Öğrenciyim, akademisyenim biraz değişik davranıyor ya da ben kuruntu yapıyorum? Benden hoşlanıp/hoşlanmadığını nasıl anlarım?

Valla hiç etik bulmuyorum bu öğretmen-öğrenci olaylarını evet ünide yaşlar yakın olabiliyor yine de hoş gelmiyor i🙄
Hadi diyelim öğrenciler halen ergenliğin etkisinde, hocalarına hayranlık duyuyorlar. Hocalara ne oluyor? Valla benim gözümde zamparalıktan farkı yok şu olayın.

Hadi diyelim öğrenciler halen ergenliğin etkisinde, hocalarına hayranlık duyuyorlar. Hocalara ne oluyor? Valla benim gözümde zamparalıktan farkı yok şu olayın.
Evet öyle ama bu hanım kızımız kendi kendine gelin güvey de olabilir. Çünkü ortada bir mevzu yok. Hani var ya yok yanımdan geçerken öksürdü bana aşık mı, yok başkasıyla evlendi bana mesaj mı veriyor falan.. tam o kafa bu..

Evet öyle ama bu hanım kızımız kendi kendine gelin güvey de olabilir. Çünkü ortada bir mevzu yok. Hani var ya yok yanımdan geçerken öksürdü bana aşık mı, yok başkasıyla evlendi bana mesaj mı veriyor falan.. tam o kafa bu..
Yani hoca neden öğrencisinin burcunu sorar ki boş muhabbet. Hocada da var.

Bakışmaları beni yoruyor çok uzun süreli göz temasını kesmiyor hiç ayrıca bazen çok saçma ani sorular soruyor hiç konusu açılmamışken hangi takımlısın burcun ne fln
Siz de slayt varsa slayta bakın. Silik profil çizin. İlgisi varsa geri vites yapar.

Bölüme şikayet etseniz sizi derslerden bırakır mı bilemeyeceğim. Adamın çapkınlık durumunu veya potansiyelini asistanlar daha iyi bilir. Tanıdığınız olsa öğrenirdiniz. Şahsen bizim bölümde olsaydınız x hoca sapık veya mizacı öyle diyebilirdim.

hanımefendi, 20li yaşlarının başındaki biri ne kadar bilinçli olabilir.
siz kaç yaşındasınız bilmiyorum ama ben 20li yaşlarımda kendimi çok akıllı ve bilinçli sanıyordum.
etrafımdakilere sorsanız yine beni öyle tanımlarlar.
ancak şimdi geriye baktığımda ne kadar toy, ne kadar çocuk olduğumu anlıyorum.
Gayet de ne yaptıklarının farkında olduğunu söylediğiniz o kızlar bir erkek tarafından beğenildiklerinin farkındalar belki... bu beğeni hoşlarına da gidebilir. hatta hocayı ayartmaya çalışanlar bile olabilir. ancak bunu başarırlarsa işte o zaman asıl sorumluluk hocaya aittir, çünkü o yaştaki ve konumdaki bir erkeğin karşısındakinin yetişkin bir kadın olmadığının bilincinde hareket etmesi gerekir.
çünkü bu kızlar bu ilişkilerdeki güç dinamiklerinin, bu dinamiklerin kendilerini nasıl etkilediğinin farkında değiller.
böyle bir ilişkinin anlık avantajlarının yanında uzun dönemdeki zararlarını göremiyorlar.
o yaştaki biri reşit olabilir ama hayata bakışı nedeniyle daha çocuktur.
bazı ilişkiler vardır ki ilişkideki güç dinamiği bir tarafın diğerini yönlendirme imkanına sahip olmasına izin verir.
öğretmen/öğrenci ilişkisi de böyle bir ilişkidir ve bu nedenle de etik değildir.
Ben buna katılmıyorum. Bizim sınıfta da hocaya yazan kızlar vardı. Gayet bilinçlilerdi. 20 yaşında üniversite okuyan kızlara da çocuk muamelesi yapmayalım. Bence ahlak eksikliği. Hoca tarafında da aynı şekilde.

20 yaşındaki kızlar çocuk değil ama 30 yaşındaki birinin aklına da sahip değil. Direkt nörolojik olarak değil yani, o yaşlarda neyin doğru neyin yanlış olduğu bi 10 sene sonraki kadar iyi algılanamıyor maalesef. Akılsız değiller, çocuk da değiller ama riskli davranışlar daha cazip geliyor 🤷🏿‍♀️

Kazık kadar, feleğin çemberinden geçmiş herifler değil de henüz ergenlikten yeni çıkmış, hatta bir çoğu hala ergen olan kızlar mı suçlu?

Çok iyimser ve masum bir bakış açısı ile yaklaşıyorsunuz. Olay bildiğinden çok daha farklı ve karmaşık.
Şu kazık kadar adamları tercih eden kişilerin sen den benden çok daha bilinçli olduğun gösteren en az 10 verebilirim. Evet bunlarla beraber olup pişman olanlar var ama sayıları sizin bildiğimizden çok az.

Üniversite de sınıfımızda okuyan bir kız ile öğretim görevlisi hocamız mezuniyet sonrası evlendi . Mezun olunca sevgili olmadılar okul devam ederken de ilişkileri vardı ama öyle ulu orta okulda el ele değillerdi disarda görüyorduk tabi ki yani yasak değil diye biliyorum
Yasak aslında.

Ben öğrenci-öğretim görevlisi ilişkisini yaşlar birbirine yakın olsa bile etik bulmuyorum. Diğer öğrencileri eşit davranış konusunda acabaya düşürecek hiç bir olay yaşanmalı bence.

Bizim üni’de 2 arkadaşım 2 farklı aksdemisyenle sevgili olmuştu. Biri birlikte olup kızı terk etti. Diğerinin de aynı anda 3-4 kızla konuştuğu ortaya çıktı. Güven olmaz o yüzden

böyle şeyler oluyor. hem asistan hem yaşları oldukça büyük hocalar öğrencileriyle yakınlaşabiliyor. ama siz detay vermemişsiniz ve yorum yapanlara kızıyorsunuz. biraz değişik davranıyor ne demek?ortam nasıl bir ortam ki burcunuzu sordu. şimdi böyle bir cümle cımbızlanınca saçma oluyor burç sorması ama oradaki muhabbet nasıldı nasıl gelişti diyalog bilmek lazım. bence kimseye bahsetmeyin bu durumdan. aleyhinize dönebilir. bir de nasıl anlarım diye sormuşsunuz. anlayıp ne yapacaksınız? yokmuş gibi davranın derse odaklanın varsa ilgisi bırakır zaten

X