Doğuma Hazırlık Oğlumun İsim Anketine Katılarak Fikir Verir Misiniz?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Oğlumun İsim Anketine Katılarak Fikir Verir Misiniz?

• Artun Ege

OY: 9 18,4%
  • Aras Ege

OY: 21 42,9%
  • Ege Batın

OY: 3 6,1%
  • Ege

OY: 16 32,7%

• Ankete Katılan
    49
  • Anket Kapalı .

Metanira

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2011
331
48
ARTUN : (Türkçe) Gururlu, onurlu, ölçülü, dürüst.

ARAS : (Türkçe) Nehir adı. Talih, baht.

BATIN : (Arapça) Allah'ın isimlerinden (Bâtın; gizli, cisim olarak görülmeyen, duyularla algılanamayan, varlığı gizli olan, ancak varlığı da kesin olarak bilinendir. Hayâl, duygu, akıl ve düşüncenin de görülmeyip eserleriyle varlıklarının kesin olarak bilinmesi gibi. Akıllarının idrâk edemeyeceği kadar yüce ve azâbı gizli olan)

EGE : (Türkçe) Büyük, Ulu / Dahi,akıllı. / Egemen /Bilge kişi

Arkadaşlar merhaba, önceki konumu görmüşsünüzdür belki. İsim konusunda işin içinden çıkamadım henüz, oyüzden fikirlerinizi almak istiyorum, oğlumun isim anketine katılırsanız çok sevinirim. Artık 7. ayımıza girdik ve tansiyon sorunu çıkınca doktorum bunun erken doğumu tetikleyeceğini ve doğumun hesaplanandan daha erken olabileceğini söylediği için isim işini hızlandırmak zorundayım artık. Benim aklımda başından beri ARTUN ismi var fakat baştan eşim bu isme itiraz etmişti değişik diye. Çok rastlanmayan bir isim olması sebebiyle yadırganır mı acaba diye tereddüt oldu. Fikirlerinize ihtiyacım var. İsim anlam olarak çok güzel ve insanların isimlerinin karakterlerine yansıdığını düşündüğüm için bunun gibi anlamlı ve güçlü olsun istiyorum.
BATIN ismini eskiden beri çok severim, hatta günün birinde oğlum olursa ismini Enes Batın koyucam filan derdim, ama teyzem Enes ismini oğluna verince bu ikiliden vazgeçtim :) İsmi seviyorum fakat Allah'ın isimlerinden olması sebebiyle kişi ismi olarak kullanılması doğru olur mu ondan emin değilim.Bir de tıp dilinde karın bölgesi anlamına da geliyormuş.
ARAS ismi ise en başında daha bebek bile ortada yokken çok içimden geçen bir isimdi hatta eşime ilk teklif ettiğim isim bu olmuştu fakat eşim o ne öyle malum kargo şirketi adı diye o olmaz demişti. Ben Artun isminde takılı kalınca sonradan kendisi Aras Ege de olabilir dedi. Fakat bu ismin sonradan çok fazla popüler olduğunu farkettim sanki, ya da bana öyle geldi bilmiyorum.
Eşim sadece EGE olsa nasıl olur diyor arada, bilemiyorum biri de benim istediğim isim olsa sanki daha çok içime sinecek gibi.
Çok uzattım sanırım, ama özetle durum bu. Fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim... :KK52::KK200::anneadayı::nazar:

Tek başına aras güzel bence. Batın ismini bende çok begenirim ama abdülbatin şeklinde konması gerekir. abd Allah'in kulu anlamındadır.

Aras ege dedim ben cok hoş bir ikili olmus hemde digerlerine gore daha kolay soyleniyor bence :KK66:

oyum aras ege'ye.benimde oğlum olacak ismi aras :anneadayı:. ege yi eşim istiyordu ama aras olarak karar kıldık.:KK36:sağlıkla kucağınıza alın inşallah.

X