Okuduumuz bir Kitabn en beendiimiz ksm

İnsan, dünyada ancak her şeyden uzaklaşıp kendine yaklaştığı oranda mutlu olabilir. J.J. Rousseau.

:hooray::hooray::hooray::hooray::hooray: sözün bittiği yer... ne diyim, kendine yaklaşmayı göze alırsa tabiii:)))

bence de harika bir fikir ahu..tebrik ederim..piyanodan..bence muzik 18.yuzyilda bitmistir..ben de bu sozu cok begendim cunku tamamen katilyorumm

Gemerek'te yakalandığı gün kalbi ve beyni arasında dolaştırdığı
ölüm duygusu, onu darağacında boynunda bulmuştu.

...Bazen ihtimaller arasında bocaladığımızda,hayatın akışı yerimize karar verebiliyor. öyle gösterişli ve herkesi kendine baktıran bir biçimde yapmıyor üstelik bunu.ilk bakışta önemsiz gibi görünen seçeneklerden birini işaretliyoruz ve geri kalanı,yaşam mekaniğinin gizli bir işleyişiyle,kendiliğinden oluveriyor...

Tuna Kiremitçi-GİT KENDİNİ ÇOK SEVDİRMEDEN

"...hiç bir devlet bizim şerefimizden ve ümidimizden daha büyük değildir."
ŞU ÇILGIN TÜRKLER...

...Bazen ihtimaller arasında bocaladığımızda,hayatın akışı yerimize karar verebiliyor. öyle gösterişli ve herkesi kendine baktıran bir biçimde yapmıyor üstelik bunu.ilk bakışta önemsiz gibi görünen seçeneklerden birini işaretliyoruz ve geri kalanı,yaşam mekaniğinin gizli bir işleyişiyle,kendiliğinden oluveriyor...

Tuna Kiremitçi-GİT KENDİNİ ÇOK SEVDİRMEDEN

Bu kitabı okumuştum eskiden, hatırlattın şimdi... adını sevmiştim... daha iyi anlıorum şuanda. sağol :)) yaşam mucizeleriyle hergün bize hediye ediliyor...

Düşleri kurtarmak için çaba harcamaya değmez..İnancını kurtarmak için çaba harca..Düşler nasıl olsa kendini yeniler..

Yaşamak Zamanı Ölmek Zamanı-----Erich Maria Remarque

%100 katılıyorum...bu kitabı almalı ve okumalı :::)))))
sağol.

yarin gözlerinden yapılmış bir kentin arka sokakları... kahraman tazeoğlu

bi de benim sevgilime yazdığım kitaptan bi cümle :eek:;

Hep kavuşmalı hüzünler bizimkiler. Soyut zamanların somut kahramanı bir aşkı büyütüyoruz içimizde. Geçen zaman nedir bilinmez; yıllar aya aylar asra karıştı bu aşkta.

Bi cümlede ben yazayım bari... Arkadaş; kalbinin gözüyle bak bana... Gönlünün sesiyle seslen ruhuma... Vicdan kulağınla teveccüh et konuşulanlara... Sakın vefasızlık etme hakikatlere ve davaya...

sevgiline kitap mı yazdın canım ne kadar romantik ben de ona günlük yazmayı düşünüyodum:asigim: çok güzel bir cümleymiş gerçekten."Geçen zaman nedir bilinmez; yıllar aya aylar asra karıştı bu aşkta":nazar:

bi de benim sevgilime yazdığım kitaptan bi cümle :eek:;

Hep kavuşmalı hüzünler bizimkiler. Soyut zamanların somut kahramanı bir aşkı büyütüyoruz içimizde. Geçen zaman nedir bilinmez; yıllar aya aylar asra karıştı bu aşkta.

bütün anışlarım bana aittir;fakat bu ürpertili hatırlayışlar neyin nesi?

ben cahir sıtkı'nın bir şiirini yazacağım çok hoşuma gitmişti
Ne doğan güne hükmüm geçer ,
Ne halden anlayan bulunur;
Ah aklımdan ölümüm geçer;
Sonra bu kuş,bu bahçe,bu nur.
Ve gönül,Tanrısına der ki:
_Pervam yok verdiğin elemden;
Her mihvet kabulüm,yeter ki
Gün eksilmesin penceremden!
15.12.1936

Ahu neredesin yorumların bekleniyor sensiz yorum yapmayacağım.

".. Üç türlü imparatorluk çözülüşü vardır: Bunlardan ilki, Roma İmparatorluğu gibi zaman içinde yavaş yavaş yok olur gider. İkincisi İngiliz İmparatorluğu. Bu örnekte planlı bir tasfiye söz konusudur, hangi ülkeye ne zaman ve nasıl bir statü verileceği planlanmıştır. Üçüncüsü ise Osmanlı İmparatorluğu. Bir gece imparatorlukta yatar ertesi gün Cumhuriyet'te uyanırsın..."

Zülfü Livaneli - Leyla'nın Evi

Not: Cümle değil ama artık idare edin :Roflol:

Tanık olmadığımız bir sahne sonucu meydana geldik biz.

CİNSELLİK VE KORKU
PASCAL qUİGNARD

başkasına ihanet etmemek adına kendinize ihanet etmeniz de
bir ihanettir.en yüksek ihanettir.kendine karşı gerçek olmayı gece ve gündüz gibi takip eden şey vardır.hiç kimseye sahte olmamak.....
Tanrı'yla sohpet...
a.s.

X