Normal doğum mu? sezeryan mı? sizce hangisi?

nasıl bi dogum istiyorsunuz normal mı sezeryanmı

• normal

OY: 152 70,7%
  • sezeryan

OY: 63 29,3%

• Ankete Katılan
    215
arkadaslar sagolun biraz kendime teselli veriyorum yani hepiniz yasamissiniz bitmis ins bende 2 ay kaldi dogurur sorna yorum yazmam bana olcem sancidan gibi geliyo her aksam er gece kabusum oldu dogum epiduralda korkutuyor beni koldan igneden korkan ben nasil sirttan igne olcam bilmiyorum :KK43:

Uzuuuuuuuuuuuuuuuuuuun yillar sonrasinda hamile kaldim..ve 2 ay evvel normal dogum yaptim(belirtmek isterim..vajinismus hastasiydim!!)

kisaca dogum macerami anlatmak isterim..

Belki bilirsiniz ( duymussunuzdur ) vajinismus hastalari birakin dogumu normal kadin doktoruna muayene olma düsüncesiyle bile tüyleri diken diken olan insanlardir..
ben onlardan biriydim,ve normal dogum yaptim..

Normal dogum hic öyle filmlerde gösterilen,kolu komsudan duydugumuz cooooooooooooooooooooook acili agrili ölüm kalim diye dilden dile dolasan ve "destanlasan" birsey degilmis megersem :)

haaa..tabiki agri var aci var..ama kesinlikle o anlatilanlar kadar degil..
bunu BEN söylüyorum..ben..vajinismuslu birisi..

olgusumun dogumu --> dogum termininde hic agrim sizim yoktu ve hastanede muayenem vardi..güle oynaya hastaneye gittik ve doktor eliyle beni muayene ettikten sonra ( o muayene biraz rahatsiz edici oluyor ama "öldürmüyor" :)) ) 1 parmak kadar acilma oldugunu ve agrim tutarsa ( ki gece tutar dedi ) gelmemi söyledi...agrim tutmazsada yarin tekrar muayeneye gel dedi ve beni eve gönderdi..ehh bizde güle oynaya eve geldiiiikk..güzel bi gün gecirdik aksam oldu yattik sabahinda ben bi WC´ye gittim....ki...kan var..o anki heyecanimi anlatamam..panik oldum resmen :))
ellerim titreye titreye esimi kaldirdim o da panik oldu ( tabi uykulu uykulu nasil panik olunur siz düsünün ) :)
neyse..ben yinede öglene kadar bekledim..cünki öncelerden okumustum "nisan gelmesi" diye birsey varmis..
öglen oldu..benim hafif hafif ama cok hafif karnim agrimaya basladi..bildigimiz hafif adet sancisi..bi geliyo bi gidiyo..aha dedim dogum nede basitmis hic agrim yok diye seviniyom :))
sonra hastaneye gittik muayene oldum 3 santim acilma var dediler tekrar gönderdiler :)
geldik eve benim agrim kayboldu :)))
dedim herhalde oglum dünyaya gelmekten vazgecti..
sonrasinda aksam 8-9 gibi benim agrilar basladi..bu kez biraz daha siddetli..
30-40 saniye sürüyor sonra tip kayboluyo..hic bisey yokmus gibi oluyorum..
10 dakka geciyo tam saniyesinde bi basliyo..30 saniye sonra tip yine yok :)
ama ben bu agrila baslayinca taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa doguma kadar hic oturmadim agrilarin arasinda hep yürüdüm hep ayakta kaldim..sadece arada bir uzandim..(agrilardan degil haaa...ayaklarim agrimaya baslamsititda ondan :))))

bir yandan esim dualar ediyor üflüyor..bir yandan annem pirinc okuyor bana yutturuyor :))
neyse..saat gece 02:00´da benim sancilar baya siddetlendi 4-5 dakikaya düstü ambulans cagirdik..gittik hastaneyeeeee...
beni CTG cihazina bagladilar sanci ve kalp atislarini kontrol ettiler..ebe beni dugumhaneye aldi..benim agrilar bu kez baya baya hissettirmeye basladi kendisini..ama dedigim gibi sadece 30-40 saniye sürüyor ardindan hic bisey yokmus gibi hayata devam :)
o aralarda esimle konusuyordum..sakalasiyorduk ve sürekli odada yürüyordum yataga hic uzanmadim..bu böööyylleeeeeeeeeeeee taaaaaaaaa saat sabah 9lara kadar devam etti..
sanci geldiginde yataga tutunuyordum nefes alip veriyordum ve sancilari düsünmemeye calisiyordum ( inanin ise yariyor )..ara sira ebem geliyor ve muayene ediyordu..inanin beni dogumdan ziyade o muayeneler korkutuyordu ama o kadar korkulcak bisey degilmis :)
neyse..o saate kadar hic agri kesici almadim..istemedim.
ne olduysa o saatten sonra oldu..ebem geldi beni muayene etti tam 10 santim acilma olmus yani doguma hazirim..ama bizim beyfendi gelmek bilmiyor :)
bitürlü yolu bulamadi..saat 9 dan 11 bucuklara kadar baya siddetli agri cektim..hatta bi ara ebeme sarilip ben sezeryan istiyorum diye yalvardigim anlar oldu..
ama..inanin dayanilabilecek ve öldürmeyen agrilar bunlar..
ebem cok iyiydi "hayir hersey yolunda sen normal dogum yapacaksin sezeryan YOK" dedi sürekli..ben yalvardim o hayir dedi :)

sonunda bizim beyfendi yolu bulduuu..beni bi ikinma kapladi anlatamam :)) etrafimdaki hicbiseyi görmüyorum agri duymuyorum..sadece ikinmak istiyorum :))
ebem beni hemen yataga yatirdi hazirligini yapti ikin dedi..ikiiiiiiiiiiindiiimmm..saclarini gördü..dur dediii..duramadim yine ikindiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimm..hic bisey olmadi :))
sonra bi sanci geldi tekrar ikiin dedi..ikiiiiiiiiiiiiiiiinnndiiiiiimmm kafasi cikti :)))
Allahim ebe elimi tutmus gel bak saclarini oksa diye elimi asagiya götürüyor :))
ben hayir hayir istemiyorum dedim elimi cektim :)))
o an bi ikinma geldi tekrar..ikiiiiiiiiiiiiiiiiiinnndiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmm
ve bebegim dünyaya geldi :)
esimin sevinc gözyaslari düktügü,benim "allahim coooooooooook sükür" diye haykirdigim o mutlu an :)

evet,ben Vajinismuslu birisi olarak bu "zoru" basarmis oldum..muayeneler oldum..agri kesicisiz epiduralsiz normal dogum yaptim..son evre cok hizli gelistigi icin yirtilma oldu dikislerim oldu ama basardim..bebegimin ilk cigligini duydum ve dogumdan 3 saat sonra hemen ayaga kalkabildim ve bebegimle ilgilenebildim..

BEN BUNU BASARDIYSAM SIZLER BUNU HAYLI HAYLI BASARIRSINIZ..
normal dogum kadar "normal" olan birsey yoktur..

odamda 3 tane sezeryanli kadinlar vardi..ve inanin onlari gördükce allaha sükrettim iyiki sezeryan olmamisim diye..herbirinin durumu icler acisiydi..bebekleri agladiginda kendileri kalkip alamiyorlardi..bakamiyorlardi..sürekli agri kesici aldilar..agri sanci cektiler..
ve sürekli bizleri yani normal dogum yapmislari gördüklerinde,sezeryan cok zormus siz cok sanslisiniz dediler..

evet biz cok sansliymisiz..

HERKESE NORMAL DOGUMU TAVSIYE EDERIM !!!
AGRILAR ÖLDÜRMÜYOR !! bakin ben daha yasiyorum :)

Allah herkesin yardimcisi olsun..kolay "normal dogumlar" nasip etsin :)

öncelikle sana çooookkkk geçmiş olsun arkadaşım
sağlıkla büyüt bebeğini mutlulukla inş.
okadar güzel anlatmışsın ki doğumunu bu kadar olur yanii
çok saol ben de normal doğumu isteyen biri olarak yazdıkların inan bana ilaç gibi geldi.
bu yazını bir de epiduralsiz,ilaçsız normal doğum başlığı adı altında kopyalarsan süper olur.Biz orda da yazışıyoruz sürekli.
Cetvelimden görüleceği gibi ben de gün bekliyorum 41.haftaya giriyoruz.
Allah beni ve nerde varsa bebişini bekleyen bütün anne adaylarını kurtarsın inş. bir avazda senin gibi....Bizlere de dua et olurmu.
ALlah hepimizin yardımcısı olsun.

Uzuuuuuuuuuuuuuuuuuuun yillar sonrasinda hamile kaldim..ve 2 ay evvel normal dogum yaptim(belirtmek isterim..vajinismus hastasiydim!!)

kisaca dogum macerami anlatmak isterim..

Belki bilirsiniz ( duymussunuzdur ) vajinismus hastalari birakin dogumu normal kadin doktoruna muayene olma düsüncesiyle bile tüyleri diken diken olan insanlardir..
ben onlardan biriydim,ve normal dogum yaptim..

Normal dogum hic öyle filmlerde gösterilen,kolu komsudan duydugumuz cooooooooooooooooooooook acili agrili ölüm kalim diye dilden dile dolasan ve "destanlasan" birsey degilmis megersem :)

haaa..tabiki agri var aci var..ama kesinlikle o anlatilanlar kadar degil..
bunu BEN söylüyorum..ben..vajinismuslu birisi..

olgusumun dogumu --> dogum termininde hic agrim sizim yoktu ve hastanede muayenem vardi..güle oynaya hastaneye gittik ve doktor eliyle beni muayene ettikten sonra ( o muayene biraz rahatsiz edici oluyor ama "öldürmüyor" :)) ) 1 parmak kadar acilma oldugunu ve agrim tutarsa ( ki gece tutar dedi ) gelmemi söyledi...agrim tutmazsada yarin tekrar muayeneye gel dedi ve beni eve gönderdi..ehh bizde güle oynaya eve geldiiiikk..güzel bi gün gecirdik aksam oldu yattik sabahinda ben bi WC´ye gittim....ki...kan var..o anki heyecanimi anlatamam..panik oldum resmen :))
ellerim titreye titreye esimi kaldirdim o da panik oldu ( tabi uykulu uykulu nasil panik olunur siz düsünün ) :)
neyse..ben yinede öglene kadar bekledim..cünki öncelerden okumustum "nisan gelmesi" diye birsey varmis..
öglen oldu..benim hafif hafif ama cok hafif karnim agrimaya basladi..bildigimiz hafif adet sancisi..bi geliyo bi gidiyo..aha dedim dogum nede basitmis hic agrim yok diye seviniyom :))
sonra hastaneye gittik muayene oldum 3 santim acilma var dediler tekrar gönderdiler :)
geldik eve benim agrim kayboldu :)))
dedim herhalde oglum dünyaya gelmekten vazgecti..
sonrasinda aksam 8-9 gibi benim agrilar basladi..bu kez biraz daha siddetli..
30-40 saniye sürüyor sonra tip kayboluyo..hic bisey yokmus gibi oluyorum..
10 dakka geciyo tam saniyesinde bi basliyo..30 saniye sonra tip yine yok :)
ama ben bu agrila baslayinca taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa doguma kadar hic oturmadim agrilarin arasinda hep yürüdüm hep ayakta kaldim..sadece arada bir uzandim..(agrilardan degil haaa...ayaklarim agrimaya baslamsititda ondan :))))

bir yandan esim dualar ediyor üflüyor..bir yandan annem pirinc okuyor bana yutturuyor :))
neyse..saat gece 02:00´da benim sancilar baya siddetlendi 4-5 dakikaya düstü ambulans cagirdik..gittik hastaneyeeeee...
beni CTG cihazina bagladilar sanci ve kalp atislarini kontrol ettiler..ebe beni dugumhaneye aldi..benim agrilar bu kez baya baya hissettirmeye basladi kendisini..ama dedigim gibi sadece 30-40 saniye sürüyor ardindan hic bisey yokmus gibi hayata devam :)
o aralarda esimle konusuyordum..sakalasiyorduk ve sürekli odada yürüyordum yataga hic uzanmadim..bu böööyylleeeeeeeeeeeee taaaaaaaaa saat sabah 9lara kadar devam etti..
sanci geldiginde yataga tutunuyordum nefes alip veriyordum ve sancilari düsünmemeye calisiyordum ( inanin ise yariyor )..ara sira ebem geliyor ve muayene ediyordu..inanin beni dogumdan ziyade o muayeneler korkutuyordu ama o kadar korkulcak bisey degilmis :)
neyse..o saate kadar hic agri kesici almadim..istemedim.
ne olduysa o saatten sonra oldu..ebem geldi beni muayene etti tam 10 santim acilma olmus yani doguma hazirim..ama bizim beyfendi gelmek bilmiyor :)
bitürlü yolu bulamadi..saat 9 dan 11 bucuklara kadar baya siddetli agri cektim..hatta bi ara ebeme sarilip ben sezeryan istiyorum diye yalvardigim anlar oldu..
ama..inanin dayanilabilecek ve öldürmeyen agrilar bunlar..
ebem cok iyiydi "hayir hersey yolunda sen normal dogum yapacaksin sezeryan YOK" dedi sürekli..ben yalvardim o hayir dedi :)

sonunda bizim beyfendi yolu bulduuu..beni bi ikinma kapladi anlatamam :)) etrafimdaki hicbiseyi görmüyorum agri duymuyorum..sadece ikinmak istiyorum :))
ebem beni hemen yataga yatirdi hazirligini yapti ikin dedi..ikiiiiiiiiiiindiiimmm..saclarini gördü..dur dediii..duramadim yine ikindiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimm..hic bisey olmadi :))
sonra bi sanci geldi tekrar ikiin dedi..ikiiiiiiiiiiiiiiiinnndiiiiiimmm kafasi cikti :)))
Allahim ebe elimi tutmus gel bak saclarini oksa diye elimi asagiya götürüyor :))
ben hayir hayir istemiyorum dedim elimi cektim :)))
o an bi ikinma geldi tekrar..ikiiiiiiiiiiiiiiiiiinnndiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmm
ve bebegim dünyaya geldi :)
esimin sevinc gözyaslari düktügü,benim "allahim coooooooooook sükür" diye haykirdigim o mutlu an :)

evet,ben Vajinismuslu birisi olarak bu "zoru" basarmis oldum..muayeneler oldum..agri kesicisiz epiduralsiz normal dogum yaptim..son evre cok hizli gelistigi icin yirtilma oldu dikislerim oldu ama basardim..bebegimin ilk cigligini duydum ve dogumdan 3 saat sonra hemen ayaga kalkabildim ve bebegimle ilgilenebildim..

BEN BUNU BASARDIYSAM SIZLER BUNU HAYLI HAYLI BASARIRSINIZ..
normal dogum kadar "normal" olan birsey yoktur..

odamda 3 tane sezeryanli kadinlar vardi..ve inanin onlari gördükce allaha sükrettim iyiki sezeryan olmamisim diye..herbirinin durumu icler acisiydi..bebekleri agladiginda kendileri kalkip alamiyorlardi..bakamiyorlardi..sürekli agri kesici aldilar..agri sanci cektiler..
ve sürekli bizleri yani normal dogum yapmislari gördüklerinde,sezeryan cok zormus siz cok sanslisiniz dediler..

evet biz cok sansliymisiz..

HERKESE NORMAL DOGUMU TAVSIYE EDERIM !!!
AGRILAR ÖLDÜRMÜYOR !! bakin ben daha yasiyorum :)

Allah herkesin yardimcisi olsun..kolay "normal dogumlar" nasip etsin :)

Gerçekten de o kadar güzel anlatmışsın ki ne korku kaldı ne bir şey, çok rahatladım...
Eline sağlık, paylaştığın için teşekkürler...
alkisalkisalkis

:kedi: valla,yazdiklarimi sonradan okudumki...ohoooooo...aralarinda bütün yazi hatalari var :sinifsinif:

(tabi bi elinde bebek digerinde klavye olursa olacagi bu ) :))

kizlar dogumdan gercekten korkmayin..ama yooooooooooooook ben illa biseyden korkmam gerekiyor diyorsaniz..aha size korkulcak bisey ---> AMBULANS !!!
:))))

doguma ambulansla gittik..ama inanin hic öyle macerali bisey degil,ben hep öncelerden hayal ediyodum "beni hastaneye ambulansla sirenle isikla götürürler..aayyyy ne heyecanli oluuurr" diyodum ama...pffff..hic heyecanli degil :)) aksine bide usta olmayan soföre denk gelirsen allllaaahh hapi yuttun :))

öncelikle sana çooookkkk geçmiş olsun arkadaşım
sağlıkla büyüt bebeğini mutlulukla inş.
okadar güzel anlatmışsın ki doğumunu bu kadar olur yanii
çok saol ben de normal doğumu isteyen biri olarak yazdıkların inan bana ilaç gibi geldi.
bu yazını bir de epiduralsiz,ilaçsız normal doğum başlığı adı altında kopyalarsan süper olur.Biz orda da yazışıyoruz sürekli.
Cetvelimden görüleceği gibi ben de gün bekliyorum 41.haftaya giriyoruz.
Allah beni ve nerde varsa bebişini bekleyen bütün anne adaylarını kurtarsın inş. bir avazda senin gibi....Bizlere de dua et olurmu.
ALlah hepimizin yardımcısı olsun.

sagolasin arkadasim,allahim seni bi solukta kurtarsin bebisini tez elden kucagina almayi nasip etsin..

bak canim,en hafif sancilardan en siddetlisine kadar kendini kaybetme,herzaman kendine "BEN BUNU BASARIRIM"de..hatta "vajinismuslu birisi basardiysa,ohoo ben hayli hayli basaririm"de :))
ilk agrilarindan itibaren nefes alip verme islemini yp,burnundan al agzindan ver.(kimileri ise yaramiyo diyo ama ence inanc meselesi,sen ise yarayacak diye inanirsan yarar;haa diyelim ise yaramadi yine bi +`si var,iyi oyalaniyo insan nefes alip vereyim derken :))))

Bu arada dedigin o basligin linkini gönderde,bebekle sitenin icinde dolanip durmayayim :KK66:

kızım 17 aylık çok zor oldu doğumum ama normal doğurdum o gece kalktım kızıma baktım ve kısa sürede ayaklandım
öncelikle bebeğiniz ve sizin açınızdan sorun yoksa normal derim ben
risk varsa zaten dr.unuz yönlendirir
2.kızıma hamileyimm inşallahhh aksi bişi olmazsa yine normal doğurmayı düşünüyorum
Allah hepimizin yardımcısı olsunn
sağlıkla gelsin kuzucuklarımız inşallahh (aminnn)

öncelikle şu cümleye çok kızıyorum ; EN SAĞLIKLISI NORMAL DOĞUM
yok böyle bişey ..doğum aşamasında hangi doğum sağlıklıysa odur iyi olan bence

10 ay önce genel anestezi ile sezeryan doğum yaptım..
ben normal olsun sezeryan olsun demedim hiç vede korkmadım
bende kan pıhtılaşması vardı ve bu yüzden hamileliğim boyunca kan sulandırıcı iğne kullandım
doktorum normal doğumu riskli gördü ciddi anlamda kanama sorunu yaşanabilirdi
vee sezeryana karar verildi

doğum günü sabah erkenden hastaneye gittik odama yerleştim
doktorum geldi ve şakalaştık 'hadi bebebği görmeye gidelim artık dedi''
ameliyathaneye girdik,ordakilerle tanıştım,
kolumda serum vardı onu çıkardılar,narkoz verilecekti
doktorum 'şimdi uyuyacaksın dedi'
bu arada sonda istemediğimi söyledim hayhay dediler ve takılmadı

neyse uyudum ve uyanırken doktorum hadi kalk bak bebeğin ağlıyor dedi
uyandım ve kucağıma bebeğimi koydu

neyse odamıza geçtik benimde bebeğinde sağlığı yerindeydi
gerektikçe bana ağrı kesici iğneler vuruldu
1 gece kaldım hastanede
kalktım yüyürüşler yaptım
ertesi gün eve geldik,dikiş bantım özel bir banttı banyomu yaptım
eve gelenlerle ilgilendim bebeğimle kendim ilgilendim
hatta eve gelen misafirler;
biz yanlış yere mi geldik doğum yapmış birini bekliyorduk sen doğum mu yaptın diye takılmışlardı bana

dikiş izinin kalamaması için krem kullandım
şuan dikiş izim kalmadı
herkesin sezeryanda göbek kalır dediği göbeğim kalmadı
bikinimle denize girdim :)
bebeğimi görenler bu sizinmi inanmıyoruz dediler..

vs vs.. kabaca anlattım işte
yani anlatmak istediğim sezeryanla doğum yaptım en ufak bir sorun yaşamadım
en ufak bir psikolojik kalıntı görmedim

ister sezeryan ister normal en güzeli sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde bebeğimize kavuşmamızdır..
herkesin vücudu bünyesi farklıdır.
eğerki ters bir durum varsa her iki doğumdada yaşanabilir bu,
sezeryan doğum ölüm kalım savaşı değildir
sezeryan doğum bir hastalık değildir
sezeryan doğumda illaki göbek kalacak diye bişey yoktur
doğum sonrası vücut bakımı daha kolaydır
.......... daha sayamadığım bir sürü avantajları güzel yanları var

aynı durum normal doğum içinde geçerlidir tabiki..

ama doğum bir tercih sorunu olmamalı bence
hamileliğinizi takip eden doktorunuz hangi şekli sizin için sağlıklı görüyorsa en iyisi odur bence

herkese sağlıklı doğumlar dilerim

ben de 19 haftalıkhamileyim10 gün öncesinde kardeşim epüdral normal doğum yapana kadar hep sezeryan diyordum.ama kardeşimin doğumundan sonra fikrim değişti.hiç ağrı sızı çekmeden doğum yaptı ve hemen ayaklandı.ben de inşallah bir terslik olmazsa öyle yapıcm...hakkımızda hayırlısı olsun...

bende kan pıhtılaşması vardı ve bu yüzden hamileliğim boyunca kan sulandırıcı iğne kullandım

1 gece kaldım hastanede
biz yanlış yere mi geldik doğum yapmış birini bekliyorduk sen doğum mu yaptın diye takılmışlardı bana

şuan dikiş izim kalmadı

ister sezeryan ister normal en güzeli sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde bebeğimize kavuşmamızdır..

hamileliğinizi takip eden doktorunuz hangi şekli sizin için sağlıklı görüyorsa en iyisi odur bence

arkadaşım valla çok güzel yazmışsın içime su serptin bendede pıhtılaşma var fakat sezerayan sebebim bu değil bebeğimin biraz tombiş oluşu belkide tüp bebek olduğu için doktorumun seçimi haftaya bebeğime kavuşucam allahın izniyle ama inanki üçbuçuk atıyordum senin yazını okuyunca biraz rahatladım bebeğimi sağlıklı bir şekilde kucağıma alayımda normal yada sezeryan umrumda değil allah herksein yardımcı olsun

arkadaşlar şuan 37 haftalık hamileyim ve doktorum 1 hafta sonra ne istediğime karar vermem gerektiğini söyledi ve kafam çok karışık.sormak istediğim normal doğumda genital bölge eski halini alıyor mu ve dikişlerin bakımı zor oluyormu???mafoldumben

ben iki hafta once sezaryan oldum ve kesinlikle tafsiye etmiyorum eger normal dogum yapabiliyorsaniz kesinlikle NORMAL DOGUM diyorum......

dr ların yok çatı dar, yok bebek iri, yok açılma yawaş, yok tansiyon yüksek laflarına bakmayın hemen 2. bir doktora daha görünün we kararınızı öyle werin.. dewlet hastaneleri çatır çatır normal doğurtuyor günde onlarca ama özeller toplasan haftada kaç normal doğum yaptırıyor acaba... ben özel hastanede normal doğum isteğimle normal doğurdum we iyiki de öyle yaptım.. bir daha olsa yine normal isterim en doğalı en süperi.. bana göre annelik tam anlamıyla normal doğumla başlıyor!!!! bayıldım ayıldım ki aa çocuğum oldu değil!!! ordan çıkış anı we sende ki o bütün acıların sihirli değnek değmiş gibi bir anda kesilişi süper bi duygu!!! imkanı olan her kadın bu yüce hazzı yaşamalı diyorum!

dr ların yok çatı dar, yok bebek iri, yok açılma yawaş, yok tansiyon yüksek laflarına bakmayın hemen 2. bir doktora daha görünün we kararınızı öyle werin.. dewlet hastaneleri çatır çatır normal doğurtuyor günde onlarca ama özeller toplasan haftada kaç normal doğum yaptırıyor acaba... ben özel hastanede normal doğum isteğimle normal doğurdum we iyiki de öyle yaptım.. bir daha olsa yine normal isterim en doğalı en süperi.. bana göre annelik tam anlamıyla normal doğumla başlıyor!!!! bayıldım ayıldım ki aa çocuğum oldu değil!!! ordan çıkış anı we sende ki o bütün acıların sihirli değnek değmiş gibi bir anda kesilişi süper bi duygu!!! imkanı olan her kadın bu yüce hazzı yaşamalı diyorum!

sana sonu na kadar katılıyoru arkadaşım özeller para için herşeyi yapıyorlar bende devlette doğum yapmayı düşünüyorum allah nasip kısmet ederse inşallah
sancım suyum gelmedikce hastaneye gitmeyi düşünmüyorum
allah hepimizin yardımcısı olsun
şuan 36 haftalığım

bende bi problem olmadıkça normal diyorum ama tırsmıyo da değilim açıkcası çokta korkuyorum..sonra diyorumki durduk yere hiç sebep yokken bıçak altına gireceğim ve bebeğimin normalde doğacı günü engelleeyerek ben gün belirleyeceğim aslında hiç istemiyorum sezeryan ama çok korkuyorum bakalım o günler bi gelsin nolcak...

Ben devlet hastanesinde doğum yaptım ama mecburen sezeryan. açıklığım 3 cm.di ve suyumun getirilmesiyle suni sancıya başlandı. tam 12 saat suni sancı çektim ama açılma 3 cm.den ileri gitmedi malesef. Bebeğim susuz kaldı ve kalp atışları yavaşladı. Elimde olsa normal isterdim olmadı. Hiçbir sorun yokken sezeryan olanlara karşıyım. Ama mecbur kalınınca elden bişey gelmiyor.

kızlar ben normal doğumla doğum yaptım ama hep normal istiyordum bende korkmadım değil ilk başlarda taki bir dergide yazılanları okuyana kadar şöyle dşyordu doğum anında kendinizi kasmazsanız zaten vücut ağrıyı azaltan başka bir hormon salgılıyomuş ve ağrın azalıyomuş herşey kafada bitiyo kızlar ben hiç doğum anını düşünmedim hep aklımda meleğimi kucağıma alcağım anı düşündüm ve kolay bir doğum yaptım bende devlette yaptım ama kızlar çatıan ilk baştan beri korkuyodum ve başıma geldii çatı muayenesinde ebelerle tartıştımm çünjkü çok korkuyodumm yanii kemdinizi şimdiden rahatlatmaya bakınn herşey sizin elinizde

1 gece kaldım hastanede

şuan dikiş izim kalmadı

öyle guzel yazmısısnkı tebrık ederim..bır arkadasım 3 sezeryanlı vardı odada halleı ıcler acısıydı dıyor..yok oyle bırsey arkadaslar herkesın vucudu ve yapısı farklıdır normal doğum yapıp 16 dıkısle totosunun uzerıne oturamayıp wc de acı ceken arkadaslarımda var benım...yanı kesınlıkle hangısı en doğruysa o olmalı normal sezeryan vsvs degıl...ben epidurale bıle karsıyım onca acıyı cekemem ama bu benım tercıhım ben ınsallah uyuyp saglıkla uyanıp bebısımı gormek ısterım..dedıgım gıbı bunye meselesı hepımız farklıyız ama hıcbırı öcüü degıl....sezeryan kotu vsvs kotulememek lazım yanlış..bana gorede normal zor...dedıgım gıbı hangısı en ıyısı olacaksa sızın vucudunuza gore o olsun bırakın dr unuzla konusarak karar verın sartlanmayın lutfen

X