Öğretmen bebek mi bakacak öğrencileriyle mi ilgilenecek?

Üzgünüm ama sanırım artık mimlendiniz. Keşke giderken bir ses kaydı vesaire alsaydınız en azından aksi bir durumda elinizde karşı tarafın üslubunun ne kadar çirkin olduğuna dair bir delil olurdu. Suç olduğunu ben de biliyorum ama yine de gerekiyor böyle durumlar için . Onun dışında cimer'e yazabilirsiniz ekşide başlık açabileceğini söyleyenler var destek alabilirsiniz .Eğer bu konuda kararlıysanız hep beraber cimer'e de yazabiliriz . Özelden bizimle okul ismi vesaire paylaşırsanız ortak bir metin üzerinden bunu yapabiliriz . Ancak sonrasında ilerleyen yıllarda nasıl bir süreç geçirirsiniz bilemiyorum. Maalesef bu tarz insanlar devleti kendi babalarının çiftliği olarak görüyorlar her şeyi kendilerine reva görüyorlar , yazıklar olsun aldığı maaş haram olsun.
Ben merhabalar nasılsınız diyerek girdim sınıfa normal insanlar gibi oturup konuşulucağını düşünüyorum ses kaydı aklımın ucuna dahiii gelmedi görüntüde aynı şekilde ..
Bence hiç hoş şeyler olmıyacağı kesin gibi artık ..
İnşşalah bu durumun içerisinde oğlum kalmaz ..

Öğretmenin gözü bebekte olur inşallah çocukların başına bir kaza vs gelmez çocuklarla ilgilenmeyeceği kesin

Son yazdıklarımı okurmusunuz .
Sanırım böyle birşey yapsam beni döverler .
Ya kıyamam gerilmişsiniz 🙁 sindirmişler korkmayın bunun gibilerinden böylelerini ifşa etmek lazım ana haber bültenlerine , memurluktan almak lazım diğer velilere de yazıklar olsun doğurup salan tipler

Oturduğum yerde sadece 1 tane devlet bir tane özel anaokulumuz var özel olan okul evime 1km uzakta servis ücreti 1200 tl okul ücreti 8000 bin tl yarım gün vermek istesem 4000 bin tl malesef karşılama gücüm imkanım yok .. devlet anaokuluda hemen evimin 2 sokak üstünde .. etrafımda oğlumun yaşıtı kimse yok evde yetemiyorum malesefki bakkalda markette yaşıtı birini görse artık gidip konuşup tanışmak istiyor çokta konuşkan malesef benim arkadaşlığımda yeterli gelmiyor artık ..

Zaten 5 yaşında çocuğu artık göndermeniz gerekiyor okula. Devlet okuluna göndermek de en doğal hakkınız ama bu kabul edilebilir değil. Öğretmenle konuşmadan fotoğraf çekmeye çalışın.

Birde diyorumki
Bakın ben sınıftaki diğer 20 veliyle görüştüm ..
Senin diyor art niyetin burdan belli zaten .
Hepsi rahatsız bu durumdan diyorum hepsi alsın okuldan sizede okulumu beğendiricez diyor .
20 kişi çoçuğunu okuldan alsın sizin kurallara uymadan sınıfa soktuğunuz çoçukmu sınıfa devam etsin dedim evet aynen öyle diyor
( Bilgisi olan varmı sürekli ilçe milli eğitimin haberi var bu durumdan onlar onayladı diyor )
Böylr birşey olabilirmi
Hayır onaylanmaz, kayıtsız öğrenci olamaz . Gözünüz korksun diye yapıyordur

Noter kanalı ile iadeli taahhütlü dilekçe gönderip çocukların durumunu sorun bilgi edinme kanunu da yazın. Sonrasında meb- cimer devam edin
Ama açıkçası baskı ile sizin ayrılacağınızi duygusal baskı ile sizi suçlu çıkaracaklarını düşünüyorum özellikle depremzede çocuk üzerinden.
O yüzden yardımcı personel talebi gibi cozumler daha makul geliyor.

Ben de bir öğretmenim, küçük çocuklarım var, ve eminim ki o meslektaşım da bu durumdan hoşnut değildir. Biraz empati lütfen... mecbur kalmıştır, gurbette yaşıyor belki, yanında bir yakını olmayabilir. Bakıcı bulmak zor iş. Bütün sene bebeği ile derse gireceğini sanmıyorum bence biraz anlayışlı olabilirsiniz.

Olumsuz konuşmak istemiyorum ama cimere falan yazınca bir şey olmuyor. Aylar önce benim de okulda kural dışı ve hatta suç olan bir davranışla ilgili konum vardı, cimere yazdım, hiç ciddiye bile almadılar, elimde maddi kanıtlarım da vardı, kimse peşine düşmedi, aynen sizinki gibi öğretmen de bana, kimse bana bir şey yapamaz, meb de bir şey yapamaz dedi. çok yoruldum o dönemde. velilerden arka planda destek veren ama hiç bulaşmak istemeyen birkaç kişi de tehditler sonrası beni yalnız bıraktı. savcılığa suç duyurusunda bulunacaktım ve sonra baktım, sinir stresten çocuklarımla ilgilenemiyorum, bir de bunun savcılık kısmıyla ilgili bölümüyle ilgilenmem gerekecek ve benim hayatım, onlar hayatlarına devam ederken felç olacak, en iyisi başka okul deyip, çocuğumu o okuldan aldım. bir de evimiz satılmıştı, zaten taşınacaktık bununla uğraşmakta çok yorucu geldi. şimdi eminim mutlu mesut kurdukları düzende takılıyorlardır. umarım bir gün sert kayaya toslarlar, ben o sert kaya değildim çünkü, uğraşmak istemedim. Umarım siz daha makul bir şekilde çözersiniz durumu.

Öğretmenle konuştum ..
Sizinde ilgilenmeniz çok büyük sorumluluk ben veli olarak çok rahatsız oluyorum dedim ..
Oda x hanım sadece müdürün değil 2 tanede depremzede ailenin 3 yaşlarında çoçukları var 15 gün bakmam için sınıfa gelen dedi ..
Nasıl yani ama bu sınıfa 5 yaş altı öğrencinin girmesi yasak diyince kayıtları yapılmadı dedi ..
Yani yasal değil öylemi dedim göz kırptı ..
Müdürün çoçuğunu bir şekilde sınıfta idare ediyorum yemek saatlerinde müdür gelip alıyor diğer çoçukların düzenini bozmamak için dedi ama diğer çoçuklarla bilemiyorum nasıl olucak dedi inanın duruma dahil olamıyorum dedi siz müdürle konuşurmusunuz dedi durumu ona anlatırmısınız rahatsızlığınızı dedi 1 saat diğer velileri kapıda topladım ve hepsine tek tek durumu anllatım 5 kişiyiz akşam 4de müdürle görüşücez yarında aynı çoçuklar sınıfa gelirse imza toplayıp cimere şikayettte bulunacağım
Ama bakımevi degil ki orası. Hadi depremzede ailelerin çocuklarına süre belirlenmiş 15 gün idare edilir ama diğer bebek bir el atılmazsa tüm sene orada demektir.
Öğretmenine yazık ya. Tek başına nasil yapsın. Bakıcı değil yani o kadında. Egitim öğretim tarafını bir yana koyuyorum anaokulu diyorum ama mesela öğretmen bebekle ilgilenirken 2 çocuk itişse ne bileyim zarar görseler ne olacak? Tam tersi de olabilir tabi.
Müdürle muhakkak görüşün. Belki cekinir de baska bir yol bulur özel kreş vb. Yada bakıcı bulacak ama böyle olmaz.

Ben de bir öğretmenim, küçük çocuklarım var, ve eminim ki o meslektaşım da bu durumdan hoşnut değildir. Biraz empati lütfen... mecbur kalmıştır, gurbette yaşıyor belki, yanında bir yakını olmayabilir. Bakıcı bulmak zor iş. Bütün sene bebeği ile derse gireceğini sanmıyorum bence biraz anlayışlı olabilirsiniz.
Kadın kendi bebeğiyle derse girmiyor. Müdürün bebeği sınıfa alınan. Herkes tutuyor yada özel kreş ,yarı özel vb seçenekleri değerlendiriyorken bu öğretmen bakicı mı ki bebek bakacak hemde sınıftaki 5 yas grubuyla ilgilenecek.

Kadın kendi bebeğiyle derse girmiyor. Müdürün bebeği sınıfa alınan. Herkes tutuyor yada özel kreş ,yarı özel vb seçenekleri değerlendiriyorken bu öğretmen bakicı mı ki bebek bakacak hemde sınıftaki 5 yas grubuyla ilgilenecek.
Ya ufacık bebekle işe gitmeyi kim ister. Belli ki mecbur kalınmış. Uzun süreli bir durum olması imkansız. Çok dramatize edilmiş gibi geldi bana. Olabilir insanlık hali, ayarlanamamış demekki.

Müdür ve müdür yardımcısıyla konuştum görüştüm ..
Uslup iğrençti ben sakinliğimi koruyup sadece izledim art niyetliymişim küçüçük 3 yaşındaki çoçuk gözüme batmış isterse bir tıkla hemen sınıfa kaydını gerçekleştirirmiş ..
Beğenmiyorsam çoçuğumu alır özel okula verirmişim ..
Onunla kötü düşmek istemezmişim .
Anladım hanfendi dedim ben müdürüm sen anlamıyormusun dedi bende yeni öğreniyorum mevkinizin benim için önemi yok isterse milli eğitim bakanının çoçuğu olsun çoçuğunuz dedim .
Kurallara uymak zorundasınız dedim .
Terbiyesizmişim haddimi bilmiyormuşum ..
İstersem defolup gidip milli eğitime kaykamaka şikayet edebilirmişim ona hiç birşey olmazmış .
Bırakacak yeri yokmuş açıkta kalmış çoçuğu napabilirmiş maddi imkanı yokmuş anlamıyormuymuşum ..
VE bebzeri birçok söylemle bir müdür olarak hiç hoş bir üslubunuz yok ben size iyi günler diliyorum dedim çıkıyorum odadan bağırıyor arkamdan derdi olan bana gelsin beğenmeyen alsın çoçuğunu özele versin diyee .
Üzüldüğüm asıl konu beni öğretmen doldurup doldurrup yollamış müdüre böyle birşey olabilirmi yani dedim öğretmenede soracakmış ..
Elim ayağım titriyor halaaaa
Bir kadın eşi ölmüş yada boşanmış gitse yalvarsa yakarsa çalışmak zorundayım 2.5 yaşında çocuğu alın diye o müdüre,yüzüne bile bakmaz ,yasak der yollar ama.
Terbiyesiz.
Herkes çocuğuna nasıl baktırıyorsa o da bir yolunu bulacak,sizin sorununuz değil bu,hele öğretmenin hiç değil.
Oh ne ala o kreş,bakıcı parası vermeyecek diye bu hallere mi düşülecek.

Ya ufacık bebekle işe gitmeyi kim ister. Belli ki mecbur kalınmış. Uzun süreli bir durum olması imkansız. Çok dramatize edilmiş gibi geldi bana. Olabilir insanlık hali, ayarlanamamış demekki.
Bakici ayarlayamamış, anaokulu öğretmenini sindirip kendi bebeğine bakıcı yapmış. Ay kıyamam ya yazık :KK43:

Son yorumları okumadınız sanırım.
Gidip konuştuklarında gecici bir süre deyip alttan almamıs ki müdür birde üste ćıkmis yüzsüz yüzsüz. Bunu kabullenmelerini bekliyor basbaya. Hatta tehditler havada uçuşmuş. Valla kusura bakmayın acıyamam böyle kafada birine ben. Çocuğu doğururken bir zahmet kim bakacak düşünsün.

Son yorumları okumadınız sanırım.
Gidip konuştuklarında gecici bir süre deyip alttan almamıs ki müdür birde üste ćıkmis yüzsüz yüzsüz. Bunu kabullenmelerini bekliyor basbaya. Hatta tehditler havada uçuşmuş. Valla kusura bakmayın acıyamam böyle kafada birine ben. Çocuğu doğururken bir zahmet kim bakacak düşünsün.
Hmm... okumadım, arsızlık ettiyse yanlış. Sadece çocukla okula gitme durumunu yorumladım. İlk ve tek olarak o müdürün başına gelmiş bir şey değil. Olabiliyor böyle şeyler bazen okullarda o açıdan demiştim. Müdürün arsızlığı kendini bağlar şikayeti haketmiş.

O zaman calismayacak. Cocuguna bakacak kimsesi yok diye isi birakan kadinlar yok mu? Bakacak kimsesi olmadigini bilerek doguruyorsa, oturup kendi bakacak. 5 yasindaki cocuklarin yaninda 2 yasinda bebe olmaz. O ogretmen asil ilgilenmesi gereken cocuklarin zamanindan alip o bebekle ilgilenemez. Kimsenin babasinin ciftligi degil orasi. Bu insanlarda bayilmiyor ozel okul varken devlete gonderip boyle varos tiplerin agiz kokusunu cekmeye

X