Nişanlımla ilgili yeni birşey öğrendim! Fikirlerinize ihtiyacım var..

Bi evi var diye üstüne mi atlıcakmışsın? Da test ediyor hesap kitapçı bi adama benziyor cimrilikleri var mı? bak cimri adam hiç çekilmez

Vaay demek evi olan bir milyonermiş ve seni mal mülk için mi onunla berabersin diye denemiş… Ciddi bir gülme tutardı heralde beni.

Merhabalar, nişanlımla evlenme arefesindeyiz baharda nikahımız olabilir. Yaza düğünümüz olcak kısmetse. Evlenir evlenmez de onun yaşadığı şehre eş durumundan tayin olacağım. Geçen konumda da biraz araba ev meselelerinden biraz bahsetmiştim. Araba meselesini çözdük. Onunda benim de kendimize ait arabaları var ve ben şuanda arabamı satmayı düşünmüyorum hatta aksine bana rahmetli babaannemden gelecek olan küçük bir miktar para ile arabamı yükseltmeyi düşünüyordum tabi gelirse tam olarak ne zaman gelecegi belli değil ben evlendikten sonra da elime ulaşır. Neyse asıl konuma gelirsem; nişanlım ailesiyle yaşıyor şuanda oturduğu evin ben daha düne kadar ailesinin sanıyordum ama evi kendisi almış sadece eşyalarını ailesi desteklemiş yani kendi üzerine olan bir eve sahip. Ben tabi şok.. bana sevgilim ve nişanlılık sürecinde söylemek istememiş. Benim onu gerçekten sevip sevmediğimi ve niyetimi öğrenmek istemiş kendisi söylüyor aksine sen beni ben olduğum için seviyormuşsun dedi ve benim malım mülküme gelmiyormuşsun yanılmışım dedi. Yani kısacası beni test etmek istemiş kendince benim haberim yok.. Biz evlenirsek ikimiz ortak ev alma planlarımız da vardı. Gel gelelim evi olmasına rağmen gene ortak bir ev alalım diyor. Sadece ev alana kadar onun evinde yaşayacağımızı söylüyorduk bu ikimizin ortak fikriydi daha önceden( ben evi ailesinin saniyorken ) Yani ben zaten ev alalım diyordum hep ikimizin evi olsun yuvası olsun istiyordum. Ama şimdi kafam çok karıştı kendi evi varken evlenir evlenmez neden hemen ev almak istiyor peki ? O zaman sana ait bir ev varsa ben de bu yeni alacağımız ev beni üzerime olsun diye bir teklifte bulundum. Tabi kabul etmiyor yarı yariya ikimizin olsun istiyor. Ayrıca bu evin kendisine ait olduğunu aileme söylememi de istemedi üstüne basa basa. Beni etkilerler fikirlerimi değiştirirler diye ben bunu çok iyi anliyorum. Ve beni kaybetmekten korkuyor bunu bana evlenmemize yakın söylediğine göre.. Yani kizlar benim bu konuda nasıl bir strateji yapmam lazım ? Ben gene ev almak isterim yarı yarıya da olsa ilerde benim de güvencem olur. O kadar pişmanım ki geçmiş yıllarda kendime yatırımlık bir ev almadığıma elimde avcumda eski model olsa da bir tek arabam var. Nişanlım benden uyanık çıktı kızlar. Bunu da belirtmek isterim İkimizde geçmişte çok büyük yara alan insanlarız. O da ben de kısa süreli bir evlilik/ ayrılık geçirdik. Onunda böyle davranması geçmiş yarasından ve güvensizliğinden kaynaklı benimde kendime göre birşeyler yapmam veya almam gibi. İkimiz de 30'lu yaşlarımızdayız ve evlilik için biyolojik yaşlarımız geldi de geçiyor. Anne ve baba olmak istiyoruz. Ve birbirimize çok emeğimiz var. Bunları da eklemek istedim kestirip atmak yerine belki daha olgun ılımlı yorumlar ve fikirler gelir sizlerden.. Ne zor bu hayat, insanlar .... :KK43:
Arabanızı yükseltmeyin bence kendinize bir ev alın evlenmeden önce , ayrıca ev beraber alınacak sa bile kendi üzerinize olması konusunda diretin

Sakin arabani satma , babaannenden gelecek paradan da bahsetme .kosede dursun .bu adam cok paragoz .araba kinusu simdilik rafa kalkmis evlenince gene baslayacak senin arabayi satalim demeye

Sakin arabani satma , babaannenden gelecek paradan da bahsetme .kosede dursun .bu adam cok paragoz .araba kinusu simdilik rafa kalkmis evlenince gene baslayacak senin arabayi satalim demeye

Ya bana o kadar saçma geldi ki mazereti… o ev seninse anan baban niye oturuyor biz oturalım demeyin diye kendince yalan uydurmuş. Önce anam babam diyenlerden. Geçmiş olsun. Evin kredisi de muhtemelen devsm ediyor ailesinin evini siz evlenince de cebinden ödemeye devam edecek. Siz yeni ev almak istediğinizde de senin de kesenin ağzını açman gerektiğini söyleyecek. Müstakbel kocanız anne banasının evini kemdisi ödüyor sizin evinizi de sana ödetecek

Bence siz evlenmeden evvel gelecek olan küçük para ile ev olmasa bile yatırımlık arsa vs. alın ama EVLENMEDEN ÖNCE. Çünkü arkadaş kendince size ait olan arabayı sattırıp o parayı da ev almak için kullanacak belli ki . tabi bekarken aldığı evde sizin söz hakkınız yok bu alınan ev ister istemez sizin üzerinize bile olsa ikiye bölünecek... olan sizin bekarlıktan gelen arabanın parasına olacak. tabi siz ılımlı yorum yapalım istiyorsunuz ama gerçekten çok çirkin bir şeyin içindesiniz..

X