Nisanlimdan ayrildim dügüne 4 gün kala, hala kötüyüm nolur yardim edin akil verin

genckiz

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2010
1.255
201
Selam arkadaslar,

bugün yine konusmaya yazip icimi dömeye ihtiyacim var. Akil ve fikir verin bana nolur. Benim konumu biliyorsunuzdur, nisanlimdan ayrilmistim nikahimiza 4 gün kala. Artik okadar seyler yasandiki cidden geri dönüsü olmayan bir yola girdik. Ayrilma nedenleri ailesinin bana olan taviri annesi emirler yagdirir babasi espirilerle gelinine laf sokup ya salak ya esek inak vs. yerine koyardi. Erkek kardesi bile temizligime Kadar karisir olmustu. Bardagi tasiran son damla annesinin bana herkesin icinde bundan sonra benim dediklerimi yapacaksin demesi olmustu. Bunu eski nisanlima söyledm neden öyle dedi sen neden korumadin beni ezdirdin yine sutun dedim sinirlendi telefonunu kirdi. Bunu duyan ailesiiceri girmis (Bunu sonradan telde ögrendik) eski nisanlim ben bununla artik bas edemiyorum siz naparsaniz yapin demis. Ardindan ben onu sabaha Kadar diger telefonunda aradm yazdm geri dönmedi. Sabah isse gidecem bana yazmiski nikaha ve dügüne Kadar görüsmeyelim, sonra nolacak dedigimde evlenmis olacagiz dedi. Bana soguk tavirlari vardi o gün istemedigini belli ediyordu. Yalvardim belki yarim saat boyunca yazdim aradim yüzüme kapatti yazdim okudu okudu geri cikti cvap vermeden. Bende anneme dedim ben istemiyorum nisanlim beni istemiyor bende nisani atcam dedim öylece ayrildik. Babama tabi ben öyle demedim söyle dedim kizina falan demis kivirmaya calismis. Neyse Biz ayrildik ama aradabir yazistik en son dün (Güya son kez yazistik) O hala beni sucluyor kendi ailesinin bana yaptiklarini görmezden geliyor. Neymis babasi sirf bir iki espiri yapti diye ben ezildim demisim. Annesi sirf bir kac seyime karisti diye ezilen hep ben olmusum. Yani abartmisim demek istiyor. Ben demiyorum melegim diye hic bir insan hatasiz olmaz eminim hatalarim oldu ama o neden sirf benim isledigim kabahatlari görmekte ailesininkileri görmüyo normal oalrak görüyo bana davranis sekillerini anlamiyorum. Bana aci cektigini söyledi baslarda olmuyor böyle dedi teklifler etti 4 sene sonra evlenelim o dört sene gizli kalsin o dört sene icinde baska birine gönlümüz kayarsa evleniriz dedi ve teklifini Kabul etmemi bekledi. Beklicem sonra tekme atacak bana ben baskasiyla evleniyorum diye. Bunu neden bana teklif ettm dedigimde piskolojim bozuktu ne dedigimi bilmiyordum dedi. Simdi ise kendini karalayip kötülüyor kurtuldn benim gibi birinden benden sana es olmazdi falan diyor bana vicdan azabi cektiriyor. Kendiside ardindan ilave ediyor geri dönüsümüz yok, artik olmaz artk tadi tuzu olmaz bir araya gelsekte. Dügün iptal oldu esyalari geri sattik ev kurulmustu evi dagittik vs. bundan sonra olmaz artik. Sizce gercek seven bunlari kenara atip yine tekrar elini uzatmazmiydi eski nisanlisina? Ben attim yüzügü ama bende dile getirdim onu nekadar sevdigimi ve onu sevdigim halde yüzük atmak zorunda kaldigimi ailesinin bana yaptigi baskidan dolayi. Anlamiyor ama anlamiyor. Benim onu sevdigimi istedigimi bildigi halde geri dönüsü yok diyor edilen masraflari bahane ediyor, kurulan evi bahane ediyor vs. bence bir insan gercekten sevse Döner herseye ragmen yine kurulur ev yine alinir esya, ama o istemiyor bana güvenmiyor gercekten isteseydi gelirdi dmi kizlar? Bana akil verin fikirlerinizi yazin eger diger actigi konuyu okumak isterseniz buyrun link: http://www.kadinlarkulubu.com/ah-erkekler/655652-dugunumuze-4-gun-kala-ayrildik-lutfen-okuyun.html

tskler simdiden...

Merhaba.

Sizin yazıyı okudum. Ilk yazınızı okumadım ama sanırım aynı konu. Bir akıl istiyorsunuz. Sanırım artık akıl verilmesine gerek kalmamış. Siz gereğini yapmışsınız. Böyle bir izdivaç en başından olumsuz yapılmış. Yolun yarısından dönmüşsünüz,sizi tebrik ederim. Fazla Kelam'a gerek yok. Kısmet nasip işi bunlar. Rabb'in makul görmediğini inatla yapmaya hiç gerek yok.

Kararınız yerinde olmuş bence
Seviyor olsaydı, ailesini korudugu kadar sizi de korurdu ve bu iş bozulmazdi
Her işte bi Hayır vardır. Kendinizi uzmeyin, vicdanınızda rahat olsun:112:
Allah iyi insanlar la karşılaştırsin sizide, yolunuz açık olsun

Allah sana sabırlar versin, ne kadar büyük bir şok.. Hayatta herşey başına gelebiliyor işte insanın. En güvendiğin insan bile bunu yapabiliyorsa.. Artık olan olmuş biten bitmiş geri dönüşü yok gibi görünüyor.
Ben evli değilim, 2,5 yıllık bir erkek arkadasım var ve ailesiyle tanısıyorum, o da benim ailemle tanısıyor, ama aileler birbirini tanımıyor henüz. Her ne kadar şu ana kadar hep bana pozitif yaklaşmış olsalar da görüyorum ki iş ciddiye binince herkese bi haller oluyor. Kimse bişeye karışmasa ve aile olarak üzerlerine düşeni yapıp maddi desteği sağlayarak iki insanın hayatını kendi kendilerine kurmalarına izin verseler hiç sorun olmayacak halbuki. Benim erkek arkadaşımın da ailesi de adetlerine çok önem veren insanlar, ama zannediyorum ki büyükler bazen çocuklaşsa da biraz hoşgörülü davranmak ve idare edebilmek önemli..
Evlenmiş olsaydınız eminim ki çok daha büyük sorunlarla karşılaşacaktınız bu kadar müdahaleci bir aile olmaları dolayısıyla. Ama burada da en büyük rol eski nişanlına düşüyorken bunu başaramamış. Aşkının bittiğini söylemiş, acaba ailesinin davranışlarını bu kadar rahatça kabul edebilmesinde bunun mu etkisi oldu? Sonuçta sen üzerine düşeni yapmışsın, hayatına devam etmeye çalışmaktan başka bir şey gelmez elinden, bu saatten sonra oldu ki birlikte olsanız da bu birliktelikten hayır gelmez diye düşünüyorum.. :KK25:

Merhaba.

Sizin yazıyı okudum. Ilk yazınızı okumadım ama sanırım aynı konu. Bir akıl istiyorsunuz. Sanırım artık akıl verilmesine gerek kalmamış. Siz gereğini yapmışsınız. Böyle bir izdivaç en başından olumsuz yapılmış. Yolun yarısından dönmüşsünüz,sizi tebrik ederim. Fazla Kelam'a gerek yok. Kısmet nasip işi bunlar. Rabb'in makul görmediğini inatla yapmaya hiç gerek yok.

evet zorlamaya gerek yok, ALLAH hayirli kirlmadiysa bu evliligi bence zorlada olsa evlensekte mutlu huzurlu olamayiz. Hayir ve ser allahtan gelir. Ne olursa olsn onsuzluga alisip yoluma devam etmem gerekiyor. Sevseydi dönerdi, bana sahip cikardi ama yapamadi.

Kararınız yerinde olmuş bence
Seviyor olsaydı, ailesini korudugu kadar sizi de korurdu ve bu iş bozulmazdi
Her işte bi Hayır vardır. Kendinizi uzmeyin, vicdanınızda rahat olsun:112:
Allah iyi insanlar la karşılaştırsin sizide, yolunuz açık olsun

aynen beni hic korumadi, beni sucladi, misaller Verdi kuzeninin esini misal olarak gösterdi. Neymis kuzeninin esi kizmis eside ona kizmis cit cikaramiyomus bayan esine karsi ben öyle degilmisim vs. yani istiyorlardiki eziliyim onlar beni istedikleri gibi ezsin.

aynen beni hic korumadi, beni sucladi, misaller Verdi kuzeninin esini misal olarak gösterdi. Neymis kuzeninin esi kizmis eside ona kizmis cit cikaramiyomus bayan esine karsi ben öyle degilmisim vs. yani istiyorlardiki eziliyim onlar beni istedikleri gibi ezsin.

Misali bile ne çirkin. .:KK19:
Boşver canım yaa..
Kimsenin kimseyi ezmedigi sindirmedigi bi birliktelik ister insanlar
İnşallah gönlüne gore bi insanla hayatını birleştirirsin

Nikah arifesinde dönmüşsün , bu senin icin hayır..
Bu süreç suan senin icin biraz zorludur belki ama tez zamanda feraha çıkarsın umarım

Belliki Allah ın sevdiği kulusun böyle insanlarla uğraşılmaz

gercektende öyleyim galiba. Ben niyet ettim evlenmeye, gelecegi görmedigim icin ALLAHa biraktim hayirlsiysa nasip et ama eger mutsuz olacaksam ilerde nasip etme rabbim dedim nasipetmedi. Bence dualarim Kabul oldu ve beterinden sakladi rabbim beni. ALLAH büyük

Misali bile ne çirkin. .:KK19:
Boşver canım yaa..
Kimsenin kimseyi ezmedigi sindirmedigi bi birliktelik ister insanlar
İnşallah gönlüne gore bi insanla hayatını birleştirirsin

Nikah arifesinde dönmüşsün , bu senin icin hayır..
Bu süreç suan senin icin biraz zorludur belki ama tez zamanda feraha çıkarsın umarım

aynen bencede cirkin misalleri vs. Insallah AMIN insallah rabbim hayirlisini verir hayirli kapilar acar. ALLAH beterlerinden korusun yarabbim...

Kurtulmussun canim ilerde daha neler olurdu kimbilir. Ileriye dönuk ol ve kendini baska seylerle mesgul et fazla uzulme uzme kendi

Canım hepsi zamanla geçiyor.. sen sadece dua et.. sana tek tavsiyem sakın onu facede falan takip etme.. onu hatırlatacak her şeyden uzak dur.. Allah bir şekilde sabrını veriyor ve bir bakıyorsun ki aradan aylar yıllar geçmiş ...

Canım ben senin ilk sefer paylaştığın yazında da söylemiştim.. KURTULMUŞSUNNNN !! sevinsene bu duruma dengesiz biriyle dengeli birevlilik olur mu sence ?? biraz aklını başına al ve kendini dinleme..4 sene sonra kim öleeeeeee kim kala evlenecekmişmiş ve bu süreçte hayatlarınıza birilerini almak serbestmiş..hem cam kenarı hem şoför mahali olduuuuuuu !! güzelim böyle bir aileden böyle bir kişilik çıkması normal değil mi sence ?? senin görecek çok güzel günlerin var onunki senin ahlarından ve onun için döktüğün göz yaşlarından dolayı İF-LAH OL-MAZZZZ !! göreceksin yeni daha ama göreceksin..üzülme boş yere..

Kurtulmussun canim ilerde daha neler olurdu kimbilir. Ileriye dönuk ol ve kendini baska seylerle mesgul et fazla uzulme uzme kendi

kendimi mesgul ediyorum ama yinede bir sekilde aklima geliyor aklima gelmesede rüyalarima giriyor tipki bu gece olduug gibi! Hep iyi sekilde görüyorum aileler bir araya gelmis hersey düzelmis görüyorum ama biliyorumki benim rüyalarim ters cikaR :)

Canım hepsi zamanla geçiyor.. sen sadece dua et.. sana tek tavsiyem sakın onu facede falan takip etme.. onu hatırlatacak her şeyden uzak dur.. Allah bir şekilde sabrını veriyor ve bir bakıyorsun ki aradan aylar yıllar geçmiş ...

iste onu yapamiyorum, her defasinda facesine giriyorum, kimleri eklemis hangi kizlarla arkadas olmus ona bakiyorum. Resimler ekliyor nede olsa kiz arayisina cikmis beyfendi! offf kurtulmakistiyorum bundan ya butakip etme olayindan

Canım ben senin ilk sefer paylaştığın yazında da söylemiştim.. KURTULMUŞSUNNNN !! sevinsene bu duruma dengesiz biriyle dengeli birevlilik olur mu sence ?? biraz aklını başına al ve kendini dinleme..4 sene sonra kim öleeeeeee kim kala evlenecekmişmiş ve bu süreçte hayatlarınıza birilerini almak serbestmiş..hem cam kenarı hem şoför mahali olduuuuuuu !! güzelim böyle bir aileden böyle bir kişilik çıkması normal değil mi sence ?? senin görecek çok güzel günlerin var onunki senin ahlarından ve onun için döktüğün göz yaşlarından dolayı İF-LAH OL-MAZZZZ !! göreceksin yeni daha ama göreceksin..üzülme boş yere..

haklisin hicmi hic degmez, onlara helak ettim kendimi. Agladim durdum, su son iki gündür onunla yazismayali düzeldim. Fakat Facebookdaki takip etme huymdan bir türlü vazgecemiyorum. Whatsappdende takip ediyorum ordanda. Yazismiyoruz tabi. Ama biriyle bi resim cekinip koysa dünyam yikilir herhalde. Bilmiyorum bir baskasida girermi hayatima, ben acigim ama millet bana acik degil....

iste onu yapamiyorum, her defasinda facesine giriyorum, kimleri eklemis hangi kizlarla arkadas olmus ona bakiyorum. Resimler ekliyor nede olsa kiz arayisina cikmis beyfendi! offf kurtulmakistiyorum bundan ya butakip etme olayindan

canım takip ettiğin sürece kurtulamazsın aksine daha çok acı çekersin.. bende nişanlımdan ayrılmıştım bir ara deli gibi facesine bakıyordum üzülüyordum sonra akıllandım bir daha aslaa bakmadım..3 sene oldu ayrılalı ve ben şu an yeniden nişanlandım ve Allah nasip ederse mayısta düğünüm var :KK34:

haklisin hicmi hic degmez, onlara helak ettim kendimi. Agladim durdum, su son iki gündür onunla yazismayali düzeldim. Fakat Facebookdaki takip etme huymdan bir türlü vazgecemiyorum. Whatsappdende takip ediyorum ordanda. Yazismiyoruz tabi. Ama biriyle bi resim cekinip koysa dünyam yikilir herhalde. Bilmiyorum bir baskasida girermi hayatima, ben acigim ama millet bana acik degil....

aklına ne zaman onu face den ya da whatsapp dan takip etmek gelse hemen telefonu elinden bırak ya da pc nin başında kalk git kitap oku müzik dinle ama damar değil:) mesela ya ya ya hande yener:))) bu şarkının sözleri sana uyar:) angara nın bağlarını aç oyna:))) ama ne olursa olsun yapma !!!! bak bi daha dersen kendimi alamıyorum takip etmekten diyeee kızcam çok haaaaaaaa tersim pistirrr:))))))

X