Obezim, aldatıldım, terkedildim...

sisko_prenses

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2016
3
13
32
Merhaba,
Siteyi kendi obezliğimle ilgili yazılar okurken buldum. Şimdi size kendi hikayemden bahsedeceğim. 25 yaşındayım. Kendimi bildim bileli hep kiloluyum. Küçükken yolda teyzelerin kollarımda ki boğumları mıncırdıklarını hatırlıyorum. Çocukluğumdan beri hiç etek giymedim ben. Annemler okudan özel izin aldılar benim etek yerine pantolon giyebilmem için. Orta okul, lise, üniversite... Kendimle barışıktım ben ya. Sorun etmiyordum kilolarımı. Bir keresinde bir yazı okumuştum. Benim gibi çok kilolu bir kadın, o kadar zeki ki, aşık oluyor etrafında ki erkekler ona kilosuna bakmadan. 21 yaşıma kadar hiç erkek arkadaşım olmadı benim, zaten beklentim yoktu. Sonra biri çıktı karşıma, bana göre fazla kendine göre fena değildi. Mesaj atıyordu bana, sohbet ediyorduk, ilgileniyordu. Tuhaflık olduğunu farkettim ama o kadar güzeldi ki, hani insan kurcalamaya korkar ya, benim ki o misal. Velhasıl sevgili arkadaşlar aşık oldum ben. O da öyle söyledi. İnandım! aynaya bir baksana aptal! sonuç; 8 ay sonra halam vefat ettikten 3 gün sonra taziye evine giderken tesadüf eseri yolda gördüm kızla. Allah gözüne sokuyor insanın. Kız zayıf, güzel, altında bir etek... Hiç bir şey diyemedim. Gitti benden. Sonradan öğrendim ki kız zaten çok uzun süredir varmış. Benimle acıdı mı görüştü başka bir nedeni var mıydı bilmiyorum.
Azmettim ben. Önce diyet yapmayı denedim boyum 1.62 kilom 18,5. En fazla 3,25 kilo verebildim sonra sıkıntıdan kendimi yemeğe verdim. Maddi durumumuzda öyle çok iyi değildi zaten. 3 senedir para biriktirdim. Dışardan çalışamadığım için evden çalıştım köşeye attım. Geçtiğimiz cumartesi günü tüp mide ameliyatı geçirdim. Özel bir diyet programına başladım ve pazartesiden itibaren sıkılaşma programına başlıyorum.
Desteğinizi istiyorum arkadaşlar. Ben başardıktan sonra size de destek olmak istiyorum. Bizi bu duruma düşüremesin insanlar istiyorum. Evlenmek, çocuk yapmak, iş hayatına dönmek artık etek giymek istiyorum.
Elimden geldiğince her gün buraya neler yaptığımı yazacağım. Siz de yazın lütfen. Birbirimize destek olalım. Sadece büyük olanın bedenlerimiz değil, kalbimiz olduğunu gösterelim.

Hersey cok guzel olacak. Cok yakindan tanidigim biri tup mide ameliyati oldu gecen sene bu sene gordum cok degismis genclesmis incecikti. Yalniz spor yapmalisin zaten gerekeni soylicektir doktorun. Hakkinda hayirlisi olsun. Guzel insanlar ciksin karsina :KK54:

Cok duygu yüklü bir mesaj olmus. Maalesef toplum obezite yi hastalik olarak degil, iradesizlik, tembellik, dalga geçilebilir bir durum olarak görüyo. Karsidaki insanin da bir gururu, duygulari, kalbi olmasi önemli degil sanki :KK43:
Kararin için seni tebrik ediyorum. Umarim amacina ulasip istedigin hayati yasayabilirsin.

Oooo, yolun yarısı bitmiş bile. Başlamak da bitirmenin yarısı olduğuna göre çok az bir yolunuz kalmış. English Home reklamı gibi oldu biraz %50+%50 misali ama, gerçekten çok az kısım kalmış.

O 3 sene bitmemiştir eminim, para biriktirmek falan.
Unutmayın para biriktirmek de azim işi, sabır işi. Bunu yapan bundan sonraki diyetini, sporunu da yapar; sonra da istediği eteği giyer Hoppa

En sonra da öncesi sonrası fotoğrafı isteriz :KK39:

Tebrik ederim :KK9: hayatın yeniden başlıyor desene. Artık hiçbir şey için üzme kendini resim de paylaş sonra önce si sonrası die..

Ay beni çok duygulandırdın sen ya . Sen Nekadar koca yürekli bi insansin. Hamile halimle ağlattın beni zaten çok duygusalim :)

Bak buna emin ol ki ileri de karsima öyle birisi çıkacak ki geçmişte yaşadığın acılar için teşekkür edeceksin. Kimse yaşattığını yaşamadan ölmez bu hayatta.
Bi de bu arada ameliyat olmadan önceki kilon neydi acaba. ?

Merhaba,
Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim. Desteğiniz daha da güçlü kıldı beni. Başaracağıma inanıyorum ve benimle aynı sorunu yaşayan insanlara ulaşıp onlara destek olmak istiyorum. Çünkü ben bu sorunlarla boğuşurken tamamen yapayalnızdım. İstediğim kiloya ulaşana kadar fotoğraf paylaşmayacağım söz verdim kendime. Tüm sosyal medya hesaplarımı kapattım çünkü o halimi hatırlamak istemiyorum. Yeni bir başlangıç yapmak istiyorum her şeye. Mavikara ameliyata girmeden önce 129,80 kiloydum. Sabah aç karnına tartılmış halim bu.
Gelelim bugüne :)
Bugün ben tam olarak 4 kilo 780 gram vermişim. Tabi henüz ödem atılmadı tam olarak vücudumdan o yüzden bu kilo daha da düşecek. Doktorum esas kilo vermeye önümüzde ki hafta başlayacağımı, benim bile çok şaşıracağımı söyledi ve ayarladığı spor programıyla beni bir hayli zorlayacak. (yere düşürdüğüm su şişesini alamıyorum ben yahu) Hedefim 65 kilo olabilmek yani yolum uzun :)
Sanırım obez olmanın en iyi tarafı hayatın doğduğunuz andan beri sizi hep bir şeyleri beklemek için zorlaması. O yüzden alışkınım bu duruma :)
Hayatımda güzel şeyler oluyor :)
Ameliyatı olduğum hastane psikolojik destek ayarlamış benim için :KK70: Bugün ilk seans ve kontrol var. Güzel insanlar çıktı karşıma, şanslıyım. Ailem, doktorlarım, sizler...
Bir de Arzu hanım var tabi :) Ameliyat için ilk iletişime geçtiğim, beni ikna eden ameliyat sürecimin başından sonuna kadar yanımda olan kişi. Hastane hiç bir şey yapmayıp en başında sadece onunla tanıştırsa sizi, zayıf olsanız bile ameliyat olmayı isteyeceğiniz kadar tatlı biri.
Geleceğe yönelik planlarım var arkadaşlar, hayatımda ilk defa.
Yaşadığım bütün acılar sanki benden kilo olarak gidiyor. Bugün daha rahat nefes alabildiğimi fark ettim mesela. göğsümün üstünden ağırlık kalkmış gibi. Kilolu olanlar bilir bizim için nefes almak işkence gibi. Zayıfladıktan sonra bir yaylaya gitmek istiyorum. Temiz hava, bol oksijen...
Hani şöyle bütün ciğerlerim dolsun havayla :)
İyi ki varsınız... Desteğiniz için teşekkür ederim.

Merhaba,
Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim. Desteğiniz daha da güçlü kıldı beni. Başaracağıma inanıyorum ve benimle aynı sorunu yaşayan insanlara ulaşıp onlara destek olmak istiyorum. Çünkü ben bu sorunlarla boğuşurken tamamen yapayalnızdım. İstediğim kiloya ulaşana kadar fotoğraf paylaşmayacağım söz verdim kendime. Tüm sosyal medya hesaplarımı kapattım çünkü o halimi hatırlamak istemiyorum. Yeni bir başlangıç yapmak istiyorum her şeye. Mavikara ameliyata girmeden önce 129,80 kiloydum. Sabah aç karnına tartılmış halim bu.
Gelelim bugüne :)
Bugün ben tam olarak 4 kilo 780 gram vermişim. Tabi henüz ödem atılmadı tam olarak vücudumdan o yüzden bu kilo daha da düşecek. Doktorum esas kilo vermeye önümüzde ki hafta başlayacağımı, benim bile çok şaşıracağımı söyledi ve ayarladığı spor programıyla beni bir hayli zorlayacak. (yere düşürdüğüm su şişesini alamıyorum ben yahu) Hedefim 65 kilo olabilmek yani yolum uzun :)
Sanırım obez olmanın en iyi tarafı hayatın doğduğunuz andan beri sizi hep bir şeyleri beklemek için zorlaması. O yüzden alışkınım bu duruma :)
Hayatımda güzel şeyler oluyor :)
Ameliyatı olduğum hastane psikolojik destek ayarlamış benim için :KK70: Bugün ilk seans ve kontrol var. Güzel insanlar çıktı karşıma, şanslıyım. Ailem, doktorlarım, sizler...
Bir de Arzu hanım var tabi :) Ameliyat için ilk iletişime geçtiğim, beni ikna eden ameliyat sürecimin başından sonuna kadar yanımda olan kişi. Hastane hiç bir şey yapmayıp en başında sadece onunla tanıştırsa sizi, zayıf olsanız bile ameliyat olmayı isteyeceğiniz kadar tatlı biri.
Geleceğe yönelik planlarım var arkadaşlar, hayatımda ilk defa.
Yaşadığım bütün acılar sanki benden kilo olarak gidiyor. Bugün daha rahat nefes alabildiğimi fark ettim mesela. göğsümün üstünden ağırlık kalkmış gibi. Kilolu olanlar bilir bizim için nefes almak işkence gibi. Zayıfladıktan sonra bir yaylaya gitmek istiyorum. Temiz hava, bol oksijen...
Hani şöyle bütün ciğerlerim dolsun havayla :)
İyi ki varsınız... Desteğiniz için teşekkür ederim.

Ya ne kadar tatlısın. Seni tanımadan başaracagina emin oldum inan ki .
Sen yaparsın ve yapacaksın da . Bizi hep burdan haberdar et merak ederim seni. Hayat sana hep güzellikler getirsin inşallah

Bugün yeni bir gün...
Dün ilk psikolog randevumdan çıktım. Hayatımda ilk kez psikoloğa gittim. Filmlerin ve dizilerin bizi yanlış etkilemelerine izin vermemek lazım. Öyle uzanma koltuğu falan yok ortada (zaten nasıl sığacağım ki ben tek kişilik koltuğa :KK70: Bana yatak lazım olurdu) Oturdum sandalyeme masanın üzerinde bir kaktüs, çekiniyorum da biraz. Tutuldum kaktüse. Kendimle ortak paydalar buldum. Neyse ki doktorum sıcakkanlıydı da sohbetler birbirini açarken karakter analizleri, gelecek hedefleri, kilolar üzerine epey bir bilgi sahibi oldum.
Bugün 2 yaşında felç geçirmiş bir kız çocuğu haberi okudum. Dedim ki; hayatın bu kadar mı zor? Sen yürüyebilen bir şişkosun, haline şükret ve mutlu ol :)
Bugün verdiğim kilo toplamı 6,135. Bu ameliyatı bulan beyne şükretmek lazım. Bir insan televizyon karşısında otururken nasıl kilo verebilir?
Ne yesem yarıyor kısmından, ben yesem de kilo alamıyorum kısmına terfi ediyorum sanırım.
Hatta şöyle diyeyim; Ben yesem de kilo veriyorum :KK70:
Sağlıklı günler hepinize.

X