Nişanlım ve ben nasıl çıkmaza düştük

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Resmen nişanlınızi ailesiyle kavga etmesi için darlamışsınız. Evden çıkıp kiraya çıkmayı teklif edip elinden geleni yapmışlar. Taşınma masrafı, kira üzerine sizin eşyalarınızı, var mı acaba insanların o kadar parası? İşleriniz kötüye gittiyse, evlilik kararını askıya alacaktiniz.
Yatıp dönüp ağlayın şimdi.

Ayrıca ev meselesinde nişanlizin annesi ne yapacaktı? Kaç yıldır oturuyormuş, tabi ki oturacak. Bunların konu olması da çok çirkin.
Size mi soracaktı eşinden kalan evde otururken? O evde kadının da hakkı var zaten.

Kadin doğurduğu çocuğa bakıcı oldu ya vay arkadaş kafalara bak

Bir kere batmışsiniz hala takılarla yeni iş kuracaktik diyorsunuz.
Bir markette kasiyer, reyon görevlisi olarak maaşlı çalışmak daha mantikli şu durumda kendinizi biraz toparlayana kadar.

İnsanlar kiraya çıkmayı göze almış bu zamanda. Daha nasil bir destek bekliyorsunuz ki?

Bostan yere birbirine girmiş herkes.
Yazik.

Çocukların evinde 30 yıl, yetim maaşını 18 yıl, tarlaların parasını saymıyorum bile bunları kullanan insan değil midir ayranın döktürmeyen
Bu kisim sizi hiç mi hiç ilgilendirmiyor ki ? Nişanlınizda kendi hakkını annesine verdiyse geçmiş olsun,anne ister yeni esine verir,ister başkasına. Evlenirken kimseye güvenmeyin,kendine bizzat düşen hak varsa onu yedirmeyecek bu kadar basit aslında. Çocukların evinde oturdu diyorsunuz da kadının vefat eden eşinin evi oturacak tabi. Yıllar sonra oğlunun nişanlısını düşünüp,oturmayim mi diyecekti 😏 ben evlenirken eşimin ailesinden bir sey talep etmedim.Kadına 30 yıl vefat eden eşinin evinde oturdun mu diyorsunuz. Sizin burda söz hakkınız bile yok,2 birey evlenirken kimseye güvenmesin,ebeveynleri dahil.Kadının kocası vefat etmiş emekli maaşı alır,adamın emekliliği varsa bunun adı dul maaşı oluyor ve kadın başkasıyla evlenmiş bu süreçte o maaşı da alamaz,evlenmis.Kiz çocuk alabiliyor babadan kalan maasi.Erkek cocukta 18 kadar aliyor,eğitimi devam ediyorsa 25'e kadar uzar. 18'e kadar vasisi annesi zaten annesi alacak heralde kim alacak.

Çocukların evinde 30 yıl, yetim maaşını 18 yıl, tarlaların parasını saymıyorum bile bunları kullanan insan değil midir ayranın döktürmeyen
adam kendi içkisine kumarınamı harcadı onu ev geçindirdi. kaç tane erkek 2 çocuklu kadınla evlenip kendi çalıştığını başkasının çocuklarına yedirir. birde nişanlınızı doldurmuşsunuzdur eminim . yazık adama , üveyliğini hissettirmedi yazmışsınız oğlu hissettirecek herhalde

Yok tabi, bu zamana kadar çocukların evi kirada olsa yetim maaşı da bankada kalsa çocuklar bu halde olmazdı. Herşeyi kocasina7t3slim edince , bizde batınca isyer isyemez destek bulmak istedik
ne yeyeip içeçek bu insanlar ısısnıması gezmesi tozması olmayacakmı . yetim maaşıyla kim geçiniyor

Ailelerimizin durumu iyi sayılır. Ama her şeyi ben ve nişanlım alıyoruz kalem piline kadar. Zor mu zor ama güzel. Her şeye biz karar veriyoruz. Biz de iş sebebiyle ağlaya ağlaya evliliğimi ertelemek zorunda kaldık, bu ay evleniyordum normalde. İçim kalbim açıyor. Ama bakıyorum biz bu ay evlensek hiçbir şeyi yetiştiremezmişiz. Hayırlısı diyorum rabbim muaffak eylesin

İş bulup düzeninizi kurduktan sonra evlenseniz daha sağlıklı olmaz mı ? Evlendiniz diyelim iş yok nasıl geçineceksiniz ? Çok büyük bir sorumluluk. Maalesef beyaz eşya ve mobilyadan ibaret değil. Bende bu kadar acele etmenizi anlayamadım. Bazı noktaları kaçırınca evlendikten sonra daha zorlu oluyor hayat. Ailelere biz yapacağız deyip işler ters gidince onlardan beklenti içine girmek bana hiç doğru gelmedi. Erteleyin. Kendinizi geçindirecek hale gelene kadar erteleyin.

Çocukların evi demiş özellikle, iki çocukla yalnız kalmış anne, eş bostan korkuluğu zaten, evet.
Benim bildiğim tek ev varsa anne- ya da baba- orda ölene kadar yaşama hakkına sahip onun rızası olmadan satamıyor evi.Evlendipi için durum değişir mi bilmiyorum.
Yanlış biliyorsam doğrusunu bilen düzeltsin lütfen

İnsan evlilik telaşında istiyor ki herkes her şeyi yapsın, borçsuz harçsız gidip evlenelim.
Gül gibi yaşayalım...

Sonra zamanla da anlıyor ki o işler öyle olmuyormuş.

İnsanın kendi kazandığı ile aldığı ödediği daha iyi oluyormuş. Daha çok kendisinin hissettiriyormus.

Her şeyi kendi dişinden tırnağından arttırarak aldığı için kimsenin söz hakkı da olmuyormuş.
Sefasını sürmek de insanın kendisine kalıyormuş.

Zamanla öğreneceksiniz bunu.

Evet borç ödemek bazen insanı geriyor, sıkıyor,bunaltiyor.
Ama eşinizle bir yerde ortak bir çabanız da oluyor...

Hedefiniz oluyor.
Bir de şunu alsak, bir de şunu yapabilsek.
Şunu mu yenilesek .

Kadir kıymet bilen insanlar eşler için böyle şeyler de emin olun keyifli . .
Ortak bir amaca yürümek.
Beraber çabalamak.
Sizi daha çok eş yapacak, daha çok yol arkadaşı yapacak.

Birlikte üstesinden geldik hissini tadacaksiniz 💕

Bırakın kimse bir şey almasin.

Bir de unutmadan, her şeyi almasini yapmasını beklediğiniz o insanlar eğer bunu yaparsa ileride kenara çekilip kendi hayatlarına devam etmezler..
Biz aldık biz ettik der,
Lafını eder, beklentiye girer. . hayatınızda evinizde söz sahibi olur .
Ömür boyu onlara gebe kalırsınız .

Değmez 👌🏻

Yok tabi, bu zamana kadar çocukların evi kirada olsa yetim maaşı da bankada kalsa çocuklar bu halde olmazdı. Herşeyi kocasina7t3slim edince , bizde batınca isyer isyemez destek bulmak istedik
çüş.

evi kiraya vereceklerdi yetim maaşı da bankada olacaktı
peki ne yiyip ne içeceklerdi?
ayrca yetim maaşı kuş kadar bir maaş zaten...adı maaş olunca bir şey sandınız herhalde.

çocuk daha bit kadarken babası öldüğüne göre demek ki en düşük emekli maaşı kadar alır. Yani anca 3-4 bin lira babasının maaşıdır. Onun yetimi maaşın %40ını alır 3 bin maaş olsa yetim maaşı 1200 TL, iki çocuk için 2400 TL, bugün alacağı para. bu mu gözünüze battı? siz buyrun 2400 TL ile 2 tane çocuk büyütün de göreyim.
....
Hayır, çocukların maaş kartı zaten adamda ev kira değil geçindirmek çok zor olmasa gerek
ahahahahahah

e o zaman ev geçindirmek çok kolaysa siz 2 kişisizin evlenin geçindirin evinizi.

bu nasıl bir kafa ya?

çüş.

ayrca yetim maaşı kuş kadar bir maaş zaten...adı maaş olunca bir şey sandınız herhalde.

çocuk daha bit kadarken babası öldüğüne göre demek ki en düşük emekli maaşı kadar alır. Yani anca 3-4 bin lira babasının maaşıdır. Onun yetimi maaşın %40ını alır 3 bin maaş olsa yetim maaşı 1200 TL, iki çocuk için 2400 TL, bugün alacağı para. bu mu gözünüze battı? siz buyrun 2400 TL ile 2 tane çocuk büyütün de göreyim.
....

ahahahahahah

e o zaman ev geçindirmek çok kolaysa siz 2 kişisizin evlenin geçindirin evinizi.

bu nasıl bir kafa ya?
Armut pis,agzima düs kafasi 😁

Hmm, kv yine iyiymiş, oturduğu evi size verip kendi kiraya çıkacak hemde bu devirde ! Helal olsun kadına, şahsen ben yapmam !
Kendine güvenmeyen evlenmesin !
Çok seven koltukta koltuk diye tutturmaz! Atar yere iki minder samanlığı seyran eder.
Adam onca sene üveylik nedir belli etmemiş , sizin yaptığınızda nişanlıya gaz verip ortalığı karıştırmak. Sanırım nankörsünüz

Sanki hava ile fotosentez yapacaklar gerçekten şok olası bir konu
Allah akıl fikir versin ne diyelim
Ayrica eklemiş "Birde tarlada evde onunda hakkı varmış o akdar sene oturduğu yetmedi sanki." 😮 utanmaz kadin vefat eden esinin evinde nasil oturur onca yil. Gelecekte ki mustakbel gelin adayini düşünmeden 😒 insanlar kira vermeyin biz burdan çıkalim bile demisler,yetim maaşını ne sanıyor acaba... Tahiti sahillerinde her ay tatil yapacak bir para gibi bahsetmiş. Ben eş aileci değilim asla ama ben bile sinir oldum. Nişanlı da iş yok,güç yok..ki kurdukları işte de batmışlar. Kardeşi araba altmışta,üvey babaya vermiş. Ee vermişse vermiş sanane derler adama. Sen kendi malında söz sahibisin.

2-3 yaşındaki çocuklara babalık edip evlendirecek adamın aldığı üç kuruş yetim maaşına takan rezil insanlarsınız. Adamlar evden bile çıkmaya niyetlenmiş.
Çok ama çok ayıp.
Umarım nişanlınızı gazlayan siz olmamışsınızdır büyük vebal.
Umarım anne evi satar evin yarısını alır kalan prayı kardeşle paylaşırsınız ve öyle dımdızlak kalırsınız.
O adam baba olmuş baba.
Umarım sizden kurtulur bu aile

çüş.

....

ahahahahahah

bu nasıl bir kafa ya?
Elim sıcak sudan soğuk suya değmesin kafası.
Adam gelmiş bilmem kaç yaşına ekmek elden su gölden mi yaşadın bro diye sorarlar adama.
Aşkım gözü kör dedikleri bu konu sahibisin oluyor anlamış oldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X