Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Öğretmenlere şark görevi? (doğu)

Melekogretmen

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2019
35
12
27
Merhabalar, normalde öğretmenlere doğu da şark görevi var ama okul öncesi öğretmenleri için kendi yaşadığı şehirde ücra Bi okul verılıyodu şark görevi için. Ama sanırım artık anaokulu öğretmenleri de doğuda görev yapıcakmıs. Doğruluk payı nedir ve doğruysa kaç yıllık Bi zorunlu görev var acaba? İnternette pek bılgı bulamadım.

Kadrolu musunuz sözleşmeli mi ?
Kendi yaşadığı şehirde zorunlu hizmet bölgesinde açık varsa gidebilir tabi ki ama onun dışında diğer branşlardan bir farkı yok . Sadece anaokulu ya da anasınıfı merkezlerde daha çok tabi merkeze yakın fakat zorunlu hizmet olan okullar tercih edilebilir . Hizmet puanı esastır

Sözleşmeli öğretmen eğer eşi de öğretmense zorunlu hizmet bölgelerinde yer değiştirebiliyor .
Kadrolu ise istediği zaman tayin isteyebilir zorunlu hizmet yaptığı sürece

Kadrolu musunuz sözleşmeli mi ?
Kendi yaşadığı şehirde zorunlu hizmet bölgesinde açık varsa gidebilir tabi ki ama onun dışında diğer branşlardan bir farkı yok . Sadece anaokulu ya da anasınıfı merkezlerde daha çok tabi merkeze yakın fakat zorunlu hizmet olan okullar tercih edilebilir . Hizmet puanı esastır
Kımınle konussam yok doğu felan dedi kendi öğretmenlerimiz dahi hayır dedi kımse gıtmemıs doguya hatta okul öncesi ıcın doğu yok dediler

Siz çalışın atanın Allah’ın izniyle yaparsınız hiç korkmayın . Ben Eylül tercihlerimde sadece Diyarbakır Hakkari Şırnak yazmıştım 41. Tercihim de açıktı gelmedi . Nasip şubatmış ve yaşadığım şehirmiş yani nasibiniz neyse önüne geçemezsiniz zaten hayırlısını isteyin ☺️

Siz çalışın atanın Allah’ın izniyle yaparsınız hiç korkmayın . Ben Eylül tercihlerimde sadece Diyarbakır Hakkari Şırnak yazmıştım 41. Tercihim de açıktı gelmedi . Nasip şubatmış ve yaşadığım şehirmiş yani nasibiniz neyse önüne geçemezsiniz zaten hayırlısını isteyin ☺️
Yok inanın ki korktuğum için değil hatta ben gıtme taraftarı biriyim umarım olursa giderim ama benım secımım mı yoksa zorunlu mu gidicem merak ettim. ☺️

Yok inanın ki korktuğum için değil hatta ben gıtme taraftarı biriyim umarım olursa giderim ama benım secımım mı yoksa zorunlu mu gidicem merak ettim. ☺
Tercih yapacaksınız puan esasına göre her şey puanınız iyi olursa Doğuda olmayan bir şehirde zorunlu hizmet yaparsınız işte o zaman 5 ya da 6 yıl olur

X