Nisanlim ve ben ev konusunda anlasamiyoruz cok uzuluyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çocuğunuz olacağını nereden biliyorsunuz?
Evli olduğum aşık olduğum çok sevdiğim evladımın babası bile evladımdan değerli değil, kaldı ki nişanlım evladıma seçtiğim odaya karışacak, direk kapıyı gösteririm yarın ne yapacağı belli hiç evladımı üzemem
Bu kadar sig bir yorum olamaz yok artik gorende cingenelik yaptim sanir sadece o evin yasayan bireyi olarak bu odayi cocuguma yapmak istiyorum dedim yok artik. Farkindamisiniz o sectigi odada yasayan kisilerden biride benim! Goren de gercekten dusmanlik yapiyorum sanir. Tanimadan etmeden bu kadar kotu yorum gercekten. Cok kotu

Daha şimdiden başlamış anlaşmamazlıklar kavgalar.Eş ne kadar değerli bile olsa kendi canından kanından olan çocuktan değerli olamaz o yüzden sevgilinde tabi ki çocugunu seviyor evinde onunda odası olsun istiyor haklı olarak.
Hem 26yaşında 13yaşında çocugu olan adamla evlenmek falan baya yaş farkı vardır aranızda.Kendiniz gibi çocuksuz biriyle evlenin nişanlın her şeyden önce bir baba sorumlulukları var çocugu onun için her zaman daha önemli olacak.

Ben onun odasi olmasin demedim zaten herkes mi konuyu yanlis anladi? Odalardan birini kendi cocugum oldugunda onun icin kullanmak istiyorum, yandaki odayi da ablasina yapalim dedim sadece begendigim odayi ilerde cocuguma yapmak istedim bu. Tabikide oda yapmak ister bu kararina da saygi duydum zaten

Ya iki tarafta kendi açısından haklı. Ama ben olsam odayı büyük çocuğa verirdim. Daha doğmamış çocuk kendisine kötü odanın verildiğini anlamaz ama 13 yaşında çocuk daha kötü olanın kendisine verildiğini anlar. Evlendiniz çocuğunuz oldu odasının daha iyi olmasını umursayacak yasa geldi derken büyük çocuk üni vs. İçin başka şehre gitmiş olur zaten. O zaman onun odasını küçüğe verirsiniz.

Odanın iyisini kendi cocugunuza ayırmanız hoş değil. Bariz ayrımcılık yapıyorsunuz. Bence evlenmeyin. Neyse ki çocuk çok ufak değilmiş. Çocuğu en azindan hemen yapmayın evliliğiniz otursun. Büyük oda büyük çocuğa verilir. Bir çocuğun ilk yillari hep zaten anne yanında geçiyor. Bir yıl da hamilelik desek 3-4 yıl boyunca sırf siz istediniz diye kızı daha kötü odada tutmak istemeniz yanlış. Annesi evlenebilir. Kız tamamen size yerleşebilir. Bunları da düşünün. On yargılı olmayın. Çocuklar kendilerine karşı nasıl düşünüldüğünü çok iyi hisseder. Samimi olursanız sizi sever. Samimiyetle yaklasmazsaniz her zaman aranızda bu konudan dolayı sorun çıkar

Ben seni anladim konu sahibi, ama sende es adayini anlamaya calis. Su an senin evladin yok, ama onun var. Sen nasil bebegin icin güzel odayi istiyorsan, oda var olan cocugu icin en iyi olani istiyor. Bence bebek olana kadar o odada kizi kalsin. Bebeginiz ayri odaya gecene kadar cok zaman gecer. Nasip olursa o zamana belki baska evde de oturursunuz. Niyetiniz ikinizin de kötü degil, ama evliliginizin basini birbirinizi kirarak zorlastirmayin

Bu kadar sig bir yorum olamaz yok artik gorende cingenelik yaptim sanir sadece o evin yasayan bireyi olarak bu odayi cocuguma yapmak istiyorum dedim yok artik. Farkindamisiniz o sectigi odada yasayan kisilerden biride benim! Goren de gercekten dusmanlik yapiyorum sanir. Tanimadan etmeden bu kadar kotu yorum gercekten. Cok kotu
Okadar doğru ve net gördümki geleceğinizi
Soruma cevap alamadım, çocuğunuz olacağını nereden biliyorsunuz?
O evde yaşayacak olmanız sizi adamın evladından kıymetli yapmıyor, ne yaparsanız yapın olamazsınız da
İster haftada bir gün kalsın ister ayda bir saat uğrasın ister orada yaşasın öncelik o ev o çocuğun evi
Evlenir misiniz çocuğunuz olur mu çocuk haftada bir gün mü kalır hergün mü kalır zaman gösterir ama nişanlınız benim gördüğümü görür umarım çocuğu zarar görmeden

Ben seni anladim konu sahibi, ama sende es adayini anlamaya calis. Su an senin evladin yok, ama onun var. Sen nasil bebegin icin güzel odayi istiyorsan, oda var olan cocugu icin en iyi olani istiyor. Bence bebek olana kadar o odada kizi kalsin. Bebeginiz ayri odaya gecene kadar cok zaman gecer. Nasip olursa o zamana belki baska evde de oturursunuz. Niyetiniz ikinizin de kötü degil, ama evliliginizin basini birbirinizi kirarak zorlastirmayin
tesekkur ederim anlayisli yorumunuz icin. Ben onun da bakis acisiyla bakabilmek icin insanlardan yorum bekledim, ama kiskanc yaftasi bile yedim. Anliyorum herkes ikinci es durumuna cok on yargili ama bizler de ilk kez yola cikip bir hayat kuruyoruz. Kimsenin kimseyi kiskandigi yok ki. Ben zaten diretmedim de ille benim dedigim olacak diye, uzulmustum sadece

Odanın iyisini kendi cocugunuza ayırmanız hoş değil. Bariz ayrımcılık yapıyorsunuz. Bence evlenmeyin. Neyse ki çocuk çok ufak değilmiş. Çocuğu en azindan hemen yapmayın evliliğiniz otursun. Büyük oda büyük çocuğa verilir. Bir çocuğun ilk yillari hep zaten anne yanında geçiyor. Bir yıl da hamilelik desek 3-4 yıl boyunca sırf siz istediniz diye kızı daha kötü odada tutmak istemeniz yanlış. Annesi evlenebilir. Kız tamamen size yerleşebilir. Bunları da düşünün. On yargılı olmayın. Çocuklar kendilerine karşı nasıl düşünüldüğünü çok iyi hisseder. Samimi olursanız sizi sever. Samimiyetle yaklasmazsaniz her zaman aranızda bu konudan dolayı sorun çıkar
Beni zaten abla olarak cok seviyor. Aksi olsaydi nisanlim evlenme karari vermezdi heralde? Kotu oda dediginiz odayi gorseydiniz😂😂😂 yetiskin bir yatak odasi kadar sadece obur oda yatak odasina daha yakin. Istemememin bir nedeni de bizim yatak odasiyla cok dipdibe olmasini istemedim takdir edersiniz ki. Anlatabildim mi bilmiyorum.

tesekkur ederim anlayisli yorumunuz icin. Ben onun da bakis acisiyla bakabilmek icin insanlardan yorum bekledim, ama kiskanc yaftasi bile yedim. Anliyorum herkes ikinci es durumuna cok on yargili ama bizler de ilk kez yola cikip bir hayat kuruyoruz. Kimsenin kimseyi kiskandigi yok ki. Ben zaten diretmedim de ille benim dedigim olacak diye, uzulmustum sadece
İkinci eş olmakla aldığınız tepkinin ne alakası var?
Sizi yanlış bulan insanların çoğu anne
Bir çoğu da evlenip boşanmış tekrar evlenmiş insanlar
Olayı çarpıtınca ne geçiyorki elinize
Olmayan çocuğa oda rezerve ediyorsunuz siz haklısınız ama adam olan çocuğa oda seçince yok haksız öyle mi
Sizin doğmamış çocuğunuz en iyi odaya layıkta adamın doğmuş çocuğu layık değil mi, sizin doğuracağınız belli bile olmayan çocuğunuzu o çocuktan üstün kılan ne?

Beni zaten abla olarak cok seviyor. Aksi olsaydi nisanlim evlenme karari vermezdi heralde? Kotu oda dediginiz odayi gorseydiniz😂😂😂 yetiskin bir yatak odasi kadar sadece obur oda yatak odasina daha yakin. Istemememin bir nedeni de bizim yatak odasiyla cok dipdibe olmasini istemedim takdir edersiniz ki. Anlatabildim mi bilmiyorum.
O kadar güzelse sizin doğmamış çocuğunuzun olsun siz de bir zahmet çocuk o evdeyken çığlık atmadan sevişiverin bir zahmet

Yani sizin ki ilk heycanlar tabi. Normal. Es adayinizin davranislari normal. Ikinizde ayni anda sadece farkli birsey canlandirmissiniz gözünüzde. Cocuklu biri ile evlenmek kolay degil. Iki taraf icin bir alisma süreci olacak. Hakkinizda hayirlisi

İkinci eş durumuna önyargılı olma falan yok ortada. Nişanlınızın 13 yaşında çocuğu var ve bu çocuk bir anda ortaya çıkmamıştır eminim ki. Bu yola bunu bilerek çıkmışsınızdır ve şimdi ortada olmayan çocuğunuz için evin içinde bir oda ayırıyorsunuz, daha güzel, daha çok ışık aldığını söylüyorsunuz. Yani güzel olanı kendi çocuğunuza ayırmış oluyorsunuz. Nişanlınızın kızına da kötü olanı veya DAHA AZ güzel olanı vermeye çalışıyorsunuz. Ayrımcılık bu. Daha çocuk ortada yokken ayrımcılık yapıyorsunuz Allah bilir çocuğunuz olunca neler olacak. M Minaredenatbeni arkadaşa katılıyorum. Ya bu hareketlerinizi törpüleyip çocuğa daha iyi ve samimi davranıp ayrımcılık yapmayın ya da ayrılın. Yoksa daha çooookkk sorun yaşarsınız

Evet bu makul bir sebep. Böyle açıklarsanız daha mantıklı olur.

Sizin seviyeniz iste. Terbiyesizlik. Lutfen daha fazla cevap vermeyin sizin gibilerle muhatap olamam
Sevişmek mi terbiyesizlik, bunu dile getirmek mi seviyesizlik?Sevişmeden nasıl çocuğunuz olacak?
Siz zaten bunu kastettiniz, kastettiğiniz şeyi söyleyince terbiyesiz oluyorsak dönüp aynaya bakın
Yatak odasının yanındaki oda olmasın ihi ihi ne demek?

Herkes sizi çözdü kazı çevirmeye çalışmanın bir manası yok

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X