Nişanlım beni terkedip, ailesi yüzünden arkamda durmadı.

MatmazelCoco94

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2018
3
1
30
Merhaba arkadaşlar. Ben yeni üye oldum. Kafayı yemek üzereyim. 3 senelik sevgilim, 1 senelik nişanlım arkamda durmadı. Biz ilk tanıştığımızda aynı okulda öğrenciydik. Görür görmez aşık olmuştuk. O zamanlar ölüp bitiyordu hatta o zamanlardan bile ailemle konuşayım evlenelim falan diyordu ama ben kabul etmedim o zamanlar. Bu arada sürekli ailesiyle sorunlar yaşayan bir insan. Okula ilk geldiği zamanlar çok kötüydü. Biz tanıştığımız zamandan beri hep ona destek oldum; okulda, hayatında, evde. Biz aynı eve çıktık 1. yılımızda. Yani 3 senedir aynı evdeyiz. O bana hep derdi sen olmasaydın benim hayatım çok kötü olurdu diye. Ben ondan önce mezun oldum, ama aynı yaştayız. O geç başladı. Ben ilk etapta iş bulamadım dolayısıyla hep psikolojik sıkıntılar yaşadım ve en sonunda da iş buldum. Neyse konuya gelecek olursak biz nişanlandıktan sonra sürekli kavga etmeye başladık. Sanki yıllardır tanıdığım çocuk abuk subuk konuşup beni delirtmeye başladı. Ben ise bunlara katlanamıyordum. Hem iş hem okul hem de onun okulu için yardım ediyordum. İyice yetişemiyordum herşeye. Ondan da bu tepkileri görünce iyice sinirleniyordum. Bazı anlarda öyle delirtiyordu ki yüzüğü attım bir kaç defa ama yine toparlıyorduk. Bir gün beni yine delirtti ve ben benim artık katlanamadığımı bilsin diye intihar gibi bir şey yaptım. (Ama etmedim sadece korkdun diye bıçakla koluma bastırmıştım. Yaptığım hoş değildi ama başka çare bırakmamıştı.) O olaydan sonra gözü gerçekten korktu ama biz yine kavgalara devam ettik. En son tatildeyken yine kavga ettik mesajla ve ayrılalım dedim. O da hemen kabul etti. Normalde hiç kabul etmezdi. Bu olaydan sonra kabul etti ben de aradım neler oluyor diye. Artık istemediğini hatta içindeki sevginin bittiğini bir daha geri dönüşü olmayacağını söyledi. Benim dünyam yıkılmıştı. Beni bu kadar seven insan nasıl olur da böyle olur diye. Sonra ben tekrar yaşadığımız eve döndüm. İkimiz de ev için senelik peşinat verdiğimiz için evden ayrılamadık ki ben de onu geri kazanmak için 2 ay kadar alttan alıp mücadele ettim. Nitekim biraz daha yumuşadı ama sonra araya aile engeli girdi. Annesi bizim kavgalarımızı biliyordu, babası da sinir hastası bir adam. Bizim mezhepler farklı diye çok sıcak bakmıyordu. Meğerse öğrendim ki(nişanlım itiraf etti) nişandan beri onu işlemeye, manipule etmeye çalışıyormuş. Siz farklısınız olamazsınız kültürleriniz farklı evlenseniz boşanırsınız diye saçma sapan şeylerle dolduruyormuş kafasını. Biz de kavga edince o zaman ayrılığı kabul ediyor ailesine de söylüyor babası da çok mutlu oluyor. Bu sefer işler değişince nişanlımla aramız düzelince babasına çıtlatıyor ve adam kıyameti koparıyor. Onu tehdit ediyor para göndermemekle, ailesine zarar vermekle falan. Nişanlım da babasının psikolojik rahatsız olduğunu bildiği için gözü korkuyor ve benimle gerçekten bitirmek için karar veriyor. Sözde bu yaz evlenecektik. Şimdi beni sevdiğini ama asla olamayacağımızı artık umut etmemem gerektiğini söylüyor. Fakat dibimden de ayrılmıyor hatta kıyafetime karışıp kıskançlık yapıyor. Ben ise kafayı yiyorum. Önce sabrettim düzelir dedim ama aklı gidip gidip geliyor. Normalde böyle dengesiz bir insan değildi. Kendimi çok kötü hissediyorum. Elimden geleni yaptım ama babam düzelmiyir artık pes ettim sen de pes et dedi. Öyle canım yanıyor ki benden 1 saniye bile ayrılamayan insan nasıl böyle değişti.

Ay şöyle ana baba sözüne uyup yıllardır sana emek veren kadınları hiçe sayan adamlardan nefret ediyorum.

Canım kısa ve öz bi şekilde söylemek gerekirse sevgilin nankörün önde gideniymiş.

Sende o evden çık gerekirse ailenin yanına dön aynı evde kalmaya devam etmeyin yoksa nasılsa bi yere gitmiyor diyerek pişman olmayacak.

Belki ailenin yanına dönersen ya da ayrı bi hayat kurarsan dank eder de kendine çeki düzen verir. Yoksa bu adamla evlenirsen evliliğin boyu anasının babasının ağzına bakıp sana sorun çıkaran bi adamla evlenmiş olacak bunu bi ömür yaşayacaksın.

Biliyorum kolay değil aynı yollardan bende geçtim. Şimdi dönüp baktığımda diyorum ki iyiki yapmışım

Evet gerçekten hoş değildi. Bunun hata olduğunu bildiğim ve düzeltmeye çalıştığım için mücadele ettim ki nitekim pişman olduğumu ve onun için savaştığımı anladı ki bizim aramız daha iyi oldu ta ki babası engel olup öldürmekle tehdit edene kadar.

Nasıl yani? Bu kısmı anlayamadım?
Sizinle ayrılmazsa mı öldürmekle tehdit etti?

Evlendikten sonra siz boşanırsınız mezhepler farklı demiş adam. Dimle, mezheple alakası yok ama evet boşanırsınız. Çünkü adamın karakterinde tutarsızlık var. Mezhebin önemi yok adam adam olamadıktan sonra. O aileyle de size huzur falan kalmaz zaten.

Ayrıca intiharla korkutmakta saçmalık. Bir ilişki yürümüyorsa biter. Evlilik çocuk oyuncağı değil. Yazın düğünü olacak kıza bitti umut etme artık olamayız diyip aynı evde yaşamaya devam edip kıskanmalar karışmalar. Nerdem tutsan her yerden saçmalık akıyor.

Siz çocuğun ailesine gelene kadar zaten çok istikrarlı bi ilişki yasamamissiniz.. Intihar etmeniz korkusuyla yanında duracağını hiç durmasın. Böyle bi durumu şantaj olarak kullanamazsiniz.. Adam kendinden soğutmak için siz Ayrılın diye elinden geleni yapmış Şimdi gerçek yasa yalan babasını öne suruyor. Daha fazla zorlamayın

Ben o kadar meseleyi geçtim de aklı a takılan neden bazı şeyler için acele ediyorsunuz da zamanını beklemiyorsunuz daha birinci yolda aynı eve çıkma bilmem ne.siz kendinizden taviz verdiğiniz sürece hep üzülürsünüz olmuyorsa zorlamayın dünya da bir tek o erkek mi kaldı.hızlı yaşayıp hızlı tüketiyorsunuz

Sevgisi bitmiş. Ayrılmak için bahane bunlar. Sevse herseyi göze alıp gelir. Aynı evden ayrılıp kendinize yol çizme zamanınız gelmiş. Siz elinizden geleni yapmışsınız. İlerde vicdanınızı sızlatacak birsey kalmamis. Önünüze bakın. Olmuyorsa olmuyordur. Zorlamanin anlami yok.

Ben ondan önce mezun oldum, ama aynı yaştayız. O geç başladı. Ben ilk etapta iş bulamadım dolayısıyla hep psikolojik sıkıntılar yaşadım ve en sonunda da iş buldum.

Hem iş hem okul hem de onun okulu için yardım ediyordum.

En son tatildeyken yine kavga ettik mesajla ve ayrılalım dedim

Sonra ben tekrar yaşadığımız eve döndüm. İkimiz de ev için senelik peşinat verdiğimiz için evden ayrılamadık ki

mezun oldun işe girdin hatta bulamadın uzun süre. sonra hem okul hem iş hem onun okulu yıprandın.
tatil kısmını hiç anlamadım. ne tatili bu yaz tatili mi?
ortada nişan olduğundan emin misin?
senin ailen nerde?

Biz kadınlar “kıyafete karışmak, hastalık derecesinde kıskançlık” çok matah şeylermiş gibi neden sevgi göstergesi olarak algılıyoruz? Hı?

Hastalık derecesinde bir ilişki bu. Elle tutulur bir şeyi yok. Aileye gelene kadar ne sorunlarınız var. Hem intihar ile tehdit etmek ne demek. Böyle yanınızda durmasınin nesi iyi? Evden ayrılın bir daha iletişime geçmeyin ve bir psikolojik destek alın. Halinizi hiç iyi görmedim. Evlensen size ne kartacak bu adam daha şimdiden yüz göz olmuşsunuz. Sizi sevmiyormus bu net ailesini falan bahane etmiş işte.

Nisanliniz size artik istemiyorum sevgim bitti dedigi gun iliskiniz bitmis zaten. Sonrasi hep uzatmalari oynamissiniz. Intihar blofu vs bunlar iliskiyi o anlik kurtarir gibi gorunse de aslinda sizi daha cok gozden dusurur karsi tarafin gozunde. Keske sevgim bitti dedigi gun "oyle mi? Peki o zaman ozgursun" diyip yol verecek cesareti gosterseydiniz. O zaman kiymetli olurdunuz. Neyse iliski bitmis, karsi tarafin ailesinin onayi yok, oglan da sizi sahiplenecek yureklilikte degil, o zaman onunuze bakacaksiniz artik.

Bir de ben evlenmeden beraber yasamanin evlilik adina bircok heyecani oldurdugunu dusunuyorum erkek acisindan.

mezun oldun işe girdin hatta bulamadın uzun süre. sonra hem okul hem iş hem onun okulu yıprandın.
tatil kısmını hiç anlamadım. ne tatili bu yaz tatili mi?
ortada nişan olduğundan emin misin?
senin ailen nerde?
Valla bende zerre bısey anlamadım bu kızın ailesi yok mu acaba başkada bısey demıyorum

Meshep farkini smdiden sorun eden bir aile evlenince daha beterini yapar

Yaşlar kaç bu anlatılanlar ergen ilişkisi gibi ne evlenmesi
Kaldı ki seven adam babayı falan bahane etmez yıllardır yok muydu babası, az çok bilir ailesinin mezhep tutumunu falan, ask mesk kalmamis

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…