Nişanlım eski sevgilisini özlüyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Birisi Allah rizasi icin ozetleyebilir mi konuyu?
adam sık sık kıza yazıp sonra kaybolup aldatan sonra tekrar yazan sonra tekrar kaybolan biri, eski 6 yıllık sevgilisini de aldatmış ve konu sahibi şu an adamla nişanlı. aileler de bozuşmuş ama konu sahibi sadece bir yıl önce eski sevgilisine yazmasına takılmış

gelip doğru düzgün cevap da veremedi. bir de konudan bağımsız 2 senelik yüksek okul okumuş kendine mimar diyor. bu da diğer falsosu.

çocukla evlenir mi evlenmez mi bilmiyorum kendi kararı herkes uyardı-konuştu. burada insanlar hemcinsleri ezilmesin büzülmesin mutsuz evlilikler yapmasın aldatılmasın diye çırpınıyor. bu üye içinde çırpındık. karar yine onun. fiili ehliyeti var, kocaman kadın.

ama lütfen okumadığı bölümün tittle’ına sahip çıkmasın senelerce mimarlık okuyup maket yapacağız diye sabahlayanlara yazık.

eski sevgilisi derken hangi eski sevgilisi? adam bizim bildiğimiz bin beş yüz kızla takılmış, herhangi birini ya da hepsini özlüyo olabilir. ailesi de kendi de kolay kabul edilemeyecek karakterde insanlar. siz kabul etmişsiniz bize de hayırlı olsun demek düşer

Lutfen evlensinler ve bir dolu cocuk yapsinlar ki okuyacak konu ciksin

valla ilk defa uzun bi konunun hepsini okudum, film gibiydi insan sevince bazen kör oluyo ama bu körlük falan değil

Bir de adamdan çocukluk aşkım diye bahsetmesi de ilginç. 14 yaşındayken sanaldan konuşmuşlar tamam ama hiç buluşmamışlar. Ilk yüz yüze görüşme birkaç ay önce gerçekleşmiş

Ne

Nişanlınız iyidir kötüdür bilemem ama siz çok anlayışlısınız. Anlayışlı olmak çok güzel bir şey olsa da suistimale açık hale getiriyor insanları. Nişanlınızın annesi de bu durumu suistimal edenlerin başında geliyor. Ses çıkarmadıkça yüz bulmuş. Nişanlınıza söylemek yerine uygun ama sert bir üslupla tepkinizi göstermeliydiniz. Kadının maksadı oğlunu yüceltmekmiş tamamen. Ben nişanlınızın eski ilişkisini unutamadığını düşünmüyorum ama duygusal zaafları olan biri gibi geldi. İlişkisiz ya da karşı cinssiz yapamayan, hep onunla ilgilenen biri olsun isteyen biri. O yüzden de her boşluğunda aklına kim gelirse medet ummuş. O bir yıl önce yazmaları da hep o yüzden. Bana sağlam biri gibi gelmedi. Dayakçı kocalardan değil de manipülasyoncu kocalardan olur gibi. Karar sizin ama iyi düşünün derim.

Bacım sen de benim gibi biraz aptalsın sanırım. Eğitimden, kültürden bağımsız bir aptallık bu. Ben Galatasaray üniversitesini hiç çalışmadan kazanıp sonra sıkılıp bırakan memur çocuğu olduğu halde sıfırdan marka kurup aylık 4 haneli rakamlar kazanan, üstüne çok yakışıklı, çapkın bir de gözü kara bir adamla evlendim. Yaşı da tüm bunları yaparken 29 daha. E malum istanbul gibi yerde iş yapıyorsan biraz da ağır abi olacaksın yoksa mekan filan işletmek mümkün mü haraç isteyen olur mekana çökmek isteyen olur. Olur da olur. Yani benim ve senin gibi alıkların hayallerini süsleyen erkeklerden. Anlatırlardı bana da işte şu kızı böyle ağlatmış bu kız şöyle peşinde koşmuş. Kendim de çok şahit oldum kızların mesajlarına yalvarmalarına. Ama bana farklı davranıyor ya hafif insanın egosu da okşanıyor ben o kızlardan farklıyım sonuçta bana değer veriyor. Geçmişiyle yargılayamayız kimseyi, onlar da kendileriyle dalga geçtirmeselerdi. Falan filan işte klasik hikayeler. Hem bu kadar zeki, yakışıklı, başarılı erkeği kızlar bırakmıyor adam ne yapsın. Ama bana gerçekten nasıl davranıyor bir gör. Adam ağzımın içine düşecek dünyayı serer önüme. hediyeler, tatiller, sürprizler, sabaha kadar aşk mesajları.
Sonuç olarak canım arkadaşım hikayenin sonunu özetlemem gerekirse “ gördüm ebeminkini “
şimdi hala aşk acısı çeken bütün o eski sevgililerini toplayıp konferans filan vermek istiyorum. Bir kere kadın üzen hep üzer. Hiç birimiz diğer kadınlardan farklı değiliz.

Son
Aldatıldın mı?

Hayatinizi karartmak yerine,biraz önyargili olmayı deneyin.Bu adamın elle tutulacak bir yeri yok.

Son

Aldatıldın mı?
Yok. Yani bilmiyorum belki.
Ama kadınlara karşı bir nefret güvensizlik var adamda. Psikolojik şiddet diyelim kısaca. Sürekli çirkin imalar. Sen beni aldatacaksın kesin paranoyaları yaşıyordu sürekli geçmişime takıktı.
Düzgün yetişmiş, iyi bir insan ömrünün her aşamasında iyi bir insan ben onu anladım

Sıfırdan marka kurma sürecinizden bahsedebilir misiniz?

Önyargı muazzam bir hayatta kalma mekanızması bence. O önyargılar toplumsal tecrübelerin sonucu oluşuyor
Çoğu mesajında önyargili olmak istemiyorum demiş ama bu önyargı değil,öngörü bence.Herkes akıl vermeye çalışmış ama asıl önyargılı davranan kendisi,farkında değil.

Sıfırdan marka kurma sürecinizden bahsedebilir misiniz?
Ben kurmadım o kurdu. Onun sürecini bildiğim kadarıyla anlatabilirim. Bir kere doğuştan ticarete çok yatkın bir insan. Ve çevresi çok geniş. Çocukluğundan beri sürekli bir şeyler satmış. İlk başlarda üniversiteyi kazanıp istanbula gidince parayı komisyondan kazanıyordu. Diyelim ki birisi araba satacak kimin çevresi geniş bu arabayı kim satar işte o satar. O da arabayı satıp payını alıyordu. Ama 18 yaşında üniversiteye yeni başlamış çocuk bunu yapan öyle düşünün. Sonra istanbulda çevresi iyice genişledi bir de gözü çok kara bir insandı. Oturduğu kalktığı adamlar da ona göre şekillendi. Sonra bir gün yurtdışından birisi mal istedi Türkiye’den bu da hemen düşündü dedi ki malı Türkiye’den alıp direkt bu adama ben satayım. Şak hemen bir şirket kurdu. Malı sattı tam o sırada dolar krizi :) dolar arttı. Eline böylece toplu para geçmiş oldu şansına. Sonra kuruluş sermayesi yaptı o parayı istanbulda işletmeciliğe başladı. Herkesin hikayesi farklıdır elbette ama bu adam bugün batsa 1 yıla yine zengin olur. Çünkü bu bir yetenek. Para çevirmeyi çok iyi biliyor. Kredi çekip mal stokluyor. Enflasyonist bir ülke olduğunun farkında buranın.
Bir de dediğin gibi sanırım bu işler için beladan korkmamak hatta belanın ta kendisi olmak gerekiyor. Kurtlar sofrası çünkü. Birisi biraz para kazansın hemen mafya çökmeye çalışıyor.

konudan tek anladığım şu.
nişanlınız eski sevgilisini çok sevip, deli gibi aşık olmamış. kızın onu çok sevmesinden dolayı rahat davranmış, itin g*tüne sokmuş, aldatmış daha sonra kız çat diye ayrılıp evlenince "ulan bu kız beni nasıl bırakabildi bu kadar severken" psikolojisine girmiş. sizden 1 sene önce ve belki daha önce de ara ara yoklayıp durmuş. çünkü onu o kadar kimse sevemez diye düşünmüş, egosu zedelenmiş. daha sonra sizle görüşmüş, sizin sevdiğiniz de belli. "bari evleneyip napayım, bu hayat hep böyle gitmez" demiş.. o yüzden kısa sürede evlilik kararı vermişsiniz.
ben sizi de çok sevdiğini düşünmüyorum açıkçası anlattığınız kadarıyla. evliliğe döndüğünde de işler çok farklı olmaz gibi. daha annesinin uzun uzadıya eski sevgilisi anlatmasına engel olamayan adam, evlenince olan bir problemde "e biliyordun böyle olduğunu zaten" diyip geçicek.

Yani okuyacağım diye inat ettim ama gelemedim sonuna. Bence başka sorunlar var. Nişanlık 6 senelik sevgilisini defalarca aldatmış. Sence bu problem değil mi? Çünkü büyğk ihtimalle zamanı gelince seni de aladatacak demek oluyor bu. Bide kızlarla sevgilisine fotoğraf falan atıyor, bunu bi düşün…
Bir de sinirli ama bana karşı iyi demişsin. Eninde sonunda o sinirinin sana da döneceğini unntma.
Kesin konuşmak istemem ama bunları da çöz bence içinde ve eski kız hakkında da düşünüp konuşup durma, aklına sokma herkesin. Annesi konuyu açıcna kapat konuyu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…