Normal doğum mu? sezeryan mı? sizce hangisi?

nasıl bi dogum istiyorsunuz normal mı sezeryanmı

• normal

OY: 152 70,7%
  • sezeryan

OY: 63 29,3%

• Ankete Katılan
    215

xvelembar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2009
183
4
ben inş normal olur diyorum.bazı cnm tatlı sezeryan olcam diyenlere katılmıyorum.eger normale mani bi durum yoksa normal olmayı tercih ederim.

Son düzenleme:
normal doğum şuan görünüyor canım benim öbür ay doğumum.normal tercihim .

bir sorun olmazsa inşallah ben normal istiyorum.çok daha sağlıklı.bebek içinde anne içinde.

adı uzerınde normal dogum...
doganın kanunu bu. sezeryan bı amelıyat sonucta ve zorunlu kalmadıkca dusunmuyorum.

cnm bılmıyorum ama ınsallah saglık sorunum cıkmassa bebegım de ıyıyse normal dogumu tercıh ederım ben.ınsallah normal olur...

bende normal istemiştim ama bazı sorunlardan dolayı sezaryan oldum pişmanda degilimm
benm arkadaşım ilk dogumunu normal yaptı ve psikolojisi alt üst oldu 2.bebegini sezaryan istedi tabi ilk bebgi 4 kiloydu ondan da kaynaklanabiirr

normal doğum istiyorum ama önemli olan bebeğimin sağlığı durum ne gösterirse yeterki sağlıcakl kucağımıza alalım

ya normal doğum elbette en güzeli ve sağlıklısı ama kızlar ben korkuyorum ama tabikide doğumumu nasıl gerçkleştiriceğimi doktorumla oturup uzun uzun konuşucaz bakalım o nler diyecek inş. hepimiz sağlıklı bir şkilde bebeklerimizi kucağımıza alırız:)))

ben 3 ay önce sezeryan oldum.hiçte pişman degilim kızlar.gebe kalmam zor oldu ve kesinlikle riske atamazdım oglumu.normal dogumda bebek için riskler var.anne içinde inanılmaz acılar hemde saatlerce.sabah yürüyerek girdim ameliyathaneye.bebegimin ilk sesini duydum.onu kokladım ve öptüm.varmı bunun ötesi.ertesi günde ayaga kalktım.2 gün sonrada dışarı çıktım arabamı kullandım.bence kesinlikle sezeryannnn kızlar....

kesinlikle normal diyorum tvde sezeryanın kesisini gördüm çok kötüydü bunu normla yapan milyonlarca kadın var bence kesinlikle korkmayın bebişinizi gördüğünüzde o acıyı yaşamamışsınız gibioluyor zaten

ben bir ay oldu mecburi sezaryan oldum.ama normali kesinlikle tavsiye ederim.tamam sezaryandada ertesi gün ayağa kalkabiliyorsun belki ama çok dikkatli olman lazım.sonuçta rahminde dahil en üstdeki deri tabakana kadar dkişlisin.

ilk dogumumu normal yaptim.insallah ikincide normal olur...oglum 4035 gr dogdu ve sezaryanlik dogumu normal dogum yaptim..simdide 3 sene önce rahim agzindan oparasyon gecirdigim icin erken dogum ihtimalim yuksek ve normal dogum sansim düsük..umarim hersey yolunda gider ve kesilmekten kurtulurumm..herseye ragmen ben normal dogum diyorumm..

Rahat ve kolay olursa normal isterim tabiiki.Önceliğim normal doğum.Ama sıkıntıya girersede zorlamam normal diye.Sezeryan fikrinede açığım...

bende normal yaptım ama çok sorunlu geçti hatta bebeğimin eşi içime yapıştı çok uzun sürdü ve kuruda kaldım sanırım ondan oldu ama yinede normal diyorum ama kesinlikle doktor önemli ve mümkünse yanına birini al içeri doğumdan sonrasıda çok önemli eşin çok anlayışlı olmalı benim uzun süre psikolojim bozuldu beni anlamadı

bende mecburi sezeryan oldum pişmanda değilim şimdiye kadar hiç bir şikayetim olmadı...

ben inş normal olur diyorum.bazı cnm tatlı sezeryan olcam diyenlere katılmıyorum.eger normale mani bi durum yoksa normal olmayı tercih ederim.

canım tatlı diye kimse sezeryan olmaz önemli olan psikolojik durumun...nasıl iyi hisssediyorsan bence doğum yöntemini ona göre seçmelisin...bu arada normal doğum deyipte son gün sancı başlayınca sezaryen olan tanıdıklaarımda var..

bende normal(suda) doguranlardanim.kesinlikle tavsiye ederim.hastaneye gitmem ve cocugumu kucagima almam toplam 2 saat sürdü.ikincisindede bebekte bir problem olmadigi sürece kesinlikle normal derim.:emir_bebek:

bende normal(suda) doguranlardanim.kesinlikle tavsiye ederim.hastaneye gitmem ve cocugumu kucagima almam toplam 2 saat sürdü.ikincisindede bebekte bir problem olmadigi sürece kesinlikle normal derim.:emir_bebek:

ben senin kadar sansli degildim tam 11 saat cektim.suyum erken geldi.rahim acilmadi vs....bir sürü problem yasadim.tam dogdu hersey bitti dedim bu seferde esi ellerinden kayip geri icime girdi..bide onu cikarmak icin ugrastik ...:):):) anliyacagin cok cektim ama su sezaryanin görüntülerini seyredince genede normal dogum yapmak istiyorum herseye ragmen ......simdikinde pek o sansim yok ama allahtan ümit kesilmez..insallah hersey yolunda gider normal dogum yaparim.....

X