Nişanlımla ayrıldım yaklaşık 2 ay oldu hala içim acıo:( acaba düzelirmiydi ?

yok bitanem sözlenmedık bile,annemin gözü tutmamıştı,işte kadın anlamışta ben bir sewgılım olmadgndan tecrübesizlik işte onu bsey sandım,bildiğin odundu,sevgililer günü doğum günü aramaktan üşenrdi,ewlılık teklıfi istedm onu da yapmadı,kafasnda çizdgi insanmişm namuslu aile kızı çalşyor,o kadar.....şimdi hayatmda biri var inşallah ewlnecegz 2013te,el üstunde tutuyor,hiç yanında sıkılmıyorum,degerli oldugumu hsssetryor sürekli,iyiki dyorum ayrlmşım,ben istemiştim zaten ayrılmak çok dogru bir karar verdin hayatım...çok güzel günler seni bekliyor..zaman biraz ona ihtiyacın var.bide kafanda belirledgın gbi birini bulmaya bak hayatım ,kesin çizgilerin olsun bu sana cok güzel ders olsun...mutlu ol canım benim,üzülmek yok..

yok bitanem sözlenmedık bile,annemin gözü tutmamıştı,işte kadın anlamışta ben bir sewgılım olmadgndan tecrübesizlik işte onu bsey sandım,bildiğin odundu,sevgililer günü doğum günü aramaktan üşenrdi,ewlılık teklıfi istedm onu da yapmadı,kafasnda çizdgi insanmişm namuslu aile kızı çalşyor,o kadar.....şimdi hayatmda biri var inşallah ewlnecegz 2013te,el üstunde tutuyor,hiç yanında sıkılmıyorum,degerli oldugumu hsssetryor sürekli,iyiki dyorum ayrlmşım,ben istemiştim zaten ayrılmak çok dogru bir karar verdin hayatım...çok güzel günler seni bekliyor..zaman biraz ona ihtiyacın var.bide kafanda belirledgın gbi birini bulmaya bak hayatım ,kesin çizgilerin olsun bu sana cok güzel ders olsun...mutlu ol canım benim,üzülmek yok..

canımm çookk sevindim senin adına... Allah mutluluğunuzu daim etsin...
keşke bende nişanlanmadan ayrılsaydımm :KK14:

umarım zamanla senin gibi içim rahat eder ve daha iyi biri karşıma çıkar...

annelerin söylediği hep çıkıoo annem hala dio evlenseydin yapamazdın o çocukla diyee bizim göremediklerimizi görüolar...

evet hayatım bide sanırım su önemli ailenin de içine sinebilceği biri olmalı ,çünkü onlar seni senden iyi tanıyorlar..bakalım canım bayramdan sonra söz falan olcak,benı de nasıl bir sürec bekliyor bilmıyorum ne alayım,hangi markalar iyidr,yatak odasını yaptırayım mı kafam karıştı,salllaa kuzu senın gbi dünya tatlısına erkek mi yok gönlünün istediğide olur gecen yıl bu zamnalrda aynıydım...Allahım bide arkadaşlar evlndi ben kaldım dogru mu yaptım zordu ama gecti,gecer gider bol bol kitap oku ,film seyret vakit ayır kendine ..

bide nişanlanmadan ayrılsaydımı da bırak lütfen hayat bu ewlenipte ayrılabilrdın de o senin için bir leke değil,bu br sürec olmazsa ayrılmakta normal kac arkadaşım nişan da attı,öküz bir degl ki hayatım:)simdi ewlndiler cokta kıymet biliyor eşleri bunu dert etme,dert eden birini de bulma,kimse senden kıymetli değil taviz verme bitanem..

evet hayatım bide sanırım su önemli ailenin de içine sinebilceği biri olmalı ,çünkü onlar seni senden iyi tanıyorlar..bakalım canım bayramdan sonra söz falan olcak,benı de nasıl bir sürec bekliyor bilmıyorum ne alayım,hangi markalar iyidr,yatak odasını yaptırayım mı kafam karıştı,salllaa kuzu senın gbi dünya tatlısına erkek mi yok gönlünün istediğide olur gecen yıl bu zamnalrda aynıydım...Allahım bide arkadaşlar evlndi ben kaldım dogru mu yaptım zordu ama gecti,gecer gider bol bol kitap oku ,film seyret vakit ayır kendine ..

ay niye bilmyrymm senin yorumların içimi kıpır kıpır ettii :KK1:
çok sağol arkadaşımm.. kitap okuma işini yapyrm ama film seyredemyrm...dil kursuna gidyrmm onada aklımı veremyrm fazla...
geçen yıl bu zamanlar aynıydın bu yıl maşallah..
darısı bana:KK34:

canım konunu daha once de okumustum ama bırsey yazmamıstım. rıcan uzerıne yazmak ıstedım. oncelıkle benı takdır etmen cok mutlu ettı.

bak canım belırlı yasta ve egıtımde bır bayansın lutfen kendını ezdırme ne o erkege ne evlenmeye mecbursun. mutsuz bır ılıskı mutsuzluk bır evlılık ınsanın yapabılecegı en buyuk hata ve cehennem gıbı gunler dıyebılırım. bunu kendıne yapma, senın sevdıgınden daha cok seven bırı, senın gosterdıgın ılgıden daha cok ılgı gosteren bırı ıle olmak en guzelı. kaldı kı senın nısanlın hakıkaten karsılastıgım en degısık tur. evet hepımız esı ıle sorunları var, bıraz okuzluk var ruhlarında ama bunlar aılecek okuzler kusura bakma da.

bak sana bazı seyler anlatacagım. benım esımın aılesının durumu ıyı degıl. ama ceplerınde para olmasın yıne ıstemezler. cok gurur yaparlar, utanırlar ınan verdıgımızde. bızım yuzumuzden araba ev alamıyorsunuz dıye kaynanamın agladıgını bılırım ben. bız kendı dugunumuzu kendımız yaptık ama ınan onlar da gorgu gorenek konusunda bırseyler yapmak ıcın delı oldular. nışanımız da alısverıse cıkmadık,, esım aldı baa herseyı kaynanamlar zaten farklı sehırdelerdı. neyse kadın ceyızlık ne varsa adetımızdır dıye bohcalar yaptı getırdı bıze nişan da. sımdı mesela gelını olarak gıderım, hıc olmadı bır terlık alır. ınan gelırı falan yok bu kadının. dugun de mesela ıllakı alısverıse cıkartacaz dedı, bu zamana kadar bırsey yapamadık dedı, borc almıslar meger akrabalarından sırf adet geregı aıleme bana elbıse alınması gerekıyor dıye. annem de ben de altın aldırmadık ıllakı alacam ıkı uc bılezık bır de saat dedı dugun zamanı. ben dedım bır bılezık bır saat al dedım ıllakı bırsey takalım laf olur falan dıye dusunuyorsanız dedım. ne bılıyım mesela gecen yıl ayagım kırıldı amelıyat oldum, baktıgı hayvanları bahceyı bırakıp kendı doktoruna gıdemez bu kadın. ama komsularına resmen yalvarmıs, gelınım ayagını kırdı, sımdı annesı bakıyor ona, amelıyat oldu gıtmem gerek muhakkak dıye. agladı ya benı oyle yatalak gorunce. ustelık gorumcemı de gonderdı anneme yardım etmesı ıcın dusun yanı. ben su boregı cok severım dıye, 60 yasında usenmeden onu yapar ben gelmeden once. bana orda yemek yaptırmazi, herseyı bız gelmdeden kendı yapmıs olur, sen calısıyorsun aksama kadar yoruluyorsun der.

evet fakırlıkten alınmayabılınır ama ben mesela esıme altın tek tas al dedım pırlanta pahalı demıstım. ıkıletmemıstı almıstı mesela. ne bılıyım onlar dugun salonunda pek dugun yapmazlar, koy dugunu olurmus genelde. ama bız de dugun salonu muhakkak olur dıyınce salona tamam demıslerdı.

kaynanan bana ev alın dıyormus, benım kjaynanam bıze bakıyorsunuz dıye aglıyor dusun yanı. bızım ne maas aldıgımızı bıle bılmez sormaz kadın ne ogluna ne bana.

fakırlık ve gorgu cok farklı seylerdır.anlatabıldım mı yanı.

benım bır arkadasım evlendı karı kocaogretmen. kadının kocası tatıldeyken baska bır erkek ogretmen ıle sohbet edıyor. o adamın karısı nasık kaprıslı bırıymıs, arkadasımın kocasının gozunden kacmamıs ya arkadas demıs yanı yanlıs anlmada esın cok zor bırı demıs. adam demıs kı ya arkadas en ıyı meslek onda demıs saat 2 de evde demıs, yazın tatıl demıs. cocuga rahat bakar dıye evlendım demıs. ayaklı 2 mılyar hem demıs. cekecem nazını tabıkı demıs. dusun ya. erkekler degıstı meslek ve paraya cok bakar oldular. bu adamdan da aılesınden de kurtulmussun ıyı kı nısanlıyken gercek yuzlerını gorebılmıssın evlenınce bır yıkım olurdu senın ıcın.

dugun oncesı kavgalar tartısmalar olur, bızler de yaptık yok su hazır degıl yok ben bunu tek yapıyorum bana yardım etmıyorsun yok bukadar rahat olma falan fılan. ama canım bunlar stresten degıl, gorguden dıyorum.

sen amelıyat olmussun bukadar vurdum duymaz olur mu aılesı ve kendısı ya. sana kendımden ornekler verdım ıste. bak hatta aklıma geldı benım amelıyatımdan once benım erkek kardesım amelıyat oldu bu adamlar yol ız bılmezler ama ılla ankaraya hastaneye gelecez, cocugu gorecez dıye dırettıler hem dunurlerımız gucenır demısler esıme. annem dedı zahmet etmeyın dıye. ınan emınım kı ceplerınde son 100 tl ıle geleceklerdı.

hadıslerı falan pek bılıyor beyefendı guya ama kul hakkı denılen bırseyın de oldugunu bılıyor mu, senı uzdugu ıcın senın kul hakkına gırdı mesela. ve kaldı kı sen o tek tası mehır olarak bıle ısteme hakkına sahıptın. madem hadıslerı bılıyor kadının evlenecegı adamdan altın ısteme hakkının oldugunu ve bosanırken bıle bunları vermek zorunda olmadıgını bılıyor mu acaba ?

strestenmıs. yalana bak ya. daha ılk gunlerde ıstemıssın o tek tası. kaldı kı sen tek tas pesınde kosacak bırı degılsın ıstesen kendıne bıle alırsın. senın ıcın onun bır hayal oldugunu anlamayacak kadar okuz bırıymıs. her strese gırdıgınız anda sana boyle davranırsa evlıyken dusunebılıyormusun sonrasını.

olayı hızlıca halledecektı evlenecektı ve bır an once senın maası yıyecektı. bunları yapamadıgı ıcın uzadıgı ıcın strese gırmıs beyefendı. ana mesajlar atıo neymiş efendim hadilserimizde nişanlı sözlü çiftler arayı uzatmasın bir an önce evlensin gibi sözler varmış oda düğün tarihi uzadığı için sıkıntı yapmış stres yapmış.

karsına al herseyı bır bır dok anlat. bızım fıkırlerımızı de anlat bıze daır dıye degıl de. gozun acıldı yanı. kus ıcındekı herseyı ve tamamen bıttı de ve bıtır tamamen. numaranı falan degıstır, kendını degıstır, yenı bır baslangıc yap kendıne.

canım konunu daha once de okumustum ama bırsey yazmamıstım. rıcan uzerıne yazmak ıstedım. oncelıkle benı takdır etmen cok mutlu ettı.

bak canım belırlı yasta ve egıtımde bır bayansın lutfen kendını ezdırme ne o erkege ne evlenmeye mecbursun. mutsuz bır ılıskı mutsuzluk bır evlılık ınsanın yapabılecegı en buyuk hata ve cehennem gıbı gunler dıyebılırım. bunu kendıne yapma, senın sevdıgınden daha cok seven bırı, senın gosterdıgın ılgıden daha cok ılgı gosteren bırı ıle olmak en guzelı. kaldı kı senın nısanlın hakıkaten karsılastıgım en degısık tur. evet hepımız esı ıle sorunları var, bıraz okuzluk var ruhlarında ama bunlar aılecek okuzler kusura bakma da.

bak sana bazı seyler anlatacagım. benım esımın aılesının durumu ıyı degıl. ama ceplerınde para olmasın yıne ıstemezler. cok gurur yaparlar, utanırlar ınan verdıgımızde. bızım yuzumuzden araba ev alamıyorsunuz dıye kaynanamın agladıgını bılırım ben. bız kendı dugunumuzu kendımız yaptık ama ınan onlar da gorgu gorenek konusunda bırseyler yapmak ıcın delı oldular. nışanımız da alısverıse cıkmadık,, esım aldı baa herseyı kaynanamlar zaten farklı sehırdelerdı. neyse kadın ceyızlık ne varsa adetımızdır dıye bohcalar yaptı getırdı bıze nişan da. sımdı mesela gelını olarak gıderım, hıc olmadı bır terlık alır. ınan gelırı falan yok bu kadının. dugun de mesela ıllakı alısverıse cıkartacaz dedı, bu zamana kadar bırsey yapamadık dedı, borc almıslar meger akrabalarından sırf adet geregı aıleme bana elbıse alınması gerekıyor dıye. annem de ben de altın aldırmadık ıllakı alacam ıkı uc bılezık bır de saat dedı dugun zamanı. ben dedım bır bılezık bır saat al dedım ıllakı bırsey takalım laf olur falan dıye dusunuyorsanız dedım. ne bılıyım mesela gecen yıl ayagım kırıldı amelıyat oldum, baktıgı hayvanları bahceyı bırakıp kendı doktoruna gıdemez bu kadın. ama komsularına resmen yalvarmıs, gelınım ayagını kırdı, sımdı annesı bakıyor ona, amelıyat oldu gıtmem gerek muhakkak dıye. agladı ya benı oyle yatalak gorunce. ustelık gorumcemı de gonderdı anneme yardım etmesı ıcın dusun yanı. ben su boregı cok severım dıye, 60 yasında usenmeden onu yapar ben gelmeden once. bana orda yemek yaptırmazi, herseyı bız gelmdeden kendı yapmıs olur, sen calısıyorsun aksama kadar yoruluyorsun der.

evet fakırlıkten alınmayabılınır ama ben mesela esıme altın tek tas al dedım pırlanta pahalı demıstım. ıkıletmemıstı almıstı mesela. ne bılıyım onlar dugun salonunda pek dugun yapmazlar, koy dugunu olurmus genelde. ama bız de dugun salonu muhakkak olur dıyınce salona tamam demıslerdı.

kaynanan bana ev alın dıyormus, benım kjaynanam bıze bakıyorsunuz dıye aglıyor dusun yanı. bızım ne maas aldıgımızı bıle bılmez sormaz kadın ne ogluna ne bana.

fakırlık ve gorgu cok farklı seylerdır.anlatabıldım mı yanı.

benım bır arkadasım evlendı karı kocaogretmen. kadının kocası tatıldeyken baska bır erkek ogretmen ıle sohbet edıyor. o adamın karısı nasık kaprıslı bırıymıs, arkadasımın kocasının gozunden kacmamıs ya arkadas demıs yanı yanlıs anlmada esın cok zor bırı demıs. adam demıs kı ya arkadas en ıyı meslek onda demıs saat 2 de evde demıs, yazın tatıl demıs. cocuga rahat bakar dıye evlendım demıs. ayaklı 2 mılyar hem demıs. cekecem nazını tabıkı demıs. dusun ya. erkekler degıstı meslek ve paraya cok bakar oldular. bu adamdan da aılesınden de kurtulmussun ıyı kı nısanlıyken gercek yuzlerını gorebılmıssın evlenınce bır yıkım olurdu senın ıcın.

öncelikle beni kırmadığın için teşekkür edyrmm arkadaşım.
cnm ben bu eski nişanlım olacak adamın ailesinin hiç bişeyine takılmadım.. durumumuz yok altın yapamayız dediler annemlerde gençlerin anlaşması altınımız olsun dediler.
ama annesinin kolunda 50 şer gramlık 3 bilezikle gezio.. bide orda burda şuna yardım edyrz buna yardım edyrz diye anlatıolar...
:KK45:
nişanlımdan nişanda 1 bilezik takmasını istedim ama yok dedi.. tektaşın sonucunu biliosun zaten... haketmiomuşum niye haketmiomuşum düğün parası biriktrmediim için...
bide doğumgünümde telefon alacaktı 6 ay geçti hala alacak hatrlttgmda senin isteklerin olduğu müddetçe nasıl evlencez dedi...
ameliyat oldum annesi geldi ya bi terliktemi alamazsınız .. 5 kilo süt bulgur mısırla geliolar bana...

hem bana düğün parası biriktir dio hem benim memlketimde düğün yapmayı gerek bulmuo..bana kışın ortasında düğün yapalım diye tuttuırdu.. ben içanadoluda yaşyrmm nasıl düğün yapayım şubatta..ne acelemiz var yani..

fakirlik konusunada gelince fakirde değiller zaten 2 ev 1 araba arsa tarla 3 oğlu memur 1 küçükleri var ortaokulda şimdi şimdi anlyrmki değer yokk..
kadın al kızım kolumdakiler senin olsunda demioo uyanık istemeye gelirken bayramda gelirken yoktu kolunda sonradan taktı..
ha ben bunlarada takılmadım ama benim tektaşıma gelince haketmyo olyrmm..

:KK43:

öncelikle beni kırmadığın için teşekkür edyrmm arkadaşım.
cnm ben bu eski nişanlım olacak adamın ailesinin hiç bişeyine takılmadım.. durumumuz yok altın yapamayız dediler annemlerde gençlerin anlaşması altınımız olsun dediler.
ama annesinin kolunda 50 şer gramlık 3 bilezikle gezio.. bide orda burda şuna yardım edyrz buna yardım edyrz diye anlatıolar...
:KK45:
nişanlımdan nişanda 1 bilezik takmasını istedim ama yok dedi.. tektaşın sonucunu biliosun zaten... haketmiomuşum niye haketmiomuşum düğün parası biriktrmediim için...
bide doğumgünümde telefon alacaktı 6 ay geçti hala alacak hatrlttgmda senin isteklerin olduğu müddetçe nasıl evlencez dedi...
ameliyat oldum annesi geldi ya bi terliktemi alamazsınız .. 5 kilo süt bulgur mısırla geliolar bana...

hem bana düğün parası biriktir dio hem benim memlketimde düğün yapmayı gerek bulmuo..bana kışın ortasında düğün yapalım diye tuttuırdu.. ben içanadoluda yaşyrmm nasıl düğün yapayım şubatta..ne acelemiz var yani..

fakirlik konusunada gelince fakirde değiller zaten 2 ev 1 araba arsa tarla 3 oğlu memur 1 küçükleri var ortaokulda şimdi şimdi anlyrmki değer yokk..
kadın al kızım kolumdakiler senin olsunda demioo uyanık istemeye gelirken bayramda gelirken yoktu kolunda sonradan taktı..
ha ben bunlarada takılmadım ama benim tektaşıma gelince haketmyo olyrmm..

:KK43:

canım sızlerın paragoz ınsanlar olmadıgı bellı. daha nısanlanmadan ortak hesap kullanmıssın. adam senden habersız cekmıs o parayı. ınsanlar esınden bıle habersız yapmıyor bunu. kaldı kı tek tası haketmemenın sebebı dugun ıcın para bırıktırmıyor olusunmus. o senın paranı cekıp kullanıyor o hıcbır seyı haketmıyor ozaman. ustelık tek tas ıcın bırsey mı yapmak lazım y. koydekı kızlar bıle sımdı moda dıyıp aldırtıyorlar. canım amacı senı somurmekmıs yemekmıs maasını. baksana parayı cekerek bellı etmıs. sen para bırıktırecektın onu da yıyecektı bu. ve ben gercekten durumları yok sanıyorum orta hallı gayet ıyı bır aıle. benımkıler fakır hallerınde bıle yapmaya calıstılar.bunlar gorgusuz ınsnlarms canım ve yeme meraklısı.dugun yapılmaz olur mu ya masraf olarak gorulur mu. karsılıklı ıstemezsınız sade nıkah ıstersınız o ayrı ama sen ıstıyorsun yanı. canım en az masrafla senınle evlenmek sonra da senı somurmekmıs bunun amacı.hem baksana aılesı hıc adım atmamıs ınsan bır arar aılenı ya da senı. bosver canım ya benım arkadasımın babaannesı boırgun bıze dedı kı ne aglıyorsunuz elın ogulları ıcın dedı. bugun ıt buldunuz yarın yıgıt bulursunuz dedı el de ıt de cok yıgıt de. suslen puslen gez calıs cevrenı genıslet bak kımler cıkar kımler. aklına bıle gelmez bu anılar.

mrb bayanlar yardımınıza sohbetinize ihtiyacım var ... 1 yıldır tandığım sevgilimle temmuz ayında nişanlandık 6 ay nişan sonucunda ocak ayının son haftasında benim kararımla ayrıldık yaşadığım olayları anlatayım sizlerde düşüncelerinizi söyleyin lütfen

:KK43: inanın nerden başlayacağımı bile bilmyrm anlatmaya başlayım eksik kalan yerler olursa (ki eminim olacak) yeni mesajlarla tamamlarım. Nişandan 2 ay sonra nişanlımdan bana bi tek taş almasını istedim çünki nişanda hiç takı falan yapılmadı adetlerinde yokmuş maddi durumlarıda iyi değilmiş bizde çok üstünde durmadık ama bi tektaşım olsun istedim . nişanlımda (eski nişanlım artık) :KK43: bende kamuda mühendis olarak çalışyrz , bana her ay maaşını ne yaptın ne kadar biriktirdin gibi sorular sorardı bende araba almıştım onu ödüodum ve para biriktiremiodum ( aslında daha önce para biriktirdim onun hesabına yolladım biriktirdiğim parayı bana sormadan harcamış o yüzden biriktirme hevesim kaçmıştı) her ayın 15 inde hesap günümüzdü ne yaptın? nereye harcadın? niye biriktirmiosun? tek taş istediğimdede bana dediki sen para biriktirmiosun o yüzden tek taşı haketmiosun. bende ben nişanlanmakla tektaşı hakettiğimi düşünym dedim tabi umursamadı.

nişanlandığımız hafta doğumgünümdü o aralar kendime telefon alacaktım nişanlım ben alayım sana doğum günü hediyesi dedi 6 ay nişanlılık süresi boyunca bi telefon alamadı. gidip bakyrz almadan dönüyoruz. telefon almadığı gibi 1 dilim pasta yiyelim bile demedi çok üzüldüm bu duruma ben onun doğumgününde özel pasta yaptırmıştım 2 ayrı pakette hediyesini almıştım doğumgününü kutladım ama onun umursamaması çok üzdü beni. ben sevmem doğumgünü hediyesi doğumgünü kutlamasını falan dede halbuki kardeşinin eşinin yani gelinlerinin doğumgününde ona hediye almıştı hatta bana aldırmıştı hediyesini memlekete giderken götürmüştü. onu neden düşünüosunda beni düşünmedin deyince ama o bana birsürü hediye aldı dio ve çok ısrar etti doğumgünümde hediye al diye dedi sanki ben ona hiç hediye almadım herneyse.

nişanlım annemin yanında bana sen kadrolu mühendissin ne olursan ol seninle evlenirim gibi bi cümle kurdu annemle gözgöze baktık şaşkınlığımzıdan sustuk. sonra ne demek istedin diye sordum şaka yaptım dedi ve sonraları hep kurdu bu cümleyi ve bunun yanısıra evlendiğimizde boşanırsak sana nafaka davası açarım artık erkeğinde nafaka alma hakkı var dedi sonra bunada şaka yaptım dedi.

yine annemin yanında evlendikten sonra kızını döversem ne yaparsın dedi annemde karşında beni bulursun dedi ama bunu bana sürekli evliliğimizde şiddet var diyerek hatırlattı. ve sonrasında bunada şaka dedi.ben kendi memlketimde çalşyrm bi ilçede hergün gidiş geliş yapyrm evimd ekalyrm nişanlım başka ilçede çalışıo hafta sonları geliodu bize kalmaya bi hafta sonu ben ondan sonra uyanmıştım kalktım mutfakta oturuolar annem kızkardeşim de var bana dediki eşek gibi yattın bende ona sende eşek gibi yattın dedin ama nasıl zoruma gitti ne demek ya eşek gibi yattın !! ocak ayının ilk haftası bi ameliyat geçirdim ameliyatım 6 saat sürdü ameliyata sabah 10-10.30 gibi alacaklardı beni sabah 9 da geldi doktor hazırlan diye aradım nişanlımı telefonu meşgule aldı ben gittim ameliyata. meşgule aldığı sıradan müdür yardımcısnın yanındaymış bana mesaj atıo o sabah benim ameliyata gireceğimi bile bile telefonu meşgule alması çok canımı sıktı ve o şekilde gittim ameliyata.

ameliyat bitipde çıktğımda yanımda sadece annemi gördüm nişanlım yoktu ben ameliyattaken beklemediğini zannediyodum beyefendi beklemiş bizim kurumun il müdürlüğüne gitmiş orda oturmuş falan fişman ben çıktıktan sonra geldi nerdesin dedim buurdaydım dedi bana ama ben orda olmadığını biliodum ve sonra itirafda etti. 10 gün yattımhastanede kendisine duş alamdığımı sürekli ilaç içtiğim içinde kötü koktuğumu ve gelirken bi deodorant almasını istedim ve almadı. kızkardeşimle markete gitmişler ablam bundan istio demiş boşver onların yarısı boş çıkıo demiş ve almamış!! yine hastanede 10 gün boyunca bişey yiyemedim ve songün akşamı canım zeytin istedi kahvaltıda verdikleir vardı onu yedim ama daha yiycem annem nişanlıma git alda gel dedi oda bana sordu ben kimseye git al diyemem gerek yok dedim ve gitmedi oturdu. belki ben suçluyum gerek yok dediğim için ama git al diyemem ki .

neyse hastaneden eve çıktık beni yatırdılar eve nişanlım anneme demişki sağır kızı bana verdiniz ( kulak ameliyatı geçirmiştim ) annemde sana kız falan vermedim kızım evimde istemezsen gidebiirsin demiş şaka yaptım demiş susmuş. anneannem benim yanımda oturuodu geldi içeri aynısını ona söyledi sağır torununu bana verdiniz diye ananemde o istermiydi hasta olmayı falan dedi ama benim nasıl zoruma gitti. şakaysa bile ben düzeldikten sonra yapmalıydı bu şakayı öyle değilmi !!!

o gün geçmiş olsuna çok samimi 2 komşumuz geldi oturuyorz anneme demişki nişanlım hastanın yanında oturmasınlar mikrop kapar ben kovacam bu kadınları demiş annemde sakın öyle bişey yapma çok ayıp olur kovmak ne demek falan demiş. nişanlımın annesi 5 gün sonra falan bana geçmiş olsuna geldi başka şehirden geldi belki ayıp diyeceksiniz bana ama gelirken insan bişey bekli bi terlik bi pijama takımı ne bilim bi geçmiş olsun hediyesi bide kayınvalide olduğu için hani bi değer bekliosun kadın gelirken 2 avuç bulgur,2 avuç mısır 1 su bardağı gelir gelmez 1 lt pet şişesinin dibinde pekmez , 5 kg süt getirmiş ama bunları getirene kadar bi terlik al gel hani durumları benim ailemden daha iyi maddi durumları olmasa anlycam. bid e kayınvalidem anneme maddi durumumuz iyi değil altın yapamadık falan deyince annem gençler anlaşsın benim altınım o demiş ve kadın bana geçmiş olsuna geldiğinde kolunda 3 adet trabzon burması ( 50 grmmış) madem yok sen nasl takıosun bid ebunlar benim dio ne bilim eşe dosta etrafa yardım ediolarmış durumu iyi olmayan insanlara onlardan bahsedio ama gelin kızlarına bi küçük altın bile yapmadıkları gibi oğlu bi tek taş bile alamadı. annesi hem bana geçmiş olsuna gelio hemde 1 valiz küçük oğlunun ( küçük dediğimd 15 yaşında) kirli kıyafetlerini getirmiş bunlar yıkanacak demiş anneme annem yıkamış onları kadın günlerdir ayakta gelen giden bende yatyrm yardım edemyrm zaten kış günü çamaşırları kurutmuş sonra oğlu giydiğindede ütüsüzmü giydin onları demiş. annem çıldırmış bu yorgunluğun üstünebide ütümü yapayım diye belli etmemiş tabi. bide nişanlım annesi bizdeyken nişanlım kendi evindeydi ilçede yani aradı beni napıosunuz diye kardeşide dışarı çıkmıştı onu söyledim bana bağırdı telefonda o çocuk hasta bu soğukta niye dışarı çıkıo dedim benim haberim bile yok annene sor. !! sonra kendikendime nişanlıyken kardeşi üşütecek dışarı soğuk niye dışarı çıkmasına izin verdin diye bana ameliyatlı yatağımda bağıran insan evlenince daha büyüğünü yapar dedim.!!!

Düğün konusundada anlaşamadık memlketlerinde 11 şubatta düğün salonu boşmuş ısrarla o tarihte yapalım diye ben ocakta büyük bi ameliyat geçircem nasıl olcak diyorum ne olcak dio e diyorum başka tarihte boş yer yokmu yok dio en son kesinlikle olmaz dedim. hem biz ailelerden hiç bişey beklemediğimiz gibi herşeyi biz yapalım demiştik 2 tarafta düğün yapmayalım masrafa gerek yok dedi bana bende çok istyrm kendi doğduğum büydüğüm yerd gelinlik giymeyi dedim kapının önünde kına yaparıuz orda giy gelnliği dedi.

nasıl olsa ikimiz de çalşyrz çok şükür maaşımız ii bi defa olcak ben istyrm düğün kred çekelim öderiz dedimsede ikna edemedim fazimi ödüycez kredi çekip dedi tamam dedeim sadece orda düğün olsun bu sefer gelinlik problem oldu kuzeninin eşi başka bi şehirde gelinlikçi ordan alalım dedei bende gelinlik için niye oraya gidyrz burda yokmu snaki gelinlikçi deidm gitmem gelinlik için oraya dedeim ve bana çok afedersiniz ama s..e s..k. ordan alacaksın gelinliği dedei ve ben şok oldum !!!

daha anlatacak çok şey var ama şuan işyerindeyim aklıma geldikçe yazarım herşeye bütün yaşadıklarıma rağmen içim acıo acaba düzelirmiydi diorum bu olayalar beni çok doldurdu ve bi anda attım nişanı ayrıldıktan sonra tektaş falan aldı ama benim için bi önemi kalmamıştı. Annemede bazı saygızılıkları oldu annem kilolu 50 yaşlarında bi kadın yakalarında leopar deseni olan bi bluz giymişti anneme çok sexy olmuşun dedi annem çok bozuldu. bide gelirken memleketinde bize dağ çayı getirişti annemde bunu demleyim dedi nişanlımda demleme kır at bardakta kendi rengini versin dedi annemde her ikisinide deneyim hangisi hoşumuza giderse öyle yapalım dedi annemin bu sözünün üstüne baş parmağını sallayarak anneme ' sen çok inat bi kadınsın ben seni denedim dedi . seni kimse çekmez hele benim annem hiç çekmez dedi ' biz bi şok daha hiçbişey diyemedik sadece annem oğlum annenle ne alaksı var niye beni çeksin falan dedi ama kadın şaşkınlıktan cümle kuramadı.işte bu olayların gelişmesiyle annem kızım sen bu çocukla yapamazsın bu hanzonun teki sana kıymet vermez değer vermez dedi bende dolmuştum zaten konuşma hakkı bile bırakmadan ayrıldım. sonrasında içim yandı acaba düzelirmiydi dedim ama bitti artık.

inş hakkımda hayırlısı olmuştur ..:KK43:(((

merhaba bana msj atmışsın yazdıklarını okudum. sana şunu söyleyim allahın sevgili kuluymuşun ki o insandan ayrılmışsın. sakın pişman olma. sana böyle davranan heleki annene böyle saygısız cıvvık davranan birisiyle asla mutlu olamazsın. erkekler köprüyü geçene kadar iyidir. şükret ki evlenmeden gerçek yüzünü gördün şimdi acı çekersin biter. ama evlenirsen onunla ömür boyu çekersin. evlendikten sonra aşk sevgi bitiyo eşinin sana yaptıkları kalıyo ihtiyaçlarını karşılaması sevgi sözleri hediyeler istiyosun sana saygılı olmasını istersin o kişi bunların hiçbirini yapmıyo belli üstelik senin paranı yer bu adam sakın affetme unutulur kimler unutulmuyoki paran var çok şükür kjimseye muhtaç değilsin kimler çıkar daha

merhaba bana msj atmışsın yazdıklarını okudum. sana şunu söyleyim allahın sevgili kuluymuşun ki o insandan ayrılmışsın. sakın pişman olma. sana böyle davranan heleki annene böyle saygısız cıvvık davranan birisiyle asla mutlu olamazsın. erkekler köprüyü geçene kadar iyidir. şükret ki evlenmeden gerçek yüzünü gördün şimdi acı çekersin biter. ama evlenirsen onunla ömür boyu çekersin. evlendikten sonra aşk sevgi bitiyo eşinin sana yaptıkları kalıyo ihtiyaçlarını karşılaması sevgi sözleri hediyeler istiyosun sana saygılı olmasını istersin o kişi bunların hiçbirini yapmıyo belli üstelik senin paranı yer bu adam sakın affetme unutulur kimler unutulmuyoki paran var çok şükür kjimseye muhtaç değilsin kimler çıkar daha

canım zaten ben bana yaptıklarından çok annem ve kızkardeşime söylediklerine üzüldüm..
şimdi bana diokii çok yakışmış anlamaında sexsy dedim kızkardeşine söylediğimde yersiz örnek oldu dio..:KK4:

insanlar evlenen kadar oynuyomuşş çok resmi davranıolarmış ne oldukları ortaya çıkmıomuş bu ailemi ailsei görmüş çok sıcak davranmış ondan olmuş keşke diğer insanlar gibi soğuk dursaymış..

ihtiyaçlarını karşılaması,sevgi sözleri , hediyeler,saygılı olmasını istersin demişin... ya hediye gibi bakmadım olaya bitek taş istedimm duymadığım laf kalmadı haketmiomuşum..yok para biriktirmiomuşum...bana dioki sen bizim sorunlarımızda ne var hepsi düzeir bi şans ver bak dünyanın en mutlu insanı sen olacaksın.... ama biz saygıyı kaybetmişiz birsürü lafını hakaretini duymuşum annem kızkardeşim keza aynı ee nasıl güvencem ben sana:KK15:

Güzelim sonuna kadar okudum. Ay her paragrafında aaa dedim. Hani şimdi senden tek taraflı dinliyoruz falan ama yani bunu o anlatsa nasıl döndürebilir diye düşündüm. Cıks imkanı yok. Bir kere bu çocuk baya bayaa senin sevginin farkında, ona dayanaraktan istediğini yapıyor. Düşüncelerini söylüyor, içinde tutamıoyr, şaka şaka diye geçiştiyor. Şaka olsaa sen bu gibi şeyleri duymazsın. Ay nişanı atabilmene sevindim resmen, ama geri dönmekte ne. Anneciğine falan da yazık. Kadın üzülücek, aklı sende kalıcak falan. Evlilik hastalıkta sağlıkta. Anam bu adam sana ne sağlıkta ne hastalıkta bakar. Annenle bir ağlarsınız. Annen gelir yanına hep. Benim demem o ki iyi yapmışsın o hanzo senin mesleğin var her dediğime evet diyor diye kaçırmayıp tek taş alsın, onu bi tarafına kusura bakma soksun. Sen düzeir deme. Adamın ne oldugu ortada. Sonradan ne kendini ne anneciğini ağlat derimm.

Güzelim sonuna kadar okudum. Ay her paragrafında aaa dedim. Hani şimdi senden tek taraflı dinliyoruz falan ama yani bunu o anlatsa nasıl döndürebilir diye düşündüm. Cıks imkanı yok. Bir kere bu çocuk baya bayaa senin sevginin farkında, ona dayanaraktan istediğini yapıyor. Düşüncelerini söylüyor, içinde tutamıoyr, şaka şaka diye geçiştiyor. Şaka olsaa sen bu gibi şeyleri duymazsın. Ay nişanı atabilmene sevindim resmen, ama geri dönmekte ne. Anneciğine falan da yazık. Kadın üzülücek, aklı sende kalıcak falan. Evlilik hastalıkta sağlıkta. Anam bu adam sana ne sağlıkta ne hastalıkta bakar. Annenle bir ağlarsınız. Annen gelir yanına hep. Benim demem o ki iyi yapmışsın o hanzo senin mesleğin var her dediğime evet diyor diye kaçırmayıp tek taş alsın, onu bi tarafına kusura bakma soksun. Sen düzeir deme. Adamın ne oldugu ortada. Sonradan ne kendini ne anneciğini ağlat derimm.

tektaraflı dinlyrz o anlatsa nasıl döndürebilir demişin ya arkadaşım o zaten şöyle diomuş herkese ortadda hiçbişey yok çok basit şeylerden dolayı benden ayrıldı..ameliyatında psikolojisi bozuldu falan diomuş...

benden ne istediyse yaptım ailesine kendisine saygımı bozmadım haketmedim bu ayrılığı diomuş:KK34:

Maalesef eski nisanliniz daha konuşmayı ogrenememis bu kadar yüz göz olmuş ailenizle bu laflari insan cekinir söylemeye.Cok üzüldüm Sana deger vericek dogru birini bulursun zamanla tabi bunlar insanı yıpratıyor.ESki nisanliniz sakayla karisik ben büyüm demiş aslında size kendini bir sekilde belli etmis biraz uyanık tipede benziyor anlattığınızdan yola çıkarak söylüyorum.Belki maddi gücü yetmeye bilir bir takım seylere parasi yokama bunu izah etme sekli yanlış bunu sizden bu sekilde davranarak yapması yanlis.

Maalesef eski nisanliniz daha konuşmayı ogrenememis bu kadar yüz göz olmuş ailenizle bu laflari insan cekinir söylemeye.Cok üzüldüm Sana deger vericek dogru birini bulursun zamanla tabi bunlar insanı yıpratıyor.ESki nisanliniz sakayla karisik ben büyüm demiş aslında size kendini bir sekilde belli etmis biraz uyanık tipede benziyor anlattığınızdan yola çıkarak söylüyorum.Belki maddi gücü yetmeye bilir bir takım seylere parasi yokama bunu izah etme sekli yanlış bunu sizden bu sekilde davranarak yapması yanlis.

maddi durumu benim isteklerim için yani bi tek taş için gayet yerindeydi... 3 milyara yakın maaşı var.. ama yapmak almak istemedi..

uyanık ama işte evliliğe kadar kendini tutamadı o zaman benim için daha zor olurdu gerçi hoş şimdide kolay olmuyo ama.. çekecek çilem görecek günüm varmışş :KK14:

Canım isteğin üzerine tamamını okuyamadım aksama daha rahat okurum, bir tek ilk mesajını okudum ama azıcık kendine saygın varsa kaç. Ardına bakmadan, bir daha geri dönmeden kaç gitsin.

Benim de kayınvalidem beni istemedi, yırtık ceket hediye etti bana, o zaman sözlüyken eşime gösterdiğimde ben suçlu oldum. Annesini kötülemeye çalışmakla suçlandım. Ama kayınpederim, dünyanın en iyi insanıydı. Kayınvalidemin yaptıklarında eşimden çok yanımda oldu, beni o korudu kolladı. Eşim hediye, özel günler vs gibi şeyleri bilmezdi, benden öğrendi ama hep layıkıyla yaptı bunların gerekliliklerini. Biz evlenirken hiçbir şey istemedik. Borçsuz da evlendik ama ne yüzük, ne takı hiçbirini eksik etmediler, ki kayınpederimin işleri bozulmaya başlamıştı. Babam yok benim, uzun hikaye ama kaçtı gitti ben ilkokuldayken. Ben baba sevgisini kayınpederimde gördüm.

Benim eşimin tek defosu annesine ve ailesine olan yumuşak karnıydı. 15 yıl sabrettim ve en sonunda o da gördü ama olan ona oldu, en çok üzüldüğüm bu. Benim eşim hiçbir zaman senin yazdığın gibi saygısızlık etmedi, ailemle tartışsam, karşılarına dikildi benim karımın gözünden bir damla yaş düşemez sizden dolayı diye. Kendi ailesinden de uzak tuttu beni, bu aile bizi yiyecek, dipdibe olursak sorun yaşarız, uzak olalım, sadece maddi desteğimiz olsun diyerek. Ne Bayram, ne Yılbaşı, ayrı şehre taşındıktan sonra hiç gitmedik ziyarete abisinin evliliği dışında. Kaldı ki aynı şehirdeyken bile Bodrum'dayız diyerek gitmediğimiz oldu. Bana o kadar değer verdi ki maddi kısmını gözardı ettim ben de. Görmeyeyim dedim.

Senin durumunda ise çok farklı şeyler var. Birleşirsen üzülen sen olursun. Seni sevmiyor bu çok belli. Adam çok cimri, saygısız. Sen tek taşı hak etmiyorsun ne demek? Biz de nişanlıyken ortak hesabımız vardı ama asla dokunmadı eşim o paraya ihtiyacı olduğunda ben al ordan kullan dediğimde bile hayır dedi. Bu adam sana haber vermeden senin paranı kullanıyor.

Sen herşeyi hak ediyorsun arkadaşım. Herşeyin iyisini hak ediyorsun. Aptallık yapıp geri dönme, kendi hayatını feda edersin. Bu adamdan herşey beklenir. Şakanın da bir dozu var. Senin ailene saygılı olmayan adam, yarın sana da saygılı olmaz. Şiddeti de yaşarsın, çocuğunla sokağa da atılırsın.

Diyecegim odur ki yol yakınken ardına bakma bile...

Aksama okur daha cok yazarım :)

ah canım ya valla çoğu şeyde sanki benim ilişkimi anlatmışsın iş yerindeyim tam okuyamadım ama bizim ilişkimizdede ne bir hediye ne nişanımda takı hiç bişi olmadı benim nişanlımda bana hep der sen ....nın yeğenisin arkan kuvvetli (bu arada amcamın şirketinde çalışıyoruz yani onu kastederek) sırtımız yere gelmez gibi laflar ediyo ama şaka yollu olduğunuda hissettiriyo tabi ama hiç takmıyorum babanın maaşınıda alıyon iki maaşlısın falan diyo dışarı çıktığımızda çoğu hesabı falan ben ödemişimdir. çünkü kredi borçu var (abisi için çekmişti ama abisi ödemediği için üstüne kaldı ) ve ailesinede yardım ettiği için çoğu zaman cebinde parası olmuyo. ama parası oluncada elimi cebime attırmaz şimdi allah var yukarda.

bazen bende düşünüyorum hata mı bu ilişki diye ama kalbime yenik düşüyorum çok seviyorum o da çok seviyor beni tamam bazen tam bir odun ama yontmasını biliyorum galiba ben o odunu:KK31:

hayırlısı olsun cnm arkana dönüp bakınca eminim gibi sende herkes gibi bitmesini imkansız gibi gördüğün ilişkilerini bitirmişsindir ama ne acısı kalmıştır ne izi bu da geçer cnm bence kesin kararlıysan önüne bak burda okuyoruz evlenince sorunlar dahada büyüyor malesef zararın neresinden dönülse kardır:KK31:

özsencmm bayadır görüşemyrzz senin son durumlar nasıl...

canım biz barıştık gibi anlaştık konuştuk uzu uzn fakat babam kızgın oda tutturdu bu sefer kurban bayramından sonra olsun düğün sorun bitmiyor işte :KK43: biz de daha fazla uzatmak istemiyoruz ayrıca beğendiğim istediğim düğün mekanı yarı açıktı havalar iyice soğursa orda yapamayız içimde kalır.bakalım pazartesi günü gelcek ailesiyle anlaşırsa aileler 2 ekime alcaz.hayırlısı.. sen nasılsın?

X