Normal doğum cinsel hayatı kötü etkiliyor mu?

bazi arkadaslarin yorumlarina ccoook sasirdim vallafisfisfis
Normal dogum adi üstünde NORMAL olan seydir zaten sirf alt taraflarinin gecseyecegini
DÜSÜNDÜKLERI icin sezeryan olan kadinlara sasiyorum..
Bende normal dogum yaptim hemde ignesiz mignesiz...
Burdaki doktorum dogum aninda kesme yanlisi degil oyüzden kesilmedim
tabi yirtilma oldu ama dogumdan sonra yaklasik bir saat dikis atildi altima..
Dogum yaptiktan bir gün sonra tabiki cinselligi düsünemeyiz...
Bunu sezeryandan sonra bile hic bir yeni anne baba düsünmez..
Biraz vakit aliyor toparlanmasi yazilmis ee tabiki bu cocuk oyuncagi
degilki DOGURUYORSUN!
Bukadar kutsal bir seyi tüm dogalligiyla yasamak varken sirf kendi istekleri
icin sezeryan olmak cok sacma...
Normal dogumla dogan cocuklar kendileri belirliyorlar dogmak istedikleri
günü ve zamani yani hazir olduklarini
Ama sezeryanlar cocuk resmen sok:1shok: geciriyor. Beklemedigi
bir anda hazir olmadigi bir zamanda paaat diye sicak anne karnindan
soguk ameliyat odasina cikariliyor...
Neyse cok uzattim : " anladiniz siz onu" !!

ayiptir sormasi ama ablalarim dikildiginde yada kestiklerinde aci vermiyor mu? Ay düsündükce birseyler oluyor bana ayyy bundan korkuyorum acikcasi. Rabbim hamile kadinlari düsündügü icin dogurduktan sonra lohusalik dönemini vermistir, kadinin kendisini toparlamasi icin ay bizim dinimiz ne güzel, herseyi düsünüyor...

valla ben sezeryanla doğum yaptım hemde isteyerek..iyki öyle yapmışım çok memnunum ne göbeğim kaldı nede başka bi sıkıntı izi bile yok...tercih meselesi diyorum ben.....

bende 25 gün önce normal doğumla oğlumu kucağıma aldım. daha önce doğum yapmış annelere özel bir sorum var. eşinizle cinsel beraberlik için ne kadar beklemek gerekir. benim dikişlerim iyileşti ama bunu kimseye de soramıyorum. akıl verirseniz sevinirim.

3 aydan sonra hayat eski düzenine dönüyo merak etmeyin tıpkı eskisi gibi hatta daha iyi merak etmeyin ama dediğim gibi 3 ay. benim dikişlerimde vardı zaten .:1hug:

ben ilk doğumumu normal yolla yaptım ve sonrasında cinsel hayatımda hiçbir sıkıntıya rastlamadım..aksine daha iyi oldu kegel alıştırmalarını sıkça uyguladım ve doğumdan önce ilişkilerimde bir defa orgazm olurken,doğumdan bir kaç ay sonra birkaç defa orgazm olmaya başladım....eşim de memnun...şuan ikinci bebeğime hamileyim ve ikinci bebeğimi de normal yolla dünyaya getirmeyi planlıyorum...göbeğiniz hemen eriyor normal yolla..ben sezeryan yapıp da göbeğini hemen eriten bir hamile hiçbir yerde ne gördüm,ne de duydum...aynı zamanda sezeryan doğumlarda rahim içindeki kalıntılar tam anlamıyla atılmıyor...ne kadar doktor tarafından rahim temizlense de bunun doğal yolla atılması en güzeli...bu konunun eğitimini almış biri olarak normal doğumu isteyen herkeze tavsiye edebilirim...korkmayın cinsel yaşantınızda hiçbir sıkıntınız olmuyor aksine rahim kaslarınızı kontrol etmeyi öğrenerek daha güzel orgazmlara ulaşabiliyorsunuz...

ya arkadaslar ben bu kk yı cok sevdim ya
inanın merak ettiğim ne varsa öğrendim diyebilirim
ben doğum yapmadım
ama normal doğumdan korkuyorum nedeni genişleme falan değil cocuk isteyen adam ceremesine katlansın gerci bu yüzden aldatılan cok arkadasım var ama neyse
benim korktuğum nokta bir kaç arkadasımda sorunlar olması
birinde rahim düşüklüğü diye bişey olmuş ne bilmiyorum ama adı bile ürkütücü
birinde cocuk doığarken başı ellerinin arasında doğmuş büyük bir yırtığı olmuş ve hala korkuyo birleşmeden
biri özür diliyorum idrarını tutamıyor :KK43:(
ve ben ister istemez cok etkilendim
bide bunarın üstüne doğum videosu izledim
siz düşünü artık
evet rabbim normal doğum demiş haklısınız ama gelişen teknolojidende yaralanın akllınızı kullanında demiş kur-an da var bu
kaldıki bazı doktorlar sezeryanın bebek açısından cok sağlıklı olduğunu söylüyorla normal doğumda bebek sıkışmalara maruz kalıyorumus ama sezeryanda bu olmuyormus üstelik artık tıpda ilerledi en göbek kalıyo ne iz
benim tanıdığım bi doktor hemde kadın doğumcu gitti sezeryanla doğum yaptı şimdi bu bana normal doğum derse ben o doktoru döverim :))))
of ya kafam karıştı
biz hangi doktora inanıcaz???????

ama güzelim bir hasta muayene edilmeden normal doğuma alınmaz ki...ha idrar torbasında sorun vardır belki doğuştan normalinden aşağıdadır ve bu bilinmeden anne normal doğuma alınmıştır ya da çok erken yaşta ya da geç yaşta doğum yapmak da bazı rahim anomalilerine sebep olur....yanii mutlaka doktor anneyi normal doğuma almadan önce muayene ediyor...bu gevşeklik meselesi de çok abartılıyor bence hiçbir koca karısını oran gevşedi diye aldatmaz ha gevşekse de bu doğumda bu kadar hissedilecek derecede olmaz güzelim bunda eşlerin de biraz kabahati var..zaten doğumu yaptıktan sonra dikiş atılıyor ha tabiki hiç doğum yapmamış gibi olmaz ama hissedilir derecede de bir gevşeklik söz konusu olmaz..kegel alıştırmalarıyla gayet güzel sonuçlar elde edilebilinir...

normal doğum yapanların sezaryanla doğum yapanları bu kadar rahatça eleştirmelerine sinir oluyorum ne hakları varsa doğal yönden yaptılar diye doğum konusuna hakim sanıyor heralde bazıları kendilerini.. bende istesem bin tane normal doğumun kötülüğünü sayar onu kötülerim ama ne gerek var.. sanki çokk kolay bişşiiiiymiş gibi konuşup duruyorsunuz bir sezeryan ameliyatı siz geçirinde görelim kolaysa.. yok göbekleri kalıyormuş,yok anne ollduklarını anlamıyorlarmış,yok iiçleri temizlenmiş,yok sütleri gelmezmiş,acı çekmeden anne oluyorlarmış hadi ya bu ve bunun gibi bir sürü saçmalıklar anlamıyorum...
herkes kendi yaşayıp çektiğini bilir bu arada 20 günlük lohusaydım ve göbeğim yoktu bunuda duymuş oldunuz eleştirenler..

konuya gelince etrafımdaki herkes vajinal genişlemeden şikayetçi çoğunu genişletti dar kaldı diyeni daha duymadım ama bencede yapıyla ilgilidir pelvis kası jimnastiği sıkılaştırmada çok etkili.. toparlanmasına yardım ediyor..

haklısınız belki biraz da bizim halkımız abartıyor ama sadeceask arkadasında dediği gibi ben normal doğum yapmayan anneliği tadamaz anne olamaz kısmına inanmıyorum belki normal doğum daha sağlıkdır falan ama annelikle alakası yok dışarda cok var normal yolla doğupda annesi tarafından sokaga atılan çöplere atılan bebekler....bence annelki doğurmak değil doğduktan sonra emek vermektir

neyse elbette herkesin görüşü farklı
prki su kegel alıştırması dediğiniz nedir arkadaslar nasıl yapılır yada bu konuyla ilgili bilgi forumda nerde var yardımcı olabilirmisiniz

haklısınız belki biraz da bizim halkımız abartıyor ama sadeceask arkadasında dediği gibi ben normal doğum yapmayan anneliği tadamaz anne olamaz kısmına inanmıyorum belki normal doğum daha sağlıkdır falan ama annelikle alakası yok dışarda cok var normal yolla doğupda annesi tarafından sokaga atılan çöplere atılan bebekler....bence annelki doğurmak değil doğduktan sonra emek vermektir

prki su kegel alıştırması dediğiniz nedir arkadaslar nasıl yapılır yada bu konuyla ilgili bilgi forumda nerde var yardımcı olabilirmisiniz

canım öyle bir anlatmışsın ki sanki sezeryanla doğurmayıpta evlatlık almışımda sahip çıkmışım gibi yaaa:roflol: işte bu mantığı anlayamıyorum türkiyedeki.. bin defa daha dünyaya gelsem bin kere anne olacak olsam sezeryan yaparım.. normal doğum bana çok ürpertici ve vahşi geliyor.. neyse... gelelim pelvis kasının çalıştırılmasına idrarını yaparken tutarsın bırakırsın ya işte o anı tekrarlayacaksın normal anlarında...

canım öyle bir anlatmışsın ki sanki sezeryanla doğurmayıpta evlatlık almışımda sahip çıkmışım gibi yaaa:roflol: işte bu mantığı anlayamıyorum türkiyedeki.. bin defa daha dünyaya gelsem bin kere anne olacak olsam sezeryan yaparım.. normal doğum bana çok ürpertici ve vahşi geliyor.. neyse... gelelim pelvis kasının çalıştırılmasına idrarını yaparken tutarsın bırakırsın ya işte o anı tekrarlayacaksın normal anlarında...

ay saol canım ya bu bilgiyi aklımın bi köşesine yazdım valla ben hiç doğum yapmadım ama yapacak olursamda sezeryan yaparım benim annemde sağlıkçı oda bana özellikle sezeryan yapmamı söyledi ( ilerisi için )
bir sağlıkçı bunu söylüyorsa düşünmek lazım değil mi kaldıki bunu söyleyende beni doğuran ( normal yolla ) kişi....

normal doğum yapanların sezaryanla doğum yapanları bu kadar rahatça eleştirmelerine sinir oluyorum ne hakları varsa doğal yönden yaptılar diye doğum konusuna hakim sanıyor heralde bazıları kendilerini.. bende istesem bin tane normal doğumun kötülüğünü sayar onu kötülerim ama ne gerek var.. sanki çokk kolay bişşiiiiymiş gibi konuşup duruyorsunuz bir sezeryan ameliyatı siz geçirinde görelim kolaysa.. yok göbekleri kalıyormuş,yok anne ollduklarını anlamıyorlarmış,yok iiçleri temizlenmiş,yok sütleri gelmezmiş,acı çekmeden anne oluyorlarmış hadi ya bu ve bunun gibi bir sürü saçmalıklar anlamıyorum...
herkes kendi yaşayıp çektiğini bilir bu arada 20 günlük lohusaydım ve göbeğim yoktu bunuda duymuş oldunuz eleştirenler..

konuya gelince etrafımdaki herkes vajinal genişlemeden şikayetçi çoğunu genişletti dar kaldı diyeni daha duymadım ama bencede yapıyla ilgilidir pelvis kası jimnastiği sıkılaştırmada çok etkili.. toparlanmasına yardım ediyor..
sezeryan ameliyatı zor bir ameliyattır..zor olmasından ötürü zaten onaylamıyoruz...resmen ameliyattır bu ve ben doğum olayının eğitimini almış biri olarak burda çeşitli yazılar yazdım kadınlarımızın bilinçlenmesi adına..ayrıca kimsenin evladı evlatlık değil ister sezeryan olsun,ister normal olsun doğum tabiki doğumdur..her iki doğumda da çeşitli komplikasyonlar olmaktadır...şunu sezdim burda sanki sezeryanla doğum yapanlar içlerinde bir suçluluk duygusu hissedip de hayır normal doğum da şöyle yazsam bin zararı çıkar gibi çeşitli cümleler kurmuşlar..arkadaşlar böyle yanlış olgulara kapılmayın..yanılıyuor da olabilkirim..tamam siz de kendi açınızdan haklı olabilirsiniz ama bizler anne adaylarımıza önce ne olursa olsun,normal doğumu öneriyoruz..iki kere iki dörttür..ne kadar kabul etmeseniz de, ne kadar şöyle böyle deseniz de,normal doğumla ilgili karşımıza ne kadar komplikasyon da koysanız,size yine bunu öneririz...ne yanii öleceğiz diye yolda yürümeyelim mi? böyle bir saçmalık mı var?

güzelim kegel alıştırmaları uygulaması son derece basit alıştırmalardır..sana şu şekilde anlatayım, idrarını yaparken birden bire kendini tuttuğunu düşün..yanii idrarını geri çek.tut.işte bu bir nevii kegel alıştırmasıdır..bu alıştırmayı idrarın yokken yapacaksın..evde otururken,tv seğrederken ya da mutfakda yemek hazırlarken..sanki idrarını yapıyormuş gibi perine kaslarını idrar yapar gibi hafif bir basınçla yanii ıkınarak itip,sonra idrarını tutar gibi hafifçe geri çekmendir,,kegel alıştırmaları budur..bu alıştırmaları günden güne 2şer 3er sayı artırarak yaparsan rahim duvarı gün geçtikce sıkılaşır..bunu sezeryanla doğum yapan bayanlar da uygulayabilir..bu alıştırmalar kişiye rahim kaslarını kontrol edebilmeyi öğretir..

Uff yaaa korktum şimdi...Ne yapmalı acaba...Bugünde gazetede (H ile başlayan) bir roportaj vardı engellilerle ilgili içlerinden birtanesi doğum esnasında sakat kaldığını yazmış.Buda düşündürdü beni.Normal doğum esnasında yapılan ters hareketler sonucunda kolunu açamayan bir arkadaşım var dirsekten bileğine kolunu açamıyor.Doğumda olmuş.Bütün bunlar beni korkutuyor.Şimdide bu vajina genişliğini duyuyorum sizlerden.Ne yapmalı yaa acaba bir kaçgünde sürse sezeryanın çilesine katlanılmalı mı?

Uff yaaa korktum şimdi...Ne yapmalı acaba...Bugünde gazetede (H ile başlayan) bir roportaj vardı engellilerle ilgili içlerinden birtanesi doğum esnasında sakat kaldığını yazmış.Buda düşündürdü beni.Normal doğum esnasında yapılan ters hareketler sonucunda kolunu açamayan bir arkadaşım var dirsekten bileğine kolunu açamıyor.Doğumda olmuş.Bütün bunlar beni korkutuyor.Şimdide bu vajina genişliğini duyuyorum sizlerden.Ne yapmalı yaa acaba bir kaçgünde sürse sezeryanın çilesine katlanılmalı mı?
arkadaşım sen bilirsin..ama her iki doğumun da komplikasyonlarını, varsa eğer doğum eğitmeninle konuşarak öğren ve buna göre karar ver...o senin hakkında en doğru kararı verecektir..

güzelim kegel alıştırmaları uygulaması son derece basit alıştırmalardır..sana şu şekilde anlatayım, idrarını yaparken birden bire kendini tuttuğunu düşün..yanii idrarını geri çek.tut.işte bu bir nevii kegel alıştırmasıdır..bu alıştırmayı idrarın yokken yapacaksın..evde otururken,tv seğrederken ya da mutfakda yemek hazırlarken..sanki idrarını yapıyormuş gibi perine kaslarını idrar yapar gibi hafif bir basınçla yanii ıkınarak itip,sonra idrarını tutar gibi hafifçe geri çekmendir,,kegel alıştırmaları budur..bu alıştırmaları günden güne 2şer 3er sayı artırarak yaparsan rahim duvarı gün geçtikce sıkılaşır..bunu sezeryanla doğum yapan bayanlar da uygulayabilir..bu alıştırmalar kişiye rahim kaslarını kontrol edebilmeyi öğretir..

caım verdiğin bilgiler için cok tersekkür ederim anlatmak istediğini anladım sağolasın a.s.

sezeryan ameliyatı zor bir ameliyattır..zor olmasından ötürü zaten onaylamıyoruz...resmen ameliyattır bu ve ben doğum olayının eğitimini almış biri olarak burda çeşitli yazılar yazdım kadınlarımızın bilinçlenmesi adına..ayrıca kimsenin evladı evlatlık değil ister sezeryan olsun,ister normal olsun doğum tabiki doğumdur..her iki doğumda da çeşitli komplikasyonlar olmaktadır...şunu sezdim burda sanki sezeryanla doğum yapanlar içlerinde bir suçluluk duygusu hissedip de hayır normal doğum da şöyle yazsam bin zararı çıkar gibi çeşitli cümleler kurmuşlar..arkadaşlar böyle yanlış olgulara kapılmayın..yanılıyuor da olabilkirim..tamam siz de kendi açınızdan haklı olabilirsiniz ama bizler anne adaylarımıza önce ne olursa olsun,normal doğumu öneriyoruz..iki kere iki dörttür..ne kadar kabul etmeseniz de, ne kadar şöyle böyle deseniz de,normal doğumla ilgili karşımıza ne kadar komplikasyon da koysanız,size yine bunu öneririz...ne yanii öleceğiz diye yolda yürümeyelim mi? böyle bir saçmalık mı var?

hislerin hiçte kuvvetli değilmiş muess,, niye suçluluk hissedeyim ki suçluluk hissedecek ne yaptım vajinamı parçalyarak böğürerek doğurmadığım için mi suçluluk hissediyorum sence.. sen bir kaçç aylık eğitim almışsın benim doktorum prof o bana sezeryanı tercih ettirdi babam gibi sevdiğim çok yakın aile dostumuz ayrıca... ama senin bilgilerin ondan fazladır(!) belki.. bin tane kötü özelliği sayarım demem ise doktorumun bana söylediklerini iletmem açısından ama gerek duymadım kimse kimseye karışamaz.. yine söylüyorum ben asla normal doğumla doğurmaktan yana değilim.. hayatımda bence o kadar iğrenç bir olay daha yok.. yapanlara saygım sonsuz.. benim annem 3 ablalarım toplam 5 doğum yaptılar normal,, ama bence vahşetten başka bişi değil.. o dediğin suçlluluk duygusu normal doğum yapsaydım olacaktı o olabilir..

arkadaşım burası kavga etme platformu değil...isteyen istediği yorumu yapar burda ayrıca ben birkaç aylık eğitim falan almadım seni doğuma alan profosörler eşliğide ben senelerce bunun eğitimi aldım..seni sezeryana aldıysa zaten mutlaka sende bir komplikasyon sezmiştir geçmişini takip ediyordur..bana mesleğimi anlatma arkadaşım düzeyli ol..ben buraya seninle atışmak istediğim için yazı yazmıyorum..cahil olmayan,aklını kullanmayı bilen ve değerlendirmelerinde tutarlı olan annelere fikir sunuyorum..sen böğürmeden sağını solunu yırtmadan yapmışsın doğumunu sana lafım yokki...tertemiz doğurmuşsun..normal doğum madem ki senin için iğrençlik,o iğrençliği yaşamamışsın işte..yaşayamazsın da..kaldıramazsın öyle görünüyor..bunu başta iğrençlik olarak algıladıysan yapamazsın zaten..o duyguyu tadamazsın...benim sezeryana lafım yokki..doktorlar neyi uygun görürse,annenin fizyolojisi neye uygun ise sen istediğin kadar sezeryan istiyorum de seni yine normal doğum yaptırırlar...neyse arkadaşım seninle atışmayacağım atışmak için de yazmıyorum buraya zaten hazırsınız bilginiz olmayan konulara yorum yapmaya buna karşılık vermek beni yorar....size yetişemem anlayacağınız...bebeğinizi sağlıklı sıhhatli büyütün..bundan sonra da size verecek en ufak bir cevabım olamaz...arkadaşlar sorularınızı sorun özelden de ulaşabilirsiniz bana normal doğum ve sezeryan hakkındaki tüm sorularınızı cevaplandırabilirim...

tabiki en sağlıklısı normal doğum ama
sezaryanı okadar ürkütücü anlatıyorlarki
bu seferde sezaryan olacaklar korkuyor
ben gebelik zehirlenmesinden dolayı sezaryanla
doğum yaptım
doktor sezaryan alacağız diyince bi tuhaf olmuştum
normal doğumdanda korkuyordum
ama sezaryanın sonrası daha çok korkmuştum
anlatılanlardan dolayı
birde şu sezaryanla doğum yapanlar anneliği tam hissedimiyor
denilmesine çok kızıyorum
annelik sadece acı çekmeklemi hissediliyor?
bi arkadaşım bana öyle söylemiştide....

tabiki en sağlıklısı normal doğum ama
sezaryanı okadar ürkütücü anlatıyorlarki
bu seferde sezaryan olacaklar korkuyor
ben gebelik zehirlenmesinden dolayı sezaryanla
doğum yaptım
doktor sezaryan alacağız diyince bi tuhaf olmuştum
normal doğumdanda korkuyordum
ama sezaryanın sonrası daha çok korkmuştum
anlatılanlardan dolayı
birde şu sezaryanla doğum yapanlar anneliği tam hissedimiyor
denilmesine çok kızıyorum
annelik sadece acı çekmeklemi hissediliyor?
bi arkadaşım bana öyle söylemiştide....
arkadaşım her iki doğumun da ürkütücü yanları vardır...normal doğum da elbette ürkütücüdür...annelik sadece acı çekmekle olmaz arkadaşım...sezeryanla doğum yapanlar annelik duygusunu hissedemiyor diye bir şey yok...bizler sezeryana elbette karşı değiliz ama doğum olayına ameliyatı karıştırmak istemiyoruz...anne adayı karşımıza geldiği an anne adayını henüz muayene etmeden dış görünüşüyle anında biliriz normal mi sezeryan mi olacağını...anne adayının boyu,kilosu,kalça yapısı, daha ilk bakışta bize ipuçları verir...bebeği de eğer ultrasonda incelemişsek eğer bu da ikinci ipucunu verir...mesela bir hastam vardı bebeğinin boynuna kordon dolanmıştı ama normal doğum yapmak istiyordu bayanın fizyolojisi,sağlığı uygundu normal doğuma hemen aldım doğuma anneyi bebeği dopler cihazına taktım kalp atışları zayıf suni sancıyı verdik ve doğuma başladık sürekli takibimizdeydi bayan ve bebeği bebeğin kafası çıktı tek bir hamle ile kordonu bebeğin kafasından geçirdim ve o an kalp atışları normale döndü tabii bununla her doktor uğraşmak istemez korkar acaba bir komplikasyon olur da bebeğin kalbi durur mu diye yapmak istemez açıkcası ama ben bu işi bilen biri olarak sezeryan aklıma gelmedi o an...insan hayatı riske atılmaz hastayı riske atacağımı bilseydim,hemen sezeryana alırdım çünkü bu durumda sezeryan yapmak hem benim işime gelirdi,hem de annenin...sezeryandan korkmayın..sezeryan da hayat kurtarır..normal doğumdan da korkmayın..her iki duyguda da anneliği hissederesiniz ne eksik,ne fazla...

X