Tüp Bebek Merkezleri NOVA ART TÜP MERKEZİ( ANKARA)nde tedavi görenler buraya..

Bahcecide 3 embriyo oluştu ve 3.gün üçüde gitti maalesef. Berfu hoca cok ilgisiz ve alakasiz davrandı. Ağzından zor laf aliyordum. Ama baslamadan önce şöyle olacak böyle olacak diyen insan tedaviye başlayınca tanımadı bile beni. Olumsuz olunca geri gelin yapalim dedi ama gitmedim ben. Esim globospermi yani spermlerin baş kısmı yuvarlak.
Şaşırdım bana hiç öyle davranmadı demekki her merkez de sıkıntılar çıkıyor ne deyim üzüldüm sizde çok emek vermişsiniz. Eşinizin rahatsızlıgını ilk defa duyuyorum inşallah bu sefer güzel sonuç alırsınız. Ordan oraya gidip ümit edip eli boş dönmek çok zor çünkü.

Şaşırdım bana hiç öyle davranmadı demekki her merkez de sıkıntılar çıkıyor ne deyim üzüldüm sizde çok emek vermişsiniz. Eşinizin rahatsızlıgını ilk defa duyuyorum inşallah bu sefer güzel sonuç alırsınız. Ordan oraya gidip ümit edip eli boş dönmek çok zor çünkü.
Kesinlikle öyle. Inşaallah hayrlisyla pozitifi görürsünüz sizde. Bizim sorunumuz morfoloji bozukluğunun en ciddisi imiş. 5.tedavime başlayacağım galiba yine genart olacak gibi çünkü en iyi sonucu yine orda elde ettim Allah'tan hayrlisi ne diyelim biz inanıp güveniyoruz. Rabbim bizlere de nasip eder inşaallah

Kesinlikle öyle. Inşaallah hayrlisyla pozitifi görürsünüz sizde. Bizim sorunumuz morfoloji bozukluğunun en ciddisi imiş. 5.tedavime başlayacağım galiba yine genart olacak gibi çünkü en iyi sonucu yine orda elde ettim Allah'tan hayrlisi ne diyelim biz inanıp güveniyoruz. Rabbim bizlere de nasip eder inşaallah
İnşallah aminn bizler gibi bekleyen dua eden cümlesine nasip etsin Rabbim 🤲🏻 Buraya mutlu haberler yazcagınız günü de görürürüz hep beraber inşallah. Allaha emanet olun ☺️

Novartta şuan tedavi gören arkadaşlar covid testi isteniyor mu tedaviye başlamadan yada transfer günü bilgi verebilir misiniz

5 Aşılama 1 kimyasal tüp bebek 1 de doğal yolla olan bebeğimin 2 aylıkken kalp atışları durunca artık genetik test yaptırmaya karar verdik yaptırdık da nitekim de sonuç bende mozaik turner sendromu çıktı 100 metafazda 6 metafazda problem çıktı %6 gibi bir oranla mozaik turner çıktı.Hastane genetikçisi pgt öneririm yapılırsa iyi olur sonuçta %6 gibi bir oranda var yok sayamayız dedi.Tabi moral sıfıra indi bende araştırmaya devam farklı bir hastanenin genetikçisi ile görüştük elimizdeki sonuçlar ile o da bence böyle denmiş ama neden 100 bakılmış neden 20 de değil senin bu sendromu taşıman için belirtileri olması lazım (adet düzensizliği, aile de bu genetik rahatsızlık, belli yüz tipi, kendiliğinden asla doğal yoldan gebe kalamama)hiç biri bende yoktu bunu kesin anlamanın koldan bir doku alıp teste yollamamız gerek buda acı verici ve sana hiçte gerek duymuyorum dedi.Genetik lab.doktoru ise bal gibi mozaik turner sendromu var bu sonuçlara göre var dedi.Şuan başka bir hastanenin genetiginde daha tekrar yaptırmak istiyorum bu testleri.Son denememde benden 17 tane yumurta toplandı sadece 5 i döllendi 2 si 5.güne çıktı o 2 tane de pgt gitti hergün telefon çaldıkça yüregim ağzımda idi labaratuvardan arıyorlar acaba kötü sonuç mu diyecekler diye.o stres de çok kötü neyseki biri sağlam çıktı o zamana kadar da 3.kalite oldu.yani demem o ki kurcaladıkça daha da zorlaşıyor sanki bu süreç.zaten yeteri kadar yıpratıcı.Bende bazen diyorum Allah'ın dediği olur bırakalım akışına bazen de sanki zaman aleyhimize işliyor ne duruyoruz .yani kafam allak bullak.(baya bir uzun oldu kusura bakmayın)
Merhaba bende de aynı durum var sizde son durum nedir acaba

Kızlar benim novaart maceram 2015’te başladı. Eşimin sperm sayısı azlığından dolayı gittik. 16 yumurtam toplandı 8 tanesi döllendi. 2 tanesi transfer edildi. Bhcg için beklerken adet kanamam oldu ve mehmet erdemi aradım bana telefonda “hmmm tutmamış negatif” dedi sadece. İlk şoku o tavırla yaşadım.

Aradan 3 ay geçtikten sonra dondulmuş embriyo transferi için gittik. 2 embriyo transfer edildi. Bhcg değerim 16 çıktı sınırda dediler 2 gün sonra 48 oldu 2 gün sonra 96 oldu 2 gün sonra 64 oldu 2 gün sonra 112 oldu ve böyle iniş çıkışlarla devam etti tabii bir de kanamam başladı. Bana prolutan depot yaptır dediler zor bela iğneyi bulduk yaptırdık değişen bişey olmadı ve bol kanamalı ve sancılı geçen 2 ayın sonunda bhcg değerim 0’a indi. Kendileri düşük yaptın dediler. Meğer kimyasal gebelikmiş.

Üçüncü denemem yine dondurulmuşlarla 2018’de oldu. Transferden 2 ay önce muayeneye gittik “sende miyom var demiş miydik daha önce” diye sordular. Şaşırdım ve hayır demediniz miyom mu var dedim yok tamam dediler. Transferden 1 ay önce başka bir kadın doğumcuya gittim durumu anlattım muayene etti ve “2mm miyom var, bence miyom alınıp öyle transfer olabilirsiniz ama onlar profesör ve bu işi hep yapıyorlar daha iyi bilirler dedi”. Ahmet erdeme miyom durumunu söyledik “bişey olmaz” dedi ve kendisine güvendik transfer yapıldı. 2 embriyo transfer oldu. 1’i tuttu. 6 haftada kalp atışı için gittğimizde “embriyoyu göreniyorum” dedi şok olduk. Sonra “yolk kesesi de var ama embriyoyu göremiyorum dedi.” Bunun üzerine başka bir doktora gittik. Doktor rahim içini gösterdi ve “rahmindeki miyom büyümüş ve yarısından çoğunu kaplamış, embriyoyu da sıkıştırmış” dedi. Beynimden vurulmuşa döndüm. Önce kürtaj oldum sonrasında miyom ameliyatı oldum.

Ameliyattan önce doktor bana “ister bende ameliyat ol ister başkasında ama şunu unutma çocuk sahibi olmak istiyorsun miyom çok büyük sana kapalı ameliyat yapalım derlerse sakın kapalı ameliyat olma” dedi. Birkaç doktora dahs muayene oldum miyomu iilk gören doktor hariç diğerleri kapalı olursun dediler. Ben bana kapalı ameliyat olma diyen doktorda açık ameliyat oldum ve tam 7cm çapında bir miyom alındı.

Sonra kontroller için 2-3 farklı doktora da gittim hepsi de “ameliyat çok güzel yapılmış rahim içi tertemiz” dediler.

2019’da istemeyerek de olsa son kalan 2 embriyo için novaarta gittik. Süreci söyledim bana “miyom ameliyatını kim yaptı” diye sordu ahmet erdem. Hocanın ismini söyleyince bi suratı ekşidi. Kötü birşey mi var diye sordum “yok güzel yapnış ameliyatı” dedi ama tavırları bi değişti.

Sonra bana “doğal siklus transferi yapacağız” dedi. “Hocam son 2 embriyo risk almayalım” dedim “bişey olmaz” dedi. Bunun üzerine ameliyatımı yapan doktor tüp bebek de yaptığı için onu aradım ve bana “sakın doğal siklus yaptırma. Son embriyoların kim vurduya gider. Sana verdikleri ilaçları ve süreci bana gün gün telefon et anlat” dedi. Ben de dediği gibi yaptım ve o da novaarttaki süreci takip etmiş oldu.

4. deneme de negatifle sonuçlandı. Ama bir daha o merkezin önünden dahi geçmemeye söz verdim.

İdrara sıkışık gel derler transfer saati verirler kurbanlık koyun gibi masada saatlerce idrara sıkışık beklersin. Ağızlarından lafı bıçakla alırsın... oraya her gidişimde ayaklarım resmen geri geri gidiyordu.

İnşallah bu yaşadığım şeyleri siz yaşamazsınız.

Çok şükür şu an doğal yolla hamileyim Allah isteyen herkese nasip etsin.
Merhaba çok geçmiş olsun .Bebeğiniz de hayırlı olsun .Miyom ameliyatınızı yapan doktor kimdi acaba ?Aradan zaman geçmiş ama okuyabilirseniz ☺️

Konuyu tekrar hareketlendiricem yaklaşık Mart ayından beri Nova Art tüp bebek merkezinde tedavi görüyorum. İlk tedavimde standart bir prosedür uygulandı 7 yumurta toplandı 3 ü döllendi 3 gün sonra hiçbirşey söylenmeden transfer için çağrıldım zaten ilk seferdi hiçbirşey anlamadan geldim o gün bana tek embriyosu kaldı o da kötü ama transfer edelim dendi anladığım kadarıyla hiç umut vaadetmiyordu. Negatif sonuç sonrası gel görüşelim dediler gittim 2 ay sonra gel tekrar başlayalım dendi ama önceki neden negatif ben hiçbir açıklama alamadım. Burası ilk sürecimi biliyor diye gittim yine 7 yumurta bu sefer 5 olgun 4 döllendi yine transfer masasında 2 si gitti bunlar da fena değil neden çok kayıp oluyor acaba dendi. Tedavi süreci boyunca net açıklama yapılmıyor siz size ne yapılıyor anlamıyorsunuz fabrika bandı gibi hep aynı protokol devam ediliyor. Bence başarı yüzdesi çok düşük bir klinik lütfen her yeri araştırın sonra boşu boşuna paranızdan olmayın. Parayı da geçtim psikolojik olarak ben çok dağıldım. Oranın önünden bile geçmek istemiyroum.

Merhaba arkadaşlar şuan novaartta tedavisi devam eden var mı? Memnun musunuz birkaç aya bende tekrar başlamayı düşünüyorum tedaviye

Merhabalar öncelikle her şey gönlünüzce olsun, ben Ankara dışından biri olarak yaklaşık olarak 4-5 ay önce novartta tedaviye başladım. Bende AMH 0,365 ve yumurta kalitesizliği var. Novart Mehmet hocanın yanında tedaviye başladım. Bundan önce doktorumda 7 ay tedavi görürken hiç transferim olmamıştı fakat embryolarım 5. Güne kadar gitmişti. Genetik testte gönderip anormal çıktığı için transfer yapamamıştık. Mehmet hocaya bu durumu söylediğimizde çok sinir bozucu bir durum demişti. Kendisinde 4 ay tedavi gördüm, gördüğüm tedavide kişiye özel diyorlar ya koca bir YALANNNN bende sadece 4 ay boyunca merional, gonal f şu dozda yok olmadı bu dozda verdiler, deneme tahtası oldum, bir önceki doktorumun transfer yapamayışına sinir bozucu diyen doktor bütün yumurtalarımı daha kliniğe gitmeden tam 4 kere çatlatmişti. 4 ay içerisinde yol ve ilaç masraflarım 40-50 bini buldu. En son gittiğimde de sizin ölçümleri yapan doktor yanlış mı ölçüyor acaba demişti, kendi başarısızlığını başka meslektaşına yüklemesine acayip derece de üzüldüm ve rahatsız oldum. Bu ay ( ekim 2021) itibariyla novartta tüp bebek işlemlerime son verdim. Benim durumumda olan hastalar için inşallah bilgi verici olmuştur…. (Tüp bebek; yumurta toplama işlemi (opu) için 10.500 tl yaklaşık olarak ilaç masrafları 10 bin civarı tutuyordu)

Bu konuda seninle hemfikirim. Asla ticari amaç gütmüyolar. Fiyattda diger kliniklere gore dusuk zaten. Biri guleryuzlu degiller yazmis, baska kliniklerdeki muameleyi gormeden karar vermeyin. Nowaartin En buyuk artisi, lab in iyi olmasi. Tek eksiside araştirma,ve ön tetkikler zayif.
Merhaba labratuvarının iyi olduğu kanısına nasıl vardınız ben bu klinikte devam edeceğim ilki olumsuzdu ancak yine de burda devam etcez. Kafamızdaki tek soru labratuvarı ve embriyoloğunun nasıl olduğuydu? Bu konuda bi araştırmanız oldu mu? Burda 8 yumurtam toplandı 1 i boştu. 7 tanede 3 döllendi sadece 2 si iyi kaliteydi

merhaba kızlar, uzuun bir aradan sonra bambaşka bir sebeple kk ya girip eski mesajlarıma bakıp buraya geldim.
neler olduğu konusunda da yazmış olayım merakları giderelim.
ben yoluma mehmet erdemle devam ettim çok da memnun kaldım. tabi üstünden çok zaman geçti şu an 3 yaşın üstünde bir kızım var çok şükür.
ben de süreç şu şekilde ilerledi: 3 defa peş peşe ilaçları kullanıp yumurta toplanıp döllendirilip donduruldu.
sonra 5. güne gelenler kromozam taramaya gönderildi bir tane embriyomuz sağlıklı cıktı ve o transfer edildi bu arada bir tane de geriden gelen vardı o tekrar donduruldu.
transfer edilen malesef tutmadı. aradan bir buçuk sene geçti ve geriden gelen embriyomuz da taramaya gönderilip sağlıklı olduğu anlaşılınca onun transferi yapıldı ve nihayet pozitif sonucu aldık.
ben kızıma kavuştum Allah isteyen herkese sağlıklı evlatlar nasip etsin.
içinize sinen doktorla devam edin...

X