Okuduumuz bir Kitabn en beendiimiz ksm

Çekip giderler ve beni kederimle başbaşa bırakırlardı.. İyi kalpli
kederimi severim ben, çünkü herkes gider bir tek o kalır.. O benim çocukluğumun gizli bahçesidir.. Dünyanın en masum güneşleri orada doğar, orada batar..
Cezmi Ersöz

cano, sen naptınnn ya ! bitirdin beni burda sırnaşık şey
elbette herkes gider, bir o kalır...
benden sana ve de cezmi'ye :hooray::hooray::hooray:

Çekip giderler ve beni kederimle başbaşa bırakırlardı.. İyi kalpli
kederimi severim ben, çünkü herkes gider bir tek o kalır.. O benim çocukluğumun gizli bahçesidir.. Dünyanın en masum güneşleri orada doğar, orada batar..
Cezmi Ersöz

ne dersin ortak? hemfikiriz dimi? bir o kalır... çekip giderler arkalarına bakmadan gitmeyi -adam- olmak zannederler ! ne çok yanılırlar ne çok !!

Her inanç bir körleşmedir. Her düşünce kendi gerçeğini yaratır ama hakikatten uzaklaştırır.
inançlar, beklentiler yaratır ve karşılanmayan beklentiler hayal kırıklığının puslu girdaplarını öfkenin koyu bencilliğiyle boyarlar. Beklentiler büyüdükçe hayal kırıklığıda büyür.İnançlar keskinleştikçe beklentiler de büyür. Korku büyüdükçe inançlar da büyür.
Bir gün hepsi çöker ve herşeyin dev bir korkunun yönettiği komik ama eğlencesiz bir oyundan ibaret olduğu anlaşılır.
-bilinmiyor-

Sonra veda ederler hep bu anı bekler gibi...
Gizli bahçemizin üstünde bir çiçek daha açmıştır
Altında bir yaşanmışlık daha mezarlığa katılmıştır
onlar sadece hayal ederler bir gün arayacakmışız gibi..

Sonra veda ederler hep bu anı bekler gibi...
Gizli bahçemizin üstünde bir çiçek daha açmıştır
Altında bir yaşanmışlık daha mezarlığa katılmıştır
onlar sadece hayal ederler bir gün arayacakmışız gibi..

:uhm::sm_confused:

Her yer sen olduktan sonra bana gidecek bir yer kalmadı... anladım.
ahu

-ummaktan vazgeçtiğiniz zaman herşeye sahip olursunuz..
-sevgininkarşıtı nefret değil duyumsamazlıktır..
- Mutluluğum kendimde sizde değil,
Yalnızca gelgeç olduğunuz için değil.
Olmadığım gibi olmamı istediğiniz için de..

Çok güzel ama nerden bu alıntı? Secret cinsi bir kitaptan olduğu hissine kapıldım.birincisi favorim oldu.a.s
:hooray::hooray::hooray:

...Tabikii herkes önünde sonunda yetişkin olur ama bu tiplerin yetişkinliğe erişme hızı herkesinkinden farklıdır....
(Kendi Sesinle konuş - Rosıe Rushton )

ahucum Leo Buscaglia nın yaşamak sevmek ve öğrenmek adlı kitabından..

Ne kadar uzun seneler olmuş o kitabı okuyalı... Leo deyince yaşlandım mı ne dedim, hatırlayamadım bile... sene 1989 sanki...lise yılları ... vay vay
hayat akıyor da ben hala nerde duracağımı anlamadıma.s
teşekkürler sefiom

bir yanı dinlemeden karar veren doğru karar verse bile adaletsizlik etmiş sayılır
-senaca-

kadınlarda krallar gibidir bir türlü arkadaş edinemezler
-Lord Lyttleton-
bu kadınların asil ve insanları anlayan varlıklar olduklarındanmı kaynaklanıyor yoksa erkeklerin derinlemesine sohbetler etmeyi pek bilemediklerindenmi ikiside aynı anlama geldi yazdıklarımın ama durum bundan ibaret:)

Tanrı'nın kendi yaratısı olan o sarsılmaz mantığı kısa bir süreliğine çürüttüğü o anlık değişimlere , mucizelere inanırmısınız???
Zihninizin alışkanlıklarını paramparça eden o geçici, anlaşılmaz, varlığıyla sorgulanabilir olan ancak sorgulandığı anda kendinden bir şeyler kaybeden, başka bir dünyaya, başka bir gerçeklik sistemine ait olaylar şaşırır mı sizi?

Cana Yalçın'ın yorumu* büyük usta Fransız edebiyatından Marcel Ayme'nin İğreti Surat adlı kitabı için yorumlarından...

bizi beğenenlerin hepsini severiz ama beğendiklerimizin hepsini sevmeyiz
-La Rochefoucauld-

X