Offf GÖRÜMCEEEEEEEE....olmadan görümceligi yasamak cok zormus...

yaren16

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
1 Şubat 2012
1.629
26
Ilk önce hepinize hayirli geceler ve hayirli bayramlar dilerim....

Bundan önce ki konumu bilenler Bilir...
Kisaca özet geceyim benim 1 tane erkek kardesim var yaklasik 10 yila yakin bir birlikteligi var ve haziran ayinda kizi istediler...Aile arasi söz yapildi biz Yurt disinda oldugumuz icin katilamadik...Dügün konusulmus babam bizim gelebilecegimiz tarihleri söylemis bu tarihlerde olursa kizim ve damadim gelebilir demis...Gelin kizimizda 2 bayram arasi dügün istemiyorum demis....)

Neyse ki dün kardesim bayramlasmak icin geldiginde sözlüsüyle konustugunu dügünün haziran 2015 te olacagini söyledi....
Bizde Allahtan bir mani cikmazsa o tarihlerde dügünlerine katilabilecegimizi söyledik....

Asil olaya gelecek olursam: biliyorsunuz ki ramazan bayraminin son gününe girmis bulunuyoruz...
Gelin kizimiz ne annemi ne babami kimseyi bayram tebrigi icin aramamis...
Bizi zaten saymiyorum iletisimimiz yok fakat dün kardesimle yanimizda yine telde görüstüler...
Eger kutlamak istese kardesimden rica eder kutlayabilir fakat öyle bir öneri gelmedi zannimca....
Benim arayip kutlamami mi bekliyor acaba bilemedim?

Ben kötü görümce olmak istemiyorum...
Sizlerin önerilerinize ve görüslerinize ihtiyacim var...
Sizce bu yasanilanlar normal mi yani sizde veya etrafinizda gelinler bu sekilde mi davranir?
Anne babami aramamasi normal mi?
Ve ben bundan sonra görüstügümüzde gelin kizimiza karsi nasil davranmaliyim?
Ya da dügün dernek vs. törenlerde misafir gibi gidip bi kösede oturup olaylarin tamamen disinda mi olmaliyim?

Son düzenleme:
Aileniz rahatsız mi bu durumdan?
Bende nisanliyim ve bugün bütün gün kayinpederlerim ile onların akrabalarina bayram ziyareti yaptım. Nasıl gelin o anlamadim

Yok anne ve babam cok ilimlidir...
Sadece babam telefonda laf arasinda kizim kardesin bayramlasmaya geldimi x den haberiniz varmi nasilmis bizi aramadi dedi o Kadar...
Ben de yok dedim konu kapandi...

Dugune daha bir yil var...
Arasa tabi ayri bir incelik olurdu ama daha evli degiller sonucta onun icin boyle bir beklenti icine girmemek lazim bence.

Yok anne ve babam cok ilimlidir...
Sadece babam telefonda laf arasinda kizim kardesin bayramlasmaya geldimi x den haberiniz varmi nasilmis bizi aramadi dedi o Kadar...
Ben de yok dedim konu kapandi...

Eee tamam iste onlar senin kadar takmamislar. Karismazsan sen ne iyi ne kotu olursun, karisirsan kesin kotu olursun. Uzaktan gozlemlemek daha iyidir bazen.

Babam ve annem onun cocuklugunu bilir...
Ve isteme söz töreninden önce de ailemle görüsürlerdi...
Hani simdi resmiyete bindigi icin onlar da bi bayram tebrigi beklentisi icerisine girmisler..
Kardesim nasil onun ailesini ariyorsa sürekli o da bi bayramda anne babami bari aramali diye düsünüyorum.

kizin ailenizi aramamasiyla sizin onu aramanizla ilgisi ne ki.siz aramak istiyorsaniz arayin sonucta bayramlasma gelin gorumce sirasi diye bisey yok.yada aileniz ailesine ziyarete gitmedi mi yada aramadilar mi dunurlerini.kizin karakteri boyledir belki.samimi olmak istemiyordur daha evlenmeden

Eee tamam iste onlar senin kadar takmamislar. Karismazsan sen ne iyi ne kotu olursun, karisirsan kesin kotu olursun. Uzaktan gozlemlemek daha iyidir bazen.

Ben takmiyorum zatennn sadece bunlar normal mi onu merak ediyorum...
Kalkip ona da birsey söylemem...
Ben evlenmeden önce esimin ailesini telefonda da olsa aramistim...
Hani bende bir eksiklik yaratmadi....

Anladigim istemeden sonra ki ilk batraminiz. Belki bu sebeple sizin tarafinizdan bekliyordur. Birde kardesiniz onun a ilesinin bayramini mubareklemediyse kisas yapiyorda olabilir. Keske kardesiniz sizin yaninizda konusurken siz isteseydiniz ve bayramlassaydiniz.

Aranizin iyi olmasi gibi bir durum binde bir.
Zira adi ustunde siz gorumcesiniz ve agzinizla kus tutsaniz faydasi olmaz.
Ne kadar iyi olursaniz olun elestirecek bisi her daim bulacaktir. Kendinizi kasmadan ictenlikle yaklasin...

Ben takmiyorum zatennn sadece bunlar normal mi onu merak ediyorum...
Kalkip ona da birsey söylemem...
Ben evlenmeden önce esimin ailesini telefonda da olsa aramistim...
Hani bende bir eksiklik yaratmadi....

Iste buna karismasi gereken kisi annen ve baban, sen degilsin canim. Yaptigi dogru ya da yanlis seni ilgilendirmiyor cunku. Sen kendi mesafeni kendin ayarlarsin, birak baskalarinin mesafesini. Buradan kizi korudugum cikarilmasin, bana gore de arayabilirdi.

Bunlar anne-babamla farkli ülkelerde yasiyorlar zaten...
Ziyaret olmasi biraz zor olur...
Telefonla görüsebilirler ancak...
Bu durumda anne-babamin mi aramasi gerekiyor ?

Iyide daha resmiyete dokulmus bir sey yok ( soz kesilmis).
Bir yilda neler olur kim bilebilirki?
Daha ortada dogru duzgun bir sey yokken bu kadar samimiyete ne gerek var ?
Evlenmislerdir o zaman beklentinizi anlardim ama bu durumda tepkinz bana abarti geldi.

Son düzenleme:
Bunlar anne-babamla farkli ülkelerde yasiyorlar zaten...
Ziyaret olmasi biraz zor olur...
Telefonla görüsebilirler ancak...
Bu durumda anne-babamin mi aramasi gerekiyor ?

bence direkt kizdan beklemek yerine babaniz yada anneniz ailesini arayabilir belki de onlar da sizden bekliyordur ki kiz evi sonucta.

Kardesime dün babam bana sorunca sordum ablacim x in anne babasini arayip bayramini kutladinmi diye?
Evet abla kalkar kalkmaz annemleri daha sonra da onlari aradim( yani ailesini ve yakin akrabalarini (abla,eniste,anneanne,dede) bayramlarini kutladim dedi...

Hakkimizda hayirlisi olsun o Zaman :18::18::18::18:

Iyi de benim burada tepkim ne ?
Onu merak ettim ?
Ben soruyorum zaten ne yapmaliyim nasil davranmaliyim bi tepki vermedim ki ben...
Ya da verdigim tepkinin farkinda degilim... :44::44::44::44:

Normal değil ama siz laf söylerseniz anormal olur.
Hiç bir şeylerine karışmayın.
Görümcenin kaynananın söylediği laflar batıyor insana.
Ayrıca kim küçükse ona düşer aramak , kız erkek evi ayrımı olmaz .

Son düzenleme:
Iyi de benim burada tepkim ne ?
Onu merak ettim ?
Ben soruyorum zaten ne yapmaliyim nasil davranmaliyim bi tepki vermedim ki ben...
Ya da verdigim tepkinin farkinda degilim... :44::44::44::44:

Beklentinizle ilgili konu acmissiniz.
Eger evlendikleri zaman gelin adayiniz bu tepkileri verirse size hak veririm.
Ama su an daha ortada "resmi " bir sey yok.
Resmiyetten sonra olcup bicin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…