlım ise 30 yaşında. 8 yıldır birlikteyiz. Şubat ayında nişanımızı yaptık. Mobilyalara karar verirken ikimiz de fazla eşya almayalım, açılmayalım, evde de gereksiz eşyalar olmasın diye anlaşmıştık. Öyle de oldu ne çeyizimde ne de mobilya alışverişinde gereksiz hiçbir şey almadık. Ama iş ilerledikçe gereksiz olan eşyalara nişanlım karar vermeye başladı. Mesela berjer istiyordum ama gereksiz bulduğu için almadık, kettle ve robot süpürge de gereksiz geldi kendisine ve almadık. Bu konularda tek başına karar alması hakkında tartışmalar yaşadık ama bana “sen kendi istediğin olmuyor diye kavga ediyorsun” dedi. Benim sorun ettiğim durum, alacaklarımızın gerekli veya gereksiz olduğuna tek başına karar vermesiydi.
Gelinlik bakarken gelinliği de gereksiz ve para verilmeyecek bir şey olarak gördü ve en uygun fiyatlısını almamız için sürekli bana dil döktü. Bana gelinliği uyguna halledersek ne istersen alırız falan diyordu. Benimse baştan beri en çok istediğim şey gelinlikti. Düğün, takı, veyahut başka hiçbir ricam olmadı. Düğünü birlikte istemedik gereksiz masraf dedik, nikah olacak. Ama kendisine de söyledim gelinlik almazsak ailem de hoş karşılamaz, laf söz olur ve ben istiyorum diye. Bu arada nişanlımın maddi durumu yeterli, sadece cimrilikten bu şekilde yapıyor. Yani ben şımarıklıktan tutturmuyorum, sadece içime sinen ortalama fiyatta bir gelinlik istedim. Kiralamak dahs uygun fiyatlı diye kiralayalım dedim, istanbula gidip bakalım dedim, her türlü teklifte bulundum ama benim söylediklerime karşılık “hevesin varsa alalım ama bu kadar para vermek istemiyorum, istanbula da gidemeyiz çok yorucu olur” dedi. Yani ben uyguna getirmek için yollar aradıkça yine de istemedi. Gelinliği gereksiz bulduğu için nikah elbisesi almam konusunda ısrarda bulundu. Bunu da beni kırarak yapmadı ama durumu olduğu halde ondan sadece gelinlik istediğim halde böyle davranmasına aşırı kırıldım.
Neyse ben bir gelinliğe karar verdim. Sahibindene bakmamı belki orada da benzer gelinlik bulabileceğimi söyledi. Ben de baktım şansıma da aynı gelinliği 2. El olarak buldum. Hatta aynı gün gittik aldık. Normalde gelinlik 32 bindi ve biz 10 bine aldık. Ben de sevinmiştin çok masrafa sokmadım, istediğim de oldu diye.
şimdi de gelinliği temizletmek istemem, kuru temizleme yaptırmak istemem mesele oldu. Gelinlikle düğün yapılmış, elbette kirlenmiş yani. Ter içindeki gelinliği giymemi bekliyor ve her şeyi her gereksiz dediğinde kabul ettiğimden dolayı mıdır nedir artık hiçbir isteğimi önemsemiyor.
Ben düşünüyorum acaba ben sürekli fedakarlık yaptığımı düşündüğüm için mi çok şey bekliyorum diye. Belki de evet böyledir ama mesela gelinliği satın aldığımız kız kendi duvağını, tacını vs verdi diye ben başka bir duvak istediğimde “abartıyor” oluyorum. Neyi alalım desem gereksiz oluyor.
Bu stres mi yoksa ben manipüle mi ediliyorum, böyle şeyler yaşayan birileri var mı?
Fazla söze gerek yok cimriyle bir ömür yaşanmaz şimdiden herşeyi kısıyorsa evlenince ne yapar ALLAH bilir

Sen çok uyumlu davranıyorsun bence , yumuşak davranınca istediğini yapmıyorsa eğer bu tavrı bırakmalısın. Tabi ki gelinlik temizlenmeli. Bu ona yöneltilen bir soru olmamalı. 2. El aldığımız için Gelinliğin kuru temizlemeye verilmesi gerekiyor bu şekilde kesinlikle giyemem , bugün alıp şuradaki kuru temizlemeciye götürür müsün gibi cümleler kurmalısın. Gelinliği kuru temizlemeye mi versek acaba tarzı değil.

En özel gününüzde düğünde bile gelinliği çok görüp 2. elinde temizletilmesine izin vermiyor. Bu adam sizi sevmiyor,sizin duygularınıza en özel gününüze saygı duymuyor. Nişanlı erkekler,gerçekten sevenler çok hevesli olur. Dört döner kızın etrafında. Siz o iyi kişileri görmediğiniz için toksik nişanlinizla zorla ilerlemeye çalışıyorsunuz. Gelinlikte bile bnu yapan adam evlenince çok afedersiniz regl olunca "ped çok gereksiz her ay ped mi alınır. Yaprak koy"der. Ben sizide garip buldum kendinize hiç mi öz saygınız yok. Sahibinden gelinlik bak lafına kadar herseyi kabul ediyorsunuz. Sahibinden de gelinlik olduğunuda ben şuan sizden duydum bilmiyordum

İlk cümleleri okurken yazacağım yorumda "amaaan evi ona süpürtürsünüz robot süpürgenin kıymetini anlar" falan diye düşünmüştüm.
Ama adam bildiğiniz cimri. Bu adamla ömür geçmez, bak demedi deme.

Benim en sevmediğim şey bu “her şeye birlikte karar veriyoruz” goygoyu. Kendi giyeceğim gelinliğe kendim karar veririm yahu,adama ne? O da damatlığını kendi seçer alır. Bana mı soracak? Ya da robot süpürge mi istedim,gider alırım. Adam neden bununla ilgili fikir beyan etmeli ki? Ne anlayacak robottan kettledan? Herkesin kendi alabileceği şeyler var. Böyle sürekli beraber karar veriyoruz denmez,her yere ördek ailesi gibi beraber giden çiftler bana hep tuhaf gelmiştir. Yanında eşi olmadan çay kahve bile içemeyecek duruma geliyorlar. Bakın bunun sonu yok. Yarın sokakta aldığınız suya da karışacak bu adam. Gelinliğe güçbela karar verilmiş şimdi kuru temizlemesini bile adama danışmak,onun onayını almak zorunda kalmışsınız. Yapmayın.

Sizin yerinizde olsam o gelinliği gider veririm kuru temizlemeye. Verdim der geçerim. İlle de evlenecekseniz tabii. Bence evlenilmez bu adamla o da ayrı mesele
Ya bir de yakın çevremde robot alan isteyen hep erkekler oldu rahat diye. Şimdi kullandığım eşimin bekarken kendi e aldığı robot. Eşşek kadar adam hiç mi az konfor düşünmüyor. Gelinlik temizletmek istemeyen adamdan koşarak uzaklaşmalı

Anneniz sizi uyarmiyor mu yoksa siz mi dinlemiyorsunuz? Yavrum cimrinin yemeğini yemeyin o hastalık yapar diye hadis var
Yarın bu misafir istemez gezme tozma istemez etkinlik istemez 1 öğün ye der evladin olsa onun ayri senin ayri burnundan getirir bırak 8 sene çöpe gitsin ömrün gitmesin bas tekmeyi

Ya bir de yakın çevremde robot alan isteyen hep erkekler oldu rahat diye. Şimdi kullandığım eşimin bekarken kendi e aldığı robot. Eşşek kadar adam hiç mi az konfor düşünmüyor. Gelinlik temizletmek istemeyen adamdan koşarak uzaklaşmalı
Pinti işte. Sorsan fuzuli masraftır. Elalemin giydiği şey temizlenmez mi?

X