Oğlumu okuldan almalı mıyım?

Rezillik. Bunlar nasıl eğitimci? O sadece bir çocuk, kullanım kaynaklı zamanla oyuncaklar eskir, kırılabilir, yırtılabilir; ne olacak? Ha bu demek değil ki çocuk istediğini kırsın döksün, zaten siz eğitimci olarak çocuğunuz süngeri çıkardığında gereken uyarıyı yapmışsınızdır. Bu durumda en fazla canı sağ olsun denir. Size bildirilmesi doğru, ama bu şekilde grup önünde rencide ederek olması kabul edilemez. Ben olsam göndermem çocuğumu, alsın süngerini de bisikletini de kreşini de başına çalsın.
Ben zaten ilk mesajımda onca lafa rağmen haklısınız haber vermediğim için kusura bakmayın dedim. Hala uzattıkça uzattı.

Kurumsal değil. Şahsa ait butik bir yer. Evet çocuk bu yapar. Kaldı ki ben ona söylemeyi unuttuğum için haklısınız dedim
Bosverim hic uzulmeye degmez ama sizi anliyorum sanirim bende kafaya takardim. Simdi bile esime bu durumunuzu anlattim. Bakalim bizimki kreste neler yapqcak ne sikayetler alacagiz dedi. :KK43:
Gercekten buyudukce dertleri de buyuyormus.

Ben zaten ilk mesajımda onca lafa rağmen haklısınız haber vermediğim için kusura bakmayın dedim. Hala uzattıkça uzattı.
Boşverin siz asilliğinizi üslubunuzu korumuşsunuz. Söz konusu 2,5 yaşındaki çocuk, unutmuş olabilirsiniz çocukla uğraşmak başlı başına bir hengame, ben size inanıyorum. Benim tavsiyem inadına götürmeniz değil, aksine artık yüz göz olmamanız.

Selam,
2.5 yaşındaki oğlumun gittiği ebeveynli bir oyun grubu var.
Orada çok sevdiği, başından alamadığım bir oyuncak var. O kadar çok oyun oynadı ki onunla her şeyini ezberledim.

Bugün zaten mahvolmuş durumda olan sünger parçasını çıkardı. Ben çıkarınca gördüm. Takmak istedim ama takılmadı, kopmuş.

Öğretmene (aynı zamanda sahibi) söyleyelim dedim. Sonra unuttuk. Yolda aklıma geldi. Eve gelip arayayım dedim çünkü araba kullanıyordum.

Benim kapıyı kapatmamla öğretmenin okuş grubundan mesaj atması aynı anda oldu.

Ah dedim rezil olduk kadına. Mesajı okumadım göz gezdirdim. Hemen aradım özür dilemek için. Ama açmadı.

Sonra mesajı eşime atayım bsk rezil oldum diyeyim dedim. Mesajı bir okudum ki... Alttan alta hakaretler.

Ne çocuğuna kötü örnek olan anneliğim kalmış...
Ne kamufle edip kaçan anne mi olmamışım...
İsim vermemiş ama bugün bir annemiz diye başlamış gruba.
Bir sürü laf, söz ...

Ben de öğretmenim. Genel de veliyi özelden uyarırım. Gruba genel duyuru yazarım.

Hemen cevap yazdım. Bu biziz. İşte unuttum haklısınız telafi etmek isterim. Markasını iletirseniz hemen alalım. Dedim.

Sonra işler çirkinleşti. Tekrar laf sokmalı hakaretli mesajlar. İşin içine oğluma iftira da girdi. Hep bantlıyormuş ama oğlum yırtıyormuş. Ama öyle bir şey asla yok. Ebeveynli zaten. Hem benimle.

Geçmiş olayları açtı. Kamera görüntüsü attı "parçaldığına dair"

Görüntülerde öyle bir şey yok.

Neyse olay böyle kaldı. Yüz göz olduk. Ben tabi ki hep üslubuna göre cevap verdim.

Bu okula mayıs ayında da gidecek sonra anaokuluna başlayacaktı eylülde. Yazın da tatildeyiz.

Mayısta gitmemize gerek var mı?
İki buçuk yaşındaki çocuğun zarar verebileceği cinsten oyuncakları oraya koymayacak o zaman arkadaş. Ayrıca oyuncak kırılması kreş gibi kurumların doğasında var. Bedava hizmet vermiyor sonuçta. Kârının bir kısmını oyuncak alımı, bakım onarımına ayırmak zorunda. Ve grupta veliye ayar çekmek ne demek! Ben daha oraya devam etmeyeceğim gibi cimer e şikayet ederdim

Gitmesin tabii ki.
2.5 yaşındaki çocuğu nereye götürseniz mutlu olur zaten, oraya gitmiyor diye üzüleceğini sanmıyorum.
Ne olursa olsun, haksız da olsanız genel gruptan mesaj atılması kabul edilemez.
Yorum yazabilirsiniz haklarında.

Ben ağzının payını aynen onun yaptığı gibi gruptan verir yazdığına pişman ederdim. Önce bi ne dediğini bilsin zarar görmesini istemediği birşey varsa ücret karşılığında kullanıma açtığı bir alanda sunmasın. Zarar görüyorsada zaten söz konusu kişiler bebek olduğu için aldığı ödemeler karşılığında sesini çıkartmasın bi zahmet. Kısacası ya pahalı ürünler sergilemesin yada sesini kessin madem kameradan izleme lüksü var izleyipte bir sonraki görüşmeyi bekleyememiş mi onun içinde zaten bi çirkinlik varmış o ortaya cıkmış bende bu durumu diğer velilerede anlatır kendisinin ne tür bi eğitimci olduğunu gösterirdim. Cocuğumuda mayıs ayı ödemesini yaptıysam götürür o oyuncakla oynatırdım gelsin birşey desin.

Selam,
Orada çok sevdiği, başından alamadığım bir oyuncak var. O kadar çok oyun oynadı ki onunla her şeyini ezberledim.

Bugün zaten mahvolmuş durumda olan sünger parçasını çıkardı. Ben çıkarınca gördüm. Takmak istedim ama takılmadı, kopmuş.

Öğretmene (aynı zamanda sahibi) söyleyelim dedim. Sonra unuttuk. Yolda aklıma geldi. Eve gelip arayayım dedim çünkü araba kullanıyordum.

Ah dedim rezil olduk kadına. Mesajı okumadım göz gezdirdim. Hemen aradım özür dilemek için. Ama açmadı.

Sonra mesajı eşime atayım bsk rezil oldum diyeyim dedim. Mesajı bir okudum ki... Alttan alta hakaretler.

Bir sürü laf, söz ...

Ben de öğretmenim. Genel de veliyi özelden uyarırım. Gruba genel duyuru yazarım.

Hemen cevap yazdım. Bu biziz. İşte unuttum haklısınız telafi etmek isterim. Markasını iletirseniz hemen alalım. Dedim.

Sonra işler çirkinleşti. Tekrar laf sokmalı hakaretli mesajlar. İşin içine oğluma iftira da girdi. Hep bantlıyormuş ama oğlum yırtıyormuş. Ama öyle bir şey asla yok. Ebeveynli zaten. Hem benimle.

Neyse olay böyle kaldı. Yüz göz olduk. Ben tabi ki hep üslubuna göre cevap verdim.

Bu okula mayıs ayında da gidecek sonra anaokuluna başlayacaktı eylülde. Yazın da tatildeyiz.

Bence okuldan alın. Bir oyuncak için bu kadar tavır yapan ortamda da size tavır takinir hiç yoktan moraliniz bozulur.

Gitmesin tabii ki.
2.5 yaşındaki çocuğu nereye götürseniz mutlu olur zaten, oraya gitmiyor diye üzüleceğini sanmıyorum.
Ne olursa olsun, haksız da olsanız genel gruptan mesaj atılması kabul edilemez.
Yorum yazabilirsiniz haklarında.
Evet. Aynen durum bu. Ben haksızız unutmak konusunda dedim. Ama üslup kötü ve rencide ediciydi

Ücretini peşin ödediyseniz gidin, yoksa hiççç gerek yok. Hem 1 saat ne ki çocuklar kaynasana kadar süre biter .

Selam,

Bir sürü laf, söz ...

Çocuğunuza kötü davranma ihtimali mevcut göndermeseniz iyi olur. Hiç profesyonel yaklaşan bir tutum yok, öğretmen olduğunuz için fark etmişsinizdir. İşler daha da çirkinleşebilir.
Sizin izniniz olmadan görüntüsüzü bir grup içinde paylaşamaz. Üstelik size de hakaret etmiş.
Oyuncak hususunda ise çocuk oyuncağı kırabilir, adı üstünde. Malına bu kadar düşkün ise çocuk olan bir iş yapmayacaktı şahıs. Çok değerli ise sigorta yaptırsa imiş ürünlerine🤨

ne öğretmenler var ben çocuklar tuvalete beraber gidiyor (aynı tuvalete giriyorlarmış) çocuklarınızla konuşun lütfen dedim diye idareye şikayet edildim
hakkımda söylenenler:
-yardımcı ablaya iş buyuramıyor
-birinin yaptığı yanlışı hepimize söyleyip hepimizi suçluyor
-ses kaydı atıp bizi rahatsız ediyor
-sürekli şikayet ediyor diğer öğretmen hiç şikayet etmezdi
-herkesi özel uyarması lazım işi bilmiyor
vs vs 🤣🤣

7 bin :)
Sünger yedek parça. Bulup kargo ile göndereceğim.
Bence savcılığa da verin grup mesajlarının görüntüsü ile. Orası çocukların eğitim aldığı bir şey iken çocuk psikolojisi den anlamayan sırf para için bu işi yapanlara bir yaptırım vardır heralde. Daha olmadı bu mesajları Google da anonim hesaptan paylaşarak yorum yapın.

Bizim arkadaşın 2,5 yaşındaki oğlu ( babasını araba yıkarken görmüş,) aynı hareketler ile komşusunun sıfır arabasının bagaj kısmını boydan boya taşla çizmişti. Demek bu öğretmene denk gelse hapis yatardı. 🤣🤣🤣
Yedek parçayı aldığınız zaman ve gruptan ayrılmadan çocuğunuz için yazdıklarını da söyleyin bence , diğer veliler de bilsin.

Bir de kameralara bakmamıştım ben diyor.
Ama ilk mesajda, çocuk yırtmış, anne almış takmaya çalışmış, takamamış bırakmış yazmış. Bu yazması için izlemesi lazım.
Yani benim olduğumu bilerek bana özelden değil gruptan yazmış.

Son mesajda da siz olduğunuzu bilsem neden size yazmayayım özelden demiş
Siz yada başkası farketmez ki, kimin çocuğu olduğu önemli değil, üslup hiç hoş değil. O yaştaki çocuklar kırar da döker de,

X