oğlumu okula göndermelimiyim

asyatanem

Niyet Diyetten Önemlidir
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2008
969
6
arkadaşlar benim 07-08-2006 doğumlu bir oğlum var..kendim ev hanımıyım ve rahatca onunla ilgilenebiliyorum fakat arkadaş edinmesi tek çocuk olduğu için paylaşmayı öğrenmesi,şarkılar ,oyunlar ,faliyetlerde bulunmasını istiyorum.3 yaşında olduğu için erkenmi,acaba göderirsem okuldan bıktırırmıyım.bitaraftanda sanki tek cocukla ilgilenememişde yolluyo gibi hissediyorum kendimi napcamı şaşmış haldeyim..fikirlerinize ihtiyacım var...

yaşı tam gün için küçük bence.ama çevrendeki anaokullarında oyun gruplarını araştırabilirsin.oyun saatlerinde götürebilirsin.tek çocuğu var ilgilenememişte yolluyor kısmını bence at kafandan çünkü sen onun iyiliğini istiyorsun sosyalleşmesini istiyorsun.köyü bir şey yapmıyorsun ki.rahat ol bence bu konuda.

lostsuna kesinlikle katılıyorum günde 1-2 saat arkadaşlarıyla olması çok daha iyi bence ama sen yine de bir pedagoga danış a.s

yaşı tam gün için küçük bence.ama çevrendeki anaokullarında oyun gruplarını araştırabilirsin.oyun saatlerinde götürebilirsin.tek çocuğu var ilgilenememişte yolluyor kısmını bence at kafandan çünkü sen onun iyiliğini istiyorsun sosyalleşmesini istiyorsun.köyü bir şey yapmıyorsun ki.rahat ol bence bu konuda.

yorumun için teşekkür edrim lostsun..cevremde yarım gün eğitim veren bir anaokulu var bi gidip konuşucam..

Çalışmayan annelerin genel düşüncesi çocuğuma ben bakarım ama 3 yaş yuva için ideal yaş bence.vereliniortak

Benim oğlumda Mart 2006 doğumlu. Bugün ikinci günü idi okulda :) Ben de çalışmıyorum şimdilik ama oğlumu tam gün olarak başlattım. Bana çocuğumu başımdan attığımı söyleyenin amiane tabirle alnını karışlarım , bence at bu düşünceyi kafandan . Oyun oynamak / oynatmak önemli bir iştir ve çocuğun tüm yaşamını etkiler , ayrıca artık yuvalarda sadece oyun oynanmıyor. Oğlumun gittiği yerde yarım gün ıngilizce eğitimi var , ayrıca sanat ve müzik eğitimleri de. Bence bunlar çok önemli , ayrıca paylaşma , kendini koruma , kendini ifade etme ve özgüven açılarından da oluşacak gelişmeer göz ardı edilemez.

Bence başlat yuvaya , duruma göre yaz tatilini uzun tutarsın . Zor kararlar bunlar kolay gelsin sana :)

Benim oğlumda Mart 2006 doğumlu. Bugün ikinci günü idi okulda :) Ben de çalışmıyorum şimdilik ama oğlumu tam gün olarak başlattım. Bana çocuğumu başımdan attığımı söyleyenin amiane tabirle alnını karışlarım , bence at bu düşünceyi kafandan . Oyun oynamak / oynatmak önemli bir iştir ve çocuğun tüm yaşamını etkiler , ayrıca artık yuvalarda sadece oyun oynanmıyor. Oğlumun gittiği yerde yarım gün İngilizce eğitimi var , ayrıca sanat ve müzik eğitimleri de. Bence bunlar çok önemli , ayrıca paylaşma , kendini koruma , kendini ifade etme ve özgüven açılarından da oluşacak gelişmeer göz ardı edilemez.

Bence başlat yuvaya , duruma göre yaz tatilini uzun tutarsın . Zor kararlar bunlar kolay gelsin sana :)

teşekkürler yorumun için gecekuşu..okullu oluyoruz inşallah.bayram dönüşü inşallah iyi olur.siz bize göre daha şanslısınız ingilizce eğitimde görmesi çok güzel burada o yok..okulumuz yarım gün .bu dönem sabahçı olucakmış biraz o kötü oldu sabah uykusunu çook seviyodu 7.30 da okulda olmamız gerekiyo.ikinci dönem daha rahat oluruz öğlenci olunca....şimdilik bu kadar artık gelişmeleri paylaşırız....turkbayragi

Bence kesinnlikle faydası oluyor anaokulunun.
Paylaşmayı öğreniyor, sosyalleşiyor.
Fakat bana daha küçükmüş gibi geldi ya, sanki 4 yaşında gitse daha iyi olur.

X