İlköğretim Yorum ve Soruları Öğretmen sorunu, tokat, para alma

Ceyda3566

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2016
57
10
Günaydın. Kardeşim 8. sınıfa gidiyor fen öğretmeni sorunumuz var. Geçen gün öğretmen annemi aramış işte çocuğunuzu disipline vercez diye annem tabi koştur koştur gitmiş neyse gittiği zaman kardeşimi de yanına almış öğretmen çocuğa bağırmaya başlamış üstüne üstlük bir de tokat saçı uzun diyeymiş ya dedim ki neymiş bu kadar abartılacak kardeşim geldi ağlamaya başladı siz beni korkmuyorsunuz 1 senedir hep böyle falan aldım karşıma konuştum noldu falan diye meğersem bunun önceleri de varmış işte bir ara botu yırtılmıştı kardeşimin annem gitti aldı geldi beğenmediği için ben giymem bunu yırtıkla gidiyim yarın değiştirin dedi neyse o gün sen bu hoca tut arkadaşlarının içinde bu yırtık bot ne ailen sana bakmıyor mu diye ayarlamış çocuğu tabi ben bunu duyduktan sonra iyice kötü oldum bir de daha önemli bir sorun var öğrenciler geç kaldığı zaman falan çocuklara diyormuş bir tane lolipop alacaksınız yoksa 1 tl koyun masama koymayan disipline ya bu kadın haraç kesiyor resmen! bugün gidicem bakalım derdi neymiş ama bunları yapmaya asla hakkı yok. terbiye verme adı altında neler yapıyorlar ya!! :kızgın:

Günaydın. Kardeşim 8. sınıfa gidiyor fen öğretmeni sorunumuz var. Geçen gün öğretmen annemi aramış işte çocuğunuzu disipline vercez diye annem tabi koştur koştur gitmiş neyse gittiği zaman kardeşimi de yanına almış öğretmen çocuğa bağırmaya başlamış üstüne üstlük bir de tokat saçı uzun diyeymiş ya dedim ki neymiş bu kadar abartılacak kardeşim geldi ağlamaya başladı siz beni korkmuyorsunuz 1 senedir hep böyle falan aldım karşıma konuştum noldu falan diye meğersem bunun önceleri de varmış işte bir ara botu yırtılmıştı kardeşimin annem gitti aldı geldi beğenmediği için ben giymem bunu yırtıkla gidiyim yarın değiştirin dedi neyse o gün sen bu hoca tut arkadaşlarının içinde bu yırtık bot ne ailen sana bakmıyor mu diye ayarlamış çocuğu tabi ben bunu duyduktan sonra iyice kötü oldum bir de daha önemli bir sorun var öğrenciler geç kaldığı zaman falan çocuklara diyormuş bir tane lolipop alacaksınız yoksa 1 tl koyun masama koymayan disipline ya bu kadın haraç kesiyor resmen! bugün gidicem bakalım derdi neymiş ama bunları yapmaya asla hakkı yok. terbiye verme adı altında neler yapıyorlar ya!! :kızgın:

gittin mi, bu tarz insanlar konuşarak anlaşabilceğini sanmıyorum ama...
hem de en kritik 8. sınıfta bunları yapıyor, saçı uzun diye tokat nedir ya...
bence 147 ye şikayet edip okulu değiştirin derim, resmen sistematik psikolojik taciz...

Bence hiç öyle gidipde konuşma yapma git hocaya ilk olarak hesap sor sonrada cevap ne olursa olsun sende o hoca bozuntusuna bi tane yapıştır deki disipline gonderiyosun uz çocukları ama hocam sizin de ihtiyacınız var bence sizde bi ara uğrayıp kendinizı terbiye edin bir daha benim kardesime deil tokat atmak saçının teline dokunursaniz ben bir daha geldigimde deil tokat yemek bu odadan cesediniz çıkar deyip kapıyı çarpıp çık :sinirli:

Oncekikle hemen savcılığa gidip ogretmen hakkinda suc duyurusunda bulunun.Milli egitim il mudurlugune sikayet dilekcesi verin.Boyle sey olmaz.Bugun size yarin baskasina biyle ogretmenlerin de Allah belasini versin

Merak ettim sizin durumunuz nasıl sonuçlandı. Benim oğlumun da bir öğretmeni var ki düşman başına. Oğlum ilk okul 1. sınıfa gidiyor. Birinci dönemin sonuna doğru eline sopayla vurmuş. Gittik eşimle öğretmenin yanına sopanı çocuğumdan uzak tut sakın bir daha tekrarlama dedim. Çocuğunuz bana iftira atıyor yalan söylüyor beni şikayet edecekseniz direk sınıfınızı değiştirin dedi. Çocuklar ders çıkışında yanıma koştu öğretmenimiz Deniz e vurmadı yok öyle bir şey dedi. Meğersem kuyruk korkusundan sınıfta birkaç çocuğu fitnemiş. Yalanına ortak etmiş. Dururmuyum durmadım müdüre çıktım müdür benim öğretmenim öyle bir şey yapmış olamaz dedi, vurma kelimesi ağır bir kelime kullanmayın lütfen dedi. Bende o halde öğretmen çocuğumu sopayla okşamış mı diyeyim diye terslendim. Eşim zorla elini çekip vurmuşsunuz deyince öğretmen lafa girdi 'hayır zorla çekmedim uzat elini aç dedim çocukta uzattı' dedi. Ben 've sizde vurdunuz' dedim. Kızardı bozardı sustu iğrenç kadın. O gün bu gündür çocuğumun yüzüne gözünün önünde tükürdüler ses etmedi, her tarafı tırnak yarası eve geldi umursamadı. astigmat çocuğumu en arka sıraya attı aylardır. Diğer çocuklarla oyun da kavga olsa çocuğumu azarladı yerden yere soktu çıkardı psikolojisinin içine etti resmen. Birde ben sınıf temsilcisiyim. Beni sınıftan dışladı, diğer velileri üzerime gönderdi,..... daha neler neler. Tek suçum çocuğuma vurma demem müdüre şikayet etmemdi. Yeşim Menteşe öğretmenlerin yüz karası, 35 yaşında kadın 6 yaşında çocuktan ne ister veliden ne ister. Halbuki kusura bakmayın kızgınlıkla oldu asla olmayacak tekrarı deseydi herşey unutulacaktı.

X