nisanlimla beni ayirdilar :(

Sakın ama sakın okulunu bırakma, mutlaka devam et.
Ailenle yaşamaya katlanamıyorsan Türkiye'de eğitimine devam edebilir misin bir araştır
ama diplomanı ve daha sonra ekmeğini eline almadan evlenme.

Kaçmak kesinlikle uygun gördüğüm bir şey değil ama şu an 19 senelik arkadaşım da ailesinden gördüğü saçma sapan tavırlar yüzünden onların onayını almadan evlenme konumuna geldi , bazen aileler gerçekten saçmalayabiliyor.

Ayrı bir nokta ise sevdiğin insanın ailesinin konuşmalarını beğenmeyen onları Doğulu vs diye bir nevi aşağı gören ailen , senin ailen de Avrupalı komşuları tarafından 23 yaşındaki üniversiteli kızlarını dövebilen cahil , gerikafalı Türk olarak sınıflandırılsa ailenin hoşuna gider mi acaba???

canımm çok sıkıntıdasın seni çok iyi anlıyorum sevdiğini asla bırakma ama aılenide karsına almamaya calıs hiçbir aile çocugunun kötülüğünü istemez mutlu olmasını ister sebebleri ne hala çözemedim inş hersye yoluna gider bak askerliğide bitiyormus dusunecek zamanınız olur bi karar verirsiniz herseye seni dövmeleride çok kınanacak bi durum se cocuk degilsin 15 yasında ki bi insan evlenebilisa sende evlenebilirsin bu yasta küçükde değilsin baktın olmuyor ondan sonra sevgilinde yanında olursa buna inanırsan yapacak bişeyin kalmaz cnm dua et sen hersey yoluna girsin

oncelıkle helal olsun sana tebrık edıyorum aynı şey benım başımdan gectıı bende sevdııgımı tercıh ettım aılemede sıldım sızı defterden aramayın benı dedım ondan sonra nasl kuzu kuzu geldıler arkamdan o konuşan ınsanlar onlar deıldı sankı bence ıkı yıl sabredın elıne meslegını al mezun olduktan sonra hemen bı iş bulmaya bak o ara bu kişi senı tekrar ıstesın eger sızınkıler hala aynıysa bence sevgınden vazgecme ayrıcada demıslerya bunlar dogulu burnuna bak felan ya bu ınsanlar kendılerını ne sanıyolar allahın yararttıgı ıle dalga gecıyolar kızma ama aılen cok anlayıssız ve bencılmıs yanı kusura bakma

doğulular hakkında o kadar çok önyargı var ki.

biz de doğuluyuz kalabalık bi aileyiz kalabalık olmamızın sebebi de babamın çocuk sevmesi,babam tek çocuk bi de yanlız büyüdü.

hatırlarım ilk taşındığımız zaman arkadaş olduğum insanların ailesi arkadaşlarımın benle konuşmasını yasaklamıştı küçükken,sırf doğulu olduğum için,sürekli 5 kardeş olduğumuz için imalı konuşmalar falan...neyse 10 yıl geçti aradan,5 kardeş derslerimiz çok iyi,üniversitedeyiz 2 kardeş geleceğimiz parlak maddi durumumuz iyi,herkes evden okula okuldan eve gider,şimdi o arkadaşlarımın kimi kocaya kaçtı kimi serseri gibi oldu ailesi söz geçiremiyor,bana sen düzeltirsin kızımızı seni dinler diyolar,bi arkadaşımın annesi arkadaşımı kardeşimle evlendirmeye çalışıyor,bi arkadaşımın annesi arkadaş gibi her gün arar gel evime der arkadaşım şehir dışında olduğu halde.

neyse demem o ki bırak zaman geçsin,acele etme evlenmek için,ömrünün yarısını geçireceksin onla zaten 2 yıl ne ki,okulunu bitir,bu zaman içinde hem sen ya da ailen yanılır hatalarınızı görürsünüz,belki ailen sana haksızlık yaptığını anlar,ayrıca iki yıl yanlız bunalım,eski aşkı unutamamış modunda takıl üzülürler belki fikir değiştirirler,ya da sen kötü huylarını görürsün o iki yılda,evlilik kolay bi karar değil ki.

X