o.çocuğu dedi eşim

Evliligin ne demek olduğunu bilmek için evlenmeye gerek yok .

Evlilik karsilikli saygidir saygı yoksa sevgi hiç yoktur bunlar yoksa o evlilik degildir kadının caresiz yada korkak oldugudur 😉
Bende evlenmeden evliliğn ne olduğunu bildiğimi sanırdım ama öyle degilmş hayat yazılanlardaki gibi pek degil. İş hayatı hayatn stresi geçm skntları varsa çock sorumlulukları vs vs.. yani starbkcsta mocca içmekle aynı degl

Akılsız adamla evlenmeseydi o zaman ha bu arada bu duruma göre demedim genel anlamda akılsızdır
Boşansın yani ne yapsın akılsız adam seçtim zaten boşanmak çok zor çocuğumla ben çekeriz mi desin
İlla boşansın tamam boşansın bari kurtulalım herkes rahata ersin :KK70:

Bende evlenmeden evliliğn ne olduğunu bildiğimi sanırdım ama öyle degilmş hayat yazılanlardaki gibi pek degil. İş hayatı hayatn stresi geçm skntları varsa çock sorumlulukları vs vs.. yani starbkcsta mocca içmekle aynı degl
Biz de gecim sıkıntısı, stres, daha başka özel sıkıntılar yasiyoruz.

Ama bu baska bir biçimde karsimiza çıkıyor.

Gel sana bi ağız dolusu küfredeyim de rahatlayayim diyerek degil.

Konusarak, sarılarak, gerekiyorsa bir sure uzak kalip özleyerek...

Yani yormadan, saygıyı kaybetmeden.

Yok biz malesef sizle türkiyenin başka kültürlerinde yaşıyoruz
Sizin beni anlamanız imkansız evet ekonomik özgürlüğünü kazanmadan tam anlamıyla evlenip
Adamı bildiğin halde çocuk yaparsan bu oluyor
Ya Vanderim keske oyle olsa be tatlım. Ben gayet her telden takılan bir insanim. Belki biraz tanimissindir.
Mühendisim mesleğimde var. Bunlar çocuğumun Baba eksikliğini örtmeye yaramadı. Keske hic cocuk yapmasaydı ve boşansaydi arkadas ama cocuk icin en azından direk kestirip atmasin diyorum. Bir kere küfür etti tek sorun kv diyor cunku

Ya Vanderim keske oyle olsa be tatlım. Ben gayet her telden takılan bir insanim. Belki biraz tanimissindir.
Mühendisim mesleğimde var. Bunlar çocuğumun Baba eksikliğini örtmeye yaramadı. Keske hic cocuk yapmasaydı ve boşansaydi arkadas ama cocuk icin en azından direk kestirip atmasin diyorum. Bir kere küfür etti tek sorun kv diyor cunku
Çocuğunuz kaç yaşında?
Küçükse normaldir ama büyüdüğünde durumuna şükredecek
Ki bu boşanma süreçtir ben eşinizin buna eğildiğini düşünmüyorum

eğer doğru yönetilmiş olsaydı böyle olmazdı tr de bunu doğru yöneten aile çok az

ben ailesi anlaşamadığı halde annesi boşanmayan çocuklardanım
Çok küçükken sizin bebe gibi düşünürdüm
Şimdi tam tersi resmen o psikolojik baskıya ben de maruz kalıyorum

çalışıyorsun boşan ne gerek var diyorum mesela onun
Mecbur muyum ben şimdi sorunlu insanlarla aynı yerde yaşamaya

annem ev işi yapsın yardımı olsun ben yoğunum diye boşanmıyor zaten babam da şuan aşırı korkuypr annemi kaybetmekten yıllardır böyle ama o benim babam hani korkup annemin her dediğini yapması

ama başka adam bunu yapmaz korkuyla da ömür geçmez

Geçen bir konu açmıştım.O konunun devamında olaylar oldu.Tayinimiz çıktı İstanbul'dan taşınıyoruz.eşimin ailesi ve evli görümcelerim aynı mahallede oturuyoruz.tayinimiz açıklanalı 1 ay oldu.Eşim haliyle ailesiyle dip dibe olmak istiyor.Buraya kadar normal.Ablam geldi evimi toplamaya riskli gebeliğim vardı.Ablamı aldık çok nadir gittiğimiz restorana teşekkür olarak götürdük.Başka bi günde İstanbul'a ilk defa geliyor diye kız kulesine götürdük.(bu arada kv bizi rahat bırakmayıp çat kapı hergün geliyor,makinem bozuldu gelin hastayım gelin)sırf ailemden biriyle eşim iyi olmasın gezdirmesin diye.Eşime demiş beni de oralara götüreceksin.normal şartlar altında bu şımarıklığını ve aileme yapılan saygısızlığa rağmen götürmezdim ama tayin olduk eş olacak adamın içinde kalmasın ve annemle gidene kadar muhattap olmicaksın dedi diye kabul ettim.Kv hiç kimsenin anlaşmadığı egoist bir kadın.

Arefe günü bize yemeğe geldi.Bayram günü gittik eşimle ikimiz koca danayı haklayıp buzluğa attık 7 kg et ancak dağıttı biz kesmediğimiz halde bize bile vermedi.Böyle bir kadın işte.bayramın 2.günü aldık dedği yerlere götürdük ablamı götürdüğümüz yerlere.Dönüşte ağlaya ağlaya kalan evi toplamaya başladım.dayanamıyorum sürekli para istemesine kışı yanınızda geçircem torunuma bakacam demesine.Hep bir talep.Çocuğa bir don almadı daha torun ayağına tepeme binmeye çalışıyor.Eşim mani oldu evi bıraktım 1 hafta daha burdaydık çünkü.bir gün geçti aradan.Yine aradı gezmeye gittiniz mi beni almadınız mı benim sinirler tavan yaptı sustum.annem yemeğe çağırıyor dedi.Ben de dalga mı geçiyorsun bana iyi gelmiyor görmüyor musun dedim.yer çıkarız dedi hergün mü görüşcem ben yorgunum eve gidecem dedim.Eşim beni rezil etti.bi gün gidip temizlik yaptın mı kahır çektin mi. Annesinin adı çevrede deli olarak geçiyor.Annemin adı çıkmış deli olan sensin dengesizsin vs karşılık vermedim.
Yedi geldi o.Başladı yine evlendiği güne lanet olsunmuş.Nişan atsaymış.deli vss.Ben de dedim delilik sana kimden geçti annenden mi babandan mı.Sen aileme laf edemezsin deyip sağı solu kırdı geçirdi.Hiç küfür etmeyen kocam bana o.çocuğu dedi.Annemi sevdiği halde.

Şimdi de diyor deli ile o.çocuğu aynı fenelıkta bir laf ben annesine alenen deli bile diyemedim çünkü gözü dönmüştü.
Velhasıl kelam eşim bana o çocuğu dediği için küfrettiği için.onun annesinin dokunulmazlığı olup benim annemi ayağa verdiği için ben bu cümleyi duyduğum için kalbim sıkışıyor.yameden içmeden kesildim.Kendimden nefret ediyorum.Siz olsaydınız napardınız?
Boğazına binerdim...

Konuyu ilk paragraflarını okudum sadece.

Size bişi soyleyeyım mi?
Bunlar niçin yaşanıyor biliyor musunuz?
Yeterince tepki vermediğiniz icin
Verdıgınız tepkileri yeterli bulmadıkları ıcın.

Korkmayın bu kafar boşanmaktan.hem merak etmeyin kolay kolay hicbir erkek bile yuva yıkmak istemez gerçekten.
Biraz alttan almayan olun .

Son düzenleme:
O mesafeyi koymanızı sağlayan, fazla görüşmemenize müsade edip sizi yormayan eşiniz .İşin özü iş yine koca kişisinde bitiyor
Bu arada hiç bir adam annesine laf söyletmez.
Annesi dünyanın en delisi bile olsa.
Siz mesafe koyacaksiniz.
Eşiniz muhatab olsun.
Benim kaynanam herkesten deli.
Deli hiç kalır bence😂
Ben fazla görüşmeyerek çözdüm.
O yüzden bunlar değişmez.

Çocuğunuz kaç yaşında?
Küçükse normaldir ama büyüdüğünde durumuna şükredecek
Ki bu boşanma süreçtir ben eşinizin buna eğildiğini düşünmüyorum

eğer doğru yönetilmiş olsaydı böyle olmazdı tr de bunu doğru yöneten aile çok az

ben ailesi anlaşamadığı halde annesi boşanmayan çocuklardanım
Çok küçükken sizin bebe gibi düşünürdüm
Şimdi tam tersi resmen o psikolojik baskıya ben de maruz kalıyorum

çalışıyorsun boşan ne gerek var diyorum mesela onun
Mecbur muyum ben şimdi sorunlu insanlarla aynı yerde yaşamaya
Ben senin ailenle olan sorunları biraz okumuştum. Bende sorunlu bir ailede büyüdüm. O yuzden asla mutsuz bir ailede cocugumu büyütmem. Oglum 6 yasinda suanda. Artik hic sorun değil cunku artik istedigini babasina yaptirtiyor. Gormek istiyorsa görüyor kendisini aldirttiriyor. Ama 1 2 yaş araligimiz facia gecti. Babasini camlarda bekledi, kapılarda agladi. Ama babasi inanıp gelmedi. 9 aylikken baba der pusete baglattirirdi kendini. Ufakken cok zor oluyor bazi seyler. Ameliyat oldu babasinin odadan çıkmasına izin vermedi. Cok videosu var baba diye agladigi, inanmıyor diye babasina çekip attim.

Kaynanam yüzünden ben evliliğimi bitirecem hamile halimle oldu yani bunun kendine değer vermekle alakası yok evliliği ayakta tutmayı becerememek oluyo binlercesini yaşıyoruz bahsettğinz gibi olsa türkiyede evli çift kalmaz:)
"Evliliği ayakta tutmayı becerememek " bravo size siz evlisiniz ya bu sizin ne derece becerikli olduğunuzu gosteriyor 🤣

Ben senin ailenle olan sorunları biraz okumuştum. Bende sorunlu bir ailede büyüdüm. O yuzden asla mutsuz bir ailede cocugumu büyütmem. Oglum 6 yasinda suanda. Artik hic sorun değil cunku artik istedigini babasina yaptirtiyor. Gormek istiyorsa görüyor kendisini aldirttiriyor. Ama 1 2 yaş araligimiz facia gecti. Babasini camlarda bekledi, kapılarda agladi. Ama babasi inanıp gelmedi. 9 aylikken baba der pusete baglattirirdi kendini. Ufakken cok zor oluyor bazi seyler. Ameliyat oldu babasinin odadan çıkmasına izin vermedi. Cok videosu var baba diye agladigi, inanmıyor diye babasina çekip attim.
E normal o da sırf 2 yıl çok zor geçti diye mi düşünülmeli sizce
2 yıl için tüm hayat mu gitmeli?

X