Öğretmen bebek mi bakacak öğrencileriyle mi ilgilenecek?

Show habere yazin. Bebegi sinifta veya koridorda videoya alin. Oyle mahalle karisi gibi davranana boyle karsilik verin. Herkes hakettigi dilden anlar. 4 yil okudum demis ama o uslubla varosluk pacalarindan akmis. Haber kanallarini, sosyal medya hesaplarini kullanin. Cimerden geri donus alacagizi sanmiyorum. Simdi herkes elinde telefon her olayi cekip paylasiyor. Adalet boyle islemeye basladi malesef.

O zaman calismayacak. Cocuguna bakacak kimsesi yok diye isi birakan kadinlar yok mu? Bakacak kimsesi olmadigini bilerek doguruyorsa, oturup kendi bakacak. 5 yasindaki cocuklarin yaninda 2 yasinda bebe olmaz. O ogretmen asil ilgilenmesi gereken cocuklarin zamanindan alip o bebekle ilgilenemez. Kimsenin babasinin ciftligi degil orasi. Bu insanlarda bayilmiyor ozel okul varken devlete gonderip boyle varos tiplerin agiz kokusunu cekmeye
Bakın bu işler çok değişkenli işler, tek bir doğru yok, 2 kere 2nin 4 etmediği durumlar olabiliyor. İnsanız hepimiz. Benim 2 küçük çocuğum var bu zamana kadar işim de çocuklarım da son derece düzeninde tıkırındaydı. Bakın bu sene eşimle boşanma aşamasına geldik ayrı yaşıyoruz. Çocuklarımın okul durumları saatleri değişti benim ders saatim arttı vs ailem olmasa elin gurbetinde napardım bilmiyorum. Öngörülemeyen durumlar olabiliyor. Yani adam keyfinden getirmemiştir sanırım okula çocuğu. Şu noktada bu durumdan daha yanlış bulduğum şey müdürün tavrı oldu. Şikayet edilmesi gerekirse bu sebepten edilmeli. Biraz empati yaptığımda kendi açımdan fikrim bu. Ortada bir mecburiyet oluşmuş belli, müdürün üslubu çok çirkin ama ona katılıyorum. Şikayet edildiğinde de zaten bence bu açıdan ceza alacaktır.

Müdür ve müdür yardımcısıyla konuştum görüştüm ..
Uslup iğrençti ben sakinliğimi koruyup sadece izledim art niyetliymişim küçüçük 3 yaşındaki çoçuk gözüme batmış isterse bir tıkla hemen sınıfa kaydını gerçekleştirirmiş ..
Beğenmiyorsam çoçuğumu alır özel okula verirmişim ..
Onunla kötü düşmek istemezmişim .
Anladım hanfendi dedim ben müdürüm sen anlamıyormusun dedi bende yeni öğreniyorum mevkinizin benim için önemi yok isterse milli eğitim bakanının çoçuğu olsun çoçuğunuz dedim .
Kurallara uymak zorundasınız dedim .
Terbiyesizmişim haddimi bilmiyormuşum ..
İstersem defolup gidip milli eğitime kaykamaka şikayet edebilirmişim ona hiç birşey olmazmış .
Bırakacak yeri yokmuş açıkta kalmış çoçuğu napabilirmiş maddi imkanı yokmuş anlamıyormuymuşum ..
VE bebzeri birçok söylemle bir müdür olarak hiç hoş bir üslubunuz yok ben size iyi günler diliyorum dedim çıkıyorum odadan bağırıyor arkamdan derdi olan bana gelsin beğenmeyen alsın çoçuğunu özele versin diyee .
Üzüldüğüm asıl konu beni öğretmen doldurup doldurrup yollamış müdüre böyle birşey olabilirmi yani dedim öğretmenede soracakmış ..
Elim ayağım titriyor halaaaa
Çok biliyorsa kendisi verseymis madem özele çocuğunu. Sizin çocuğunuzun orda olmaya hakkı var ama onunkinin öyle bir hakkı yok. 3 yaş çocuğunu da kayıt falan yapamaz. Sisteme ismi düşmez zaten. Bulsun bir bakıcı baktirsin çocuğuna. Cimere şikayetinizi yapın mutlaka.

Pardon da babasının okulu mu kimi nerden kovuyomuş.esimde okul müdürü ama asla okul benim havalarında değil.bazi müdürler okulu babasının şirketi sanıyor.sakin korkmayın ve böylelerine hadlerini bildirin.keske eşinizle gitseydiniz kayıt altına alsaydiniz konuşmaları.gunumuzde sosyal medya üzerinden degilse adalet pek saglanmiyor.uzgunum ama şikayet etseniz bile hicbir ceza almayacaklar siz yinede cimere yazin.

Bakın bu işler çok değişkenli işler, tek bir doğru yok, 2 kere 2nin 4 etmediği durumlar olabiliyor. İnsanız hepimiz. Benim 2 küçük çocuğum var bu zamana kadar işim de çocuklarım da son derece düzeninde tıkırındaydı. Bakın bu sene eşimle boşanma aşamasına geldik ayrı yaşıyoruz. Çocuklarımın okul durumları saatleri değişti benim ders saatim arttı vs ailem olmasa elin gurbetinde napardım bilmiyorum. Öngörülemeyen durumlar olabiliyor. Yani adam keyfinden getirmemiştir sanırım okula çocuğu. Şu noktada bu durumdan daha yanlış bulduğum şey müdürün tavrı oldu. Şikayet edilmesi gerekirse bu sebepten edilmeli. Biraz empati yaptığımda kendi açımdan fikrim bu. Ortada bir mecburiyet oluşmuş belli, müdürün üslubu çok çirkin ama ona katılıyorum. Şikayet edildiğinde de zaten bence bu açıdan ceza alacaktır.
Mecburiyet olabilir ama onun mecburiyeti öğretmeni bağlamaz. O da şuanda yasal olmayan bir şey yapmaya zorlaniyor belli ki. Sınıfta diğer çocuklara bir şey olsa kimin başı yanacak? Bulacak bakıcı baktiracak. Bulamıyorsa izin kullansın. Diğer çocukların suçu ne?

Mecburiyet olabilir ama onun mecburiyeti öğretmeni bağlamaz. O da şuanda yasal olmayan bir şey yapmaya zorlaniyor belli ki. Sınıfta diğer çocuklara bir şey olsa kimin başı yanacak? Bulacak bakıcı baktiracak. Bulamıyorsa izin kullansın. Diğer çocukların suçu ne?
İşte bilemiyorum bir sebebi vardır müfettişler soruşturur zaten soruşturma açılırsa. Ama dediğim gibi esas cezayı üsluptan alacaktır alırsa.

Ya ufacık bebekle işe gitmeyi kim ister. Belli ki mecbur kalınmış. Uzun süreli bir durum olması imkansız. Çok dramatize edilmiş gibi geldi bana. Olabilir insanlık hali, ayarlanamamış demekki.

Bunun yolu emrivaki yapmak değil ama. Şu noktada katılıyorum ki her şey kaidesine kuralına göre yapılamayabilir, geçici bir süreçtir, zorda kalınmıştır ve fakat bunu ne anaokulu öğretmeninin üstü olmasını kullanarak diretebilir ne de velilere hiçbir bilgilendirmede bulunmadan babasının çiftliğinde at koşturur gibi yapabilir. Ahlaki olarak bunun yolu bu değil. Rica eder, meramını anlatır, önce o müdür koltuğundan iner insan olur, o zaman da insanın insana yardımı dokunur. Mevki gücünün kör ettiği birinden başkası değil, "Müdürüm istediğimi yaparım" kafasındaki biri ile empati yapmayı şahsen reddederim, benimle empati yapıldı mı acaba diye sorarım.

Müdür zaten tek başına ful ekdersle neredeyse iki memur maaşı alıyor. Orası bakımevi değil eğitim kurumu. O maaşından biraz ayırıp bakıcı bulsun. Profesyonel olsun. Yok artık yani

O ilçe MEB tercihi ama normal işleyiş bu şekilde değil sadece MEB için değil tüm kurumlarda böyle. Cimer diye bir kurum yok elektronik bir sistem sadece.
Evet biliyorum. Cimere düşen şikayet doğrudan kuruma geliyor normalde. Ama geçen seneki toplantılarımız da artık sistemin değiştiğini ve şikayetlere müfettişlerin görevlendirildiğini söylemişlerdi bize. İlden 2-3 kere müfettiş geldi bu yüzden okulumuza.

Bebek dediginiz kaç aylık 24 aya kadarsa bebek evet ama sonrası erken cocukluk. Konunun tamamini okumadim, müdürün üslubu vs o konulara hiç girmicem, sadece anaokuluna alınan çocuk 3 yaş altindaysa yasal değil, ama bu sene itibari ile 3 yaş anaokulallarina alınmaya başladı. Bağımsız anaokullarında zaten 3 yaş sınıfları vardı, şimdi yanlış hatırlamıyorsam anasiniflarina da 3 yaş itibari ile alınabiliyor. Burada önemli olan Eylül öncesi mi sonrası mi doğumlu olduğu.

Müdür ve müdür yardımcısıyla konuştum görüştüm ..
Uslup iğrençti ben sakinliğimi koruyup sadece izledim art niyetliymişim küçüçük 3 yaşındaki çoçuk gözüme batmış isterse bir tıkla hemen sınıfa kaydını gerçekleştirirmiş ..
Beğenmiyorsam çoçuğumu alır özel okula verirmişim ..
Onunla kötü düşmek istemezmişim .
Anladım hanfendi dedim ben müdürüm sen anlamıyormusun dedi bende yeni öğreniyorum mevkinizin benim için önemi yok isterse milli eğitim bakanının çoçuğu olsun çoçuğunuz dedim .
Kurallara uymak zorundasınız dedim .
Terbiyesizmişim haddimi bilmiyormuşum ..
İstersem defolup gidip milli eğitime kaykamaka şikayet edebilirmişim ona hiç birşey olmazmış .
Bırakacak yeri yokmuş açıkta kalmış çoçuğu napabilirmiş maddi imkanı yokmuş anlamıyormuymuşum ..
VE bebzeri birçok söylemle bir müdür olarak hiç hoş bir üslubunuz yok ben size iyi günler diliyorum dedim çıkıyorum odadan bağırıyor arkamdan derdi olan bana gelsin beğenmeyen alsın çoçuğunu özele versin diyee .
Üzüldüğüm asıl konu beni öğretmen doldurup doldurrup yollamış müdüre böyle birşey olabilirmi yani dedim öğretmenede soracakmış ..
Elim ayağım titriyor halaaaa
Beğenmeyen özele versin ne demek ? Babasının çiftliği mi orası? Hemen gidip şikayet edin ama bu kadar rahat konuşabildigine göre torpili sağlamdır diye tahmin ediyorum.

Meslektaşınız diye nasıl savunacağınızı şaşırdınız sizde. Ya da müdür siz misiniz acaba?
Bakın bir kaç gün demiyor, maddi durumum yok diyor. 2 gün sonra gökten para yapmayacağına göre uzunca bir süre bu böyle devam edecek. Ayrıca kendide bakmıyor, hali hazırda bi sınıfı olan 5 yaş grubu öğretmene baktırıyor. Öğretmen sınıflamı ilgilensin çocuk mu baksın?
Konu sahibi, bebeği derste kayda alın (minlendiginiz için nasıl olur bilemem) sonra verin haber kanallarına.

Ya ufacık bebekle işe gitmeyi kim ister. Belli ki mecbur kalınmış. Uzun süreli bir durum olması imkansız. Çok dramatize edilmiş gibi geldi bana. Olabilir insanlık hali, ayarlanamamış demekki.
Ayarlansaymis hanımefendi. Konu sahibinin veya diğer çocukların mi problemi bu? Çocukları ısırması vs ne demek yani. Sizin çocuğunuzu sınıfta olmaması gereken kücuk bir çocuk ısırsa bu sakinlikte mi karsilarsiniz cidden?
Tamam haklı olduklari her yerde öğretmenlerimizi savunalim bende burda yeri gelmiş çok kişiyle tartismisimdir sevgili öğretmenlerimiz için ama o konu bu konu değil yani. Burda başka bişey var.

Ben de bir öğretmenim, küçük çocuklarım var, ve eminim ki o meslektaşım da bu durumdan hoşnut değildir. Biraz empati lütfen... mecbur kalmıştır, gurbette yaşıyor belki, yanında bir yakını olmayabilir. Bakıcı bulmak zor iş. Bütün sene bebeği ile derse gireceğini sanmıyorum bence biraz anlayışlı olabilirsiniz.
Oldu. Bebeği olan veli varsa o da bırakıversin. Ne de olsa öğretmene anlayış gösteriliyorsa veliye de gösterilmeli. Biraz empati lütfen, anasınıfında da 5-6 bebek takılırlar artık.

Sabah sabah sinirlerim bozuldu konuyu okurken. Müdür, öğretmeni, sizi, herkesi sindirmiş. Orası babasının çiftliği değil, eğitim kurumu.
Ok yaydan çıkmış bir defa, hakkınızı arayın, işin peşini bırakmayın, gerekirse bizler de buradan şikayet edelim. Öğretmen bebek bakarken sizin çocuğunuzu nasıl eğitsin?
Müdür beleş çocuk baktıracak diye sizin çocuğunuzun eğitim hakkı gasp ediliyor.

Bir veli bu durumu ilk fark eden veli bu durumu müdüre dile getirmiş ..
Müdüre karşı olabilirmi böyle birşey diye müdürde benim başka imkanım gücüm yok demiş ..
Şimdi veliyle telefon görüşmesi yaptım ..
Uyum sürecinde veliye çoçuğu sınıfa girmiyor diye anne diye ağladı diye sizinde çoçuğunuzu istemiyoruz uyumsuz ağlamış gibi laflar söyleyerek rehberliğe yönlendirmiş veliyi ..
Veliden çoçuğunu ya okuldan almasını yada çoçuğunun psikolojik destek almasını istemişler veli o gün eşiyle ağlaya ağlaya çoçuğu psikolağa götürüyor ..
Ve çoçukların alışma sürecinde böyle şeyler yaşıyabiliceğini söylüyor psikolog
sanırım biraz başımız ağrıyacak ..
Show TV ye haber verin. Dinsizin hakkından imansız gelir. Cimerle şikayetle işler zor yürüyor.

Ben de bir öğretmenim, küçük çocuklarım var, ve eminim ki o meslektaşım da bu durumdan hoşnut değildir. Biraz empati lütfen... mecbur kalmıştır, gurbette yaşıyor belki, yanında bir yakını olmayabilir. Bakıcı bulmak zor iş. Bütün sene bebeği ile derse gireceğini sanmıyorum bence biraz anlayışlı olabilirsiniz.

Oldu doktorlar küçük çocuklarını hastaneye, avukatlar mahkemeye, polisler karakola götürsün. Tüm ülke anaokuluna dönsün. Öğretmenlik ve annelik farklı şeyler. Öğretmene bakıcı muamelesi yapamaz kimse.

X