Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Okul sorunu

Çalıştığım kurumun kreşine gönderiyorum kızımı şimdilik memnunum ilkokula başlayana kadar da göndereceğim.

ted vs değilse özel anaokulunun anlamı yok. lise mezunu kızları çalıştırıyorlar o butik anaokullarında.

ted'e yollayamıyorsan iyi bir mahallede devlet

Okullarınızı kötülemedim,kendi mahallemde bulunan okulu anlattım,fark etmediniz sanırım özellikle yazdım. Hatta başka konularda da laf arasında yazmıştım önceden,okulun öğretmenlerinden 2 tanesi zaten komşum,oğlum 3 yaşındayken sormuştum anaokuluna göndermek istiyorum diye,bana anaokulunun gerekmediğini,evde bakmaya imkanım varsa doğrudan ilkokula göndermem gerektiğini söylemişlerdi. Bu da son aşama oldu,bizim mahallenin devlet okuluna göndermektense evde dursun çocuğum diye karar vermiştim. Çünkü bu zihniyetteki bir öğretmen benim çocuğuma bir şey katamazdı.

Eğitimin yeteri kadar içindeyim,annem babam hatta anneannem bile öğretmen olduğu için. Okulu ve öğretmenleri güzel analiz edebiliyorum,çok fazla okul araştırdım,hem özel hem devlet,çevremde düzgün devlet okulu yoktu bu sebeple de özelde karar kıldım. Hepimiz aynı yerde yaşamıyoruz,sizin okulunuz çok iyi olabilir,ben de orada yaşasam istifade ederdim belki. Eğitimden ne kadar anladığım da bana kalsın lütfen. Ben fiziksel şartlara başarıdan daha çok önem veriyorum özellikle küçük yaşlarda.

Okullarınızı kötülemedim,kendi mahallemde bulunan okulu anlattım,fark etmediniz sanırım özellikle yazdım. Hatta başka konularda da laf arasında yazmıştım önceden,okulun öğretmenlerinden 2 tanesi zaten komşum,oğlum 3 yaşındayken sormuştum anaokuluna göndermek istiyorum diye,bana anaokulunun gerekmediğini,evde bakmaya imkanım varsa doğrudan ilkokula göndermem gerektiğini söylemişlerdi. Bu da son aşama oldu,bizim mahallenin devlet okuluna göndermektense evde dursun çocuğum diye karar vermiştim. Çünkü bu zihniyetteki bir öğretmen benim çocuğuma bir şey katamazdı.

Eğitimin yeteri kadar içindeyim,annem babam hatta anneannem bile öğretmen olduğu için. Okulu ve öğretmenleri güzel analiz edebiliyorum,çok fazla okul araştırdım,hem özel hem devlet,çevremde düzgün devlet okulu yoktu bu sebeple de özelde karar kıldım. Hepimiz aynı yerde yaşamıyoruz,sizin okulunuz çok iyi olabilir,ben de orada yaşasam istifade ederdim belki. Eğitimden ne kadar anladığım da bana kalsın lütfen. Ben fiziksel şartlara başarıdan daha çok önem veriyorum özellikle küçük yaşlarda.
Herkes çocuğu için en iyisini ister.Ortak nokta budur.Dunyanin en pahali okulu Isvicrede yıllık yakalık 113 bin dolar .Okulun en büyük özelliği eski sistemle egitim yapması.kara tahta ve kalem .teknoloji çok fazla yer almıyor. Ben şu anki özel okulların bir çoğunu finans merkezi olarak görüyorum. Kapida çocuğu karşılayıp çıkarken arabaya kadar uğurlayıp senelik ortalarıma 70 bin gibi rakam alıp kaliteli eğitimden söz ediyorlar.Herkesin kendi tercihi ama bir çocuğun üretkenliği orjinal ürünler ortaya çıkarması emin olun bu kadar pahalı degil

Semte göre değişiyor, devlet anaokulu . İki kızım var farklı semtte anaokuluna gönderdim. Birisinin okulu ilkokuldan ayrıydı.
Sınıflar 20 25 kişilik. İki okuldan da memnundum.
Özele göndermek bence maddiyat ve sartlarinizla alakalı. Varsa imkan gönderin.
Ben de gönderirdim ama zorlanirim yani. Onun yerine devlete gittiler. Devlette semte dikkat edin.

Özel okul, sosyalllik katar ama ders olarak ekstra bir şey katmıyor çocuğa tek bunu söyleyebilirim.

Devlet okulunu bilmiyorum, artılarını eksilerini yazamam, o yüzden ahkam kesmek istemiyorum. Özel için ise gözü kapalı tavsiye ederim diyebilirim.

Şuan kızım gidiyor sınıfımız 8 kişi, her çocukla tek tek ilgileniyorlar, hatta normal olmayan durumlarda ekstra ilgililer, kızım geçen hafta hastaydı, öğretmenimiz yemeğine, ilacına ayrıca özen gösteriyor, elimizin altında uygulama var, ne yedi ne kadar yedi, ilacını ne zaman aldı, ateşi var mı hepsini sisteme giriyorlar, açıp görüyoruz. Üç öğün yemeği veriliyor, ve o hafta hangi yemekler çıkacak biliyoruz.(Devlette beslenme çantası olduğunu duymuştum, emin değilim). Etkinlikler de dolu dolu yapılıyor, müzik, oyun, deney birebir çocuklarla yapılıyor.

Bir de bence çocuğun doğum ayı da önemli.
Mesela bu yıl için konuşuyorum, kızım Aralık 2016 doğumlu. Ekim Kasım Aralık doğumlular istese ilkokulu erteleyebiliyor, Ocak Şubat Martlılar isteğe bağlı erken gidebiliyor malum.

2016 aralık doğumlu arkadaşımın çocuğunu arkadaşım göndermedi, okulda taşıt/renk falan öğreniyor çocuk. Benimki okuma yazmayı söktü sayılır. Geç gidecek grupta ise devlet anaokulu boş kalabiliyor gerçekten zira taşıtları/renkleri zaten biliyorlar.
Aralık doğumlular erteleyebiliyor mu okulu 🤔

Benim kızım yarım gün devlet anaokuluna gidiyor, sınıf mevcudu 10-15 arası değişiyor çalışanlar çok sıcak kanlı, öğretmeni çok tatlı bir kadın, ne olursa yardımcı oluyor...ilk başta ben de tereddüt ettim ozellerle görüştüm tam gün için ama içime sinmedi, gördüklerim muhtemelen eğitim fakültesi mezunu değildi, biraz göz boyama amaçlı okulları, eşimle çok arada kaldık özelde tam gün gidecekti sabah 7 de servisle gidip akşam 6 da evde olacaktı bu süre çok uzun geldi bize ve 1 saat serviste geçecek çok ağır bir tempo, sonra düşündük iş yerimin yaninda bağımsız bir anaokulu vardı oraya yarım gün verdim öğle arası okula bırakıyorum akşam alıp beraber eve dönüyoruz, beslenme çantası vs yok, öğle yemeği ve ikindi atıştırmasi oluyor (kek, kurabiye,meyve vs) kapı girişleri kartlı,wc ler falan boylarına göre, yemeklerini çok beğeniyor sen neden öyle güzel yapamıyorsun diyor bana ve en önemlisi hergun yeni bir oyun,şarkı vs ogreniyor

Herkes çocuğu için en iyisini ister.Ortak nokta budur.Dunyanin en pahali okulu Isvicrede yıllık yakalık 113 bin dolar .Okulun en büyük özelliği eski sistemle egitim yapması.kara tahta ve kalem .teknoloji çok fazla yer almıyor. Ben şu anki özel okulların bir çoğunu finans merkezi olarak görüyorum. Kapida çocuğu karşılayıp çıkarken arabaya kadar uğurlayıp senelik ortalarıma 70 bin gibi rakam alıp kaliteli eğitimden söz ediyorlar.Herkesin kendi tercihi ama bir çocuğun üretkenliği orjinal ürünler ortaya çıkarması emin olun bu kadar pahalı degil
Bakın ben teknolojik göz boyayan şeylere değer vermem,öyle bir bakış açım yok. Annemle beraber köy okulunda soba yakmış insanım. Okul saati bitiminde okuma yazması olmayan köy kadınlarına ders verirdi annem,ben de oturur izlerdim. Şimdi burada artıları eksileri konuşmayalım,yeri değil. Benim önceliğim de sizin söylediğiniz şeyler değil,çocuğumu kapıda karşılasın,arabaya kadar uğurlasın değil sorunum. Benim derdim güvenlik ya,basitçe güvenlik. Çocuğum canı isteyince kapıdan çıkıp gidemesin,benim bilgim olmadan okuldan ayrılamasın istiyorum çok büyük bir istek değil bu. Lavabolar boyuna göre olsun,temiz olsun istiyorum. Mutfağı beyaz bayrak belgeli olsun,hazır ürünler kullanmasın istiyorum. Ve bunları yaşadığım şehirde hiçbir devlet okulunda bulamadığım için bir özel okula veriyorum çocuğumu. Bu kadar. Başka bir sebebi yok. Önce can,sonra akademik başarı derdindeyim,çünkü küçük yaş grubu çocuklar bunlar.

Her özel okul finans merkezi olarak çalışmıyor emin olabilirsiniz. Çünkü kar zarar durumları ortada,ailem gibi sevdiğim anaokulu sahipleri var bütçe durumlarını biliyorum, çok büyük paralar kazanılan bir sektör değil. İşini güzel yapan insanlar varsa başında ne öğretmeni sömürür,ne veliyi pohpohlar ne de öğrenciyi şişirir. Önemli olan iyiye güzele ulaşabilmek. Ben özel okul seçerek bunu yapmaya çalışıyorum hepsi bu

Evet yapacağım zaten yoksa çok zor işimiz
Ben de ilkokuldan bağımsı bir anaokuluna gönderdim .
Öğretmenden de okuldan da cok memnunduk.
Sınıf mevcudu 15 20 arası ve her sınıfta bir yardımcı abla vardı.
Her sınıfın girişi ayrıydı . WC leri , lavaboları çocuklara göreydi ve yemek de okula aitti . (Her ay aidat ödüyorduk)
Öyle gelen çocuğu da alıp gidemiyordu .
Eğer kendiniz almayacaksanız çocuğu o gün öğretmene fotoğrafı ile kimin alacağını bildiriyorsunuz öğretmen öyle teslim ediyor çocuğunuzu .
Eskisi gibi değil hiç birsey.
Tabi her okul böylesi demiyor mutlaka iyi anaokulları da vardır .
İyi bir araştırma yaparak bulabilirsiniz .

Tabi imkanınız varsa özeli tercih edin .

Devlet okulunu bilmiyorum, artılarını eksilerini yazamam, o yüzden ahkam kesmek istemiyorum. Özel için ise gözü kapalı tavsiye ederim diyebilirim.

Şuan kızım gidiyor sınıfımız 8 kişi, her çocukla tek tek ilgileniyorlar, hatta normal olmayan durumlarda ekstra ilgililer, kızım geçen hafta hastaydı, öğretmenimiz yemeğine, ilacına ayrıca özen gösteriyor, elimizin altında uygulama var, ne yedi ne kadar yedi, ilacını ne zaman aldı, ateşi var mı hepsini sisteme giriyorlar, açıp görüyoruz. Üç öğün yemeği veriliyor, ve o hafta hangi yemekler çıkacak biliyoruz.(Devlette beslenme çantası olduğunu duymuştum, emin değilim). Etkinlikler de dolu dolu yapılıyor, müzik, oyun, deney birebir çocuklarla yapılıyor.
Sekiz mi? Neden o kadar az kişi tercih etmiş? Aylık elli bin falan mı veriyorsunuz mesela?

Sekiz mi? Neden o kadar az kişi tercih etmiş? Aylık elli bin falan mı veriyorsunuz mesela?
Aylık elli bin ödeyecek kadar zengin değilim, olsam bile o kadar ödemezdim her halde. Bahsettiğim yer butik kreşlerden. MEB e bağlı anaokulu kısmı da var, MEB müfredatında eğitim veriyorlar. Sınıf mevcutları 8 ile 12 arasında değişiyor. Çocuklarla birebir ilgilendikleri için tercih etmiştim, doğru bir karar verdiğimden şüphe ettirmediler hiç.

Arkadaşlar fikir danışmak istiyorum.devlet anaokulu ve kolej anaokulu arasında ki farklar nelerdir.değer mi o kadar paraya siz ne kadar ücret ödüyorsunuz özel anaokullarına.oğlum anaokuluna gidecek o yüzden araştırmaya çalışıyorum kendi çapımda yardımcı olursanız sevinirim
İyi bir semtin devlet anaokuluna gönderiyorum gayet memnunun..anaokulu için öyle büyük paralara gerek yok bence..tabii o para bizim için birşey değil diyorsanız bilemem☺

Ben değer diye düşünerek özele gönderdim. Koleje bağlı değildi, butik bir anaokuluydu. 3,5 yaşında başladı. Sınıflar 8-11 arası değişen mevcuttaydı. Düzgün insanların çocuklarıyla bir arada büyüsün istedim. Meslek sahibi belli bir kesinden geliyordu veliler. Güvenli bir ortam gerekiyor,beslenme iyi olması gerekiyor, tuvalet ve banyolar çocuğun boyuna uygun olmalıydı, benim kriterlerim bunlar. Devlete göndereceğime evde dursun çocuk hiç gitmesin ben öyle düşünüyorum. Fiyatları bu sene 3500 liraymış öğretmenler gününde ziyaret edip sormuştum laf arasında.

Çocuğu devlete göndereyim de ileride o parayla özele gönderirim, yurt dışına yollar desteklerim çocuğun eğitimini diyenler çocuklarına o vizyonu büyüdüğünde kazandıramayacaklar,ben buna inanıyorum o yüzden özelde başladık.

Bizim mahallenin anaokulunda,ilkokulunda Türkçe konuşan kimse yok neredeyse,o ortama gönderemezdim. Sınıfları 34 kişiydi. Temizlik görevlisi tek başına tüm okulu temizleyemiyor,kapıda görevli yok,kapı açık çocuklar Allaha emanet. Bu tarz ortamlardan uzak durulması gerektiğine inanıyorum özellikle küçük yaşlar için. Anaokulu ve ilkokul ortaokul özelde olmalı,sonrasında iyi bir devlet lisesine gidebilir.

Şu anda ilkokul 2de oğlum. Özele gidiyor. Aylık 6000 veriyoruz.
devlette bir anasınıfı öğr. olarak çevre açısından size çok hak veriyorum. en başta çok abartılı gelebilir ama o çevre inanın öğretmenlikten bile soğutabiliyor.

devlette bir anasınıfı öğr. olarak çevre açısından size çok hak veriyorum. en başta çok abartılı gelebilir ama o çevre inanın öğretmenlikten bile soğutabiliyor.
Ne yazık ki ülkenin demografik yapısı bizi bu yola itiyor. Çocuklar ne görürse çevrelerinden onu öğreniyor.

X