Nişanlım ve ben nasıl çıkmaza düştük

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ay yok ya nişanlısı hiç az değil. Garanti karşılıklı şişirmiş birbirini bunlar. Erkekler de böyle pireyi deve yaparak anlatabiliyor bir şeyleri.
Şimdi sen deyince bir duraksadım. O da olabilir doğru 🤔 karşılıklı evet ya bizim hakkımız tabii yeaa diye diye şişinmiş olabilirler. Bedavadan hem evim kurulsun hem altinlar bende kalsın salınıp oturayım hesabı daha mantıklı. Kim binbir emekle çalışıp çabalayıp yuva kurmak ister ki sonuçta 🙄

Ay yok ya nişanlısı hiç az değil. Garanti karşılıklı şişirmiş birbirini bunlar. Erkekler de böyle pireyi deve yaparak anlatabiliyor bir şeyleri.
Nişanlı da ezik ve kişiliksiz, bu tabi doldurmuş doldurmuş: Senin maaşını yediler, senin sayende o evi geçindirdi; şimdi evleniyorsun işsizsin yardım eden yok üvey baban şöyle hakkını yedi böyle hakkını yedi hafiften totosu kalkmıştır.

Siz kendi kendinizi çıkmaza sokmuşsunuz.
Öncelikle zaten maddi imkanınız yok nişan yapmak çok mu gerekliydi? Ona harcanan paraya eşya alınırdı.
Nişanlınızı doldurup doldurup ailesinin üstüne salmışsınız.
Ayrıca o ev annesinin tabiki oturur sonuçta eşi almış. Bence haddiniz olmayan şeylere karışıyorsunuz.

Mobilyaları siz alın, Babanın gözüne gelsin ne demek?

Bir de adamı doldurup doldurup anasına salmışsın, sonra da çok iyi bir insandı çıldırttılar demişsin. Eh biraz da senin parmağın yok değil. Aile içi meseleye karışmasaydın keşke. Seni ilgilendirmez yetim maaşı tarla kardeşin arabası.

Yetim aylığını adam karı kızla yememiştir heralde. Çocukların masraflarına gitmiştir yine. 3 kuruş para zaten.
Googleda da yok bir açıklama, babanın gözüne gelsin diye defalarca yazmış, resmen rahatsız etti bu laf anlam veremediğim için ve okumayı bıraktım 🤦‍♀️

Birde anlamadım yetim hakkı diye bahsettiği ev birtek nişanlınısa ait değil, anne hakkından vazgeçse bile diğer kardeş neci? Ona her ay evin yarı kira bedeli kadar ücret ödeyeceklermiydi? Hiç sanmam! O yetim değilmi?o demeyecekmi bu evde benimde hakkım var abi sen hayırdır diye? Başkasının hak hukukun hesabını yapmak kolay tabii, insan az kendine bakar ben kimim bana noluyor diye
Birde ev kendilerinin geçim derdi diye bir şeyleri yok diyor. Bu nasıl mantık,yazdıkça yazasım geliyor 😀 evim var ama gelirim yok diyelim. Ee nasıl geçinecek bu ev,duvar mi yiyeceğim. Gıdası,giyimi,faturaları vs. 1 Ev ile iş bitiyorsa,aile ev teklif etmiş zaten geçinsin ozaman..Erdal Acar'la fln evlendigini sanıyor heralde 60 tane evleri varda yardim etmiyorlar. Arsa arsa diye diline doluyor kim bilir ne zaman satildi. 3 5 yıl önce arsaların ederi de belli. Arsa var arsa var,köyde kucuk bir yerse parası ne olacak. Torununun torununa yetecek bir para mi bu. En çokta sınır olduğum anneye yıllarca o evde oturdu yazması. Ay delirmemek elde değil. Nişan icin bir set alınmış geline,küçümseyerek yazmış. Düğün de çeyrek görmeyen gelin de var. Ev cocuklarinmis oldu🥴annenin hakkı? Diğer kardeşte var ayrıca. Durumun yoksa gir maaşlı işe nisanlinla çalış 2 yıl,biriktir...borç harç evlen,kimseden bir sey bekleme. Asalak gibi armut piş,agzima duş. Yetim maasini dillendiren insan da gördük.. Yazik

Yok tabi, bu zamana kadar çocukların evi kirada olsa yetim maaşı da bankada kalsa çocuklar bu halde olmazdı. Herşeyi kocasina7t3slim edince , bizde batınca isyer isyemez destek bulmak istedik
Çocuklar çok küçükmüş . Karı koca ev geçindiriyorlar . Para lazım . O evde o çocuklar da yaşıyor yiyor içiyor okuyor . Yetim maaşı onların masrafları için kullanılmıştır . Onca yıl sadece üvey babanın kazandığı ile mi geçinecekler . Bu kadının yeni eşine de haksızlık olur . Eğer paraları yoksa tamam olur . Ama varken vermek lazım .

Evliligi ve ev gecindirmeyi sadece düğün, nişan eşya ve gösterişten ibaret zanneden işsiz güçsüz iki çocuk evcilik oynayacak, iki yıl sonra da aç kalıp borç içinde kavga dövüş boşanacak diye ben parmağımı kipirdatmam dogrusu....Bunları böyle parazit gibi yetistiren ana baba da bunlar kadar suçlu bence...Konuda bir tek bunların düğününe gidip takı takacak akrabalara acıdım şahsen ...O çeyrekleri bunlara takacaklarina sokağa atsalar daha iyi...

Evliligi ve ev gecindirmeyi sadece düğün, nişan eşya ve gösterişten ibaret zanneden ıssız güçsüz iki çocuk evcilik oynayacak, iki yıl sonra da aç kalıp borç içinde kavga dövüş bosanacak diye ben parmağımı kipirdatmam. Bunları böyle yetistiren ana baba da bunlar kadar suçlu bence...konuda bir tek bunların düğününe gidip takı takacak akrabalara acıdım şahsen ...O çeyrekleri sokağa atsalar daha iyi...
Israrla evlenmek istemelerinin sebebi de düğünden gelecek takıyla yeni iş kuracaklarmiş. Batirdiklari iş yetmemiş çünkü.
O yüzden ısrarla olmayan parasıyla borçsuz evlenmek çabası.

Israrla evlenmek istemelerinin sebebi de düğünden gelecek takıyla yeni iş kuracaklarmiş. Batirdiklari iş yetmemiş çünkü.
O yüzden ısrarla olmayan parasıyla borçsuz evlenmek ısrarı.
E haklılar be helva, kendi işini kurup batırmak varken kim uğraşır ki el yanında maasli işle , calişmakla filan... Bu altınlar da batarsa, boşanır başka birileriyle düğün yaparlar yine altın toplarlar nolacak yani? Ev geçindirmek dert mi demiş ya konu sahibi , ona göre değil çünkü biz aptaliz o süper zeki, planı dahiyane...

O yüzden ısrarla olmayan parasıyla borçsuz evlenmek çabası.
Ben ne iş yaptılar da batirdilar onu da çok merak ediyorum şahsen . Baksana hala iş bulalım çalışalım ,düğünü erteleyelim demiyorlarda, düğünde gelen altınlarla iş kuralım diyorlar.

Annenin yerinde olsam veririm yetim maaşı kartını güle güle harcayın derim
Adam 30 lu yaşlardaymış artık. Üniversite de okumadıysa yetim maaşı 18 yaşında kesilmiştir. Okuduysa da kesileli yıllar olmuş. Neyin hesabını soruyor konu sahibi anlamadım. İlerde damadım olsa o güne dek harcadığım paranın hesabını sorar diye ürktüm valla bu konuyu okuyunca.

Adam 30 lu yaşlardaymış artık. Üniversite de okumadıysa yetim maaşı 18 yaşında kesilmiştir. Okuduysa da kesileli yıllar olmuş. Neyin hesabını soruyor konu sahibi anlamadım. İlerde damadım olsa o güne dek harcadığım paranın hesabını sorar diye ürktüm valla bu konuyu okuyunca.
El kızı/oğluna bu haddi veren kendi kızın/oğlun oluyor. Benim yetiştirdiğim ağız ishali olmasa elin çocuğu ne bilecek ben ne aldım ne sattım?

30 mu? Ufalsın da cebime girsin benden büyük ama elde yok avuçta yok iş yok güç yok, nişan evlilik derdine düşmüş. Belli ki bir iş de tutturamıyorlar, 12 sene önce kesilen yetim maaşı derdine düşmüşler.

Ben ne iş yaptılar da batirdilar onu da çok merak ediyorum şahsen . Baksana hala iş bulalım çalışalım ,düğünü erteleyelim demiyorlarda, düğünde gelen altınlarla iş kuralım diyorlar.
Satış işi gibi birşey düşündüm.

Normal bir işte çalışmak ikisine de zor gelmiş, geliyor, rahatlıktan vazgeçmek istemiyorlar.

İş kurar,tutturursun ne güzel ama siz bir kere denemis yapamamişsiniz. İki kişi birden kurulan ise bağlamış hayatını başka gelir yok. Şimdi elde avucta olmadan , düğün takılarıyla iş kurup hayatlarını yine ona bağlayacak. Karınlarını nasıl doyuracaklar, yine ailelerin tepesine çöküp, bize para verin diyecekler. Bu yetim maaşı, "çocuklara ait olan" dillerine pelesenk olup, her sıkıştıklarında kullanılacak.

Satış işi gibi birşey düşündüm.

Normal bir işte çalışmak ikisine de zor gelmiş, geliyor, rahatlıktan vazgeçmek istemiyorlar.

İş kurar,tutturursun ne güzel ama siz bir kere denemis yapamamişsiniz. İki kişi birden kurulan ise bağlamış hayatını başka gelir yok. Şimdi elde avucta olmadan , düğün takılarıyla iş kurup hayatlarını yine ona bağlayacak. Karınlarını nasıl doyuracaklar, yine ailelerin tepesine çöküp, bize para verin diyecekler. Bu yetim maaşı, "çocuklara ait olan" dillerine pelesenk olup, her sıkıştıklarında kullanılacak.
Konuyu okudukça hırslandım😂😄9 yaşından 22 yaşında üniversite bitirene dek ve sonrasında bağlanan nafakamı 1 ay bile göndermedi babam. 44 yaşındayım. Nafakam da nafakam diye tutturayım mı şimdi bilemedim 🤣🤣

Konuyu okudukça hırslandım😂😄9 yaşından 22 yaşında üniversite bitirene dek ve sonrasında bağlanan nafakamı 1 ay bile göndermedi babam. 44 yaşındayım. Nafakam da nafakam diye tutturayım mı şimdi bilemedim 🤣🤣
Sen değil bı de kocan tutturacak...Ancak o zaman ulaşırsın konu sahibinin kafasına.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X