Oğlumla ilgili rapor

Karpuzlu araba

Nirvana
Pro Üye
7 Ağustos 2017
9.826
30.737
28
Daha önce konular açtım oğlum anaokulunda uyum saglayamiyor . psikiyatri tanıya hiperaktif ve dikkat bozukluğu yazmışdi.bugun sağlık kuruluna gittim konuşma için rapor psikiyatri yonlendirmisti beni .aldım raporu tekrar psikiyatriye yönlendirdi ..bu rapor ilerde karşına cikarmi dedim evet dedi polislik doktorluk falan durumunda .eğer ben yanlış anlamadiysam polis olamaz heralde ilerde .bilen beni aydınlatsın .başka çarem kalmadı.cocugumun hiperaktif olduğundan emin değildim sadece bı kağıt parcasinda gördüm .çok zor bı çocuk evdeyken öyle böyle anlasabiliyoruz ama dışardayken tam bir facia . tanımadığm insanlar Allah yardımcın olsun diyor .aslında moralim çok bozuk kızlar keşke buna hiç gerek kalmasaydi .yapacak bisiyim kalmadı.eger eğitim görmezse ilerde yine uyum sağlayamıyor diye okuldan gönderilecek ben bunun yaşanmasını istemiyorum . beni biraz rahatlatirmisiniz .başına aynı şey gelipte çocuğu eğitimden sonra düzelen varmı ?

Araştırma hastanesi sağlık kurulundan aldığım rapor cözger raporu

Son düzenleme:
Merhaba, rapor karşısına çıkar diye endişe duymayın lütfen, eğer ortada çözülmesi gereken bir sıkıntı varsa derhal çözülmeli. Özel eğitim alması gerekiyor oğlunuzun. Dehb kocaman bir dünya sayılır. Raporu biten de olur uzun yıllar eğitime devam eden de. Vakit kaybetmeden başlamak gerekir. Alanında uzman olduğunu bildiğiniz duyduğunuz bir öğretmen varsa hem evladınızı değerlendirsin hem de sizi bilgilendirsin 💜

Eğer bu tanıyı Ram yani rehberlik araştırma merkezinden alırsa öğrenci dosyasına işlenir ve okulda kaynaştırma öğrencisi olarak geçer. Zeka olarak geriliği veya saldırganlık gibi bir sorunu yoksa bu tanıyı almaması daha iyi olur. Bir süre sonra rapor gerekmese bile eğitim hayatının sonuna kadar dosyasında işlenmiş olarak kalır.

Psikiyatri hiperaktif tanısı koyduysa hiperaktiftir. Yine de isterseniz başka bir doktora daha götürün ama tanının değişeceğini sanmıyorum. Ki siz de anlatmışsınız zaten çocuğunuzla nasıl zorlandığını. Varsın ileride polis olmayiversin. Yeter ki kendisine uygun eğitimi alsın ve ortalarda heba olmasın.

Eğer bu tanıyı Ram yani rehberlik araştırma merkezinden alırsa öğrenci dosyasına işlenir ve okulda kaynaştırma öğrencisi olarak geçer. Zeka olarak geriliği veya saldırganlık gibi bir sorunu yoksa bu tanıyı almaması daha iyi olur. Bir süre sonra rapor gerekmese bile eğitim hayatının sonuna kadar dosyasında işlenmiş olarak kalır.
Araştırma hastanesi sağlık kurulundan aldık cozger raporu

Psikiyatri hiperaktif tanısı koyduysa hiperaktiftir. Yine de isterseniz başka bir doktora daha götürün ama tanının değişeceğini sanmıyorum. Ki siz de anlatmışsınız zaten çocuğunuzla nasıl zorlandığını. Varsın ileride polis olmayiversin. Yeter ki kendisine uygun eğitimi alsın ve ortalarda heba olmasın.
Ben sağlık kuruluna giderken de sordum hocam hiperaktif sanırım dedim evet dedi

C ceycey devlet Ram raporu alınca belli saate kadar olan eğitimleri ücretsiz karşılıyor.

Oğluma otizm tanısı konulduğunda biz rapor almadan ilerledik ama ders saatleri 250 Tl civarında. Uzun yıllar ihtiyacı olan aileler için rapor daha mantıklı maalesef. Sanirim o nedenle rapor almış.

Merhaba, rapor karşısına çıkar diye endişe duymayın lütfen, eğer ortada çözülmesi gereken bir sıkıntı varsa derhal çözülmeli. Özel eğitim alması gerekiyor oğlunuzun. Dehb kocaman bir dünya sayılır. Raporu biten de olur uzun yıllar eğitime devam eden de. Vakit kaybetmeden başlamak gerekir. Alanında uzman olduğunu bildiğiniz duyduğunuz bir öğretmen varsa hem evladınızı değerlendirsin hem de sizi bilgilendirsin 💜
İlk goturdumde psikiyatriye 3 ay bile yeterli demişti doktor .inşallah önemli birşey değildir kısa surer

C ceycey devlet Ram raporu alınca belli saate kadar olan eğitimleri ücretsiz karşılıyor.

Oğluma otizm tanısı konulduğunda biz rapor almadan ilerledik ama ders saatleri 250 Tl civarında. Uzun yıllar ihtiyacı olan aileler için rapor daha mantıklı maalesef. Sanirim o nedenle rapor almış.
Ben başka yolu yokmu dedigimde Özel var oda mesaketli iş dedi bu raporu cikardi

Raporla ne yapmayı düşünüyorsunuz?
Tavsiye edilen özel eğitim mi?

Konuşma eğitimi alacak o kesin hiperaktivite için de alır sanırım .oğlum hiç konuşmuyor değil konuşuyor ama biz dialog kuramiyoruz onunla evdeyken herşey biraz daha yolunda ama dışarda beni sanki duymuyor :KK43: eğer konuşması çözülürse ben kendime güveniyorum onu her türlü sözümü dinletirim .dialog kuramadimiz için beni dinlemiyor.wc eğitimi verdiğim 1 hafta sürdü beni zorlamadi ama şimdi istediği bişi olmasa kıyameti koparıyor kendini yerlere atiyor

Cok sevindim karpuz ya
haftalik10 saat eğitim aldırıyorum ben
Rapor almadım
Bizim 3 ay falan olucak,fark inanılmaz
Anlatılmaz yaşanır,dışarda gördüğün o vahşigillerden davranışlar öyle bir düzeliyor ki,zekası oyle bir ön plana çıkıyor ki sen bile tanıyamiyorsun çocuğunu
Bi süre sonra gofret dondurma değil kitap defter isteyecek dışardan 😊

X