Oğlumu okuldan almalı mıyım?

Ay ben olsam o gruptan bir güzel ağzına eder, çocuğumu böyle bir çirkeflik kurumuna göndermem. Google Yorumlarda da bir güzel kötülerim

Bir de kameralara bakmamıştım ben diyor.
Ama ilk mesajda, çocuk yırtmış, anne almış takmaya çalışmış, takamamış bırakmış yazmış. Bu yazması için izlemesi lazım.
Yani benim olduğumu bilerek bana özelden değil gruptan yazmış.

Son mesajda da siz olduğunuzu bilsem neden size yazmayayım özelden demiş
Kameralara bakınca ne değişecek ödeme mi isteyecekmiş? Böyle bir şey olabilir mi? Daha siz eve adımınızı atmadan oyuncak kontrol edip kameraya bakıp yazmak düpedüz takıntılı insan tavrı.
Metaya çocuktan ve anneden daha fazla değer veren, işi çocuk olup olabilecekleri düşünemeyen dahası gerginliğini kontrol edemeyen bir kurumla daha fazla çalışmak istemiyorum. Her şey yolundayken her kurum iyidir, sorun olduğunda çözme becerisine bakılır. Bu konuda kendinizi geliştirmenizi dilerim yazıp çıkardım.

Kameralara bakınca ne değişecek ödeme mi isteyecekmiş? Böyle bir şey olabilir mi? Daha siz eve adımınızı atmadan oyuncak kontrol edip kameraya bakıp yazmak düpedüz takıntılı insan tavrı.
Metaya çocuktan ve anneden daha fazla değer veren, işi çocuk olup olabilecekleri düşünemeyen dahası gerginliğini kontrol edemeyen bir kurumla daha fazla çalışmak istemiyorum. Her şey yolundayken her kurum iyidir, sorun olduğunda çözme becerisine bakılır. Bu konuda kendinizi geliştirmenizi dilerim yazıp çıkardım.
Her şey yolundayken her kurım iyidir kısmına bayıldım cidden. Teşekkür ederim

Ben önce uzun bir mesaj yazardım; konunun nasıl gerçekleştiğini ve eve geçince arayıp durumu açıklayacağımı buradan yazılanlardan sonra özelden de yazarak haddini aştığını açıklayan. bana yazdığı özelden hakaret ettiği şeylerin ekran görüntüsünü ana gruba atıp herkese bu uslupla devam edemeyeceğimi, böyle bir şey için grubun rahatsız edildiği için üzgün olduğumu söyler çıkardım sanırım ya. Madem çirkinleşti diğerleri de görsün isterdim. Bu arada mesajı başka yerde yazıp yapıştırıp tak tak fotoğraflarla gönderirdim ki gruptan çıkaramasın :KK70:

Selam,
2.5 yaşındaki oğlumun gittiği ebeveynli bir oyun grubu var.
Orada çok sevdiği, başından alamadığım bir oyuncak var. O kadar çok oyun oynadı ki onunla her şeyini ezberledim.

Bugün zaten mahvolmuş durumda olan sünger parçasını çıkardı. Ben çıkarınca gördüm. Takmak istedim ama takılmadı, kopmuş.

Öğretmene (aynı zamanda sahibi) söyleyelim dedim. Sonra unuttuk. Yolda aklıma geldi. Eve gelip arayayım dedim çünkü araba kullanıyordum.

Benim kapıyı kapatmamla öğretmenin okuş grubundan mesaj atması aynı anda oldu.

Ah dedim rezil olduk kadına. Mesajı okumadım göz gezdirdim. Hemen aradım özür dilemek için. Ama açmadı.

Sonra mesajı eşime atayım bsk rezil oldum diyeyim dedim. Mesajı bir okudum ki... Alttan alta hakaretler.

Ne çocuğuna kötü örnek olan anneliğim kalmış...
Ne kamufle edip kaçan anne mi olmamışım...
İsim vermemiş ama bugün bir annemiz diye başlamış gruba.
Bir sürü laf, söz ...

Ben de öğretmenim. Genel de veliyi özelden uyarırım. Gruba genel duyuru yazarım.

Hemen cevap yazdım. Bu biziz. İşte unuttum haklısınız telafi etmek isterim. Markasını iletirseniz hemen alalım. Dedim.

Sonra işler çirkinleşti. Tekrar laf sokmalı hakaretli mesajlar. İşin içine oğluma iftira da girdi. Hep bantlıyormuş ama oğlum yırtıyormuş. Ama öyle bir şey asla yok. Ebeveynli zaten. Hem benimle.

Geçmiş olayları açtı. Kamera görüntüsü attı "parçaldığına dair"

Görüntülerde öyle bir şey yok.

Neyse olay böyle kaldı. Yüz göz olduk. Ben tabi ki hep üslubuna göre cevap verdim.

Bu okula mayıs ayında da gidecek sonra anaokuluna başlayacaktı eylülde. Yazın da tatildeyiz.

Mayısta gitmemize gerek var mı?
Terbiyesiz kadın eğitimci diyemiyorum alın çocuğunuzu ordan sizde gruba bir güzel msj döşeyin! Hadsiz çocuk bu oyuncak kırılır dökülür izah edersin veli ilgilenmesiyse odetir uyarır geçersin böyleleri ekmek yiyor çocukların üstünden pes

Anneli oyun grubu olmasaydı çocuğa yansıtacaktı öfkesini. Ya ülke ülke olmaktan çıkmış, herkes psikolog herkes çocuk gelişimci herkes kreşçi. Siz yiyidi hoştu bilimseldi yazıyorsunuz ben diploması incelenmeli diyorum. Böyle bir şeyi dert ettiyse tek tek velilere yazması lazım ama zaten kameradan izlemiş, siz olduğunuzu biliyor niye direk size yazmamış? Ayrıca yazması baştan hata. Kendisi alıp tamir ettirecek o nesneyi.

Ben dava açmak istesem yaşadığım yerde bir avukat gönüllü bakar, o kreş sahibine tazminat ödetirdi. Ayrıca ben olsam o sünger parçasının fotoğrafını il milli eğitim müdürlüğüne gönderirdim. 2,5 yaş grubuna uygun omayan aletler var, çocuk bunu ağzına da atabilirdi, ben çocuğumu artık götürmüyorum ama diğer çocuklar açısından buranın denetlenmesini istiyorum yazardım. Latife yapmıyorum çok ciddiyim ederdim şikayet. Orada bulunmanızın bedeli değil ödediğiniz para, çocuğun oyun oynaması değişik eşyaları tanıması keşfetmesi için ödüyorsunuz. Elli tane çocuğun ellediği oynadığı her şey bozulur kırılır.

Butikmiş özelmiş çok popülermiş, milletin çocuğundan daha değerli değil. Hanginiz kreşin oyun grubunun yangın söndürme aletlerinin bakım kağıtlarını inceliyor, yangın çıkışları var mı diye kontrol ediyor? 6 ayda bir o tüpler kontrol edilmek zorunda. Oyun alanlarının oyuncakların düzenli temizlenip temizlenmediğine dair sertifika soruyor musunuz? İlkyardım setleri var mı varsa ne sürelerde kontrol edilip içindekiler yenileniyor? Sahibinin başında olduğu iş kurumsal değildir. Herhangi bir sorun olduğunda işte böyle davranıyorlar.

Şikayet ederseniz de kendisine yazmayın haberi olmasın denetlenmeden.

Ben olsam göndermezdim, sahini hanımefendi çok kalitesiz öyle birinin işletmeciliğinden hayır gelmez.

Anneli oyun grubu olmasaydı çocuğa yansıtacaktı öfkesini. Ya ülke ülke olmaktan çıkmış, herkes psikolog herkes çocuk gelişimci herkes kreşçi. Siz yiyidi hoştu bilimseldi yazıyorsunuz ben diploması incelenmeli diyorum. Böyle bir şeyi dert ettiyse tek tek velilere yazması lazım ama zaten kameradan izlemiş, siz olduğunuzu biliyor niye direk size yazmamış? Ayrıca yazması baştan hata. Kendisi alıp tamir ettirecek o nesneyi.

Ben dava açmak istesem yaşadığım yerde bir avukat gönüllü bakar, o kreş sahibine tazminat ödetirdi. Ayrıca ben olsam o sünger parçasının fotoğrafını il milli eğitim müdürlüğüne gönderirdim. 2,5 yaş grubuna uygun omayan aletler var, çocuk bunu ağzına da atabilirdi, ben çocuğumu artık götürmüyorum ama diğer çocuklar açısından buranın denetlenmesini istiyorum yazardım. Latife yapmıyorum çok ciddiyim ederdim şikayet. Orada bulunmanızın bedeli değil ödediğiniz para, çocuğun oyun oynaması değişik eşyaları tanıması keşfetmesi için ödüyorsunuz. Elli tane çocuğun ellediği oynadığı her şey bozulur kırılır.

Butikmiş özelmiş çok popülermiş, milletin çocuğundan daha değerli değil. Hanginiz kreşin oyun grubunun yangın söndürme aletlerinin bakım kağıtlarını inceliyor, yangın çıkışları var mı diye kontrol ediyor? 6 ayda bir o tüpler kontrol edilmek zorunda. Oyun alanlarının oyuncakların düzenli temizlenip temizlenmediğine dair sertifika soruyor musunuz? İlkyardım setleri var mı varsa ne sürelerde kontrol edilip içindekiler yenileniyor? Sahibinin başında olduğu iş kurumsal değildir. Herhangi bir sorun olduğunda işte böyle davranıyorlar.

Şikayet ederseniz de kendisine yazmayın haberi olmasın denetlenmeden.
Katılıyorum. Ben de aynen bu şekilde uğraşırdım.

Yine iyi idare etmişsiniz. Ben çok sinirliyim bu tür konularda özellikle saygısızlık olduğu zaman hiç dilimin kemiği yok.Gozum bisey görmüyor benim. Gayet medeni davranmissiniz siz. Telafi edeceğinizi söylemişsiniz, aramissiniz hemen açmamış vs üstelik hakarete devam etmiş. Ben yapamazdım sanırım ama en doğru davranış şekli bence üslubuna dikkat etmesini hatırlatıp rahatsız olduğunuzu belirtip daha sonra muhattap olmamak çocuğu son ay okula gondermemek olurdu.

Bu nasıl üslup, bu nasıl hadsizlik.
Sizi geçtim diğer veliler bile yollamamali çocuklarını.
Tam da böyle bir durum için kızımı kresten almıştım.
Bize resmen başka bir veliyi ve çocuğunu anlatmıştı kreş sahibi.
Ertesi gün son ödememi yaptım, artık gelmeyecek kızım dedim.
Veliyi anlatırken mi üslubu o kadar kötüydü ki.
Hatta hakka giriyorsunuz şuan dedim yüzüne.

Selam,
Orada çok sevdiği, başından alamadığım bir oyuncak var. O kadar çok oyun oynadı ki onunla her şeyini ezberledim.

Bugün zaten mahvolmuş durumda olan sünger parçasını çıkardı. Ben çıkarınca gördüm. Takmak istedim ama takılmadı, kopmuş.

Öğretmene (aynı zamanda sahibi) söyleyelim dedim. Sonra unuttuk. Yolda aklıma geldi. Eve gelip arayayım dedim çünkü araba kullanıyordum.

Ah dedim rezil olduk kadına. Mesajı okumadım göz gezdirdim. Hemen aradım özür dilemek için. Ama açmadı.

Sonra mesajı eşime atayım bsk rezil oldum diyeyim dedim. Mesajı bir okudum ki... Alttan alta hakaretler.

Bir sürü laf, söz ...

Ben de öğretmenim. Genel de veliyi özelden uyarırım. Gruba genel duyuru yazarım.

Hemen cevap yazdım. Bu biziz. İşte unuttum haklısınız telafi etmek isterim. Markasını iletirseniz hemen alalım. Dedim.

Sonra işler çirkinleşti. Tekrar laf sokmalı hakaretli mesajlar. İşin içine oğluma iftira da girdi. Hep bantlıyormuş ama oğlum yırtıyormuş. Ama öyle bir şey asla yok. Ebeveynli zaten. Hem benimle.

Neyse olay böyle kaldı. Yüz göz olduk. Ben tabi ki hep üslubuna göre cevap verdim.

Bu okula mayıs ayında da gidecek sonra anaokuluna başlayacaktı eylülde. Yazın da tatildeyiz.

Yapan kurum sahibiyse, çocuğunuz olmadan gidin yerinde rezil edin.. Onun üslubuyla sonra evladınızı ordan alın. Ama önce gruptan düşüncelerinizi bütün velileri kuruma dair düşündürecek şekilde bir yazı yazın. Sonra gidin.

Kesinlikle orası tamamen bir ticarethane olmuş ve asla çocuk sevgileri yok..

Çocuğunuzu da hemen ordan alın.

sizi bırakın ben diğer çocukların annelerinin yerinde olsam onları da göndermezdim. üslup her şeydir. özellikle çocuklarla birebir temas halindeki birinin bu şekilde davranması hiç hoş değil. güvenemezdim. orası oyun grubu zaten ve o çocukların yaş aralıkları belli. tabi ki kırılan dökülen olacak ya

Selam,

Bir sürü laf, söz ...

bence göndermeyin.

Selam,

Bir sürü laf, söz ...

Herkese böyle yerleri açma ruhsat verilmemeli bence.
Ben olsam imkanım varsa götürmem çocuğumu. Ama yüz yüze de gidip içimi bir güzel dökerim , hadsiz.

Selam,

Bir sürü laf, söz ...

Çocuğunuz devam etmeyecekse bile velilere öğretmenin bu lüzumsuz hareketini bildirim derim ben.

Oyun grubu işletmesinde bir oyuncağın kırılması neden bu kadar mesele haline geliyor ki, normal değil mi böyle şeyler yahu bebek bunlar 🤦🏻‍♀️
Ben de bunu merak ettim.

Oyun gruplarında,kreşlerde hiç oyuncak kırılmıyor mu?

Hadi sakladınız diye kızmış,açıklama yapmışsınız,uzatmanın anlamı nedir?

Bir arkadaşın dediği gibi bebeğimin kirli bezini atmam onların çöpüne,kapısınan geçmem!

X