Normal doğum mu? sezeryan mı? sizce hangisi?

nasıl bi dogum istiyorsunuz normal mı sezeryanmı

• normal

OY: 152 70,7%
  • sezeryan

OY: 63 29,3%

• Ankete Katılan
    215
Tıbbi zorunluluk olmadığı sürece normal doğum yapmak isterim. Bebeğin ciğer gelişimi ve doğuma hazır olup olmaması açısından faydaları sayılamayacak kadar çok.

ben de normal doğum istiyorum sezeryanın sonradan ağrısı çok oluyomuşş hattaa kimisi bebeğini emzirirken bilee kucağınaa alırken bilee zorlanıyomuss

epiduralli normal doğum önceliğim.Fakat bir aksilik çıkarsa sezeryanda olabilir.Hakkımızda hayırlısı olsun....

allahın izniyle bir aksilik olmazsa bende normal doğum yapmak istiyorum...inşallah bi aksilik çıkmaz.allah herkezin yardımcısı olsun...

bende normal(suda) doguranlardanim.kesinlikle tavsiye ederim.hastaneye gitmem ve cocugumu kucagima almam toplam 2 saat sürdü.ikincisindede bebekte bir problem olmadigi sürece kesinlikle normal derim.:emir_bebek:

suda mı dogum yaptın ?
bildigim kadarıyla suda dogum sadece anadolu saglık merkezinde var

ben de 33 haftalığım. herşey normal gözüküyo. normal olmak istiyorum. inşallah hayırlısıyla kurtulurum. ama ne yalan söyleyeyim korkuyorum.

henüz hamile değilim ama hamile kalırsam inş. normal doğum istiyorum ,sezeryan her durumda sakıncalı bir yöntem zorunlu kalmadıkça da uygulanmaması gerektiğini doktorlar söylüyor zaten bir de çok zor olsa da ben o anı yaşamak istiyorum doğumdan çok korkan biriyim çok korkacağım filan ama bir çocuğu dünyaya getireceğim o anı yaşamak istiyorum sezeryanda o duyguyu hissetmek mümkün değil uyuyup uyanıyorsun o kadar anaç olduğum için sanırım anneliği tam anlamıyla normal doğumla yaşamak istiyorum inş. ALLAH hayırlısı ile nasip eder

normal doğum için çok çabaladım ama sezeryan olmak zorunda kaldım.

sanki hiç doğum yapmamış gibi hissediyorum kendimi...

en iyisi normal doğum ama ne kadar istesende bazen olmuyor.

normal doğum için çok çabaladım ama sezeryan olmak zorunda kaldım.

sanki hiç doğum yapmamış gibi hissediyorum kendimi...

en iyisi normal doğum ama ne kadar istesende bazen olmuyor.

Haklısıjn canım.Normalde olsa sezeryanda olsa en önemlisi bebeğin sağlıklı doğması.Önceliğimiz yavrularımızın sağlığı...

ben de hep normal istemiştim ama dr.şuanda plasenta çıkışı kapatmış diyor.yukarı çıkmassa ki çok az
ihtimal var.mecburen sezaryan olcak offff.6.aya yeni girdik..

ben de hep normal istemiştim ama dr.şuanda plasenta çıkışı kapatmış diyor.yukarı çıkmassa ki çok az
ihtimal var.mecburen sezaryan olcak offff.6.aya yeni girdik..

Canım belki çıkar.Hakkında hayırlısı olsun.Önemli olan bebişin sağlığı zaten....

doktorlar son zamanlarda sürekli bir bahane bulup sezeryan doğuma yönlendiriyorlarmış.
Ancak biz hangi durumun zaruri hangisinin keyfi olduğunu anlayamıyoruz.Doktor ne derse dinlemekten başka çare de yok çünkü en ufak bir risk bile olsa ben normal doğum diye diretemem.

Bir de şöyle bir durum var hamile kalmadan önce ve hamileliğimin ilk 3 ayında kesin normal olurum ben diyordum.Şimdi normal doğum korkusu başladı.
Hayırlısı olsun, doktor sezeryan olmak zorundasın dese oh derim, karar vermekten kurtulmuş olurum çünkü:)

Haklısıjn canım.Normalde olsa sezeryanda olsa en önemlisi bebeğin sağlıklı doğması.Önceliğimiz yavrularımızın sağlığı...

eğer Ankara'da olsaydım kesin normal olurdu.ama kısmet buymuş demekki...hayırlısı buymuş.

belkide doğru olanı yaptılar (başlarından savmışlar gibi bi hisse kapılmıyorda değilim )

ama dediğin gibi oğluşumun sağlığı herşeyden önce gelir.oğluşuma can kurban... :)

Son düzenleme:
peki sezeryanda olunca karın gidiyo mu??cünkü hep bunndan şikayet ediliyo...karın gitmiyomuş,buruşukmuş,vs....sezeryan olup karnı dümdüz olan var mı aranızda merak ediorum...bende hamileyim cünkü vede normal doğum istiorum...

hem normal doğuma hem sezeryana şahit oldum... hastalarına yani....sezeyana giden güle oynaya gitti.. ama çıkışında o güzel mutluluğu narkoz etkisinden yaşayamıyordu...ve hemen başlayan dayanılmaz ağrılar....ayağa dahi kalkamayan....ağrı kesici bombardımanına tutulan en az 15 gün ağrılardan kurtulamayan sezeryanlı 2 ablam....
ve ömür boyu sezeryan yerleri hassas oluyor... üşüyor.... zamanla ağrı olabiliyor... iltehap...

birde normal doğum sancısı çeken ablamla beraberdim herkes bana sen korkudan ödün patlar dedi...
gerçekten ona göstermeden ağlıyordum.. onun ızdırabı içime işledi....1 saat sonra doğuma gitti...ve çook zor bir doğum yaşadı....
ama birazdan odasına getirildi hemşire giyinebilir dedi..bende çamaşırlarını alııp ayağına uzattım giydirecektim ayağa kalktı gayet rahatça...ver şunları dedi 5 dakkada giyindi...birazdan enfes bir kahfaltı...
öbür gün kimse bir yerine tutmadan yuruyerek eve gitti...
bende canımm çook tatlı olmasına rağmen mazeret olmadıkça normal doğum diyorum...

Offf yaa ben zaman daraldıkça çok korkmaya başladım.Bir normal diyorum bir sezeryan.Napcam ben yaa...Doğumu düşündüğüm geceler sağa sola dönmekten uyuyamıyorum.Benim doğumum kesin zor olur biliyorum.Canım tatlı herşeye mızıklanıyorum.Birde ödleğim.Nasıl normal doğum yapcam ben yaa...Sezeryandanda korkuıyorum ...... Offffffff dua edin bizim gibi doğumu yaklaşan ödleklere ne olur?Bilsemki gidip 1 saatte normal doğum yapcam bu kadar korkmam ama biliyorum benim canım çok yanacak bağıra çağıra bir doğum yaşayacağım ve korkudan bir daha doğurmayacağım lohusalık depresyonuna gireceğim sonrada.......

X