Okul Müdürün bana dediği lafa şok oldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anneniz iyi bir şey mi yapmış sizce önceden hoş öyleymiş izin falan yokmuş sanırım .Sizin en çok ilgiye muhtaç olduğunuz zamanda başlamış 3 aylık bebeksiniz yazık olmuş size çocuklara öğretmen bulunabilir ama size anne bulunamaz.
Annelik bebeğin yalnız fiziksel ihtiyaçlarını gidermek değil işte, maneviyat da önemli. Kadın üç aylıkken işe başlamıştır ama en azından helal lokma yedirmiş, ahlak ve vicdan sahibi çocuklar yetiştirmiştir belki.

ücretli öğretmenlik başlıbaşına saçmalık zaten.ben de yaptım 4 yıla yakın .maddi ihtiyacım yoktu müdür aile dostuydu ben hiç ezilmedim.Amaa diğer ücretli arkadaşların kadrolu öğretmenler tarafından bile nasıl eziklendiğini gördüm asgari ücretten az maaşlarıyla yol parası poğaça parası tahta kalemi parası çay parası çayı temizliği yapan kadına para derken bedavaya çalıştıklarını gördüm.bir tek öğrenciler seviyordu onları.herkes eşit olsun okulda ve öğretmen okulu mezunları atansın lütfen.ben mezun olduğum yıl oda arkadaşım kütüphaneci kız sınıf öğretmeni atandı veteriner bile öğretmen oldu .ingilizce öğretmeni yoktu diye yaptım ben ne işim vardı o görevde öğretmen okulu mezunu değildim ki :cry: :cry:
Ben de bu ücretli kadrolu ayrımını çok duydum ama hiç denk gelmedim. Altı yıldır aynı okulda görev yapıyorum, kaç tane ücretli geldi geçti, hepsini de yeni atama öğretmen gibi karşıladık sevdik aramıza aldık. Hatta birisiyle çok iyi arkadaş olduk evlendi başka şehire gitti ama hala görüşür konuşuruz. Aynı işi yapıp çok az bir ücret alıyorlar, haftasonu kursu artırımlı olmuyor, kar tatillerinde biz alırken onlar ek ders ücretini almıyor. Yani vuran vurmuş onlara, neden diğerleri de vuruyor ki. Saçma.

Çok şaşkınım ilk defa bir konuda bütün öğretmenler toplanıp hepiniz öğretmen düşmanı kıskanç sefillersiniz diye çıldırmadı. Biraz umutlandım gelecek için :KK53:
Öğretmenler nerede ne tepki vermeleri gerektiğini bilirler. Önceki konularda öyleymiş ki öyle olmuş...

Annelik bebeğin yalnız fiziksel ihtiyaçlarını gidermek değil işte, maneviyat da önemli. Kadın üç aylıkken işe başlamıştır ama en azından helal lokma yedirmiş, ahlak ve vicdan sahibi çocuklar yetiştirmiştir belki.

alnından öpuyorum bu yorumu.

Konuyu ve yorumlari okurken su dikkatimi cekti: online egitim kolaymis gibi yaziliyor ama bence uzaktan egitim vermek cok daha yorucu ve zaman istiyor. Ben Belcika’da ogretmenlik yapiyorum ve biz de ayni sekilde uzaktan egitim veriyoruz. Ogrencilerin normalde 5 dakikada cevaplanabilecek sorularini bazen uzun uzun yazmak zorunda kaliyorum mesela. Bazen arayip hatirlarini soruyorum, tek tek sorularini cevapliyorum. Cunku buna ihtiyaclari var. Normalde 1 saatlik derse 50 dakikada hazirlaniyorken simdi 2 saatimi aliyor. Cazip bir ders olsun diye farkli programlar kullaniyorum, Kahoot, Menti gibi.. Dikkatlerini derse vermeleri icin cok ugrasiyorum zira sinif ortami olmayinca zorlaniyorlar.

Uzun lafin kisasi, online ders sinifta ders vermekten daha zor bence. O yuzden kizima esim bakiyor, bunun icin haftada 3 gun izin aldi. Eger izni alamasaydi isi birakmayi bile dusunebilirdim cunku ogretmen olarak sorumliklarimi yerine getiremezdim diger turlu. Maasimiz dustu bayagi ama yapacak birsey yok.

Bu arada gramer vs hatalarim varsa (ki kesin vardir:) affola.
ama burda bir öğretmen bana çocuğuna da bakacak tabiki anlayış göstereceksiniz dedi.ha hasta olur çocuk ya da aileden biri tabiki veliler anlayış gösteririz.onun dışında online ders saatleri öğrencilere aittir :halay: . çocuk soru da sorar ders tekrarı da ister hakkıdır.e ozaman canlı derste velilere göre mi olsun diyelim biz de.hocammm markete gitmemiz lazımmm acil ya da eczaneye gitmem lazımmm canlı ders 1 saat sonra başlasınnn olur muuuuu

Ben de bu ücretli kadrolu ayrımını çok duydum ama hiç denk gelmedim. Altı yıldır aynı okulda görev yapıyorum, kaç tane ücretli geldi geçti, hepsini de yeni atama öğretmen gibi karşıladık sevdik aramıza aldık. Hatta birisiyle çok iyi arkadaş olduk evlendi başka şehire gitti ama hala görüşür konuşuruz. Aynı işi yapıp çok az bir ücret alıyorlar, haftasonu kursu artırımlı olmuyor, kar tatillerinde biz alırken onlar ek ders ücretini almıyor. Yani vuran vurmuş onlara, neden diğerleri de vuruyor ki. Saçma.
benim çalıştığım okulda 2 kişi daha vardı benle birlikte .her kadrolu öğretmen yapmadı tabi ki ama içlerinden bazıları ağır laflar soktular maalesef.bazı şartlarım farklı olsa bana da yapacaklardı kesinlikle .öğretmenlik bambaşka bir meslek eski öğrencilerim hala beni öğretmen sanıp ararlar torunlarım oldu yahu bu genç yaşta onlardan :KK48: :KK48:

Hocam aslında ben ücretsiz izne ayrılacam falan dedim ya ona bozuldu sorun olurmuş .Benim için farketmez tabi ama 1.sınıfı yeni gelen diğer öğretmenler alırsa baştan alıp götürürler çocukları .Ben yüzyüze olursa yarım bırakmış olurum o çocukları. Ama 4.sınıf için çok etkilenmezler diye düşündüm .

Müdür haklı nesine bozuldunuz? Çocuk oyuncağı mı bu?
4. sınıflar diye niye etkilenmesinler ayrıca?
Benim 4'e geçerken öğretmenim değişti etkilendim. Kardeşimin değişti, o da etkilendi. Bir öğretmen olarak etkilenmeyeceklerini düşünmeniz akıl alır gibi değil gerçekten.

Yüz yüze eğitime geçilirse ücretsiz izne ayrılmayı düşünüyorsanız şimdiden ayrılın. 2 ay sonra işi bırakıp etkilemeyin çocukları.
Maddi durumunuz ücretsiz izni kaldırıyor madem, şimdiden ayrılın.

Sonra korona ve okul konularında neden curcuna oluyor işte bunlar yüzünden amaçları korona değil amaç ise gitmeden maaş almak plajda cafede pazarda yasak yok okulda var saçmalık yok çocuklar dikkat edemezmis büyükler çok dikkatli zaten hep çenede maskeler Mune Mune tekrar banlayabilirsin umrumda değil ben dusncemden dogrulqrimdan vazgecmem olan çocuklara oluyor yazık günah eğitimden iyice soguyorlar ve bu kimsenin umru değil hele böyle öğretmenlerin

Sonra korona ve okul konularında neden curcuna oluyor işte bunlar yüzünden amaçları korona değil amaç ise gitmeden maaş almak plajda cafede pazarda yasak yok okulda var saçmalık yok çocuklar dikkat edemezmis büyükler çok dikkatli zaten hep çenede maskeler Mune Mune tekrar banlayabilirsin umrumda değil ben dusncemden dogrulqrimdan vazgecmem olan çocuklara oluyor yazık günah eğitimden iyice soguyorlar ve bu kimsenin umru değil hele böyle öğretmenlerin
Site kurallarına uygun yorum yazdıktan sonra niye banlanasınız? Ruh hastası mıyım ki her yorumunuzu banlayayım?
Plajda cafede pazarda yasak olmamasının sorumlusu öğretmenler değil ama.
Ağustos'ta açılacak okullar Eylül'e sarktı, bunun sorumlusu da öğretmenler değil, sorumsuzca gezip maske ve mesafe kurallarına uymayan, karantina da olması gerekirken koronalı haliyle düğüne derneğe gidip millete virüs bulaştıran insanlar.

Neyse zaten konu silindiğinden prosedür gereği içerik geri getirilip konu da yorumlara kapatıldı.

Not: Kabak başıma patlamasın, alıntıladığım üye banlanmadı.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X