Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB) - Takıntı Hastalığı Bilgi Ve Paylaşım Alanı

ilaç değiştir derim şimdiye çoktan fayda etmeliydi zannımca
aynen. öyle pişmanım ki bir yıldır itiraz etmeden bu ilacı kullandığıma. köpeklerden pişmanım. şimdi bir de bunu takıyorum aklıma işte. bende takıntıların boyutu asla tükenmiyor, her şey bir takıntı unsuru. tam kafam rahata erdi diyeceğim kafamın rahatlığıyla ilgili bir takıntının baş göstermeyeceğini kimse garanti edemez. Allah düşmanıma bu beyinden vermesin.

aynen. öyle pişmanım ki bir yıldır itiraz etmeden bu ilacı kullandığıma. köpeklerden pişmanım. şimdi bir de bunu takıyorum aklıma işte. bende takıntıların boyutu asla tükenmiyor, her şey bir takıntı unsuru. tam kafam rahata erdi diyeceğim kafamın rahatlığıyla ilgili bir takıntının baş göstermeyeceğini kimse garanti edemez. Allah düşmanıma bu beyinden vermesin.
seni anlıyorum doktor ve ilaç değiştir bana kalırsa

Obsesif kompülsif hastası olanlar sorum size: sizde bu hastalık nasıl teşhis edildi, nelere takıntılıydınız, takıntılar rahatsızlık verdiğinde bunu geçirmek için denediğiniz yöntemler var mıydı? Beyninizi ne tür düşünceler rahatsız ediyordu?

merhabalar.ben ellerimi yıkıyorum sürekli hasta olacakmışım korkusu yaşıyorum.geceleri gazı falan kontrol ediyorum.

Benimde surekli el yikama ve koseleri sayma yada hali perdelerin nakislarini sayma gibi ve camasirleri ayni renklerde katlama gibi takintilarim var her sey duzeni yada yeri degisdigi zaman rahatsiz oluyorum ve duzaltiyorum

İnsan cocukkan ebeveyenlerin baskılı terbiye verdigi icin takıntı hastasi olmasina sebeb oluyormus diye duymusdum bu dogrumu?

X