Nişanlımın annesi ve ev yerleştirmem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet teşekkür ederim tam olarak böyle düşünüyorum. Uygun bir dille ifade etmeliyim belki de öncesinde ama yanlış anlamasın ve ileride huzursuz olmayalım istiyorum. İnşallah çözerim.
Ben ilk yorumum da dedim sorun olucaksa anahtarı değiştirin söyleyin kv ye göstermesin diye
Anahtar bende yok der biter gider sorun çözülür

Ama siz size yapilan yorumlara seviyesizler dediniz iyiki yüzünüzü görmüyorum dediniz

Ve şimdi fark ettim konuyu duzeltmisiniz kv boş muhabbetler yapıyoru silseniz değişen bir şey olmaz alıntılar var

Niye bütün yorumlarınızı okumak zorunda olayım, öyle bir zorunluluk yok açtığınız mesajı okur yaparım yorumumu. Havadan sudan konuşması da sizi ilgilendirmez ve evet sizin burada yazdığınız kaygılarınız da gereksiz bana göre. Eleştiri yapılacak siz konu açıp yorum almayı sadece destek verilmesi olarak mı sanıyorsunuz?
Bu kadar insan hemfikirken düşünceleriniz de değişim oldu mu peki?
Evet ben destek almak sanıyordum ama anladım sırf yazmak için yazanlar da varmış. Burada sizinle hemfikir olan insanların amacı da aynı sizin gibi gereksiz yere eleştirmek zaten düşüncemi değiştirecek bir şey yok öneri istiyorum önerilerde de bulunulmuyor. Yok havadan sudan konuşması sizi ilgilendirmez falan. Ben niye konuşuyorlar konuşmasınlar mı diyorum ne alaka ya.

Merhaba hanımlar, bu ara çok fazla nişanlı konusu okudum ve benimde fikirlerinize ihtiyacım oldu. Fikir verin lütfen kaç gündür çok çok huzursuzum.

Yaz sonu düğünüm olacak ve birkaç gün arayla 2 düğün yapacağız hem benim şehrimde hem de onun. Daha sonrasında nişanlımın ailesiyle yaşadığı şehre, ben de onunla yaşamak üzere taşınacağım.

Nişanlımın ailesinin fazladan bir evi vardı bizim oturmamızı teklif ettiler, biz de kabul ettik. Şu an kendi oturdukları eve de yakın.

Asıl konu şu ki bu ara onun yaşadığı şehre gidip gelinlik eşya vs bakmam gerekecek ama istemiyorum, içimden hiç gelmiyor. Gelinliği damatlığı alıp eşyayı da bakıp beğenmedim diyesim var. Bir şey beğenemeyen gelin etiketi yerim 😄

Nişanlımın annesi ev hanımı ve komşularıyla çay, kahve, sohbet, muhabbet birisi. Bizim oturacağımız binada da daha önce yaşadıkları için hala oradaki komşularıyla da samimi. Mesafede yakın olduğu için hala görüşüyorlar sık sık. Yürüme mesafesi dahi kısa.

Şimdi endişem şu ki eşyaları gittiğimde hemen seçip alsak en erken 1 ay sonra gelse düğüne daha 2 3 ay kalıyo. Benim sürekli orada olma durumum yok ayda 1 kere gidip birkaç gün kalabilirim.

Annesi de böyle gösterişe düşkün biri izlenimi bıraktı ben de. O küçük evlenmiş hala genç ve hevesli... Muhtemelen annesi komşulara, görüştüğü insanlara vb eşyalar geldikçe gösterir diye düşünüyorum, tahmin edersiniz ki meraklı oluyo hepsi. Ben de kendi evimdeki eşyanın hem de daha ben evimde bile görmeden önce sağa sola kendi başlarına gösterilmesine gıcık olacağımı hissediyorum.

Normalde çeyizim de (dantel mantel öyle şeyler yok) kendi şehrimde, annesi buradaki düğüne geldiklerinde o gün arabaya koyalım diye düşünmüş, ben de "öyle olmasın ben düğün günü enerjimi buna veremem ailemin evine de gelen giden olur kutu taşınması uygun olmaz" gibi şeyler demiştim. Çeyiz için de düğünden önce gitsin kurulu düzen olsun istiyordum.

Nişanlım da zaten böyle düşünüyordu. Babası da bana hak verdi düğünden 1 ay önce gelir alırız oradaki eşyanızı dedi.

Ama aynı sebeplerden bunu da yapmamaya karar verdim. O 1 ay da orada olma durumum yok. Buradaki düğün günü taşınması da uygun olmaz zaten hala aynı fikirdeyim ama düğün akşam olacağı için 1 gece kalınacaktı yani sonraki gün sabah erken taşınması fikrine sıcak baktığımı belirteceğim. Eşyalar gitsin kutulu kalsın balayı dönüşü de eve kendim girdikten sonra eşyaları yerleştireceğimi söyleyeceğim.

Kendi eşyamı evin içinde görmeden annesi böyle başkalarına ev turları düzenlerse çok moralim bozulur. Eşyayı almazsak da boş eve mi gelin gidicem? Abartıyor muyum bu işi nasıl çözeceğim? Yaşayan duyan varsa beni ne bekliyor fikir verir misiniz?
İlgilenseler suç ilgilenmeseler suç insanoğlu çok nankör gerçekten.Yani millet ölmüyor sizin eşyanız eviniz için.Sanırım baya boş kalıyorsunuz böyle şeyler kurup kurup telaşlara düşüyorsunuz çok ilginç gerçekten.

birbirlerine bakıp sussunlar mi? dedikodu yapmıyorlarsa milletin arkasından atıp tutmuyolarsa ne isterlerse konuşurlar.

en sevdiğim şey de stresli zamanlarda oturup boş boş muhabbet etmektir. bence terapi etkisi yapıyor.

konunuza gelirsek çok abartıyorsunuz. siz de mağazadan internetten görüp aldınız ceyizleri binlerce insan gibi. onlar bakınca aynı üründen alınca sizin oldu da gelin evi serilince insanların bakması mi sizin olmasını engelledi.
yani işi yokuşa nasıl sürerim hesabı yapıyorsunuz.
Allah erkek tarafının yardımcısı olsun
Ya ne konuşuyorsa da konuşsun benim yanımda insanlar hakkında kötü şeyler düşünmesin konuşmasın yeter gerisi beni ilgilendirmez. Kaç yaşında kadını değiştirmek için evlenmiyorum ya. Herkes istediğini gidip alabilir ben benden bağımsız ben yokken evime bakılmasın istiyorum sadece. Uygun bi dille nasıl hallederim derdindeyim. Değilse keşke ben 5 yıldır orada yaşıyormuşum muamelesi yapılsa sevmiyorum bu yeni gelin tantanalarını ben.

Evet ben destek almak sanıyordum ama anladım sırf yazmak için yazanlar da varmış. Burada sizinle hemfikir olan insanların amacı da aynı sizin gibi gereksiz yere eleştirmek zaten düşüncemi değiştirecek bir şey yok öneri istiyorum önerilerde de bulunulmuyor. Yok havadan sudan konuşması sizi ilgilendirmez falan. Ben niye konuşuyorlar konuşmasınlar mı diyorum ne alaka ya.
Yapılan yorumlara gereksiz eleştiri diyemezsiniz. Hala forum mantığını anlamamışsınız.
Siz kayınvalidenizi, komşularının özelliklerini küçümseyerek yazmasaydınız, ben evimin gezilmesinden hoşlanmıyorum böyle bir durumla karşılaşırsam kırmadan nasıl kendimi ifade edebilirim diye sorsaydınız kimse böyle tepki vermezdi. Üslup her şeydir.

Ya ne konuşuyorsa da konuşsun benim yanımda insanlar hakkında kötü şeyler düşünmesin konuşmasın yeter gerisi beni ilgilendirmez. Kaç yaşında kadını değiştirmek için evlenmiyorum ya. Herkes istediğini gidip alabilir ben benden bağımsız ben yokken evime bakılmasın istiyorum sadece. Uygun bi dille nasıl hallederim derdindeyim. Değilse keşke ben 5 yıldır orada yaşıyormuşum muamelesi yapılsa sevmiyorum bu yeni gelin tantanalarını ben.

tamam o zaman niye konuda bunu yazma ihtiyacı duydunuz. amaaann ev hanımı işte boşluk çenesine vurmuş sen haklısın densin diye mi?

önemli değilse sizin için dert olan şeyi yazarken bunu niye belirtme ihtiyacı duydunuz?
bazen naparsaniz yapın biseyler ters gider. şimdiden kafanızda bu kadar kuruyorsunuz düğünde bi aksilik olsa demekki ömür boyu atlatamayacaksiniz.

Sizin ve şakşakçısı olduğunuz dostlarınızın fikrini almak için değil burada mantıklı yorum yapan daha önce yaşayıp başından geçmiş insanların fikirlerini almaya geldim. Kimsenin önümde eğilmesine ihtiyacım yok egomu burdaki iki yorumla tatmin etmeye de ihtiyacım.
Aşağılık kompleksi mi var sizde? Önünüze geleni küçük görüyorsunuz 🥴

Kv dene kızıyorsun tanımadığı insanlar hakkında konuşmasın benim yanımda dedin

Eee sende bizi tanımıyorsun ama burda herkese hakaret ettin seviyesizler terbiyesizler diye

Bu çelişki neden kv yapamaz ev hanımı boş insan boş muhabbet

Sizin anneniz komşu çay kahve muhabbet etmiyor mu

Yada siz hiç arkadaş ortamında çay kahve muhabbet etmiyorsunuz galiba

Evinizin anahtarı kayinvalidenizde var mı bilmiyorum ama keşke evi onun komşularının yanında olmasaydı. Madem sınırlı bir ilişki istiyorsunuz bence kibar bir şekilde ben eve girmeden kimsenin gezmesini istemiyorum diyebilirsiniz .

tamam o zaman niye konuda bunu yazma ihtiyacı duydunuz. amaaann ev hanımı işte boşluk çenesine vurmuş sen haklısın densin diye mi?

önemli değilse sizin için dert olan şeyi yazarken bunu niye belirtme ihtiyacı duydunuz?
bazen naparsaniz yapın biseyler ters gider. şimdiden kafanızda bu kadar kuruyorsunuz düğünde bi aksilik olsa demekki ömür boyu atlatamayacaksiniz.
Hayır bu kelimeyi yazmamın nedeni böyle şeyleri konuşmayı seviyorlar havadan sudan, düğün dernek, kim ne yapmış, kimin gelini kimin kaynanası muhabbetini yapmayı seviyorlar. Gelip bakmayı yorumlamayı kesin isterler diye belirtmek için söyledim. Keşke uzun uzun bunu yazsaydım ama kısaca öyle belirtip geçtim. Bana göre yeni bir eve bakılması önemli bir konu değil boş havadan sudan bi konu beni cezbetmez ama onlar seviyorlar bense uzakta olduğum için evime benden bağımsız durup durup bakılmasın istiyorum sadece. Anne gösterme desem kırılır diye düşünüyorum.

Hayır bu kelimeyi yazmamın nedeni böyle şeyleri konuşmayı seviyorlar havadan sudan, düğün dernek, kim ne yapmış, kimin gelini kimin kaynanası muhabbetini yapmayı seviyorlar. Gelip bakmayı yorumlamayı kesin isterler diye belirtmek için söyledim. Keşke uzun uzun bunu yazsaydım ama kısaca öyle belirtip geçtim. Bana göre yeni bir eve bakılması önemli bir konu değil boş havadan sudan bi konu beni cezbetmez ama onlar seviyorlar bense uzakta olduğum için evime benden bağımsız durup durup bakılmasın istiyorum sadece. Anne gösterme desem kırılır diye düşünüyorum.
Keşke evi bu kadar yakından tutmasaydiniz. Açık açık şu dediğinizi söyleyin . Ben uzakta olduğum için evime benden ayrı bakilmasin istiyorum . Kırılmasın diye de uğursuzluk getireceğine inanıyorum diyebilirsin .

Komşular onlar hakkında böyle düşündüğünüzü bilse evinizi merak etmeyi bırak selam dahi vermezler size.Ayrıca ne konuşacaklar herhalde tüm gün atomu parçalamalarını bekliyorsunuz 😂

yani o kadar çok uzun uzun dert yanmışsınız ki inanın o mesajdan sadece bu mu dert ettiğiniz anlaşılmıyor.
yok boş muhabbet ediyolar, evler yakın hep beraberler, çeyizi şu gün taşıyalım dediler istemedim, mobilyaları beğenmedim desem nasıl düşünürler.

ya altı üstü bi ev kurma niye bu kadar dert ettiniz gelsinler görsünler. onlar da öyle fikir ediniyor belki. x in gelininin aldığı kahve makinesi güzelmiş biz de kıza ondan alalım, avizeler çok şık böyle modeller de mi çıkmış gibi şeyler konuşulur. siz varken gelip görmek isteseler herseyi tek tek sorsalar rahatsız olmaz mısınız?
hani ille bu gezme sizi dedikoduya malzeme yapmaz.
evi göremeyince toplanıp çaya oturmaya falan gelmek isteyecekler. siz isteyecek misiniz bunu?

Boş işlerle uğraşıyor demedim. Bu amma da çarpıtıldı ya havadan sudan anlamında söyledim ki kimse kimsenin konuşma tarzını bilmediği için yanlış anlaşılmaya müsait. Neyse. Asla kendisini küçümsemiyorum saygısızlık etmedim ve bilendiğim de yok. Bu durumu nasıl çözebilirim diye fikir arıyorum. Evet sizin önemsediğiniz bir şey de benim için amaaan bu da konu mu dedirtebilir. Herkesin önemsediği şey farklı.
Yazdığınızdan böyle anlaşılıyor. Bütün gün boş şeylerle zaman geçiriyor tarzı yazmışsınız.
O zaman kendinize beklediğiniz anlayışı kayinvalidenize de göstersenize. Herkesin hassasiyeti, önemsediği seyler farklıdır demekki kadın da oğlunu evlendireceği için heyecanlı ve hevesli. Illa da ben olmadan eşyalarımı kimse göremezi anlamak çok zor kusura bakmayin. Kutsal eşya filan mi bunlar. Altı üstü eşya.

Kiraya çıkmamak için kayınvalidenin evine oturup hem kayinvalideyi hem komsulari yerle bir edip

Komşular girmesin aman kimse evimi görmesin boş insanlar diyorsunuz

O zaman uzak ev tutsaydınız kimse gelmez görmezdi bu telâşınız da olmazdı kv ev verirken kabul ediyor sorun yok ama diğer türlü sorun var

Oh valla ne güzel dünya

Kiraya çıkmamak için kayınvalidenin evine oturup hem kayinvalideyi hem komsulari yerle bir edip

O zaman uzak ev tutsaydınız kimse gelmez görmezdi bu telâşınız da olmazdı kv ev verirken kabul ediyor sorun yok ama diğer türlü sorun var

Oh valla ne güzel dünya
Katinvalidenin evi miymiş
Bu kadar hassas olan kişi neden gider oturur ki katinvalidenin evine

Yazdığınızdan böyle anlaşılıyor. Bütün gün boş şeylerle zaman geçiriyor tarzı yazmışsınız.
O zaman kendinize beklediğiniz anlayışı kayinvalidenize de göstersenize. Herkesin hassasiyeti, önemsediği seyler farklıdır demekki kadın da oğlunu evlendireceği için heyecanlı ve hevesli. Illa da ben olmadan eşyalarımı kimse göremezi anlamak çok zor kusura bakmayin. Kutsal eşya filan mi bunlar. Altı üstü eşya.
Tüm gün istediği şeyle ilgilenebilir isterse yatıp akşama kadar tavanı izlesin beni ilgilendirmez. Beni ilgilendiren şey eşimle kuracağım hayat, yaşayacağım yuva. Mesele tabiki eşya değil, benim dışımda ben olmadan yaşayacağım eve konu komşu eş dost girilmesi gezilmesi. Bakmayın, göstermeyin desem kırılır diye düşünüyorum. Kırmadan nasıl çözerim fikriniz var mı?

Oh valla ne güzel dünya

Harbiden şaka gibi konu. Kira bile vermeden ev kredisi çekmeden mis gibi yaşayacak ve komşular eşyaları görürmüş derde bak.
Hayır yani kv eşyaları göstereceğim bile dememiş.

Ayrıca mesajınızı düzenlemiş boş muhabbet kısmını kaldırmışsınız. Insanlar buna tepki gösterdi. Şimdi de yazmamış gibi " ben bos muhabbet demedim" diyorsunuz pes.
Ilk mesajınız su sekildeydi;
"Nişanlımın annesi ev hanımı ve komşularıyla çay, kahve, sohbet, boş muhabbet birisi. Bizim oturacağımız binada da daha önce yaşadıkları için hala oradaki komşularıyla da samimi. Mesafede yakın olduğu için hala görüşüyorlar sık sık. Yürüme mesafesi dahi kısa."
Alıntı yapan arkadaşlar sağ olsun:) bende aklımı mi kaybettim , bos muhabbet diye okumuştum diyordum oysa ki.
Yanıltarak haklı çıkmaya devam edin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X