Ofiste şiddet

Üst yönetimden istedim ama olmayacak bence tam olarak dediğiniz gibi şirketi kendi malı sanıyor.kimse sevmiyor ama kimse de bişi yapmıyor . acaba uzunca süredir burda herşeyimizi biliyor diye de mi salmak istemiyorlar ? Bilemedim ki ben şikayetimi yaptım bugün bir daha da hatırlattım , başkaları da işten ayrılsın istemiyorsanız duruma ek koyun dedim

alakası yok
iş hayatında dünya kadar kadın var ve bu kadınlar bi şekilde kötü muameleye maruz kalıyor zaman zaman
hepsinin "ağzına çakacak" bir eşi , abisi, sevgilisi, babası mı var ?
insanlar sessiz kaldığı için konuda geçen herifin böyle davrandığı kısmına katılıyorum
ve burda konu sahibinin o herife karşı tepkisini yetersiz gördüm mesela ben
ofiste ayının biri gelecek beni kolumdan tutup sarsacak ?? yumruk atarım valla ben o adama
alırım masadan bi dosya mosya bişey klasör falan, vururum onun kafasına
bas bas bağırır ortalığı inletirim zaten bi rezillik çıkmış, kopsun yani kıyamet
hayır ben anlamadım insanın gözü döner, kocama falan kalmaz ben paralardım o adamı
sonra da işten mi atıyorlar noluyorsa olsun zaten bu olay üstüne ne kadar huzurla çalışılır ki orada ?
ben zamanında bana kendince mobbing uygulayan bi herifin üstüne doğru koltuğu çok sert biçimde fırlatıp bi de küfür etmiştim
herkesin ödü patlamıştı
ha sonra çıktım zaten ordan çünkü böyle olayların yaşandığı yerlerde huzurla çalışılmıyor

Yani normal bir insan tepkisi bu olur bence kadın veya erkek farketmez normal bir durum değil

Normal olan kocan değil mi ? Dağ ayisi bir maganda mi istiyorsun ? Kaç yaşında kadinsin kendi sorununu kendin hallet. Adam gaz verse ne yapacaksın ,yapacağını yapmışsın zaten ? Adamı dövecek belki hızını alamayacak öldurecek sen de "ayyy kocişim beni savundu " mu diyeceksin ?

Ben özel sektörde çok leş bir firmada çalıştım . Çok iyi biliyorum durumu ama insanı işten bir gün erken çıktı diye kovmazlar . Eşinin itilip kolundan çekildigi bir durumda aman isimden de azar işitmeyim şimdi diye dusunmezsin . Kardeşim doğuda goreve gitti giderken ilk dediğim şey canını sıkan olur bir sıkıntın olur telefon yeter ilk uçakla gelirim . Kaldı ki bu sadece öyle bostan söylenmis bir laf değildi . Bulduğum ilk uçakla giderim .insan yeter ki istesin yani

siz düşünmezsiniz ama düşünen insanlar var , olabilir
kimsenin neler yaşadığını ne gibi streslerle zorluklarla mücadele ettiğini bilmiyoruz
konudaki adam beğenseniz de beğenmeseniz de fevri hareket etmeyen bi adam anladığım kadarıyla
bilmediğimiz sebeplerden o an kalkıp yanına gidememiş bir adamı burda pasif ilan etmek , yanında olmak istemedi ilan etmek ve o tarz yorumlarla konu sahibini doldurmak çok acımasızca geliyor bana

Bana da öyle gelmiyor . Ben insanı zor animda yanımda görmek isterim . Yani özel sektörde çalışan insanları elektrikli bir koltuğa bağlamıyorlar. Sürekli izin almayan biriysen ve sorunun yoksa kovmazlar durumun bu kadar acindiracak bir tarafı yok .
Fevri hareket etsin gelsin adamın ağzını gözünü dagitsin yazmadım ben hiçbir yorumda . Böyle bir durumda eşini yalnız birakmazsin yazdım cinsiyetten bağımsız .

Bu arada ben eşimi de aramazdim çünkü gerek kalmazdı . Bana göre çünkü bu davranışin affı yok masayı kafasında kirardim o ayının . Sizin bu mantiginizla biz burda sürekli milleti dolduruyoruz o zaman

Tamam peki gidemedi de, adamın akşam evdeki tavırları da ne olacak ki yeaaa şeklinde, adamın hiç umru bile olmamış eş dediğin azıcık yüzün düşse fark eder, umrundaysa da neyin var diye sorar, çare arar , destek olur en azından. Kaldı ki burda yasal olarak yanlış bir durum var.

Konu sahibesi niye bu kadar pasifsin kızım sen mimarsın, o adam bir b.k değil, ortada geziyor işte. Bir b.k olmayan birinden darp görmüşsün, senin yerinde olsam kavga anında zaten o adamı paralardım , o an yapmamışsın ama şimdi ortalığı yıkman gerek. Hemen şimdi git hastaneye, sonra da savcılığa. Yarın da üst yonetime git, o rezilin rezilliklerini tekrar söyle sonra da ofisi yık geç. Sizi de dava edicem de, iş mahkemesine başvur o zaman g.tleri tutuşur. Nasıl bu kadar tepkisiz kalabiliyorsun

Enişte bana gayet iyi geldi

Biz alismisiz hoyt hoyt agresif erkeklere

Bir taraf hararetli bir şekilde anlattiginda sakince dinlenir ateşe korukle gidilmez

Tek notum o gün iş cikisina gelseydi alsaydi sizi bi yemeğe goturseudi bi enerjinizi yerine getirseyydi super olurdu

doldurmaktan bahsettim çünkü kadın bu durumu kafaya takmıştı
karşımızda hiç umursamamış bi adam yok. dinlemiş, sakin davranmış vs
kesip atmış olsa, dinlemese o zaman derdik umursamamış diye .
sonrasında aramış sormuş kaç kere. sadece fiziksel olarak yanında olmamış veya olamamış.
hani umursamıyor mu algısına kapılmış ya insanlar, o açıdan söylüyorum
sürekli izin almayan ve sorunun yoksa diye belirtmişsin, bunu bilmiyoruz sonuçta
belki adamın da işyerindekilerle sorunları var, bi şekilde o an gelemeyecek durumda da olabilir bu adam demeye çalışıyorum

ona bakarsak konu sahibi de diyor ki " kocam beni gaza getirecek şeyler söylemedi "
ne gibi gaza getirecek şeyler mesela bunlar ?
bence bu adam direkt olaya dahil olsaydı da o zamanda kocam işyerime gelip olay çıkardı rezil oldum diye konu açardı
kendisinde duygusal bi dengesizlik sezdim ben bu konu özelinde

Kavga gürültü bilmiyorsa donup kalmıştır ben de donup kalırdım.
Neye alakası yok yazdığınızı anlamadım. Herkesin arkasında biri dursun anlamında herhangi bir şey yazmadım.

Eşiniz aslında çok aklı başında bir harekette bulunmuş. Herkesin yapısı birbirinden farklıdır. Ateşe su olmak da erdemli bir harekettir.

Kocaman insanlarsınız eşinizi ne diye karıştırıyorsunuz yada başını neden belaya sokmaya çalışıyorsunuz?

Sonuç ne oldu merak ettim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…