Offf çenemi tutamıyorum

O kv kendi kızı gitmesin çocuk üşür derken
Oğlunun çocuğu 3 aylıkken gelince sıkıntı olmuyormuymus???
Bir tanıdık kızı kendinden çıkmazdı gelini annesine gidince biryerlerini yirtardi...
Kesinlikle tüm kvler aynı model
Bir kadın pazarda eski komşusunu görüyor. Sohbet mubabbet konuşuyorlar. Ya senin oğlan evlendi mi gelinin iyi mi nasıl diye soruyor. Komşusu da diyor ki “ah ah hiç sorma, öyle biriyle evlendi ki başını yedi oğlumun, evde yemek yapmaz hep dışardan söyler, eve temizlikçi tutar, sürekli anasına gider vah oğlum mahvoldu” kadın da üzülür yazık der. Peki kızın nasıl ne yapıyor. Komşu kadın da “ay kızım biriyle evlendi damadım kızımın elini sıcak sudan soğuk suya soktırmaz. Yorulmasın diye eve temizlikçi alır, sürekli çıkartır kızımı dışarda yerler, el üstünde tutuyor el”
Yani bu işler böyledir siz çok iyi demişsiniz.
Bayılırım bu hikayeye malesef ne kadar doğru olsa da..
İyi yapmışsın konu sahibi, şimdi onlar düşünsün.

Nispet yapmanıza gerek var mıydı?

Küsülecek bir durum yok fakat gülünecek bir durumunuz olmuş. En son ilkokuldayken böyle nispet yapılırdı.

bence çocuğunuzu götürmek istemiyorsanız ya da kendiniz bir yere gitmek istemiyorsanız bunu olay anında direkt olarak söyleyin ve istemedğiniz şeyleri yapmayın.
eşinizin küsmesi saçma, doğruyu söylemişsiniz çünkü.

Ağlamayan çocuğa meme vermiyor çünkü insanlar bazen bekliyorsun bekliyorsun anlasınlar.Yok anlamıyorlar eee normal insansın doluyorsun sonrada pat böyle işte.Niye çenemi tutamadım diyorsunuz olabilir yani biz cokmu mukemmeliz hepimizin başına gelmiştir gelecektir de bunu diyene kadar şişirmeselermiş içinizi.İcinizde kalıp kanser edeceğine disiniza çıksın boşverin

Ee öyle oluyormuş belli ki. Acaba konu sahibi hep isteyerek mi gidiyor. Esi karar mercii.
Tamam işte kocasına karşı çıksın kimse beni istemediğim bir yere götüremez mesela 30 yaşındayım sonuçta çocukmuyum kolumdan tutup götürecek,, biri yanımda bu lafı kullansa üzülürüm yazık kocasına sözü geçmiyor ezik gibi,, baş başayken soksaymış kocaya lafı

Valla kendime çok kızıyorum milletin çocuk değerli. Benim çocuğum 3 aylıktı ben hep her defasında gittim. Ama eşime yine yaranamadım. Benim dediğim şeyde küsecek bişey var mı ??
Sizinki çenenizi tutamamak değil görümceyle kayınvalideyi bir arada görünce gaza gelmek, çoğu konunuz görümce ve kayınvalideyle alakalı ve size ilgi göstermeyen eşinizle.

Onlar kendilerine değer veriyor, siz niye sırf eşinizin gönlü olsun diye istemediğiniz şeyleri yapıyorsunuz ? Sonra böyle patlamalar yaşıyorsunuz.

Bir kadın pazarda eski komşusunu görüyor. Sohbet mubabbet konuşuyorlar. Ya senin oğlan evlendi mi gelinin iyi mi nasıl diye soruyor. Komşusu da diyor ki “ah ah hiç sorma, öyle biriyle evlendi ki başını yedi oğlumun, evde yemek yapmaz hep dışardan söyler, eve temizlikçi tutar, sürekli anasına gider vah oğlum mahvoldu” kadın da üzülür yazık der. Peki kızın nasıl ne yapıyor. Komşu kadın da “ay kızım biriyle evlendi damadım kızımın elini sıcak sudan soğuk suya soktırmaz. Yorulmasın diye eve temizlikçi alır, sürekli çıkartır kızımı dışarda yerler, el üstünde tutuyor el”
Yani bu işler böyledir siz çok iyi demişsiniz.
😂😂 alıntı yapıp story yapsım geldi 😁

Sizin siteminiz bence konuyla çok alakasız olmuş. 3 aylıktan beri her bayram sürüklüyor bizi demişsin. Çocuk kaç yaşındaki en az 10 yıldır bayram baharda yazda. Bayram zamanı soğuk hava olmuyor. O nedenle konudan alakasız olmuş. Gitmek istemiyorsanız da bunu eşinizle konuşsanız daha sağlıklı iletişimler kurabilirsiniz.

Kızlar hayırlı geceler

Görümcem bir süredir burda normalde şehir dışındalar (eşi geldi yanına şimdi annesinde yani benim kvdede kalıyorlar) Neyse artık gidecekler yaşadıkları şehre. Gitmeden de köyee gidelim dediler sonra kv dem çocuk üşür dedi durdu kızda (görümcem yani) vazgeçti. (Köye gitme sebebi benim kpeder orda şimdi görümcem babasını görecekti) görümcemn kvsi ve kpederide o tarafta görümcem giderse çocuğu görüyorlar yoksa geleli 1,5 ay oldu kayınvalidesine bir kere gitti neyse. Akşam dedim ki yarın gidecek misiniz köye yok gitmicez annem hava soğuk diyor dedi görmcem( çocuk üşür diyor dedi çocukta 1 yaşında) aaa dedim abin olsaydı kesin götürürdü bizi di mi aşkım dedim eşime güldüm sürerdin bizi dedim. (Çünkü benim tüm bayramlarım vs öyle geçiyor) eşim bozuldu ters ters baktı ve küstü benimle. Kayınvalidemde böyle bi bozuk attı. Valla kendime çok kızıyorum milletin çocuk değerli. Benim çocuğum 3 aylıktı ben hep her defasında gittim. Ama eşime yine yaranamadım. Benim dediğim şeyde küsecek bişey var mı ??
Valla bildiğin laf sokmuşsn farkında olmadan ama iyi de demişsin . Kendi kızinin canı varda seninki yok mu? Demekki doğru demişsin ki alinmislar

Tüm yorumları keyifle okudum 😍
Bayramlarda hep gittim ona ekstra olarak kışında hep gittim. Kimsede bana çocuk üşür ufak demedi. Ben gitmek istemediğim durumlarda söylediğimde de eşim bana hep vicdan yaptırdı

X