Northwood diyeti

isabel

La Vie En Rose
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
6 Mart 2012
17.541
19.970
45
Read-This-Before-You-Try-a-Raw-Food-Diet-to-Look-Younger_11.jpgObezite üzerinde araştırmalar yapan Profesör David Bernlohr tarafından geliştirilmiş Northwood diyeti uygulaması oldukça kolay bir program; Prof. David Bernlohr, belinin çevresindeki yağ oranının arttığını görünce bu diyeti geliştirmiş. Önceden geceleri çok abur cubur yediğini ve yağlı Amerikan kahvaltısını tercih ettiğini söyleyen Bernlohr, fazla kilolarından sonra yeni bir diyet uygulamaya karar verdiğini açıkladı. Karbonhidrat ağırlıklı diyette, günde üç öğünyemek yenilebiliyor. Yemeklerin küçük porsiyonlar halinde olması şart.


Northwood diyeti, popüler diyetlerin durduğu çizgiden oldukça uzakta. Tek bir besin grubunu önermemesi ve bütün besin gruplarını gün içerisinde dengelemesi, onu şok diyetlerden ayırmanızı sağlayacak en önemli özellik. Hiçbir besini yasaklamadığı için uygulamayı oldukça kolaylaştıran bu diyet, her gün mutlaka yürüyüş yapılmasını önererek fiziksel aktiviteyi de destekliyor.


Diyet programı akşama doğru porsiyonları küçültmeyi hedefleyen 3 ana öğünü içeriyor; kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği.

Kahvaltıda yulaf ve kahvaltılık gevrek gibi karbonhidratlı, lifli yiyeceklere yer veriliyor. Bu diyette karbonhidrat tüketimi, insülin üretimini tetiklediği ve insülin hormonu da kan şekerini enerjiye dönüştürdüğünden böyle bir kahvaltının güne enerjik başlamak için ideal olduğunu savunuluyor.

Öğle vakitlerinde ise pizza gibi, karbonhidrat ve proteinin bir arada olduğu bir menü düşünülürken, akşam için proteinin daha yoğun olduğu; et, sebzeler ve salata gibi yiyeceklere yer veriliyor.

Ancak akşam 7.30'dan sonra herhangi bir şey yemek kesinlikle yasak. Profesör Bernlohr, 'Zayıflamak için ekstra spor yapmadığını, sadece eskisi gibi çok sık yürüdüğünü. Uyguladığı diyetle de 20 kilo verdiğini' belirtti.
 

cglynnur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2013
1.109
45
bunları okumak iyi hoş da bir de söylenenlere uyabilsem...
şu akşam belli saatten sonra bir şey yememeye uysam o bile yetecek ama bana nerdeeeee.........:KK37::KK37: