Nisanlim ve ben ev konusunda anlasamiyoruz cok uzuluyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Tepki gösterdiğiniz bakış açısı ortada, eeee kalanını anlamak için müneccim olmaya gerek yok, belli bir zeka seviyesinde olduğumuz için anlıyoruz yorum yapmanıza gerek yok
Elbette masum bir çocuğu öteleyen zihniyete negatif olacağım ya ne olacaktı
Çirkin üslubunuza tepki gösterdiğim için masum çocuk öteleyen zihniyet mi oldum. Daha ne kadar saçmalayabilirsiniz çok merak ediyorum 🥱

Beğenmedim atmak zorbalık mı, bu sitede beğenmedimler neredeyse namus meselesi gibi görülüyor gerçi. Beğenmedim verdiğim için anne topiklerindeki olmayacak mesajlarıma beğenmedim atan üyeler de var mesela. Ben kimseye seri beğenmedim yapmıyorum, biri bana beğenmedim attı diye aynısını yapmıyorum. Beğenmediğim mesajları yazmanız benim suçum değil :) Bahsi geçen üyenin üslubuyla kıyas da kabul etmem kusura bakmayın.
Ben asla takılmam beğenmedimlere. Aklımda bile kalmaz bana atılanlar, geri dönüp bakmam bu kimmiş diye. Ama dediğim gibi çok normal bir yorum çıkıyor karşıma, bakıyorum altında bir kızarıklık . Allah Allah bunun nesini beğenmemişler diyorum, bi tıklıyorum altında siz. Bir başka üye daha var, onun da ismi aklımda. İkiniz olunca şaşırmıyorum. 😁 Üslubun niteliği kişiye göre değişiyor. Sevişmek kimisi için çok sıradan bir kelimeyken kimisi de terbiyesizlik olarak algılayabiliyor. Bunun bir doğrusu yok bence. En azından kadın kadına konuşulan bir forumda.

Ben asla takılmam beğenmedimlere. Aklımda bile kalmaz bana atılanlar, geri dönüp bakmam bu kimmiş diye. Ama dediğim gibi çok normal bir yorum çıkıyor karşıma, bakıyorum altında bir kızarıklık . Allah Allah bunun nesini beğenmemişler diyorum, bi tıklıyorum altında siz. Bir başka üye daha var, onun da ismi aklımda. İkiniz olunca şaşırmıyorum. 😁 Üslubun niteliği kişiye göre değişiyor. Sevişmek kimisi için çok sıradan bir kelimeyken kimisi de terbiyesizlik olarak algılayabiliyor. Bunun bir doğrusu yok bence. En azından kadın kadına konuşulan bir forumda.
O halde yorumun normalliği de değişiyor, size normal gelen yorum bana öyle gelmemiş demek ki.

Sizin durumunuzu yaşamış bir kadın olarak yazıyorum
1)Şimdiden tavrınızı koyun oevin hanımı sizsiniz testi başta kırılacak ise kırılsın siz üzülmeyin kendinizi düşünün
2) sakın nişanlı iken de evli iken de çocuğu için tartışmaya girmeyin mesafenizi koruyun kimseye kendinizi sevdirmek zorunda değilsiniz gereksiz sevgi gösterisinde bulunmayın bir ağırlığınız olsun desturla gelsinler yanınıza buna eşiniz de dahil
3)en başında iyi düşünün evlendiğinde siz yeni gelin o bir çocuklu bir baba ömrünün sonuna kadar çocuğu hep olacak
4) karar sizin şimdiki sorunlar fragman
Sizinle müşterek çocuklarınız olduğunda asıl film
Biliyorum çok iç karartan bir mesaj oldu ama gerçekler umarım bunları yaşamaz yıllar sonra güler geçersiniz herşey gönlünüzce olsun

Çirkin üslubunuza tepki gösterdiğim için masum çocuk öteleyen zihniyet mi oldum. Daha ne kadar saçmalayabilirsiniz çok merak ediyorum 🥱
Karşınızdaki insanlar sizden daha zeki olunca bu çarpıtma çabalarınız boşa çıkıyor bilginiz olsun
Masum çocuğu öteleyen zihniyete tepki gösterene tepki gösteren nasıl bir insandır gayet net anlaşılıyor istediğiniz kadar çabalayabilirsiniz şimdi

Karşınızdaki insanlar sizden daha zeki olunca bu çarpıtma çabalarınız boşa çıkıyor bilginiz olsun
Masum çocuğu öteleyen zihniyete tepki gösterene tepki gösteren nasıl bir insandır gayet net anlaşılıyor istediğiniz kadar çabalayabilirsiniz şimdi
Yok ben sizle başedemem, metro man i gönderiyorum zeki hanım

Eklentiler

• IMG_1240.jpeg
    IMG_1240.jpeg
    91,8 KB · Görüntüleme: 15
Yani şöyle bir durum var. Hali hazırda bir bebek olsa elbette ki sizin odanıza yakın oda onun olmalıydı. Yeni evlenmenin heyecanıyla biraz fazla hevesli davranmışsınız. Kendi açınızdan haklısınız. Ama çok genç ve tecrübesizsiniz özellikle eşinize kıyasla.

Sizin evlenip, çocuk sahibi olup, çocuğunuza oda yapmaya ihtiyaç duymanız en 3-4 sene. Benim bu süreç 6 yıldı mesela. İlk evlendiğimde yatak odama en yakın odayı giyinme odası yaptım ben: D Aman çocuğum burda yatar demedim. 4 yıl sonra çocuğum doğdu, iki yıl aynı odadaydık. Onun oda ihtiyacı olduğunda da ev değiştirdik zaten. Oda yapan, 823737 çeşit yatak alan arkadaşımın bebeği kucağında büyüdü gece gündüz:KK70:

Yani siz eşinize göre fazla genç ve bence fazla hevesli, toz pembe gözlüklü birisiniz. Ama eşiniz görmüş geçirmiş, koskoca çocuğu var. Dengesizlik var aranızda. İlk evliliği olsaydı bile adam çok büyük ihtimalle ay burda çocuğumuz yatar diye heveslenmeyecekti. Kaldı ki bu yollari cok önce geçmiş nişanlınız. Adam var olan bir durum üzerinden plan yapıyor normal olarak.
Haksızsınız demiyorum, ama ilk eşten olan çocuktan bağımsız fazla hevesli ve hayalperest yaklaşıyorsunuz. Ya da tam aksine o çocuğun varlığı yüzünden fazla tetiktesiniz. Bence yapmaya çalıştığınız evlilik biraz olgunluk gerektiriyor. Bir daha düşünün derim.

Ne demek istediğinizi anlıyorum.
Velayeti annesinde olan ve sabit yaşam yeri anne yanı olan çocuğun zaten orada odası ve düzeni vardır, diğer evde imkan yoksa bunu yapmak çok gereksiz.

Çocuk günün birinde gelecekse, yeni evli çift buna ortak karar aldıysa, ona göre bir ev tutulur bu ayrı konu.
Ayrıca hayatta ayrım vardır, bunu kınasak da vardır ve eşit değildir.
Ben de 2.eşim, eşim çocuğunu sevebilir sorun yok ben eşit olmak adına kendi çocuğuma onunla eşit davranmam gerektiğini düşünmem. Sizin de düşünmeniz şart değil. Neden?

Çünkü o çocuğun bir "annesi" var.
Dolayısıyla, 1 gün gelen çocuk için de 1 ay gelen çocuk için de kendi çocuğumu geri plana atmam. Kendi çocuğumu çalışıp koleje göndereceksem, diğer çocuğu da göndermek zorunda değiliz. Annesi ile babası ortak bütçe koyar ok, fakat kendi çocuğuma vereceğim imkanlar beni ve eşimi ilgilendirir.

Sürekli diğer çocuğun eşitlik baskısını ben düşünmek zorunda değilim.

Çocuk annesinin evinde güneş gören odada kalabilir, ya da baba çok eşitlik meraklısıysa 2 odası da eşit standartlarda bir ev tutsun, size karışamaz.

Boşanmış, çocuklu olmasından ziyade yaşınız genç ve nişanlınız çok büyük sanırım, bence bir daha düşünün bu evliliği.

Bende nerede kaldı diyordum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X