Okuduumuz bir Kitabn en beendiimiz ksm

cicimo, seneler önce okuduğum bir kitap bu !? hem şaşırdım hem de fena halde düşündürdü beni, kabul etmek o kadar kolay mı dedim içimden, kabul etmek ?
Kabul ettikçe hayatın daha zevkli yaşanacağını ezberledik artık ama ya edene kadar, olan oluyor zaten :KK43:
bu arada hoşgeldin ! ilk defa yazdın değil mi?

Ahmet Altan - En Uzun Gece

"Birbirini seven iki insanin düsebilecegi en kötü duruma düstüklerinin farkindaydi, sevgi asla kaybolmayacak bir bicimde canliydi ama aralarindaki iliski cürüyüp eski bir köprü gibi yikilmisti. Bir nehrin iki kiyisinda kalmislardi. Birbirlerini görüyorlar, rüzgarin kelimelerin cogunu ugultusuyla bogdugunu bile bile birbirlerine sesleniyorlar ama birbirlerine ulasamiyorlardi. Bütün hissettiklerine ragmen o köprünün bir daha kurulamayacagina inaniyordu, bunu denemeye bile gücü kalmamisti, o kavgalar, kiskancliklar, dinmeyen kuskular, iylesmesi imkansiz bicimde iliskilerini de ruhlarini da hastalandirmisti."

"Aglarken aslinda selim’den (baskarakterlerden birisi) cok masalini, aska olan güvenini kaybettigi icin üzülüyordu, o aski hayatin bütün kötülüklerine karsi onu koruyacak büyülü bir siginak gibi görmüstü hep, simdi kötülükler siginaginin icine sizmis, o signagi ele gecirmis, eskitmis, duvarlarini yikmis, onu hayatin karsisinda cirilciplak birakmisti."

Ahmet Altan - Isyan Günlerinde Ask

"Belki de en hakiki ask kölenin askidir.."

"Eger hayatim, kirilacak bir esya, bir bardak ya da bir vazo, ne bileyim öyle bir sey olsaydi eger, bunu tutmasi icin Hediye’ye (Kitapda karakterlerden birisi) verirdim. Ondan baska herkes, bir dalginlik aninda onu bir yerde birakabilir, düsürebilir, bir aci duydugunda elinden atabilirdi ama o, hicbir zaman, hicbir sartta onu elinden birakmazdi..."

"Eger hayatim, kirilacak bir esya, bir bardak ya da bir vazo, ne bileyim öyle bir sey olsaydi eger, bunu tutmasi icin Hediye’ye (Kitapda karakterlerden birisi) verirdim. Ondan baska herkes, bir dalginlik aninda onu bir yerde birakabilir, düsürebilir, bir aci duydugunda elinden atabilirdi ama o, hicbir zaman, hicbir sartta onu elinden birakmazdi..."[/QUOTE]

:))) derin bir ahh çektim içimden, anlayan anladı :))
teşekkürler simeranya:hooray:

imkansızlık kalkarsa aşk anlamını yitirir.
-yüreğim seni çok sevdi- Canan Tan

SELAM!...ihtiyacımız olan şeybaşkalarının bizi daha çok sevmesi değil,bizim onları daha çok sevmemizdir.% 100 düşünce gücü JACK ENGING ADDINGTON

Huzur içinde ellerimi kavuşturuyorum ve bekliyorum rüzgara,gelgiteyada denize aldırmıyoru;ARTIK ZAMANA YADA KADERE İSYAN ETMİYORUM,Bana ait olan bana gelecek çünkü.[/COLOR JOHN BURROUGHS

Huzur içinde ellerimi kavuşturuyorum ve bekliyorum rüzgara,gelgiteyada denize aldırmıyoru;ARTIK ZAMANA YADA KADERE İSYAN ETMİYORUM,Bana ait olan bana gelecek çünkü JOHN BURROUGHS

çidoş, ne güzel bir alıntı yapmışsın... ' biliyorum bana ait olan bana gelecek sonunda ' :)))):hooray::hooray::hooray:

aslında yazacağım kelime özlü söz gibi birşey değil .Okuduğum kitapta beğendim bir cümle sadece

""Zaptedilen gözyaşları...""

(Peyami SAFA / Bir Akşamdı)

offfffff !!!! tam yerinden vurdun beni zeyzen tam yerinden :hooray::hooray::hooray::hooray::hooray:

BEKLENEN ŞEYLER VARDIR, KAR GİBİ, YAĞMUR GİBİ, YAZ SONU HAZAN , GÜN SONU AKŞAM GİBİ. BEKLENMEYEN ŞEYLER VARDIR, SENİN YAPTIĞIN GİBİ...Feridun Hürel - Sana borcum var hayat!

uyuyor galiba bütün kitap kurtları ??? nerelerdesiniz ?

son okuyor olduğum kitaptan; 'Hoppp kovboy! ağır ol... insanı değişmeye zorlayamazsın.' Doktor ve hastası arasındaki konuşmadan.
Irwin Yalom- Divan

bir gaye için yaşanmamış günler,fırtınaya tutulmuş kar taneleri gibi dağılarak sona ererler
Amiral Byrd

Sevgili ortak kitaplarımdan uzak olduğumu söylemiştim bende söz buldum yazdım:))

Kapı Komşum Konfüçyus
''Okuduklarını yaşayabilmek ne güzel şeydir.Ne güzeldir çok uzaklardan ziyaretine gelmek bir dostun,onu anlamayan insanlara öfkelenmemek ne güzel bir özelliğidir ahlaklı bir insanın.''
T.R.Reid
Ezra Pound.

Senin Sana rağmen bir yüzün var herkesin ilk aşkına benzeyen beklemek kadar acı, anlamak zor nedensiz ölümlerin suskunluğu gibi yok karşılığı yüzünün. Senin sana rağmen bir yüzün var herkesin ilk aşkına benzeyen yaklaştıkça imkansız uçurumlar nedensiz hayatların o büyük acısı gibi yok karşılığı yüzünün
Cezmi Ersöz~yok karşılığı yüzünün~

söylenmesi gereken her söz vakit geçirmeden söylenmelidir...
victor hugo /sefiller

''Sorumluluktan kaçmanın en iyi yolu, sorumluluklarım var demektir''

(Martı-Richard Bach)

söylenmesi gereken her söz vakit geçirmeden söylenmelidir...
victor hugo /sefiller

Bazen ne kadar da gec kaliyoruz o sozleri soylemeye... bazen ne kadar da erken :))) :hooray::hooray::hooray:ezo çok güzel bir alıntı. hem de hugo ve sefiller.

hiçkimse,bir diğerini yeniden biçimlendirme kudretine sahip değildir ancak,karşınızdakini olduğu gibi beğenmekle,ona kendisini değiştirme gücü vermiş olursunuz

ayakkabım yok diye üzülüyordum. karşıdan gelen ayaksız bir adam gördüm.! mevaladan ögütler kitabın adı.!

yanlış yazmışım özür dilerim. mevlanadan altın öğütler kitabın adı..

X