Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB) - Takıntı Hastalığı Bilgi Ve Paylaşım Alanı

Bir obsesif kompalsif hastası olarak diyebilirim ki ne kadar ilaç kullanırsan kullan asla düzelmiyorsun :KK43:

Bir obsesif kompalsif hastası olarak diyebilirim ki ne kadar ilaç kullanırsan kullan asla düzelmiyorsun :KK43:
Bir okb hastası olarak söylüyorum düzeliosun ama okb nin türüne bağlı değişio örn bende düşünce takıntısı vardı yasadıgım kötü olaylara takılı kalıodum kuruyodum olayları iyice büyütüodum.en iyi denilen bikaç osikatra gittim ilaçlar kullandım kilo aldım gecmedi son 5 aydır başka doktor ve ilaç kullanıyorum gecti ilaçları bırakmadım koruma için kullanıyorum dogru ilaç doğru teşhis düzenli kullanım ve inanmak sonucu gecer

Bir okb hastası olarak söylüyorum düzeliosun ama okb nin türüne bağlı değişio örn bende düşünce takıntısı vardı yasadıgım kötü olaylara takılı kalıodum kuruyodum olayları iyice büyütüodum.en iyi denilen bikaç osikatra gittim ilaçlar kullandım kilo aldım gecmedi son 5 aydır başka doktor ve ilaç kullanıyorum gecti ilaçları bırakmadım koruma için kullanıyorum dogru ilaç doğru teşhis düzenli kullanım ve inanmak sonucu gecer

hangi ilaçlar düzeltme yaşattı sizde? Doktoruma danışabilirim bunu kullanabilir miyim diye. aynı kurma, takılma olayı bende de var.

hangi ilaçlar düzeltme yaşattı sizde? Doktoruma danışabilirim bunu kullanabilir miyim diye. aynı kurma, takılma olayı bende de var.
Cnm ben sabah 1 buçuk paxil kullanıyorum.akşamda 5 mg abilify.abilify beyindeki takılı kalan gecmiş kötü yasadıklarımı yani doktorumun tabiriyle parazitleri siliyor.paxilde yeni takıntı oluşumunu.daha önce anafranil ignis falan kullandım gecmemişti.bunlar süper geldi doktoruna danış.abilfy ve paxil yan etkisi az kilo aldırmayan ilaçlardan

selectra ve sayfren kullanıyorum çok memnunum yaklaşık 10 aydır . gecti ama tekrarlamaması için doktorum devam ettiryor . sorusu olan yazabilir her turlu yardımcı olurum

hemen hemen her şeyin takıntısı . el yıkama sacma düşünceler . anksiyete . insanlardan korkuyordum zarar verecek mi diye . yani herkesi kötü zannediyordum . panik atakta geçiridm . gece gece aklıma sacma düşünceler gelirdi . geceleri uyuyamıyordum bu yüzden . kabus gibi zamanlardı off yazarken bile kötü oldum

ilaç kullanmak çok önemli . ilk baslarda çünkü kendinize telkin vermeye gücünüz yetmiyor . kendiniz aşamıyorsunuz . devlet hastanalerinde hem konusma hem ilaç terapisi yapılıyor . gidin mutlaka psikayatra . sabırlı olun . kendinize sihirli kelime bullun . ben oyle adlandırıyorum . benim kelimem gececek ti . her sey gececek diyordum . surekli kendi kendime tekrarlıyordum gececek gececek .. sabırlı oldum . bekledim . ilaçlar etkisini gostermeye başlıyor . bir sure sonra siz de kendinize telkinde bulunmaya başlıyorusnuz . en onemli şey telkin . kendi iç sesinizle konusun onun size soylediği seylere cevap verin tartısın ve yenin onu . ben iç sesimi bastıröal yerine onunla konustum bir insan gibi tıpkı . bana söylediği şeylerin mantıksızlığını ona anlattım . zorla kabullendirdim . pes ettirdim .

hemen hemen her şeyin takıntısı . el yıkama sacma düşünceler . anksiyete . insanlardan korkuyordum zarar verecek mi diye . yani herkesi kötü zannediyordum . panik atakta geçiridm . gece gece aklıma sacma düşünceler gelirdi . geceleri uyuyamıyordum bu yüzden . kabus gibi zamanlardı off yazarken bile kötü oldum
İnanamıyorum yaşadığımız şeyler aynı.insalardan korkma bendede var sanki içine seytan girmiş gibi geliyordu.yasadıgım korkunç bi olaydan sonra oldu.secita 20 mg ve abizol 5 mg kullanıyorum.eskiye göre çok iyiyim ama tam geçmedi

İnanamıyorum yaşadığımız şeyler aynı.insalardan korkma bendede var sanki içine seytan girmiş gibi geliyordu.yasadıgım korkunç bi olaydan sonra oldu.secita 20 mg ve abizol 5 mg kullanıyorum.eskiye göre çok iyiyim ama tam geçmedi
seni çok iyi anlıyırum . ben prozac kullandım olmadı citoles kullandım asırı yan etki yaptı . doktoru değiştişrdim ve kendi çocuğunda annesinde teyzesinde de okb varmıs . onların kullnadığı ilaç olan selectra ve sayfreni yazdı bana . bu ilaçlar okb konusunda sihirli bşr değnek sanki

Cnm ben sabah 1 buçuk paxil kullanıyorum.akşamda 5 mg abilify.abilify beyindeki takılı kalan gecmiş kötü yasadıklarımı yani doktorumun tabiriyle parazitleri siliyor.paxilde yeni takıntı oluşumunu.daha önce anafranil ignis falan kullandım gecmemişti.bunlar süper geldi doktoruna danış.abilfy ve paxil yan etkisi az kilo aldırmayan ilaçlardan
kusura bakmayın şehirdışında olduğum için yeni yanıt verebiliyorum. takıntı durumum için doktorum bana prozac yazıyor, bir yıldır kullanıyorum hiçbir faydasını görmedim. Hala takıntılı, kötü düşüncelerim beni çıldırtaracak gibi oluyor. mesela bir kaç gün önce bir insanın davranışlarına çok takıldığım için ve bu bana acı verdiği için kendime karnımdan bıçaklayarak zarar vermeyi düşündüm. bu ilaçları doktoruma söyleyeceğim. üstelik beş ay psikiyatri kliniğinde yatmış biriyim, ve sonuç bir hiç :KK43:

selectra ve sayfren kullanıyorum çok memnunum yaklaşık 10 aydır . gecti ama tekrarlamaması için doktorum devam ettiryor . sorusu olan yazabilir her turlu yardımcı olurum
aadokel şimdi de şuna takıldım ben : şimdi eğer doktorum daha iyi gelecek ilaçları bana yazsa idi okuldan daha başarılı bir şekilde mezun olacaktım. Bu herşeyi takan kafayla zor bir üniversite okumak, mezun olabilmek imkansıza yakındı, çok zorlandım. oldu ama zorlandım. eğer doktorum adamakıllı ilaç yazsaydı kafam rahat olacağı için derslere daha çok ve daha verimli çalışarak daha yüksek başarıyla mezun olabilirdim. şimdi bu ümitsiz düşünceden nasıl kurtulacağım ben..

geçmişe takılarak bir sey elde edemezsin onu demeye çalışıyorum . gecmişe bişr sey yapamzsın . geceleciğide kestiremezsin . şuanını planla sadece , su anını yaşa
İyi de bu bendeki huy değil ki, adı üstünde hastalık. Tedavi edilmeden düzelemem ve şuan kullandığım ilaçlar da işe yaramıyor. Bana kader diyeceğinize doktor veya ilaç tavsiyesinde bulunsaydınız bu daha mantıklı olabilirdi mesela.

İyi de bu bendeki huy değil ki, adı üstünde hastalık. Tedavi edilmeden düzelemem ve şuan kullandığım ilaçlar da işe yaramıyor. Bana kader diyeceğinize doktor veya ilaç tavsiyesinde bulunsaydınız bu daha mantıklı olabilirdi mesela.
selectra ve sayfren derim o halde

X