Öğrenciyim, akademisyenim biraz değişik davranıyor ya da ben kuruntu yapıyorum? Benden hoşlanıp/hoşlanmadığını nasıl anlarım?

Valla bu hocalara Allah sabır versin A dese hoca bana aşık diyecek öğrenciler var. Açıklamanıza bakılırsa ortada hiçbir şey yok.
farkındaysanız yaşadığım hiçbir olayı anlatmadım, istemedim çünkü sadece genel bir soru sordum spesifik bir olay anlatmama rağmen bu kesin tavrınız ve önyargınız.. Ayrıca A dese aşık bana demiş olsaydım eğer en başta bu soruyu hiç açmazdm.

Bakışmaları beni yoruyor çok uzun süreli göz temasını kesmiyor hiç ayrıca bazen çok saçma ani sorular soruyor hiç konusu açılmamışken hangi takımlısın burcun ne fln
Anladım. Şimdi şöyle ben lise zamanı okulda ve dersanede platonik aşık olmaya çok meyilli bir insandım tecrübeliyim🤣🤣 Her bakıştan, her sözden bir mana çıkarırdım, bazen trip atardım sebepsiz o gün hiç bakmaz göz göze bile gelmezdim gibi gibi. Offf çok utanç verici neyse.

Belki sen de hoşlanıyorsundur ve mana çıkarıyorsundur. Adam sadece belki arkasından çok eğlenceli,çok kafa hoca falan diye övsünler diye böyle davranıyordur. Öyle tipte hocalar olur ya.

Bence sen bunu kendine sakla arkadaşlarına da anlatma. Normal bir şekilde ilişkini sürdür, derse gir çık. Çünkü ben bunu senin hayal ettiğini düşünüyorum. Snıftakileri gözlemle, belki yaşıtn birinden elektrik alırsın.

farkındaysanız yaşadığım hiçbir olayı anlatmadım, istemedim çünkü sadece genel bir soru sordum spesifik bir olay anlatmama rağmen bu kesin tavrınız ve önyargınız.. Ayrıca A dese aşık bana demiş olsaydım eğer en başta bu soruyu hiç açmazdm.
Ön yargı mı? Bu konu ortada yoktu da ben mi uydurdum peki? Sizden hoşlandığını düşünmüşsünüz belli ki. Allah aşkına tepki görünce 180 derece dönüp '' ben öyle demedim, demek istemedim '' e dönüştürmeyin şimdi. Basbaya size karşı farklı davranmasını hoşlantıya çevirmişsiniz işte. Aşk olayını ise bir kız olarak yorumlamadım öğrenci dedim yani erkekte kızda öğretmenin her bakış, yaklaşımını duygusal açıdan farklı yorumlamamalı. Akademisyenim değişik davranıyor diyip ardından birinin sizden hoşlanıp hoşlanmadğını sormanıza ben nasıl ön yargıyla yaklaşmış oldum valla hiç anlamadım tebrik ediyorum çabanızı.

Bahsi geçen eleman asistan mı öğretim görevlisi mi? Asistansa ne oldum delisi olmuş olabilir, ondan bir şey olmaz.. ama hocaysa sizinle niye muhatap olsun ki... bizim bir hoca bana bir defa ismimle seslendi, kendimi üç ay çok önemli hissettim...
Ben adımla seslense kendimi önemli hissedecek biri değilim, umrumda dahi olmaz. Tam tersi tüh hoca adımı biliyo ya sürekli soru sorar seslenir tribine girerim. Ayrıca asistan değil, hoca. Niye muhattap olsun ki mi? Bizim standart bir insandan farkımız ne? Kendimizi bu kadar değersizleştiremeyiz.

Ön yargı mı? Bu konu ortada yoktu da ben mi uydurdum peki? Sizden hoşlandığını düşünmüşsünüz belli ki. Allah aşkına tepki görünce 180 derece dönüp '' ben öyle demedim, demek istemedim '' e dönüştürmeyin şimdi. Basbaya size karşı farklı davranmasını hoşlantıya çevirmişsiniz işte. Aşk olayını ise bir kız olarak yorumlamadım öğrenci dedim yani erkekte kızda öğretmenin her bakış, yaklaşımını duygusal açıdan farklı yorumlamamalı. Akademisyenim değişik davranıyor diyip ardından birinin sizden hoşlanıp hoşlanmadğını sormanıza ben nasıl ön yargıyla yaklaşmış oldum valla hiç anlamadım tebrik ediyorum çabanızı.
Soruyu tekrar okuyun lütfen

Ben adımla seslense kendimi önemli hissedecek biri değilim, umrumda dahi olmaz. Tam tersi tüh hoca adımı biliyo ya sürekli soru sorar seslenir tribine girerim. Ayrıca asistan değil, hoca. Niye muhattap olsun ki mi? Bizim standart bir insandan farkımız ne? Kendimizi bu kadar değersizleştiremeyiz.
Yavrucum adam yanından geçmiş bana aşık mı tribine girmişsin, ne önemli hissetmemesi:))) belli ki apartman üniversitelerinden birindesin ki hoca teker teker ilkokul gibi ayağa kaldırıp soru soruyor. Benim bahsettiğim Türkiye'nin en başarılı tarihçilerinin yetiştiği üniversite ve sınıfta 20 kişi değildik, 140 kişi anfide ders görüyorduk. Profesörün isminle seslenmesi orgeneralin bir ere ismiyle seslenmesi gibi düşün.

Soruyu tekrar okuyun lütfen
Benim okumam gayet iyidir merak etmeyin. Tekrara gerek yok sadece siz cevabı kabul etmiyorsunuz o kadar. İyi kısa cevap veriyim o zaman belki anlarsınız; evet kuruntu yapıyorsunuz. Açıklama kısmına gelince adamın size bakıp bakmadığından bile bahsetmediğiniz halde hoşlanıp hoşlanmadığını merak ediyor oluşunuza '' açıklamanıza bakılırsa '' diye yorum yaptım. Yani hiçbir şey yok ortada.

Yavrucum adam yanından geçmiş bana aşık mı tribine girmişsin, ne önemli hissetmemesi:))) belli ki apartman üniversitelerinden birindesin ki hoca teker teker ilkokul gibi ayağa kaldırıp soru soruyor. Benim bahsettiğim Türkiye'nin en başarılı tarihçilerinin yetiştiği üniversite ve sınıfta 20 kişi değildik, 140 kişi anfide ders görüyorduk. Profesörün isminle seslenmesi orgeneralin bir ere ismiyle seslenmesi gibi düşün.
Üff soruyu hiç anlamamışsınız asdfgh

Benim okumam gayet iyidir merak etmeyin. Tekrara gerek yok sadece siz cevabı kabul etmiyorsunuz o kadar. İyi kısa cevap veriyim o zaman belki anlarsınız; evet kuruntu yapıyorsunuz. Açıklama kısmına gelince adamın size bakıp bakmadığından bile bahsetmediğiniz halde hoşlanıp hoşlanmadığını merak ediyor oluşunuza '' açıklamanıza bakılırsa '' diye yorum yaptım. Yani hiçbir şey yok ortada.
Alın işte yine anlamadım, müsaadenizle gidip banyoda kürsünün üzerine çömelip fayanslari sayıp geleceğim🥺

Evli ya da bekar ve yaşı büyük olan erkek hocaların öğrenci kızlar ile gönül eğlendirdiklerini malesef gördüm biliyorum

Bana da yaş farkı saçma geldi o yüzden soruyorum ya

O zaman adamın size olan bakışlarını anlamlandırmayı bırakın derslerinize ve geleceğinize odaklanın.
istediği kadar iyi bir kariyere sahip olsun sizden bu kadar büyük birinden hayır gelmez. Zaten iyi niyetli biri olsa hem öğrenci hemde bu kadar küçük birine bakmazdı.

X